PDA

View Full Version : Προοδευτικός χάρτης



korali
15-01-2012, 01:41 PM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΤΙ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ Ο ΠΡΟΔΕΥΤΙΚΟΣ ΧΑΡΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

*alkmini
15-01-2012, 11:07 PM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΤΙ ΜΑΣ ΒΟΗΘΑΕΙ Ο ΠΡΟΔΕΥΤΙΚΟΣ ΧΑΡΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ο προοδευτικός χάρτης είναι η εξέλιξη του γενέθλιου χάρτη και σε σχέση μ'αυτόν και τις διελεύσεις μπορεί να προβλέψει αρκετά γεγονότα του ατόμου.

Lena_P
16-01-2012, 01:47 AM
Ο προοδευτικός χάρτης είναι η εξέλιξη του γενέθλιου χάρτη και σε σχέση μ'αυτόν και τις διελεύσεις μπορεί να προβλέψει αρκετά γεγονότα του ατόμου.

Κατά "επίπεδο", θεωρώντας τον γενέθλιο ως φόντο, αμέσως μετά τον προοδευτικό (?).. τί έπεται;
Να υποθέσω πως οι διελεύσεις έρχονται αμέσως μετά τη Σεληνιακή Επιστροφή;

aurelia
16-01-2012, 06:58 AM
Νομίζω πως τα μελετάμε παράλληλα και όχι κατά σειρά προτεραιότητος. Με τα προοδευτικά συστήματα θα αναγνωρίσουμε τα γεγονότα που γίνονται στη ζωή ενός ατόμου, με το ηλιακό τόξο θα φανούν τα σημαντικότερα και με τις δευτερεύσουσες κατευθύνσεις θα γίνει και μια καλύτερη προσσέγγιση της χρονικής στιγμής εκδήλωσής τους.

Παράλληλα με την ηλιακή επιστροφή θα ενισχύσουμε την πρόβλεψή μας και θα ανακαλύψουμε σε ποιους τομείς δίνεται έμφαση για μια συγκεκριμένη γενεθλιακή χρονιά και τι θέματα από το γενέθλιο μπορεί να ενεργοποιηθούν, ενώ συμπληρωματικά με τις διελεύσεις παίρνουμε μια εικόνα για τις τάσεις της χρονιάς, κυρίως από τις κινήσεις Δία-Κρόνου, αλλά και των εξωκρόνιων πλανητών ειδικά όταν επηρεάζουν σημαντικά σημεία του χάρτη μας.

Το γενέθλιο είναι βάση για όλα τα παραπάνω -το φόντο όπως ειπώθηκε- και όλα γίνονται σε σύγκριση με αυτό και σε διευρεύνηση του αν προυπάρχουν οι προυποθέσεις εκδήλωσης ενός γεγονότος.

Με τις λοιπές επιστροφές εκτός της ηλιακής, πχ τη Σεληνιακή επιστροφή παίρνουμε μια ιδέα για το μήνα που έρχεται, με την επιστροφή της Αφροδίτης μια εικόνα του πως θα είναι η χρονιά μας όσον αφορά τα αισθηματικά ζητήματα κτλ.

Αλλά κατα τη γνώμη μου τα 4 παραπάνω συστήματα μελέτης είναι τα ουσιαστικά (ηλιακό τόξο, δευτερεύσουσες κατευθύνσεις, ηλιακή επιστροφή, διελεύσεις).

Lena_P
18-01-2012, 03:01 AM
Αυτό το 'παράλληλα' ήλπιζα να αποφύγω..

1. Αντιμετωπίζω πέντε συνόδους στο προοδευμένο/γενέθλιο και δύο από αργές διελεύσεις. Όλες είναι με ανοχή λιγότερο της μισής μοίρας (<30') με εξαίρεση της συνόδου πρ. Ήλιου με AC (<1,10')... Έχει κάποιος τη διάθεση να με κατευθύνει;

2. Σε αναφορά με τη λογική της συσχέτισης με τη 'γενέθλια υπόσχεση', υποθετικά.
Ο Χ. δεν έχει ενδείξεις πλούτου στο γενέθλιο. Επίσης δεν έχει και ενδείξεις πενίας αλλά τελεί υπό περίοδο χρεών. Εφόσον έχει ισχυρές ενδείξεις ξαφνικού πλούτου σε προγνωστικούς χάρτες του (οι οποίες όμως ενδείξεις επαναλαμβάνω, δεν επαληθεύονται με το γενέθλιο), θα μπορούσαμε να υποθέσουμε ότι θα μπορέσει να ξεχρεώσει;
Ανάλογα και με θέματα υγείας, εφόσον δεν υποδεικνύει τα ανάλογα ο γενέθλιος αλλά σήμερα ο Χ. πάσχει από κάτι σοβαρό, θα μπορούσαμε να υποθέσουμε πως θα το ξεπεράσει;

aurelia
18-01-2012, 03:25 PM
Αν δεν υπάρχει η προυπόθεση στο γενέθλιο, οι προγνωστικοί χάρτες δεν αρκούν για να τον κάνουν δισεκατομμυριούχο :o Αν όμως όπως λες, ούτε ενδείξεις μεγάλης φτώχειας υπάρχουν στο γενέθλιο, τότε ναι θα έλεγα, μπορεί οι καλές όψεις στα προοδευτικά συστήματα να τον ευνοήσουν να ορθοποδήσει λίγο. Για το θέμα υγείας και πάλι θα δώσω βάση στο γενέθλιο χάρτη και θα δω και τι μου υποδεικνύει ως προς τις ευαισθησίες του ανθρώπου αυτού και τα αδύνατα σημεία του οργανισμού του για να πάρω μια εικόνα για τις πιθανές παθήσεις που θα τον ταλαιπωρήσουν.

Όσο για το δικό σου ωροσκόπιο Λένα μου για να βγάλεις μια άκρη με τα προοδευτικά κοίτα καλά τι όψεις γινονται στο ηλιακό τόξο για να δεις ποια είναι τα σημαντικά γεγονότα κι όχι το προοδευτικό κατευθείαν (δευτερεύουσες κατευθύνσεις εννοώ) γιατί μπορεί να αποπροσανατολιστείς.

Αν θες δώσε μας λεπτομέρειες!
Χαιρετώ!

toniateddybear
19-01-2012, 12:49 AM
κοριτσια χαιρεται!
τι ακριβως ειναι το ηλιακο τοξο...? ποτε το χρησιμοποιω και πως...?ευχαριστω!:o

Lena_P
19-01-2012, 01:21 AM
Για το θέμα υγείας, αναφερόμουν (πάντα υποθετικά) στην περίπτωση όπου η 'υπόσχεση' δεν περιγράφει κάτι το ιδιαίτερο.

Για το ηλιακό τόξο έχω ελάχιστο καιρό που το διαβάζω οπότε ζητώ λίγη επιείκεια..
Ακολουθώντας το άρθρο της κας Μόζορα, (Ηλιακό Τόξο. Εισαγωγή και Υπολογισμός (http://php56.astrowin3.org/forum/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%C E%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%AF%CE%B1-149/%CE%B7%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C-%CF%84%CF%8C%CE%BE%CE%BF-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%C E%BC%CF%8C%CF%82-11859/)) με υπολογισθείσα ανοχή 48',30'' και αν δεν κάνω λάθος πρέπει να αναφερθώ μόνο στις σκληρές όψεις:

Άρης Χιαστί Σελήνη (0.39') συγκλίνουσα
Άρης Αντίθεση Ουρανός (0.26') συγκλίνουσα
Άρης Τετράγωνο Vertex (0.04') συγκλίνουσα
Δίας Χιαστί Σελήνη (0.44') αποκλίνουσα
Πλούτωνας Ενάμισι Τετράγωνο MC (0.30') συγκλίνουσα
MC Ημιτετράγωνο AC (0.20') συγκλίνουσα -αυτό δεν είμαι σίγουρη αν χρειάζεται

και γωνίες στο Ηλιακό τόξο 1ο-Καρκίνος, 4ο-Σκορπιός, 7ο-Αιγόκερως, 10ο-Ταύρος.

Μέχρι εκεί νομίζω έχω καταλάβει σε ότι έχω διαβάσει για Ηλιακό Τόξο ως τώρα. Χρειάζονται άλλες πληροφορίες;

Κοραλλία Μόζορα
19-01-2012, 08:42 PM
Γεια σου, Λένα.

Η ανοχή 48' 30'' που δίνεις δεν μπορεί να είναι σωστή. Η ανοχή που δίνουμε στις όψεις του ηλιακού τόξου είναι η κίνηση του Ήλιου από τα γενέθλια της χρονιάς που μας ενδιαφέρει μέχρι τα γενέθλια της επόμενης χρονιάς. Η κίνηση του Ήλιου μπορεί να είναι από 0ο.57' έως και 1ο.01΄.

Στο κλασικό ηλιακό τόξο (όχι της σχολής της κοσμοβιολογίας) δεν χρησιμοποιούμε μόνο τις σκληρές όψεις αλλά μόνο τις κύριες, δηλαδή την σύνοδο, το τρίγωνο, το εξάγωνο, το τετράγωνο και την αντίθεση.

Lena_P
20-01-2012, 07:58 PM
Έχετε απόλυτο δίκιο!! Τα ξανα-υπολόγισα και βλέπω πως προκύπτει 57' 30''

Οπότε και οι όψεις έχουν ως εξής..

Ερμής Εξάγωνο Κρόνος
Άρης Αντίθεση Ουρανός
Άρης Τετράγωνο Vertex
Χείρων Εξάγωνο Άρης
Δίας Τρίγωνο Ουρανός

aurelia
21-01-2012, 02:39 AM
Λένα καλησπέρα,

από τις 5 όψεις που αναφέρεις εγώ θα εξαιρούσα εκείνη με το βέρτεξ κι εκείνη με το Χείρωνα για να ασχοληθούμε αρχικά με τους 8 βασικούς πλανήτες και τα φώτα. Δες αν τα ζευγάρια Ερμής-Κρόνος, Άρης - Ουρανός και Δίας - Ουρανός έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους στο γενέθλιο χάρτη, αν σχηματίζουν κάποια όψη εννοώ.

Σε δεύτερη φάση δες ποιών οίκων είναι κυβερνήτες. Πχ Ερμής (κυβερνήτης 4ου) και Κρόνος (κυβερνήτης 8ου) για να πάρουμε μια ακόμη ένδειξη ποιους τους τομείς της ζωής του ανθρώπου θα επηρεάσουν τα γεγονότα που θα εκδηλωθούν.

Μην ξεχνάς ότι ο Ερμής θα κυβερνά περισσότερους από έναν οίκους (κυβερνήτης Διδύμων και Παρθένου). ΠΧ Στο δικό μου γενέθλιο χάρτη κυβερνάει 3 οίκους (4ο,5ο και είναι συγκυβερνήτης 7ου) που σημαίνει ότι όταν ενεργοποιείται στο ηλιακό ΄τόξο επηρεάζονται πολλοί τομείς της ζωής μου.

Ρίξε μια ματιά και πες μας!

@toniateddybear, το χρησιμοποείς μετά το σαμπουάν και πριν το μαλακτικό για 3 λεπτά :p:p

Τόνια, το ηλιακό τόξο είναι μια προγνωστική μέθοδος της αστρολογίας, σύμφωνα με τη θεωρία της οποίας μετακινώντας τόσες μοίρες το΄γενέθλιο ωροσκόπιο ενός ατόμου (πλανήτες και ακμές μαζί) όσες είναι η ηλικία του, μπορούμε να δούμε πότε θα συμβούν κάποια σημαντικά γεγονότα στη ζωή του καθώς και τη φύση των γεγονότων αυτών και τους τομείς της ζωής του που θα αφορούν.
Πιο συγκεκριμένα, αν μας ενδιαφέρει πχ να δούμε πως θα είναι το 25ο έτος της ζωής ενός ατόμου θα πάμε όλους τους πλανήτες και ακμές 25 μοίρες μπροστά από τη γενέθλια θέση τους και θα δούμε τι όψεις σχηματίζουν οι προχωρημένοι αυτοί πλανήτες με τους γενέθλιους (Οι όψεις μεταξύ των προχωρημένων θα είναι οι ίδιες). Μια μοίρα = ένα έτος δηλαδή.

Σημείωση: Μη δέσεις σκοινί κορδόνι το '1 μοίρα'. Η πραγματική απόσταση είναι η κίνηση του Ήλιου που μπορεί να είναι διαφορετική (πχ 1' 03'', 0' 57'' κτλ κτλ)

Σημείωση ΙΙ: Γίνονται μαθήματα στο σαιτ 'Ηλιακού Τόξου' και η κ. Μόζορα που διδάσκει είναι εξαιρετική όπως και η ύλη που έχει γράψει για το θέμα του Ηλιακού Τόξου. Τα συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον ενδιαφέρεται.

Φιλιά

Lena_P
22-01-2012, 02:25 AM
Λένα καλησπέρα,

από τις 5 όψεις που αναφέρεις εγώ θα εξαιρούσα εκείνη με το βέρτεξ κι εκείνη με το Χείρωνα για να ασχοληθούμε αρχικά με τους 8 βασικούς πλανήτες και τα φώτα. Δες αν τα ζευγάρια Ερμής-Κρόνος, Άρης - Ουρανός και Δίας - Ουρανός έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους στο γενέθλιο χάρτη, αν σχηματίζουν κάποια όψη εννοώ.

Σε δεύτερη φάση δες ποιών οίκων είναι κυβερνήτες. Πχ Ερμής (κυβερνήτης 4ου) και Κρόνος (κυβερνήτης 8ου) για να πάρουμε μια ακόμη ένδειξη ποιους τους τομείς της ζωής του ανθρώπου θα επηρεάσουν τα γεγονότα που θα εκδηλωθούν.

Μην ξεχνάς ότι ο Ερμής θα κυβερνά περισσότερους από έναν οίκους (κυβερνήτης Διδύμων και Παρθένου). ΠΧ Στο δικό μου γενέθλιο χάρτη κυβερνάει 3 οίκους (4ο,5ο και είναι συγκυβερνήτης 7ου) που σημαίνει ότι όταν ενεργοποιείται στο ηλιακό ΄τόξο επηρεάζονται πολλοί τομείς της ζωής μου.

Ρίξε μια ματιά και πες μας!


Ερμής 90 Κρόνος (3.08')
Ερμής στον 11ο
Στους Διδύμους η ακμή AC
Ο 3ος στον Λέοντα
Ο 6ος στο Σκορπιό
Κρόνος στον 2ο
Στον Αιγόκερω η ακμή 8ου
Ο 10ος στον Κριό
Άρης 150 Ουρανός (3.40')
Άρης στον 10
Στον Κριό η ακμή MC
Ουρανός στον 5ο
Στον Υδροχόο η ακμή 9ου
Ο 11ος στον Ταύρο
Δίας 150 Ουρανός (2.50')
Δίας στον 12ο
Στον Τοξότη η ακμή 7ου

Αυτός ο χαζός σχηματισμός Yod είναι που με δυσκολεύει ιδιαίτερα να τον αντιληφθώ ούτως ή άλλως..

Επίσης, πηγαίνοντας 'πίσω' με το Ηλιακό Τόξο σε ημερομηνίες κλειδιά, εντόπισα πολύ κοντινές 'διελεύσεις' με ακμές μου. Θα μπορούσα να 'διορθώσω' κατά ένα ή δύο λεπτά την ώρα γέννησης; Ή θα έπρεπε να κοιτάξω για διελεύσεις που (προφανώς) θα ενίσχυσαν την κατάσταση πρώτα;

Δοκίμασα επίσης και relocated Ηλιακό Τόξο. Η διαφοροποίηση είναι περίπου 3' για τις ακμές.. Τί προτείνετε;

Lena_P
23-01-2012, 01:44 AM
Ξέχασα να βάλω:
Ήλιος Σύνοδος Ωροσκόπος (Στο Ηλιακό Τόξο)
με Ήλιο στον 11ο

Αυτά...
Νομίζω.

Χρυσάνθη Σπίγγου
23-01-2012, 09:45 PM
Λένα δεν μας λες καλύτερα μιας και έξω ημερομηνία, χρονολογία, ώρα τόπο γέννησης μπας και κατάλαβω και εγώ γιατί μιλάτε;

Ενα γιοντ άλλωσε με τέτοιους πλανήτες βούτυρο στο ψωμί μου όπως λέει και ο κ. Αντωνιάδης.

Προαιρετικά βέβαια.

Φιλικά,

Χρυσάνθη Σπίγγο

Lena_P
25-01-2012, 12:09 AM
5.5.77, Johannesburg/S.A., 9.15πμ

Το θέμα είναι μάλλον απλό..
Διάβαζα για τον προοδευτικό και ρώτησα για τις πολλές συνόδους που βρίσκω στο προοδευτικό μου και ειδικά για τη σύνοδο Ήλιο με AC μιας και ελάχιστα κατάφερα να βρω Online (εκτός του 'η ώρα για να λάμψετε' (Μπάμπη μου) και άλλες τέτοιες γενικότητες). Η aurelia μου πρότεινε να ξεκαθαρίσω λίγο το τοπίο με βάση το Ηλιακό Τόξο, οπότε και προσπαθώ να δώσω βάση σε αυτό..

Χρυσάνθη Σπίγγου
25-01-2012, 10:09 AM
Και ποιός είναι ο τόπος διαμονής τώρα Λένα μου;

Φιλ - Χρ - Σπ

Lena_P
25-01-2012, 04:38 PM
Έδεσσα... :o

*alkmini
04-02-2012, 11:15 AM
5.5.77, Johannesburg/S.A., 9.15πμ

Το θέμα είναι μάλλον απλό..
Διάβαζα για τον προοδευτικό και ρώτησα για τις πολλές συνόδους που βρίσκω στο προοδευτικό μου και ειδικά για τη σύνοδο Ήλιο με AC ..

Με μια γρήγορη ματιά στο χάρτη σας εντόπισα μόνο τη σύνοδο του προοδευτικού Ήλιου με τον Ωροσκόπο. Σε ποιες πολλές συνόδους αναφέρεστε, προοδευτικές με προοδευτικούς πλανήτες ή με γενέθλιους ?

Lena_P
05-02-2012, 05:56 AM
Με μια γρήγορη ματιά στο χάρτη σας εντόπισα μόνο τη σύνοδο του προοδευτικού Ήλιου με τον Ωροσκόπο. Σε ποιες πολλές συνόδους αναφέρεστε, προοδευτικές με προοδευτικούς πλανήτες ή με γενέθλιους ?

Όταν η προοδευτική Σελήνη κάνει σύνοδο με MC,
πρ.Άρης σύνοδος Χείρων
πρ.Αφροδίτη σύνοδος πρ.Άρη
πρ.Mc σύνοδος Ερμή
πρ.Ήλιος σύνοδος AC

Θεωρούσα και το πρ.Χείρων σε σύνοδο με πρ.Αφροδίτη αλλά κοιτώντας πιο προσεκτικά είδα πως η ανοχή είναι 1,09'..

mersini1
05-02-2012, 10:19 AM
Καλημερα.:)Στον γενεθλιο χαρτη εχω τον ερμη στον 1ο οικο σε τριγωνο με μεσουρανημα.Ο ερμης κυβερναει τον 2ο οικο και 11ο.Στον προοδευτικο χαρτη το μεσουρανημα ειναι σε τετραγωνο με γενεθλιο ερμη.Ε πισης θα ηθελα να ρωτησω αν η προοδευτικη σεληνη μπορει να ενεργοποιησει γενεθλιο μεσοδιαστημα.Για παραδειγμα η προοδευτικη σεληνη κανει οψη τετραγωνου ιδιομοιριας με β.δεσμο στον 11ο διδυμους.,και το γενεθλιο μεσοδιαστημα ερμη/ μεσουρανημα 24.44 ειναι σε συνοδο με β.δεσμο οπως και το μεσοδιαστημα ερμη/πλουτωνα 24.56σε τετραγωνο με β.δεσμο στον 11ο οικο.Επισης ο προοδευτικος ηλιος ειναι σε συνοδο με την προοδευτικη αφροδιτη στον 2ο οικο στην παρθενο.
Αυτες οι οψεις μπορει να μαρτυρουν την ενδειξη μιας οικονομικης επιτυχιας-επαγγελματικου ξεκινηματος η ειναι δικια μου αστρολογικη παρερμηνεια:lost:;

alefas
11-02-2012, 03:55 PM
pws ypologizoume ton proodeytiko xarti mas?

maria76
11-02-2012, 11:54 PM
Πάμε πάνω πάνω που γράφει"δωρεάν ωροσκόπιο"κι επιλέγουμε"οι χάρτες μου".Μετά πας"χάρτες πρόγνωσης"κι επιλέγεις προοδευτικό.Εισάγεις τα στοιχεία σου κι έτοιμο.
Αν μπορείς γράφε και Ελληνικά,όπως όλοι..:lol:

*alkmini
12-02-2012, 10:38 AM
Όταν η προοδευτική Σελήνη κάνει σύνοδο με MC,
πρ.Άρης σύνοδος Χείρων
πρ.Αφροδίτη σύνοδος πρ.Άρη
πρ.Mc σύνοδος Ερμή
πρ.Ήλιος σύνοδος AC

Θεωρούσα και το πρ.Χείρων σε σύνοδο με πρ.Αφροδίτη αλλά κοιτώντας πιο προσεκτικά είδα πως η ανοχή είναι 1,09'..

Η προοδευτική σας Αφροδίτη βρίσκεται σε σύνοδο με τον προοδευτικό Άρη από το 1987 με διαφορά κάτι λιγότερο από μία μοίρα μέχρι και σήμερα. Τώρα απλά η διαφορά έχει γίνει μικρότερη. Πρόκειται για μια σχεδόν πάγια κατάσταση που θα αλλάξει το 2016 όταν οι δύο προοδευτικοί πλανήτες θα αρχίσουν να απομακρύνονται γιατί η Αφροδίτη κινείται πιο γρήγορα από τον Άρη στο ζώδιο του Ταύρου .

Η Προοδευτική σας Σελήνη σήμερα βρίσκεται στις 23 περίπου μοίρες των Ιχθύων διαφορά μεγαλύτερη κατά 6 μοίρες περίπου από το Μεσουράνημα.

Το προοδευτικό Μεσουράνημα βρίσκεται στις 3 μοίρες και κάτι του Ταύρου μακρυά από τον Ερμή σας.
Ισχύει η σύνοδος του προοδευτικού Ήλιου στον Ωροσκόπο και του Άρη στο Χείρωνα.

Lena_P
12-02-2012, 05:13 PM
Η προοδευτική σας Αφροδίτη βρίσκεται σε σύνοδο με τον προοδευτικό Άρη από το 1987 με διαφορά κάτι λιγότερο από μία μοίρα μέχρι και σήμερα. Τώρα απλά η διαφορά έχει γίνει μικρότερη. Πρόκειται για μια σχεδόν πάγια κατάσταση που θα αλλάξει το 2016 όταν οι δύο προοδευτικοί πλανήτες θα αρχίσουν να απομακρύνονται γιατί η Αφροδίτη κινείται πιο γρήγορα από τον Άρη στο ζώδιο του Ταύρου .

Το είχα σκεφτεί ως δεδομένων των "ταυτόχρονων" συνόδων πρ. Σελήνης με MC και πρ. Ήλιου με AC, η σύνοδος πρ. Αφροδίτης με πρ. Άρη ότι θα είχε μια πιο έντονη ιδιαιτερότητα και πάντα σε σχέση με το γενέθλιο..


Η Προοδευτική σας Σελήνη σήμερα βρίσκεται στις 23 περίπου μοίρες των Ιχθύων διαφορά μεγαλύτερη κατά 6 μοίρες περίπου από το Μεσουράνημα.

Το προοδευτικό Μεσουράνημα βρίσκεται στις 3 μοίρες και κάτι του Ταύρου μακρυά από τον Ερμή σας.
Ισχύει η σύνοδος του προοδευτικού Ήλιου στον Ωροσκόπο και του Άρη στο Χείρωνα.

Το διάστημα που εξέταζα αφορούσε στη χρονική περίοδο μετά τον Αύγουστο του 12, όταν η πρ. Σελήνη θα είναι σε σύνοδο με το MC. Συγγνώμη που δεν υπήρξα πιο σαφής.

Roxanne
25-02-2012, 08:57 PM
μπορει καποιος να με βοηθησει να φτιαξω το χαρτη επιστροφης αφροδιτης?:love:
γεννηθηκα στην αθηνα 12-1-87 9.10 π.μ αθηνα
υπαρχει στο δωρεαν ωροσκόπιο?:D

SAGIVI
25-02-2012, 10:14 PM
μπορει καποιος να με βοηθησει να φτιαξω το χαρτη επιστροφης αφροδιτης?:love:
γεννηθηκα στην αθηνα 12-1-87 9.10 π.μ αθηνα
υπαρχει στο δωρεαν ωροσκόπιο?:D


Ρωξαννη, δεν υπαρχει η δυνατοτητα αυτη στο "Δωρεαν Ωροσκοπιο" .

Roxanne
25-02-2012, 10:56 PM
Ρωξαννη, δεν υπαρχει η δυνατοτητα αυτη στο "Δωρεαν Ωροσκοπιο" .
και πως μπορω να τον φτιαξω?:confused:

Atrapos
25-02-2012, 11:02 PM
και πως μπορω να τον φτιαξω?:confused:

Ρωξάνη,
Η επιστροφή της Αφροδίτης σου έγινε στις 6/11/2011, 6:11 πμ. Φτιάξε τον χάρτη για τη μέρα / ώρα αυτή.

ScP
26-02-2012, 12:07 AM
Κύριε Δημήτρη,
μπορείτε να μου μάθετε κι εμένα τον τρόπο που το κάνατε γιατί ζήλεψα; :o



Ρωξάνη,
Η επιστροφή της Αφροδίτης σου έγινε στις 6/11/2011, 6:11 πμ. Φτιάξε τον χάρτη για τη μέρα / ώρα αυτή.

Roxanne
26-02-2012, 06:55 PM
Ρωξάνη,
Η επιστροφή της Αφροδίτης σου έγινε στις 6/11/2011, 6:11 πμ. Φτιάξε τον χάρτη για τη μέρα / ώρα αυτή.
ευχαριστώ!!!
α καταλαβα η γενεθλια αφροδιτη μου ειναι 4 και 44 μοιρες και ψαχνουμε ποτε επεστρεψε στο ζωδιο και μοιρες.
οπως διαβασα στο αρθρο η αφροδ οταν ειναι σε διαδοχο οικο θα δουμε αποτελεσματα στο 2 τετραμηνο (απο την ημερα της επιστροφης???:wacko:
η αφροδιτη μου ειναι στο 2 οικο σε σχέση με το γενέθλιο συμπίπτουν 2με 10ος θα με απασχολησουνοικονομικα-επαγγελματικα θεματα?συνοδο με το γενεθλιο μεσουρανημα ανοχη 0.10 καλα δηλ?:D

Atrapos
26-02-2012, 10:32 PM
Κύριε Δημήτρη,
μπορείτε να μου μάθετε κι εμένα τον τρόπο που το κάνατε γιατί ζήλεψα; :o

Αυτά είναι μυστικά κόλπα φίλε μου. Δεν είναι για όλους. :p

Επειδή δεν μασκαρεύτηκα φέτος είπα να παραστήσω για λίγο στο φόρουμ τον καλό και πρόθυμο αστρολόγο. Θα μου το βγάλεις ξινό;:mad:

Χρυσάνθη Σπίγγου
27-02-2012, 12:02 AM
Αλήθεια καλή ιδέα,

Αλλά για πείτε μου και εμένα αν ήθελα να μασκαρευτώ ως "αστρολόγος" τι στο καλό κουστούμι θα έπρεπε να βάλω.

Ισα που προλαβαίνω να το ράψω απόψε.

Αλλά μιας και αναφέρθηκες σε αυτό, μου ήρθε και μία φαεινή στον εγκέφαλο.

Πως θα σας φαινόταν ένας αστρο-καρναβαλίτικος διαγωνσιμός του χρόνου πρώτα να είμαστε καλά και ακμαίοι!

Τι εννοώ. Οι πιο ταλαντούχοι να μας ζωγραφίσουν και να μας στείλουν μάσκες μασκαράτες για κάθε ένα ζώδιο. Οι καλύτερες να βραβευτούν. Να ζητήσουμε και έξωθεν χορηγία π.χ. από εκδοτικούς ή άλλους οίκους συναφείς προς ετούτο τον ιστότοπο.

Πιστεύω θα ήταν μια παγκόσμια πρωτοτυπία, συν ότι τα άτομα θα χαίρονταν να συμμετέχουν πιο ενεργά και δημιουργικά site!

Κάτι ανάλογο ή παρεμφερές θα μπορούσαμε να στήσουμε και με τον Αστρο - Αη Βασίλη!

Ταμάμ ιδέα; Τι έχετε να πείτε. Κατά τα άλλα από πολλές άλλες παρεμφερείς ιδέες άλλο τίποτα.

Εν αγωνία της απάντησης σας

Ξημερούδια..................