PDA

View Full Version : [Συζήτηση] Ελλάδα – Κρίση στο Κατώφλι μιας Νέας Εποχής.



Atrapos
31-03-2011, 01:00 PM
Πολλά έχουν ειπωθεί για την κρίση στην οποία βρίσκεται η Ελλάδα το τελευταίο διάστημα. Μια κρίση που για πολλούς είναι αποκλειστικά οικονομική ενώ για άλλους αγγίζει όλες τις πλευρές της λειτουργίας του κράτους και της κοινωνίας. Πολλά έχουν ειπωθεί και για τα λάθη του παρελθόντος, τις σπατάλες, τη διαφθορά, την ψεύτικη καλοπέραση κλπ. Πολλά επίσης ακούγονται και για το τι μας επιφυλάσσει το μέλλον. Θα προσπαθήσουμε να τα δούμε όλα αυτά από αστρολογική σκοπιά εξετάζοντας το ωροσκόπιο της Ελλάδας και συγκεκριμένα το ωροσκόπιο που φτιάχνεται για το μεσημέρι στις 3/2/1830, που θεωρείται η πιο έγκυρη ημερομηνία ίδρυσης του κράτους. Σχετικά με την εγκυρότητα του συγκεκριμένου ωροσκοπίου δεν θα ασχοληθούμε αφού υπάρχει σχετική συζήτηση σε άλλο σημείο του forum.


Ακολουθούν απορίες και συζήτηση επί του άρθρου: Ελλάδα – Κρίση στο Κατώφλι μιας Νέας Εποχής. (http://php56.astrowin3.org/forum/%CF%89%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BA%CF%8C%CF%80%CE%B9%C E%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%AE%CE%BC%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%B5%CF%81%CF%8E%CE%BC%CE%B1%C F%84%CE%B1-153/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%E2%80%93-%CE%BA%CF%81%CE%AF%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CF%8E%CF%86%CE%BB%CE%B9-%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%BD%CE%AD%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%BF%CF%87%CE%AE%CF%82-13059/)

toulis
31-03-2011, 04:28 PM
Σαφής και περιεκτική ανάλυση.
Πολύ καλό άρθρο!!!

GUY MARTIN
01-04-2011, 08:35 PM
πληρες και προσεγμενο, αρθρο

Κοραλλία Μόζορα
02-04-2011, 09:13 PM
Πολύ καλό άρθρο, ευχαριστούμε. Δοκίμασες τον χάρτη αυτό με συντεταγμένες Λονδίνου αντί Αθήνας; Μια και το πρωτόκολλο της ίδρυσης του ελληνικού κράτους υπογράφηκε στο Λονδίνο. Φυσικά αυτό δεν αναιρεί τις όψεις των τράνζιτ και των προοδευτικών που αναλύεις αλλά δίνει μια μετατόπιση στις ακμές που έχουν ενδιαφέρον. Όπως και να' χει έκανες πολύ καλή και μεθοδική δουλειά που δίνει μια ξεκάθαρη εικόνα της μελλοντικής πορείας.

Atrapos
03-04-2011, 09:58 PM
Ευχαριστώ με τη σειρά μου για τα καλά σας λόγια και τις ευχαριστίες. Εγώ θέλω να ευχαριστήσω την ομάδα του myhoroscope.gr για την κατασκευή του συγκεκριμένου αστρολογικού χάρτη που δεν είναι καθόλου τυποποιημένος.

Σχετικά με την τοποθεσία, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πειραματιστεί με τοποθεσία το Λονδίνο γιατί τα ωροσκόπια των κρατών φτιάχνονται για την πρωτεύουσα, ανεξάρτητα με το που συντελέστηκε ένα γεγονός. ¶λλωστε οι γωνίες μπορούν να αλλάξουν απλά αλλάζοντας την ώρα αφού δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για την ακριβή ώρα.

Πάντως έχω ασχοληθεί αρκετά με το συγκεκριμένο ωροσκόπιο και μπορώ να πω ότι λειτουργεί πολύ καλά. Έτσι δεν έχω μπει στη διαδικασία να δοκιμάσω άλλες ώρες.