PDA

View Full Version : Ερώτηση για ωριαία αστρολογία



anastazia
13-01-2011, 07:28 PM
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!Η ερώτηση μου αφορά την ωριαία αστρολογία και συγκεκριμένα θέλω να μάθω πως ερμηνεύεται ο κρόνος κοντά στην ακμή του 4ου που από όσο ξέρω δείχνει την έκβαση του ερωτήματος.Λόγω της φύσης του κρόνου δεν το θεωρώ καλό σημάδι...

Μητσάκος
13-01-2011, 09:44 PM
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!Η ερώτηση μου αφορά την ωριαία αστρολογία και συγκεκριμένα θέλω να μάθω πως ερμηνεύεται ο κρόνος κοντά στην ακμή του 4ου που από όσο ξέρω δείχνει την έκβαση του ερωτήματος.Λόγω της φύσης του κρόνου δεν το θεωρώ καλό σημάδι...
Η ερώτηση δεν μπορεί να απαντηθεί μόνο με αυτά τα στοιχεία.
Τι ρόλο βαράει ο Κρόνος στο συγκεκριμένο ωριαίο; Είναι σημειοδότης; Τι όψεις κάνει; Οι άλλοι τι κάνουν;

anastazia
13-01-2011, 11:53 PM
Αυτός είναι ο χάρτης...και το ερώτημα μου "Αν θα συναντήσω ξανά το Χ πρόσωπο"file:///C:/DOCUME%7E1/D726%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png

anastazia
14-01-2011, 12:05 AM
Και ξεκινάω...
Ωροσκόπος στην τελευταία μοίρα του Καρκίνου(το θέμα έχει κριθεί) και δείκτης μου η σελήνη που είναι σε έξαρση στον Ταύρο.Το εν λόγω πρόσωπο το λαμβάνω ως 5ο οίκο μου άρα ο δείκτης του άρης σε έξαρση στον αιγόκερο, στην ακμή του δικού μου 7ου οίκου και σε αντίθεση με τον ωροσκόπο δηλ. την ερώτηση μου...Οι δείκτες μας είναι σε παρορμητικά ζώδια.Η απορία μου είναι η εξής...Οι δείκτες μας δεν κάνουν όψη, αλλά θα κάνουν μελλοντικά όψη τριγώνου.Αυτή η όψη που θα γίνει μεταξύ τους λαμβάνεται υπόψην για την ερμηνεία ή η παρουσία του κρόνου στην ακμή του 4ου λήγει το θέμα αρνητικά;Επίσης αρνητικό είναι και η αντίθεση του άρη με τον ωροσκόπο...άρα για όχι το βλέπω...