PDA

View Full Version : [Συζήτηση] Ο Οφιούχος αποκεκαλυμμένος



Χρήστος Άρχος
22-01-2011, 03:18 PM
Μία περίληψη του εξοστρακισμένου αστερισμού…. και γιατί τα ζώδια μπορούν να είναι και 13…Πέρασε άλλη μία «κρίση» όπου για ακόμη μία φορά οι αστρονόμοι θυμήθηκαν να μας «ενημερώσουν» ότι δεν βλέπουμε καλά τον Ουρανό και πως στην πραγματικότητα υπάρχουν 13 αστερισμοί. Από την άλλη, οι τροπικοί αστρολόγοι γρήγορα έγραψαν μεταξύ άλλων ότι Η ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ 12 ΖΩΔΙΑ και τίποτα άλλο, ενώ οι Βεδικοί αστρολόγοι μας «υπενθύμιζαν» ότι αυτοί κοιτούν τον αστρολογικό ουρανό όπως είναι πραγματικά… παρόλο που δεν υπάρχει ούτε στη βεδική ο Οφιούχος….


Ακολουθούν απορίες και συζήτηση επί του άρθρου: Ο Οφιούχος αποκεκαλυμμένος (http://php56.astrowin3.org/forum/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CE%B8%CE%BB%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%AF%CE%B1-148/%CE%BF-%CE%BF%CF%86%CE%B9%CE%BF%CF%8D%CF%87%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CE%BB%C F%85%CE%BC%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82-13147/)

any_f
22-01-2011, 03:54 PM
Καλησπέρα & ευχαριστούμε πολύ για το αναλυτικό άρθρο. Ευχόμουν να μάθω & απ' το myhoroscope για τον Οφιούχο, διότι από τότε που κυκλοφόρησε η πληροφορία για το ζώδιο όλο καυγάδες, μυστικοπάθεια, απόρριψη, απόλυτες, ή μισοϋποστηριζόμενες απόψεις παραθέτονται από τις υπόλοιπες ελληνικές πηγές που έχω δει. Πρώτη φορά διαβάζω σοβαρή επιχειρηματολογία & άποψη επί του θέματος σε site της χώρας μας. Κύριε ¶ρχο, νομίζω ότι μας βγάζετε ασπροπρόσωπους:cheesy:
Απ' ότι κατάλαβα εδώ ρωτάμε το σεληνιακού ζωδιακού ζώδιό μας? Έχω γεννηθεί 10-1-81 στις 7:00, Αθήνα. Έχετε την καλωσύνη να ικανοποιήσετε την περιέργειά μου;

taurine
22-01-2011, 05:03 PM
Πολύ ενδιαφέρον και αρχίζει να μου κεντρίζει την περιέργεια!
Μολονότι η Ελληνική Μυθολογία ήταν ανέκαθεν η μεγάλη αγάπη μου, το συμβάν με τον Οφιούχο και το Δία δεν το γνώριζα. Γνωρίζω πως η ύβρις (αλαζονεία) που διαπράττεται επιφέρει την ¶τη, (οργή) τη Νέμεση (απόδοση δικαιοσύνης) και στο τέλος την Τήση (τιμωρία).Όταν ολοκληρωθεί αυτός ο κύκλος τότε έρχεται η κάθαρση για τον άνθρωπο που θεώρησε πως μπορεί να αναμετρηθεί με τους Θεούς.
Όλοι πανω κάτω γνωρίζουμε περιστατικά αποτυπωμένα μέσω της Ελληνικής Μυθολογίας, που συνήθως συμβολίζουν τον αγώνα του θνητού ανθρώπου να περάσει στην Αθανασία και την Αφθαρσία.

Η ίδια η Θέτιδα (ως Νηρηίδα και παντοδύναμη θεότητα της Θάλασσας) αποπειράθηκε να καταστήσει αθάνατο το -θεόμορφο-γιο της Αχιλλέα, βουτώντας τον στα νερά της Στυγός, αλλά της ξέφυγε ο "αχίλλειος τένοντας ή πτέρνα".
Ακόμη και στις Θείες παρεμβάσεις που γίνονται ώστε να επιτευχθεί η Αθανασία, σύμφωνα με το Μύθο, "κάτι" πάει στραβά πάντα και ο ήρωας, ανεβαίνει στους Ουρανούς, κερδίζοντας μία θέση ανάμεσα στο Δωδεκάθεο,ή ένα δικό του "οικόπεδο" στον Ουρανό, δηλαδή έναν Αστερισμό.

Κύριε ¶ρχο, σας ευχαριστούμε για άλλη μια φορά.

Υ.Γ: Γεννήθηκα στις 4-5-77, ώρα 23.50 Αθήνα. Σύμφωνα με το Νέο Ζωδιακό είμαι Κριός, και όχι Ταύρος. Πως γίνεται να μάθουμε το Σεληνιακό μας ζώδιο?
Ευχαριστώ.

Firewater
22-01-2011, 05:33 PM
Εξαιρετικό το άρθρο - ευχαριστώ κι εγώ πολύ με τη
σειρά μου. Το σεληνιακό ζώδιο με βάσει τους 13 μήνες από ότι κατάλαβα είναι διαφορετικό απο το αστρικό; Θα είμαι υπόχρεη αν μου λέγατε και το δικό μου
13-4-1983, 13:00, στην Αθήνα. Φυσικά το 13 για μένα είναι πολύ τυχερός αριθμός :bigsmile:

Και πάλι ευχαριστώ - αξίζει πολλές αναγνώσεις :bigsmile:

Χρήστος Άρχος
22-01-2011, 06:28 PM
Καλησπέρα & ευχαριστούμε πολύ για το αναλυτικό άρθρο. Ευχόμουν να μάθω & απ' το myhoroscope για τον Οφιούχο, διότι από τότε που κυκλοφόρησε η πληροφορία για το ζώδιο όλο καυγάδες, μυστικοπάθεια, απόρριψη, απόλυτες, ή μισοϋποστηριζόμενες απόψεις παραθέτονται από τις υπόλοιπες ελληνικές πηγές που έχω δει. Πρώτη φορά διαβάζω σοβαρή επιχειρηματολογία & άποψη επί του θέματος σε site της χώρας μας. Κύριε ¶ρχο, νομίζω ότι μας βγάζετε ασπροπρόσωπους:cheesy:
Απ' ότι κατάλαβα εδώ ρωτάμε το σεληνιακού ζωδιακού ζώδιό μας? Έχω γεννηθεί 10-1-81 στις 7:00, Αθήνα. Έχετε την καλωσύνη να ικανοποιήσετε την περιέργειά μου;

Ευχαριστώ καταρχάς για τα καλά σας λόγια.
Ο Σεληνιακός κύκλος - ζώδιο αντιστοιχεί με αυτόν του Αιγόκερω.
Να είσθε καλά!

Χρήστος Άρχος
22-01-2011, 06:29 PM
Πολύ ενδιαφέρον και αρχίζει να μου κεντρίζει την περιέργεια!
Μολονότι η Ελληνική Μυθολογία ήταν ανέκαθεν η μεγάλη αγάπη μου, το συμβάν με τον Οφιούχο και το Δία δεν το γνώριζα. Γνωρίζω πως η ύβρις (αλαζονεία) που διαπράττεται επιφέρει την ¶τη, (οργή) τη Νέμεση (απόδοση δικαιοσύνης) και στο τέλος την Τήση (τιμωρία).Όταν ολοκληρωθεί αυτός ο κύκλος τότε έρχεται η κάθαρση για τον άνθρωπο που θεώρησε πως μπορεί να αναμετρηθεί με τους Θεούς.
Όλοι πανω κάτω γνωρίζουμε περιστατικά αποτυπωμένα μέσω της Ελληνικής Μυθολογίας, που συνήθως συμβολίζουν τον αγώνα του θνητού ανθρώπου να περάσει στην Αθανασία και την Αφθαρσία.

Η ίδια η Θέτιδα (ως Νηρηίδα και παντοδύναμη θεότητα της Θάλασσας) αποπειράθηκε να καταστήσει αθάνατο το -θεόμορφο-γιο της Αχιλλέα, βουτώντας τον στα νερά της Στυγός, αλλά της ξέφυγε ο "αχίλλειος τένοντας ή πτέρνα".
Ακόμη και στις Θείες παρεμβάσεις που γίνονται ώστε να επιτευχθεί η Αθανασία, σύμφωνα με το Μύθο, "κάτι" πάει στραβά πάντα και ο ήρωας, ανεβαίνει στους Ουρανούς, κερδίζοντας μία θέση ανάμεσα στο Δωδεκάθεο,ή ένα δικό του "οικόπεδο" στον Ουρανό, δηλαδή έναν Αστερισμό.

Κύριε ¶ρχο, σας ευχαριστούμε για άλλη μια φορά.

Υ.Γ: Γεννήθηκα στις 4-5-77, ώρα 23.50 Αθήνα. Σύμφωνα με το Νέο Ζωδιακό είμαι Κριός, και όχι Ταύρος. Πως γίνεται να μάθουμε το Σεληνιακό μας ζώδιο?
Ευχαριστώ.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας στο άρθρο!
Ανήκετε στο Σεληνιακό μήνα του Κριού.
Καλή σας συνέχεια!

Χρήστος Άρχος
22-01-2011, 06:32 PM
Εξαιρετικό το άρθρο - ευχαριστώ κι εγώ πολύ με τη
σειρά μου. Το σεληνιακό ζώδιο με βάσει τους 13 μήνες από ότι κατάλαβα είναι διαφορετικό απο το αστρικό; Θα είμαι υπόχρεη αν μου λέγατε και το δικό μου
13-4-1983, 13:00, στην Αθήνα. Φυσικά το 13 για μένα είναι πολύ τυχερός αριθμός :bigsmile:

Και πάλι ευχαριστώ - αξίζει πολλές αναγνώσεις :bigsmile:

Ο Σεληνιακός μήνας αντιστοιχεί σε έναν ζωδιακό διαφορετικό χωρισμένο σε 13 μέρη. Δεν έχει σχέση με τον αστρικό ζωδιακό έχει την ίδια συμβολική σημασία που έχει ο ζωδιακός κύκλος με κυρίαρχο τον Ήλιο.
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια καταρχάς.
Ο Σεληνιακός μήνας σας είναι στον Κριό.
Να είσθε καλά!

παλίρροια
22-01-2011, 06:32 PM
:nuts:Πολύ ενδιαφέρον πραγματικά!!!
Ευχαριστούμε πολύ!!!:bigsmile:

akaronas
22-01-2011, 06:36 PM
οπως παντα καταπληκτικος κ.Αρχο,θαυμαζω τις απιστευτες γνωσεις σας.Γεννηθηκα 21/9/1961 11.30 πρωι στην αρτα

Χρήστος Άρχος
22-01-2011, 06:53 PM
οπως παντα καταπληκτικος κ.Αρχο,θαυμαζω τις απιστευτες γνωσεις σας.Γεννηθηκα 21/9/1961 11.30 πρωι στην αρτα

Ευχαριστώ πολύ!
Ανήκετε στο Σεληνιακό μήνα της Παρθένου.

zw_epimenontas
22-01-2011, 09:41 PM
καλησπερα ! ;) πολυ ωραιο αρθρο κυριε χρηστο . μας ανοιξατε τα ματια με αυτο το αρθρο, σας συγχερω. ομως εχω και εγω την ιδια απορια , αν μπορειτε να με βοηθησετε? ειμαι γεννημενη 06.05.1987 ωρα --> 01 και 41 λεπτα ελλαδα φλωρινα

Σας ευχαριστω

riky
22-01-2011, 09:49 PM
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ.ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!ΓΕΝΝΗΘΗΚ Α ΣΤΙΣ 23/03/1980 23:55 ΣΤΗ ΦΛΩΡΙΝΑ.

dvork
22-01-2011, 10:14 PM
Δεν γνωρίζω ποιος ή ποιοι Βεδικοί αστρολόγοι υποστήριξαν τα παρακάτω ή αν διατύπωσαν τον λόγο τους κατά αυτόν τον τρόπο.

οι Βεδικοί αστρολόγοι μας «υπενθύμιζαν» ότι αυτοί κοιτούν τον αστρολογικό ουρανό όπως είναι πραγματικά… παρόλο που δεν υπάρχει ούτε στη βεδική ο Οφιούχος….

Αυτό που μπορώ να επιβεβαιώσω είναι ότι πράγματι η Βεδική αστρολογία δεν λαμβάνει υπόψη της τον Οφιούχο, για διάφορους λόγους τους οποίους θα προσπαθήσω να εξηγήσω σε άρθρο μου μόλις βρω την ευκαιρία.

Lam
22-01-2011, 11:13 PM
Ενδιαφέρον άρθρο! Μου κίνησε τη περιέργεια για μελέτη.

Αν βρείτε χρόνο πείτε μου και μένα για το σεληνιακό ζωδιακό μήνα. Γεννήθηκα 12-7-76 Αθήνα 05:45πμ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια απάντηση.
Καλή συνέχεια στην έρευνά σας,

kukuruku
23-01-2011, 03:05 AM
Ευχαριστώ για το καταπληκτικό άρθρο.
Έχω γεννηθεί στις 26/11/1974 στις 6:50 το πρωί, στην Αθήνα. Ποιο είναι το σεληνιακό μου ζώδιο. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Katerina Paraskevopoulou
23-01-2011, 09:31 AM
Γράφεται ότι: << Ο Σεληνιακός ζωδιακός κάθε χρόνο αλλάζει. Αν θέλετε να μάθετε το ζώδιο σας με βάση το Σεληνιακό ζωδιακό μπορείτε να ρωτήσετε παρά κάτω.>>

Μία επεξήγηση παρακαλώ. Το σεληνιακό ζώδιο που έχει δοθεί στους παραπάνω ερωτώντες είναι αυτό της γέννησή τους, το γενέθλιο τους ή αυτής της χρονιάς. Κι αν είναι αυτής της χρονιάς αυτό σημαίνει ότι του χρόνου θα είναι κάτι άλλο; Και τις ερμηνείες πώς τις δίνουμε;

Δίνω και τα δικά μου: 3/8/65 16:45 Αθήνα

Ευχαριστώ

mochito
23-01-2011, 02:48 PM
γεια σας, γεια σας!
εξαιρετικό άρθρο!μπορείτε να μου πειτε κ εμένα;
γεννήθηκα 16/3/1980 θεσσαλονικη!
ευχαριστώ πολύ!

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 03:42 PM
καλησπερα ! ;) πολυ ωραιο αρθρο κυριε χρηστο . μας ανοιξατε τα ματια με αυτο το αρθρο, σας συγχερω. ομως εχω και εγω την ιδια απορια , αν μπορειτε να με βοηθησετε? ειμαι γεννημενη 06.05.1987 ωρα --> 01 και 41 λεπτα ελλαδα φλωρινα

Σας ευχαριστω

ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!
Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο του Ταύρου.

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 03:44 PM
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ.ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!ΓΕΝΝΗΘΗΚ Α ΣΤΙΣ 23/03/1980 23:55 ΣΤΗ ΦΛΩΡΙΝΑ.

Καλησπέρα σας!
Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο του Ιχθυ.

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 03:44 PM
Ενδιαφέρον άρθρο! Μου κίνησε τη περιέργεια για μελέτη.

Αν βρείτε χρόνο πείτε μου και μένα για το σεληνιακό ζωδιακό μήνα. Γεννήθηκα 12-7-76 Αθήνα 05:45πμ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια απάντηση.
Καλή συνέχεια στην έρευνά σας,

Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο των Διδύμων.

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 03:46 PM
Ευχαριστώ για το καταπληκτικό άρθρο.
Έχω γεννηθεί στις 26/11/1974 στις 6:50 το πρωί, στην Αθήνα. Ποιο είναι το σεληνιακό μου ζώδιο. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Καλησπέρα σας ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο του Σκορπιού

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 03:49 PM
Γράφεται ότι: << Ο Σεληνιακός ζωδιακός κάθε χρόνο αλλάζει. Αν θέλετε να μάθετε το ζώδιο σας με βάση το Σεληνιακό ζωδιακό μπορείτε να ρωτήσετε παρά κάτω.>>

Μία επεξήγηση παρακαλώ. Το σεληνιακό ζώδιο που έχει δοθεί στους παραπάνω ερωτώντες είναι αυτό της γέννησή τους, το γενέθλιο τους ή αυτής της χρονιάς. Κι αν είναι αυτής της χρονιάς αυτό σημαίνει ότι του χρόνου θα είναι κάτι άλλο; Και τις ερμηνείες πώς τις δίνουμε;

Δίνω και τα δικά μου: 3/8/65 16:45 Αθήνα

Ευχαριστώ


Καλησπέρα σας.
Είναι σε σχέση με το σεληνιακό τους ζώδιο τη χρονιά που έχουν γεννηθεί. Οι ερμηνείες που δίνονται είναι παραπλήσιες με αυτές που δίνονται στα ζώδια μόνο που αντί για προσωπικότητα τα χαρακτηριστικά τους ταιριάζουν περισσότερο σε ψυχολογικές - συναισθηματικές διεργασίες.
Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο του Λέοντα.

Υγ: Οι θέσεις των πλανητών επίσης των πλανητών αλλάζουν.... καθότι τα σεληνιακά ζώδια αλλάζουν και δεν είναι τα ίδια όπως τα ζώδια που ξέρουμε του Ήλιου που είναι σταθερά.

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 03:53 PM
γεια σας, γεια σας!
εξαιρετικό άρθρο!μπορείτε να μου πειτε κ εμένα;
γεννήθηκα 16/3/1980 θεσσαλονικη!
ευχαριστώ πολύ!


Καλησπέρα σας ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο των Ιχθύων

alogo54
23-01-2011, 09:29 PM
Εξαιρετικό το άρθρο σας. Σας παρακολουθώ πάντα .Οι αναλύσεις σας είναι ουσιαστικές πολυεπίπεδες και πραγματικά ενδιαφέρουσες. Εάν θέλετε μου απαντάτε για το σεληνιακό μου ζώδιο. Ημερομηνία γέννησης 18/9/1954 Κιλκίς. Ευχαριστώ πολύ.

joandrake
23-01-2011, 10:03 PM
μπορείτε να μου πείτε που έχω το σεληνιακό μου ζώδιο?έχω γεννηθεί στις 5/11/1995 στις 5:35 το πρωί στην αθήνα.ευχαριστώ εκ των προτέρων :bigsmile:

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 10:51 PM
Εξαιρετικό το άρθρο σας. Σας παρακολουθώ πάντα .Οι αναλύσεις σας είναι ουσιαστικές πολυεπίπεδες και πραγματικά ενδιαφέρουσες. Εάν θέλετε μου απαντάτε για το σεληνιακό μου ζώδιο. Ημερομηνία γέννησης 18/9/1954 Κιλκίς. Ευχαριστώ πολύ.


Καλησπέρα σας. Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο της Παρθένου.

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 10:52 PM
μπορείτε να μου πείτε που έχω το σεληνιακό μου ζώδιο?έχω γεννηθεί στις 5/11/1995 στις 5:35 το πρωί στην αθήνα.ευχαριστώ εκ των προτέρων :bigsmile:

Καλησπέρα σας.
Ανήκετε στο Σεληνιακό Ζώδιο του Σκορπιού.

paraskeyh
23-01-2011, 11:13 PM
Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για το άρθρο σας,μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε κι εμένα το σεληνιακό ζώδιό μου 11-08-1982 Λαμία

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 11:15 PM
Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για το άρθρο σας,μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε κι εμένα το σεληνιακό ζώδιό μου 11-08-1982 13:40 περιπου Λαμία

Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο του Καρκίνου.

SAGIVI
23-01-2011, 11:27 PM
Κυριε Αρχο καλησπερα σας.Παλι μας ανοιξατε καινουργιους πνευματικους δρομους.
Κεντρισατε ομως εντονα και την περεργεια μας.
Εχω γενηθει 2/9/62 14.40 στην Αθηνα. Ελπιζω να βρειτε το χρονο να μου απαντησετε.
Σας ευχαριστουμε για ολα, αν και δεν σας κρυβω οτι θα ηθελα να διαβασω μια αναλυση για τα σεληνιακα ζωδια


Ευχαριστουμε πολυ

Χρήστος Άρχος
23-01-2011, 11:29 PM
Κυριε Αρχο καλησπερα σας.Παλι μας ανοιξατε καινουργιους πνευματικους δρομους.
Κεντρισατε ομως εντονα και την περεργεια μας.
Εχω γενηθει 2/9/62 14.40 στην Αθηνα. Ελπιζω να βρειτε το χρονο να μου απαντησετε.
Σας ευχαριστουμε για ολα, αν και δεν σας κρυβω οτι θα ηθελα να διαβασω μια αναλυση για τα σεληνιακα ζωδια


Ευχαριστουμε πολυ

Ευχαριστώ πολύ!
Την ανάλυση για τα Σεληνιακά θα την ετοιμάσω γρήγορα ώστε να μην ξεχαστεί το θέμα και χαθεί η συνέχεια.
Προς το παρόν όμως το Σεληνιακό σας ζώδιο είναι: Παρθένος

jujuth
24-01-2011, 12:40 AM
πολυ ενδιαφερον το αρθρο σας! θα μπορουσατε να μου πειτε το σεληνιακο μου ζωδιο? εχω γεννηθει 26-9-1983

Χρήστος Άρχος
24-01-2011, 12:59 AM
πολυ ενδιαφερον το αρθρο σας! θα μπορουσατε να μου πειτε το σεληνιακο μου ζωδιο? εχω γεννηθει 26-9-1983

Καλησπέρα σας ανήκετε στο σεληνιακό ζώδιο της Παρθένου.

votka
24-01-2011, 12:47 PM
Πολύ ωραίο το άρθρο σας!! Είμαι ζυγός με σελήνη στον καρκίνο. Αλλάζει τώρα το σεληνιακό μου ζώδιο?? Ημ. Γέννησης: 01/10/80

ΚΡΙΑΡΑΚΙ27
24-01-2011, 03:57 PM
συγγνωμη μπορειτε να μου πειτε σε ποιο σεληνιακο ζωδιο ανηκω....και τελικα τι ειμαι και τι ζωδιο 9α λεω οτι ειμαι απο τη στιγμη που ειχα παρατησει την ατρολογια επειδη δεν με ε3εφραζε κα9ολου το ζωδιο που μου λενε οτι ειμαι..........γεννηθηκα 13 ιανουαριου του 1994

ΚΡΙΑΡΑΚΙ27
24-01-2011, 04:11 PM
και κατι ακομα.....δεν εχω καταλαβει τη σχεση σεληνιακου ζωδιου με το νεο ασστρολογικο χαρτη που παρουσιαζεται με την προσθηκη του οφιουχου....παρακαλω δωστε μου τα φωτα σας.....και ευχαριστω εκ των προτερων

ryssa
24-01-2011, 05:14 PM
καταπληκτικό άρθρο!!!
ελπίζω να μας διαφωτίσεται με περισσότερα άρθρα...!!
αν εχετε χρόνο θα το εκτιμούσα να μου αποκαλύπταται το σεληνιακό μου ζώδιο...
έχω γεννηθεί στις 6/11/1978....
σας ευχαριστώ και καλή συνέχεια στο έργο σας..

LaurelPhoenix
24-01-2011, 06:26 PM
Θερμά συγχαρητήρια και για το παραπάνω άρθρο σου περί Οφιούχου!

Πραγματικά θεωρώ ότι, μέσα από το κάθε πρωτότυπο άρθρο σου, μας δείχνεις κι ένα μονοπάτι που οδηγεί ακόμα "πιο πέρα" από τον περιορισμένο ορίζοντα μιας παραγνωρισμένης αστρολογίας η οποία ασκείται κυρίως ως "τεχνική" - ελάχιστα δε ως "Τέχνη", όπως θα έπρεπε, νομίζω...

Ας μου επιτραπεί τέλος να προσθέσω ότι τόσο ποιοτικά άρθρα τιμούν και εμάς, ως αναγνώστες σου, αλλά και το "χώρο" όπου δημοσιεύονται - για τη συνεργασία του με συντάκτες οι οποίοι κατέχουν το αντικείμενό τους σε βάθος...

Ευχαριστώ.

paraskeyh
24-01-2011, 07:39 PM
Σας παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε το σεληνιακό ζώδιο για τις 14-08-1981 Λαμία;

Χρήστος Άρχος
25-01-2011, 07:57 AM
Πολύ ωραίο το άρθρο σας!! Είμαι ζυγός με σελήνη στον καρκίνο. Αλλάζει τώρα το σεληνιακό μου ζώδιο?? Ημ. Γέννησης: 01/10/80

Έχετε λίγο μπερδευτεί.
ΤΟ Σεληνιακό σας ζώδιο όπως είναι δομημένο στον τροπικό ζωδιακό δεν θα αλλάξει ποτέ.
Το Σεληνιακό ζώδιο δεν έχει να κάνει με τα 12 ζώδια που διαβάζετε.
Σε αυτή τη μέθοδο ανήκετε στο ζώδιο της Παρθένου. (Σεληνιακά πάντα)

Χρήστος Άρχος
25-01-2011, 07:58 AM
συγγνωμη μπορειτε να μου πειτε σε ποιο σεληνιακο ζωδιο ανηκω....και τελικα τι ειμαι και τι ζωδιο 9α λεω οτι ειμαι απο τη στιγμη που ειχα παρατησει την ατρολογια επειδη δεν με ε3εφραζε κα9ολου το ζωδιο που μου λενε οτι ειμαι..........γεννηθηκα 13 ιανουαριου του 1994

Το ζώδιο σας προφανώς δεν σας εκφράζει επειδή μπορεί να έχετε διάφορους πλανήτες σε άλλα ζώδια.
Οπότε δεν αλλάζει το ζώδιο σας.
Ως προς τους 13 κύκλους της Σελήνη ανήκετε στον κύκλο - ζώδιο: του Αιγόκερω

Ως προς την παρακάτω ερώτηση που έχετε η Σελήνη κάνει 13 φορές το κύκλο γύρω απο το ζωδιακό σε μία χρονιά. Κάθε κύκλος αντιστοιχεί και σε ένα Σεληνιακό ζώδιο. Με αυτο το τρόπο ο 9ος κύκλος αντιστοιχεί στο ζώδιο του Οφιούχου.

Χρήστος Άρχος
25-01-2011, 08:01 AM
καταπληκτικό άρθρο!!!
ελπίζω να μας διαφωτίσεται με περισσότερα άρθρα...!!
αν εχετε χρόνο θα το εκτιμούσα να μου αποκαλύπταται το σεληνιακό μου ζώδιο...
έχω γεννηθεί στις 6/11/1978....
σας ευχαριστώ και καλή συνέχεια στο έργο σας..


Καλημέρα σας το σεληνιακό σας ζώδιο είναι: Σκορπιός.

Χρήστος Άρχος
25-01-2011, 08:02 AM
Σας παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε το σεληνιακό ζώδιο για τις 14-08-1981 Λαμία;

Το Σεληνιακό σας ζώδιο αντιστοιχεί στο Λιοντάρι. Να είσθε καλά!

Χρήστος Άρχος
25-01-2011, 08:03 AM
Θερμά συγχαρητήρια και για το παραπάνω άρθρο σου περί Οφιούχου!

Πραγματικά θεωρώ ότι, μέσα από το κάθε πρωτότυπο άρθρο σου, μας δείχνεις κι ένα μονοπάτι που οδηγεί ακόμα "πιο πέρα" από τον περιορισμένο ορίζοντα μιας παραγνωρισμένης αστρολογίας η οποία ασκείται κυρίως ως "τεχνική" - ελάχιστα δε ως "Τέχνη", όπως θα έπρεπε, νομίζω...

Ας μου επιτραπεί τέλος να προσθέσω ότι τόσο ποιοτικά άρθρα τιμούν και εμάς, ως αναγνώστες σου, αλλά και το "χώρο" όπου δημοσιεύονται - για τη συνεργασία του με συντάκτες οι οποίοι κατέχουν το αντικείμενό τους σε βάθος...

Ευχαριστώ.


Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια ειλικρινά. Είναι τιμή μου να ακούω τόσο σημαντικά λόγια απο ανθρώπους.
Να είσθε καλά!

myria
25-01-2011, 10:20 PM
Συγχαρητήρια για το άρθρο σας. Κατατοπιστικότατο!

Γεννήθηκα 10.12.1987 Λεμεσὀς, Κύπρος αν έχετε χρονο να βρείτε και σε μένα το σεληνιακό μου ζώδιο.

aigli32
26-01-2011, 05:02 AM
Καλημερά κ.Αρχο ειμαι νεα εδω ενδιφερον το αρθρο για τον Οφιουχου που μαλλον αν υπηρχε θα ημουν στο ζωδιο αυτο. Σε ποιον σεληνιακο μηνα ανηκω δεν ξερω και θα ηθελα να το μαθω.Γεννηθηκα 05/12/1978 6:45 το πρωι Καρδιτσα.Ευχαριστω πολυ αν μου λεγατε και λιγα λογια για τον σεληνιακο μηνα μου.

ΡΙΑΝΝΑ
26-01-2011, 12:03 PM
Καλή σας μέρα. Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον ότι μας γράψατε γιά τον Οφιούχο και μου απαντήθηκαν κάποιες ερωτήσεις πού μου δημιουργήθηκαν με τις τελευταίες αποκαλύψεις. Θα ήθελα να μάθω το ζώδιό μου με βάσει το σεληνιακό ζωδιακό. Ημερομηνία γέννησης 26 -12-1954. Ευχαριστώ.

LUNA009
27-01-2011, 07:27 PM
Κυριε Αρχο για αλλη μια φορα ειστε αξιος θαυμασμου!!Θερμα Συγχαρητηρια!!!Θα ηθελα κι εγω να μου πειτε το σεληνιακο μου ζωδιο:19-1-1987 09:40 Αθηνα!!Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!!

ΚΡΙΑΡΑΚΙ27
27-01-2011, 10:05 PM
σας ευχαριστω παρα πολυ για την πληροφορια....παντως αυτο με τα χαρακτηριστικα δεν νομιζω πως εχει να κανει με τους πλανητες....εχω ερμη αφροδιτη αρη ποσειδωνα και ουρανο στον αιγοκερω....μεσουρανημα επισης και μαλιστα ειναι το ζωδιο μου.....οποτε....δεν 3ερω....

koumous
30-01-2011, 04:16 PM
πολυ ενδιαφερον αρθρο,και αν μπορειτε και θελετε ας αναλυσετε και τον διαχωρισμο ΖΥΓΟΥ-ΣΚΟΡΠΙΟΥ. Ποτε και γιατι..Αν θελετε μπορειτε να μου πειτε το Σεληνιακο μου ζωδιο..Εχω γεννηθει στην Ξανθη στις 3/8/1960, και ωρα 22,45.
Ευχαριστω πολυ.
Σπυρος

Χρήστος Άρχος
31-01-2011, 10:32 AM
Συγχαρητήρια για το άρθρο σας. Κατατοπιστικότατο!

Γεννήθηκα 10.12.1987 Λεμεσὀς, Κύπρος αν έχετε χρονο να βρείτε και σε μένα το σεληνιακό μου ζώδιο.

Καλησπέρα σας έχετε το Σεληνιακό κύκλο - ζώδιο που αντιστοιχεί στον Οφιούχο

Χρήστος Άρχος
31-01-2011, 10:33 AM
Καλή σας μέρα. Διάβασα με πολύ ενδιαφέρον ότι μας γράψατε γιά τον Οφιούχο και μου απαντήθηκαν κάποιες ερωτήσεις πού μου δημιουργήθηκαν με τις τελευταίες αποκαλύψεις. Θα ήθελα να μάθω το ζώδιό μου με βάσει το σεληνιακό ζωδιακό. Ημερομηνία γέννησης 26 -12-1954. Ευχαριστώ.

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.
Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο του Τοξότη

Χρήστος Άρχος
31-01-2011, 10:35 AM
Καλημερά κ.Αρχο ειμαι νεα εδω ενδιφερον το αρθρο για τον Οφιουχου που μαλλον αν υπηρχε θα ημουν στο ζωδιο αυτο. Σε ποιον σεληνιακο μηνα ανηκω δεν ξερω και θα ηθελα να το μαθω.Γεννηθηκα 05/12/1978 6:45 το πρωι Καρδιτσα.Ευχαριστω πολυ αν μου λεγατε και λιγα λογια για τον σεληνιακο μηνα μου.


Θα αναλύσουμε τα Σεληνιακά ζώδια σε προσεχές άρθρο
Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο του Οφιούχου

Χρήστος Άρχος
31-01-2011, 10:36 AM
Κυριε Αρχο για αλλη μια φορα ειστε αξιος θαυμασμου!!Θερμα Συγχαρητηρια!!!Θα ηθελα κι εγω να μου πειτε το σεληνιακο μου ζωδιο:19-1-1987 09:40 Αθηνα!!Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!!


Καλησπέρα σας
Το Σεληνιακό σας ζώδιο είναι στο Υδροχόο

Χρήστος Άρχος
31-01-2011, 10:37 AM
σας ευχαριστω παρα πολυ για την πληροφορια....παντως αυτο με τα χαρακτηριστικα δεν νομιζω πως εχει να κανει με τους πλανητες....εχω ερμη αφροδιτη αρη ποσειδωνα και ουρανο στον αιγοκερω....μεσουρανημα επισης και μαλιστα ειναι το ζωδιο μου.....οποτε....δεν 3ερω....


Επειδή δεν σας κατάλαβα αν θέλετε επαναλάβετε αυτό που θέλετε να πείτε ευχαριστώ!

Χρήστος Άρχος
31-01-2011, 10:41 AM
πολυ ενδιαφερον αρθρο,και αν μπορειτε και θελετε ας αναλυσετε και τον διαχωρισμο ΖΥΓΟΥ-ΣΚΟΡΠΙΟΥ. Ποτε και γιατι..Αν θελετε μπορειτε να μου πειτε το Σεληνιακο μου ζωδιο..Εχω γεννηθει στην Ξανθη στις 3/8/1960, και ωρα 22,45.
Ευχαριστω πολυ.
Σπυρος

Καλησπέρα σας. Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση που κάνατε.
Αν με ρωτάτε για την ιστορία στο παρελθόν ο Ζυγός και ο Σκορπιός παλιότερα ήταν ένα ζώδιο και ο Ζυγός ήταν ουσιαστικά οι δαγκάνες του. Στη συνέχεια αυτά τα ζώδια χωρίστηκαν και έτσι έχουμε 2 διαφορετικούς αστερισμούς. Ο Διαχωρισμός έγινε τη στιγμή που η δικαιοσύνη στην ανθρωπότητα άρχισε να θεωρείτε ότι πρέπει να δείνετε μετά του θανάτου. Παρόλα αυτά αυτό θα το έλεγα μία απλουστευτική ερμηνεία και έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος. Ουσιαστικά ο Σκορπιός κόπηκε και φτιάχτηκε ο ζυγός γιατί υπήρχε η μεταφυσική ανάγκη του ατόμου να εξηγήσει πράγματα πριν το θάνατο και να δώσει ερμηνεία σε αυτά. Επειδή όμως το θέμα που βάζετε είναι ιδιαίτερα σημαντικό θα μπούμε σύντομα σε άρθρο μιας και είναι πολύ και εξαιρετικά ενδιαφέρον.
Αν δεν με ρωτάτε για αυτό πολύ ευχαρίστως να σας απαντήσω αν μου ξανακάνετε την ερώτηση.
Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο - κύκλο του Λέοντα

skorpina81
31-01-2011, 07:35 PM
και εγω...και εγω 8α ηθελα να μαθω για το σελινιακο μου ζωδιο..γεννηθηκα στην Ροδο στις 20-11-1981 14:15μ.μ..ευχαριστω για τον χρονο σας και για τις χρησιμες αυτες πληροφοριες!πραγματικα ειχα διαβασει καποια σχετικα δημοσιευματα και κανενα δεν με καλυψε τοσο!επιτελους ολη η αληθεια!

choklitcow
01-02-2011, 09:28 PM
Εκπληκτικό το άρθρο σας. Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έχω διαβάσει κάτι τόσο εμπεριστατωμένο σε ελληνικό site. Καλή δουλειά, και περιμένουμε και περισσότερες πληροφορίες για τον Σεληνιακό ζωδιακό.

[ας ρωτήσω κι εγώ... 16-7-85, Πάτρα, αν δεν είναι κόπος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων]

Lovella
02-02-2011, 04:34 PM
&#180;&#180;Από τα παλαιά χρόνια οι άνθρωποι έχουμε μάθει ότι δεν πρέπει να ξεπερνάμε τα όρια μας: η Παλαιά Διαθήκη, η ελληνική κοσμοθεώρηση και άλλες σημαντικές κουλτούρες μας δίδαξαν ότι όποτε προσπαθήσαμε να κάνουμε το θεό καταστραφήκαμε.΄΄

1.Τα όριά μας δεν υπάρχουν.Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ
2.Οι κοσμοθεωρίες ειναι ΘΕΩΡΙΕΣ.
3.Οι κουλτούρες δε μας δίδαξαν να μη κάνουμε τον Θεό. Μας δίδαξαν πώς να τον αναγνωρίσουμε μέσα μας, έξω μας και παντού.
Αφού όλοι μας είμαστε παιδιά του ενός και μοναδικού ΠΑΤΕΡΑ/ΜΗΤΕΡΑ Θεού πώς μπορεί να είμαστε κάτι άλλο εκτός απο ΘΕΟΙ και μείς;

΄΄Είναι άραγε αλήθεια αυτό και πρέπει να κάνουμε πίσω ή είναι μία πόρτα που μας λέει να μην περάσουμε γιατί κάποιοι δεν θέλουν να την περάσουμε ακόμη….
Αυτά τα ερωτήματα ίσως ακόμη είναι νωρίς να τα απαντήσουμε. &#180;&#180;...


... ο κύκλος/φυλακή που βρισκόμαστε είναι ενα είδος καραντίνας. Κρατάμε κλειστή την πόρτα, όσο χρειάζεται να γίνει κάθαρση ενεργειών.
Θα είναι έτοιμη να ανοίξει όταν θα αποτελείται ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΘΕΙΚΟ ΦΩΣ. Η δουλειά μας ειναι να δημιουργήσουμε και να λάμψουμε το Φως που είμαστε μέσα απο τις πιό δύσκολες προ υποθέσεις. Κανένα ΌΝ καμιά ΥΠΑΡΞΗ ανα τα σύμπαντα δεν ειναι εν ΣΟΦΙΑ αν δεν έχει περάσει πρώτα απο δώ.

ΑΓΑΠΗ και ΦΩΣ = ΘΕΟΣ

Χρήστος Άρχος
06-02-2011, 10:47 PM
και εγω...και εγω 8α ηθελα να μαθω για το σελινιακο μου ζωδιο..γεννηθηκα στην Ροδο στις 20-11-1981 14:15μ.μ..ευχαριστω για τον χρονο σας και για τις χρησιμες αυτες πληροφοριες!πραγματικα ειχα διαβασει καποια σχετικα δημοσιευματα και κανενα δεν με καλυψε τοσο!επιτελους ολη η αληθεια!

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.
Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο του Σκορπιού.

Χρήστος Άρχος
06-02-2011, 10:49 PM
Εκπληκτικό το άρθρο σας. Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν έχω διαβάσει κάτι τόσο εμπεριστατωμένο σε ελληνικό site. Καλή δουλειά, και περιμένουμε και περισσότερες πληροφορίες για τον Σεληνιακό ζωδιακό.

[ας ρωτήσω κι εγώ... 16-7-85, Πάτρα, αν δεν είναι κόπος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων]


Σύντομα θα βάλουμε και άλλες πληροφορίες για τα σεληνιακά ζώδια - κύκλους.
Ανήκετε στο Σεληνιακό ζώδιο του Καρκίνου.