PDA

View Full Version : όψη σε συναστρία....



vetaki
06-01-2012, 11:45 PM
Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά....

αφορμή της απορίας μου είναι η όψη χιαστί ανάμεσα σε ωροσκόπο και ήλιο

να πω την αλήθεια είναι μία όψη στην οποία δεν θα έδινα σημασία καθώς και με τις ''χιαστί'' δεν τα πάω καλά..
όμως με παραξένεψε η κυριολεκτικά μηδενική ανοχή..θα μπορούσε να παίξει κάποιον ιδιαίτερο ρόλο???

και κάτι ακόμα λαμβάνουμε υπόψη όψεις ανάμεσα σε πλανήτες και ακμές οίκων καθώς υπάρχει και άλλη μία όψη ακριβείας μεταξύ ήλιου και ακμή 8ου οίκου...???

thanks a lot... :rolleyes:

Χρυσάνθη Σπίγγου
07-01-2012, 12:12 AM
Οσο για την όψη χιαστί, λίγο υπομονή. Ετοιμάζω εμπεριστατωμένο και άκρως κατατοπιστικό άρθρο σχετικά.

Φιλικά,

Χρυσάνθη ΣΠίγγου

*alkmini
07-01-2012, 01:37 AM
Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά....

αφορμή της απορίας μου είναι η όψη χιαστί ανάμεσα σε ωροσκόπο και ήλιο

να πω την αλήθεια είναι μία όψη στην οποία δεν θα έδινα σημασία καθώς και με τις ''χιαστί'' δεν τα πάω καλά..
όμως με παραξένεψε η κυριολεκτικά μηδενική ανοχή..θα μπορούσε να παίξει κάποιον ιδιαίτερο ρόλο???

και κάτι ακόμα λαμβάνουμε υπόψη όψεις ανάμεσα σε πλανήτες και ακμές οίκων καθώς υπάρχει και άλλη μία όψη ακριβείας μεταξύ ήλιου και ακμή 8ου οίκου...???

thanks a lot... :rolleyes:

Προσωπικά λαμβάνω υπόψη μου τις χιαστί. Ο Ήλιος σας /του σε ποιο οίκο βρίσκεται ?

Για τις ακμές με ενδιαφέρουν η ακμή του 1ου και του 10ου οίκου στο γενέθλιο χάρτη.

errikaki
07-01-2012, 11:06 AM
όταν σε μια συναστρία
ο πλούτωνας του κάνει τετράγωνο με τον ήλιο της
και ο ΄πλούτωνας της κάνει τετράγωνο με τη σεληνη του.....
μάλλον δύσκολο αλλά και επώδυνο να βγείς αλώβητος από αυτή την κατάσταση.....ε;:love:

vetaki
07-01-2012, 01:39 PM
Προσωπικά λαμβάνω υπόψη μου τις χιαστί. Ο Ήλιος σας /του σε ποιο οίκο βρίσκεται ?

Για τις ακμές με ενδιαφέρουν η ακμή του 1ου και του 10ου οίκου στο γενέθλιο χάρτη.

δυστυχώς δεν ξέρω σε ποιον οίκο...δεν γνωρίζω ακόμα ωροσκόπο...
πως θα μπορούσα να το ερμηνεύσω βάσει οίκου...??
δυσκολία στην συνεννόηση--προσαρμογή των ζητημάτων 1ου οίκου και αντίστοιχα του άλλου??

πιο πολύ στην φάση αυτή μ ενδιαφέρει αν θα μπορούσε ν αποτελέσει όψης έλξης ή απώθησης απ την στιγμή π εμπλέκεται ωροσκόπος...

*alkmini
07-01-2012, 02:24 PM
δυστυχώς δεν ξέρω σε ποιον οίκο...δεν γνωρίζω ακόμα ωροσκόπο...
πως θα μπορούσα να το ερμηνεύσω βάσει οίκου...??
δυσκολία στην συνεννόηση--προσαρμογή των ζητημάτων 1ου οίκου και αντίστοιχα του άλλου??

πιο πολύ στην φάση αυτή μ ενδιαφέρει αν θα μπορούσε ν αποτελέσει όψης έλξης ή απώθησης απ την στιγμή π εμπλέκεται ωροσκόπος...

Ο ωροσκόπος είναι δικός σας και ο Ήλιος του άλλου ατόμου?

*alkmini
07-01-2012, 02:31 PM
όταν σε μια συναστρία
ο πλούτωνας του κάνει τετράγωνο με τον ήλιο της
και ο ΄πλούτωνας της κάνει τετράγωνο με τη σεληνη του.....
μάλλον δύσκολο αλλά και επώδυνο να βγείς αλώβητος από αυτή την κατάσταση.....ε;:love:

Και τα δύο άτομα πιέζουν και προσπαθούν να κυριαρχήσουν στον άλλο , ο κύριος στα "θέλω" της (και ό,τι άλλο συμπεριλαμβάνει ο Ήλιος) και η κυρία στον ψυχισμό του και συνήθειες(και κάθε τι συμπεριλαμβάνει η Σελήνη).

vetaki
07-01-2012, 02:34 PM
Ο ωροσκόπος είναι δικός σας και ο Ήλιος του άλλου ατόμου?

ακριβώς...ο ωροσκόπος είναι δικός μου...:rolleyes: