PDA

View Full Version : Προοδευμένη Σελήνη: ανακαλύπτοντας τα "κρυμμένα κλειδιά" της πρόγνωσης



whisperer
04-02-2011, 03:12 PM
Η ερμηνεία του γενέθλιου χάρτη μας βοηθάει να κατανοήσουμε σε βαθύτερο επίπεδο τον εαυτό μας, και τον τρόπο με τον οποίο φτάσαμε στο σημείο στο οποίο βρισκόμαστε σήμερα. Είναι το αποτύπωμα που άφησαν επάνω μας οι πλανήτες, οι δεκάδες διαστημικές πέτρες και το ορατό ή αόρατο σε μας σύμπαν τη στιγμή που γεννηθήκαμε. Μία πλανητική υπογραφή αποκλειστικά δική μας. Όπως όμως μπορεί να αλλάζει ο γραφικός μας χαρακτήρας με την πάροδο του χρόνου, έτσι αλλάζουμε και εμείς καθώς η ζωή μας εμπλουτίζει με εμπειρίες. Τα πάντα γύρω μας εξελίσσονται, το ίδιο και εμείς. Αυτές οι αλλαγές συχνά απεικονίζονται σε ένα προοδευτικό χάρτη. Ο προοδευτικός μας χάρτης δείχνει τον τρόπο με τον οποίο ....



Διαβάστε το εδώ
Προοδευμένη Σελήνη: ανακαλύπτοντας τα της πρόγνωσης - Αστρολογία ωροσκόπιο προβλέψεις ζώδια (http://www.myhoroscope.gr/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CF%85%CE%BC%C E%AD%CE%BD%CE%B7-%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AE%CE%BD%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%80%C F%84%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%82-%CF%84/)

SAGIVI
04-02-2011, 04:43 PM
Πολυ βοηθητικο και κατατοπιστικο το αρθρο σας.
Ευχαριστουμε πολυ

παλίρροια
04-02-2011, 08:00 PM
:nuts:Παρα πολύ ενδιαφέρον:cheesy:
Ευχαριστούμε!!!!:bigsmile:

brenta
05-02-2011, 11:30 AM
Καλημέρα δηλαδη γυρω στα 28 η σεληνή αλλάζει ζώδιο?? Αυτο που λες για τις μοίρες στον Ταύρο ισχύει για τη γενέθλια σελήνη ή την Προοδευμένη γιατί έχω γενέθλια 28-29 στο Ταυρο και λίγο με τρόμαξαν αυτά που πες.

whisperer
05-02-2011, 02:25 PM
Το άρθρο αγαπητή brenta μιλάει για το ταξίδι και τη θέση της προοδευμένης Σελήνης, οπότε κάνει μια πλήρης περιστροφή δηλαδή επανέρχεται στην γενέθλια θέση της κάθε περίπου 28 χρόνια. Η παραμονή της σε ένα ζώδιο διαρκεί περίπου 2,5 χρόνια. Η αναφορά στον Ταύρο ήταν χάρη παραδείγματος και δεν αναφέρεται στην γενέθλια θέση της Σελήνης αλλά στην προοδευμένη, οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Και ειδικά για σένα...που η Σελήνη σου βρίσκεται στην έξαρση της...! (μην το ξεχνάς αυτό!) :bigsmile: (αλλά και η προοδευμένη σου να ήταν στην 29η του Ταύρου πάλι δε θα υπήρχε λόγος ανησυχίας μιας και αυτό θα ήταν ένα μεμονωμένο στοιχείο όλου του χάρτη).


Καλημέρα δηλαδη γυρω στα 28 η σεληνή αλλάζει ζώδιο?? Αυτο που λες για τις μοίρες στον Ταύρο ισχύει για τη γενέθλια σελήνη ή την Προοδευμένη γιατί έχω γενέθλια 28-29 στο Ταυρο και λίγο με τρόμαξαν αυτά που πες.

brenta
05-02-2011, 08:24 PM
Ευχαριστω whisperer ειπα και εγω με τοσα χτυπηματα απο κρονο κ πλουτωνα αυτο μ ελειπε τωρα!!

gapost
06-02-2011, 12:06 PM
Πολύ ενδιαφέρον άρθρο. Έψαξα οι σημαντικές ημερομνίες της ζωής μου στο παρελθόν διαβάζοντας την πορεία της προοδευμένης Σελίνης και οι προβλέψεις ανταποκρίνονται πλήρως.

zw_epimenontas
15-02-2011, 06:25 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. διαβασα το αρ8ρο ηταν πολυ καλο. ομος εγω που εχω περασει την σεληνη στουσ δυδιμους και μολις εχω μπει στον καρκινο η σεληνη προοδου ποιον η ποιουσ τομεις επιρεαζει ?

η προιγουμενη σεληνη ποιον τομεα επιρεαζε?

επισης :cheesy: οταν σε 2.5 χρονια που φτανει στην γεννεθλια θεση της στον λεωντα τι μπορει να σημαινει ????


αν μπορει καποιος να με βοηθησει?

ευχαριστω

SAGIVI
15-02-2011, 11:14 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. διαβασα το αρ8ρο ηταν πολυ καλο. ομος εγω που εχω περασει την σεληνη στουσ δυδιμους και μολις εχω μπει στον καρκινο η σεληνη προοδου ποιον η ποιουσ τομεις επιρεαζει ?

η προιγουμενη σεληνη ποιον τομεα επιρεαζε?

επισης :cheesy: οταν σε 2.5 χρονια που φτανει στην γεννεθλια θεση της στον λεωντα τι μπορει να σημαινει ????


αν μπορει καποιος να με βοηθησει?

ευχαριστω
Αν καταλαβα ρωτας για την προοδευμενη σεληνη σου που φετος ειναι στον καρκινο.Θα εισαι περισσοτερο συναισθηματικη, πιο ευαισθητη απεναντι στους δικους σου ανθρωπους, κυριως στα γυναικεια προσωπα της οικογενειας σου.Πιθανον ν ασχοληθεις και με θεματα σπιτιου .
Θα σε πιασουνε και λιγο οι κλειστες σου. Ενταξει μετα στον λεοντα ποιος σε πιανει.

ScP
15-02-2011, 11:30 PM
Στο τέλος του κειμένου υπάρχουν σχετικοί σύνδεσμοι για να διαβάσεις πιο αναλυτικές ερμηνείες.

zw_epimenontas
16-02-2011, 03:22 PM
Σε ευχαριστω SAGINI :p

ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Απο τωρα. με αιδιαζει ο πολυ συναισθηματισμος :blink: γιατι γινομαι εγω χαλια κ μαλλον δεν ειναι καλο κ για τους αλλουσ καμια φορα . αντε να περασουν τα 2.5 χρονια :cheesy::cheesy::cheesy::amuse: