PDA

View Full Version : Ήλιος σε σύνοδο με ¶ρη.



ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
10-02-2011, 11:05 AM
Ερώτηση προς όλους: Σήμερα έχω γενέθλια και ο Ηλιος είναι σε σύνοδο με τον ¶ρη. Αυτό σημαίνει ότι όλη τη χρονιά θα είναι τα νεύρα μου τσαντάλια???:blink:

Επίσης είναι ο Πλούτωνας σε σύνοδο με την Αφροδίτη. Τί σημαίνει αυτό??? Πάθος στις σχέσεις ή οι σχέσεις θα τα "κακαρώσουν"??:wacko:

SAGIVI
10-02-2011, 11:10 AM
Aν ο πλουτωνας κανει τριγωνο με αρη η αφροδιτη του γενεθλιου τοτε δειχνει πιθανη επανασυνδεση. Το ιδιο αν κανει συνοδο.

brenta
10-02-2011, 11:21 AM
Και αν ο κρονος κάνει σύνοδο με γενέθλιο άρη και κρόνο και επίσης τρίγωνο με ήλιο,αφροδίτη,ερμή και ωροσκόπο τι δέιχνει?? Σε 5ο και 12ο οίκο αντίστοιχα.Υπάρχει κάποιο κάλο αρθρο να διαωάσουμε για αυτές τις όψεις??

ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
10-02-2011, 11:25 AM
Aν ο πλουτωνας κανει τριγωνο με αρη η αφροδιτη του γενεθλιου τοτε δειχνει πιθανη επανασυνδεση. Το ιδιο αν κανει συνοδο.

Ο γενέθλιος Πλούτωνας κάνει ακριβές τρίγωνο με τον γενέθλιο Ερμή (ο Ερμής είναι κυβερνήτης του 7ου και ο Πλούτωνας ανάδρομος στον 7ο)
και έχει και 150 μοίρες απόσταση από την Αφροδίτη.

Λες Έφη μου να έχουμε επανασύνδεση???:love:

SAGIVI
10-02-2011, 11:36 AM
Αυτο που λες ειναι στον γενεθλιο. Δειχνει ομως τασεις για επανασυνδεση.
Εχω καταλαβει οτι μια τετοια οψη, δινει ευκολια στο ν αποκτησεις ξανα επαφη με τα ατομα, που θελεις.

Για μεγαλυτερη σιγουρια, εξετασε τις οψεις του διελαυνοντα πλουτωνα με τους προσωπικους πλανητες στο γενεθλιο και στο προοδευτικο. Ο διελαυνων πλουτωνας με τους προσωπικους πλανητες του προοδευτικου πρεπει να κανει κυριες οψεις.

SAGIVI
10-02-2011, 11:39 AM
Και αν ο κρονος κάνει σύνοδο με γενέθλιο άρη και κρόνο και επίσης τρίγωνο με ήλιο,αφροδίτη,ερμή και ωροσκόπο τι δέιχνει?? Σε 5ο και 12ο οίκο αντίστοιχα.Υπάρχει κάποιο κάλο αρθρο να διαωάσουμε για αυτές τις όψεις??
Brenta μου υπαρχουν πολλα καλα αρθρα σχετικα με τις οψεις.
Κλικαρισε <οψεις>

ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
10-02-2011, 02:45 PM
Αυτο που λες ειναι στον γενεθλιο. Δειχνει ομως τασεις για επανασυνδεση.
Εχω καταλαβει οτι μια τετοια οψη, δινει ευκολια στο ν αποκτησεις ξανα επαφη με τα ατομα, που θελεις.

Για μεγαλυτερη σιγουρια, εξετασε τις οψεις του διελαυνοντα πλουτωνα με τους προσωπικους πλανητες στο γενεθλιο και στο προοδευτικο. Ο διελαυνων πλουτωνας με τους προσωπικους πλανητες του προοδευτικου πρεπει να κανει κυριες οψεις.

Κάνει τετράγωνο με την προοδευμένη σελήνη που βρίσκεται στον 7ο γενέθλιο. Και είναι και ο διελαύνων Κρόνος ανάδρομος στον 7ο γενέθλιο. Για να΄δούμε τί θα δούμε...

Και η προοδευμένη Αφροδίτη σε σύνοδο με την γενέθλια Σελήνη στον 1ο!!

Όμως, ότι γίνεται και ότι δεν γίνεται, είναι για καλό!!!
:cheesy: