PDA

View Full Version : Άλλος ωροσκόπος!



UltraViolet
23-09-2011, 12:14 PM
Γεια σας! Θα ήθελα να αναφέρω ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω στον γενέθλιο χάρτη μου όσον αφορά τον ωροσκόπο. Από την αρχή που έκανα εδώ λογαριασμό, όλα είναι μια χαρά, δηλαδή με βγάζει ωροσκόπο Ζυγό (που σίγουρα είμαι) καθώς γεννημένη 1/4/1986 , 18.30 . Πριν από λίγο καιρό όμως, μπαίνω πάλι και τσουπ! με βγάζει ωροσκόπο Παρθένο. (Αναγκάστηκα να αλλάξω την ώρα για να μπορώ να δω καθαρότερα κάποιες όψεις..) το ίδιο τώρα και με μία φίλη μου, που της έκανα τον χάρτη για να δούμε σε ποιον δεκανό είναι ο ωροσκόπος της Ζυγός (κι εκεί σίγουρες καθότι 8/10/1985, 9.45), και τσουπ! ωροσκόπος Σκορπιός! τι έχει συμβεί; άλλαξε μήπως η βάση δεδομένων των ωρών; Τι να κάνω; :cheesy:
Ευχαριστώ!

Atrapos
23-09-2011, 12:53 PM
Είσαι σίγουρη ότι βάζεις σωστά την πόλη; Η θερινή ώρα μπαίνει;

UltraViolet
23-09-2011, 01:11 PM
Ναι, ναι κανονικά όλα, και πόλη και θερινή ώρα!:weird:

whisperer
23-09-2011, 01:16 PM
χρησιμοποιείς το χάρτης για όποια μέρα? ή κάνεις κανονικά καταχώρηση στους χάρτες σου?

μπορείς σε παρακαλώ να κάνεις κανονική καταχώρηση με τα στοιχεία σου και να μας πεις τι ώρα ζώνης σου βγάζει...?

UltraViolet
23-09-2011, 01:44 PM
κάνω κανονικά καταχώρηση στους χάρτες μου και χρησιμοποιώ την δωρεάν γενέθλια ανάλυση. έκανα διόρθωση του χάρτη μου και τον ξαναέκανα από την αρχή.
η ώρα ζώνης μου είναι 3.

ScP
23-09-2011, 01:46 PM
Μπορώ να έχω το ID της νέας καταχώρησης, όπως και το ID της παλιάς που έδειχνε ωροσκόπο Ζυγό;

UltraViolet
23-09-2011, 02:25 PM
είναι μόνο μια καταχώρηση, η οποία είχε αλλάξει μόνη της κι είχε μπει ωροσκόπος Παρθένος. είχα αλλάξει την ώρα για να μπει πάλι Ζυγός.τώρα την άλλαξα πάλι, βάζοντας την κανονική ώρα μου, και πάλι Παρθένος βγαίνει. το ID είναι 14780.

ScP
23-09-2011, 02:37 PM
Ο ωροσκόπος είναι Παρθένος 21 μοίρες και 40 λεπτά. Αυτό φυσικά ισχύει για τα στοιχεία γέννησης που μας έγραψες στο πρώτο ποστ και ότι έχεις καταχωρήσει στη βάση σου.

Το Ζυγός το έδειξε το δικό μας site σε κάποια άλλη χρονική περίιοδο; Μάλλον απίθανο. Και το γράφω αυτό διότι έχω εγκατεστημένα ακόμα και τα πρώτα μας προγράμματα που είχαν κάποια σφάλματα και αποσύρθηκαν. Ακόμα και σε εκείνα τα στοιχεία που μας δίνεις, επιστρέφουν υπολογισμό με ωροσκόπο Παρθένο.

Η σιγουριά ότι έχεις ωροσκόπο Ζυγό από που προκύπτει ;

UltraViolet
23-09-2011, 02:45 PM
κι όμως παλιότερα, με είχε βγάλει Ζυγό, κι αυτό το λέω χωρίς καμία αμφιβολία, το θυμάμαι σίγουρα, γιατί μου είχε φανεί και περίεργο..δεν ξέρω.. σίγουρα είμαι στο μεταίχμιο, γιατί πολλά άλλα σάιτ με βγάζαν ωροσκόπο Παρθένο, όμως εδώ είχα χαρεί που βρήκα την Ζυγίσια ώρα μου :) η σιγουριά του ωροσκόπου μου προκύπτει από το ότι έχω όλα τα χαρακτηριστικά του ωροσκόπου Ζυγού και κανένα του Παρθένου! μόνο σε μένα προέκυψε αυτό το πρόβλημα μέχρι τώρα;

ScP
23-09-2011, 02:55 PM
Αν σε έβγαλε Ζυγό παλαιότερα πολύ πιθανόν το σάιτ να είχε υπερφόρτωση και να μην έβαλε σωστά τη θερινή ώρα.

Το ότι το ψυρίζουμε τόση ώρα και πολύ σωστά κάνουμε, μόνο ωροσκόπο Ζυγό δεν θυμίζει :cheesy:

UltraViolet
23-09-2011, 03:06 PM
ok, τότε ίσως έχω ωροσκόπο Παρθένο και να το μαθαίνω τώρα! το συζητάω για την διευκολύνση του site αν έχει υπάρξει πρόβλημα, να βοηθήσω αν μπορώ, και για την ηθική δικαίωση (μου) του θέματος! :) ευχαριστώ πάντως! καλημέρα!

ScP
23-09-2011, 03:22 PM
Με απλά λόγια.

Το υπολογιστικό μας πρόγραμμα είναι από τα πλέον αξιόπιστα και χιλιοδοκιμασμένο. Αξίζει πολλές χιλιάδες ευρώ και έχει πολύ λιγότερα σφάλματα από πολλά επαγγελματικά υπολογιστικά που πωλούνται στο εμπόριο. Όσα δε, νέα σφάλματα εντοπίζονται διορθώνονται μέσα σε 3 μέρες το πολύ, σε αντίθεση με τα επαγγελματικά που πρέπει να περιμένεις την νέα τους έκδοση η οποία μπορεί να καθυστερήσει ακόμη και 2 χρόνια.

Αυτό φυσικά οι περισσότεροι αστρολόγοι δεν το γνωρίζουν. Νομίζουν ότι βρίσκοντας στο ίντερνετ ένα "σπασμένο" υπολογιστικό πρόγραμμα, άντε στην καλύτερη να το αγοράσουν, τους παρέχει και τους τέλειους υπολογισμούς.

Το μειονέκτημα των αστρολογικών προγραμμάτων που υπάρχουν στο ίντερνετ είναι ότι τρέχουν μέσα σε έναν σέρβερ και όχι τοπικά στον υπολογιστή μας.
Οι σέρβερς έχουν συχνά πυκνά υπερφορτώσεις και είναι απολύτως φυσικό είτε στηγμιαία, είτε για αρκετές ώρες να δίνουν εσφαλμένη ροή δεδομένων.

Για να ολοκληρώνω, στην περίπτωσή σου δεν υπάρχει "ίσως" υπάρχει σίγουρα ο ωροσκόπος Παρθένος και μάλιστα ο κυβερνήτης του αν πρόλαβα να δω σωστά δέχεται ένα σκληρό τετράγωνο από τον Ουρανό και είσαι έτοιμη να τα "πάρεις στο κρανίο τώρα". :toung:

UltraViolet
23-09-2011, 03:33 PM
χιχι εντάξει καμία διαφωνία για το πρόγραμμα! οκ λοιπόν δεκτό! :) ωροσκόπος Παρθένος... χαχα όχι ούτε καν στο κρανίο! συζήτηση κάνουμε! ευχαριστώ! :nuts: