PDA

View Full Version : Ωριαία -ένας χάρτης για ενδείξεις πριν το τεστ



popininja
18-01-2011, 12:21 AM
Η ερώτηση απλή και απέριττη...
Είμαι έγκυος? :nuts:
Και επειδή είναι άγρια μεσάνυχτα και πού να τρέχεις για διανυκτερεύον
το πρώτο πράγμα που θες είναι να πιάσεις το ποντίκι σου και να
κυνηγήσεις τους πλανήτες μέσα σε έναν ωριαίο χάρτη με αυτά τα λίγα
που ξέρεις...
Ο ωροσκόπος με τρομάζει ιδιαίτερα, είναι στον Καρκίνο και η Σελήνη στους Διδύμους
στον 11ο όπου και σχηματίζει ένα ωραιότατο ισοσκελές τριγωνάκι με τον ¶ρη στον Αιγόκερω σε μεγάλη έξαρση και στον 7ο. Ο ¶ρης είναι ο σημειοδότης του ερωτήματος αφού η ακμή του 5ου είναι στον Σκορπιό.
Θυμάμαι ότι οι πλανήτες ''καίγονται'' σε σύνοδο με τον Ήλιο σε μικρές ανοχές. Βλέπω σύνοδο Ήλιου - ¶ρη 4.64. Με τα λίγα -επαναλαμβάνω- που γνωρίζω λέω πως ίσως και να την γλίτωσα αν ο ¶ρης πάει για...ηλιοθεραπεία...

Τα φώτα σας, αστροσύντροφοι...
και μια και είπα για φώτα σε αυτόν τον ωριαίο χάρτη είναι σε τρίγωνο μεταξύ τους.

Μητσάκος
18-01-2011, 04:24 AM
Η ερώτηση απλή και απέριττη...
Είμαι έγκυος? :nuts:
Και επειδή είναι άγρια μεσάνυχτα και πού να τρέχεις για διανυκτερεύον
το πρώτο πράγμα που θες είναι να πιάσεις το ποντίκι σου και να
κυνηγήσεις τους πλανήτες μέσα σε έναν ωριαίο χάρτη με αυτά τα λίγα
που ξέρεις...
Ο ωροσκόπος με τρομάζει ιδιαίτερα, είναι στον Καρκίνο και η Σελήνη στους Διδύμους
στον 11ο όπου και σχηματίζει ένα ωραιότατο ισοσκελές τριγωνάκι με τον ¶ρη στον Αιγόκερω σε μεγάλη έξαρση και στον 7ο. Ο ¶ρης είναι ο σημειοδότης του ερωτήματος αφού η ακμή του 5ου είναι στον Σκορπιό.
Θυμάμαι ότι οι πλανήτες ''καίγονται'' σε σύνοδο με τον Ήλιο σε μικρές ανοχές. Βλέπω σύνοδο Ήλιου - ¶ρη 4.64. Με τα λίγα -επαναλαμβάνω- που γνωρίζω λέω πως ίσως και να την γλίτωσα αν ο ¶ρης πάει για...ηλιοθεραπεία...

Τα φώτα σας, αστροσύντροφοι...
και μια και είπα για φώτα σε αυτόν τον ωριαίο χάρτη είναι σε τρίγωνο μεταξύ τους.
Μήπως πρέπει να κοιτάξεις τον 8ο και όχι τον 5ο;

Poorvashadha
18-01-2011, 10:56 AM
Καλημέρα.

Αν κ' αρχάρια, έχω κοιτάξει αντίστοιχη ερώτηση για μένα.
Θα σου έλεγα να κοιτάξεις όλες τις ενδείξεις, αφού για τις θετικές που θα δεις μπορεί να υπάρχουν ισόποσες αρνητικές (αυτή ήταν η περίπτωσή μου!).

Πχ, γνωρίζω ότι ισχυρή ένδειξη είναι κυβερνήτης 5ου μέσα στον 1ο οίκο΄. Επίσης ευεργέτες πλανήτες στον 1ο/ σε γωνιακό/ σε καλή όψη με κυβερνήτη 1ου, κλπ. Απλά, προσπάθησε να δεις όλα τα στοιχεία που σου δίνει ο χάρτης!

Καλή τύχη κ' εύχομαι να βρεις την απάντηση που επιθυμείς (αν δεν την ξέρεις ήδη!).

Μητσάκος
18-01-2011, 11:38 AM
Με μια δεύτερη (και πιο συγκροτημένη σκέψη :cheesy: ) :
οι πιθανότητες εγκυμοσύνης αυξάνονται όταν:
α) ο κυβερνήτης του 1ου βρίσκεται ή στον 7ο ή στον 5ο
β) " " του 5ου " ή στον 1ο ή στον 7ο
γ) " " του 7ου " στον 5ο
δ) η Σελήνη κάνει καλές όψεις γενικά, ιδίως με έναν από τους κυβερνήτες του 5ου ή του 7ου και από γωνιακούς Οίκους.
Αντίθετα, λίγες είναι οι πιθανότητες αν ο ωροσκόπος είναι σε άγονο ζώδιο (Δίδυμοι, Λέων, Παρθένος) και οι πλανήτες που βρίσκονται στον 1ο, στον 5ο ή στον 7ο δέχονται αρνητικές όψεις.

maria76
18-01-2011, 11:27 PM
Με μια δεύτερη (και πιο συγκροτημένη σκέψη :cheesy: ) :
οι πιθανότητες εγκυμοσύνης αυξάνονται όταν:
α) ο κυβερνήτης του 1ου βρίσκεται ή στον 7ο ή στον 5ο
β) " " του 5ου " ή στον 1ο ή στον 7ο
γ) " " του 7ου " στον 5ο
δ) η Σελήνη κάνει καλές όψεις γενικά, ιδίως με έναν από τους κυβερνήτες του 5ου ή του 7ου και από γωνιακούς Οίκους.
Αντίθετα, λίγες είναι οι πιθανότητες αν ο ωροσκόπος είναι σε άγονο ζώδιο (Δίδυμοι, Λέων, Παρθένος) και οι πλανήτες που βρίσκονται στον 1ο, στον 5ο ή στον 7ο δέχονται αρνητικές όψεις.
Επιβεβαιώνω τον καλό μου Μητσάκο,γιατί εγώ τη μέρα που έμαθα ότι ήμουν έγκυος ο κυβερνήτης του 5ου οίκου μου ήταν στον 1ο μου.Και ο β.δεσμός στις ίδιες μοίρες με τον 5ο οίκο μου ακριβώς.Τον έχω τσεκάρει τον β.δεσμό και πάντα παίζει ρόλο σε σημαντικές καταστάσεις.

popininja
19-01-2011, 12:40 AM
Σα να τη γλίτωσα...
Η Σελήνη μου είναι εντελώς ...τζούφια στο Δίδυμο.
Μητσάκο, με τόσα στοιχεία που μας δίνεις θα καταργήσουμε το Predictor...
(αστειεύομαι βέβαια, με την υγεία δεν ''χαζοφέρνεις'' που έλεγε και η γιαγιά μου)

Ευχαριστώ για την καθοδήγηση.

ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
19-01-2011, 12:57 AM
Κάπου διάβασα ότι ο ¶ρης δεν καίγεται όταν είναι κοντά στον Ήλιο.