PDA

View Full Version : [Μεταφράσεις] Η σκοτεινή πλευρά των όψεων Σελήνης - Αφροδίτης



whisperer
23-04-2012, 02:47 PM
Πολλά αστρολογικά βιβλία θεωρούν τις όψεις Σελήνης – Αφροδίτη ιδιαίτερα συμπαθείς…απλώς εξαιρετικές. Έχω διαβάσει κάπου, που δεν μπορώ να θυμηθώ πού, ότι αυτή είναι η «βούτυρο στο ψωμί» όψη. Κατά ειρωνικό τρόπο, αυτό μπορεί να μην απέχει πολύ από την πραγματικότητα, τουλάχιστον για τις γυναίκες με αυτές τις όψεις. Ως κάποια που έχει την Αφροδίτη σε σύνοδο με το Δία και την Σελήνη, δεν έχω μόνο επαγγελματική πείρα δουλεύοντας με τις όψεις Σελήνης – Αφροδίτης των άλλων, αλλά έχω επίσης και δραματική προσωπική εμπειρία. Οι όψεις της Σελήνης με την Αφροδίτη έχουν μία χαρακτηριστική σκοτεινή πλευρά η οποία σπανίως αναφέρεται. Έτσι εξηγείται και το ενδιαφέρον μου, στο να επιστήσω την προσοχή στο πώς μπορεί αυτή η όψη να λειτουργήσει με έναν επιβλαβή τρόπο – αλλά παρόλα αυτά με έναν τρόπο που μπορεί να οδηγήσει στην εξέλιξη της Ψυχής – από ότι συνήθως γράφεται για το θέμα αυτό.



Διαβάστε το

Η σκοτεινή πλευρά των όψεων Σελήνης - Αφροδίτης - ωροσκόπιο προβλέψεις ζώδια (http://www.myhoroscope.gr/%CE%B7-%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%AE-%CF%80%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%81%CE%AC-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%8C%CF%88%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AE%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%86/)