PDA

View Full Version : Οι αριθμοί αποκαλύπτουν τον χαρακτήρα και το μέλλον σας



retrograde
02-11-2004, 11:58 PM
Για να σχηματίσετε μια εικόνα του εαυτού σας ή του ανθρώπου που σας ενδιαφέρει κάνετε μια αριθμολογική ανάλυση με τον τρόπο που σας δείχνουμε, του ονοματεπώνυμου του ενδιαφερόμενου/ης. Θα βρείτε, έτσι, στοιχεία τα οποία θα σας ενισχύσουν τα συμπεράσματα που θα βγάλετε από την αριθμολογική ανάλυση της ημερομηνίας γέννησής του (αν την έχετε) παράλληλα όμως θα βγάλετε και άλλα συμπεράσματα που αφορούν πτυχές του χαρακτήρα του/της.
Ας υποθέσουμε τώρα πως εσείς είσαστε ερωτευμένος/η μ' ένα πρόσωπο τα χαρακτηριστικά του οποίου δεν σας εγγυώνται μακροχρόνιο δεσμό και "βίο ανθόσπαρτο" γιατί π.χ. ενώ εσείς είσαστε άνθρωπος κοινωνικός και δυναμικός, σας αρέσουν οι φιλικές συγκεντρώσεις, τα ταξίδια, οι εκδρομές, αυτός είναι στατικός, καθηλωμένος στο κατεστημένο του, εσωστρεφής και καχύποπτος. Κάτω από τέτοιες προϋποθέσεις, οι αντιθετικές καταστάσεις θα είναι βίαιες, οι τσακωμοί πολύ συχνοί και ενώ εσείς θα προσπαθείτε να παρασύρετε αυτόν στον δικό σας τρόπο ζωής, αυτός στην αρχή ενθουσιασμένος από την παρουσία σας, την προσωπικότητά σας πιθανόν να τα δέχεται πλην όμως ο απώτερος σκοπός του θα είναι να σας υποτάξει στον δικό του τρόπο ζωής. Τελικά εσείς δεν θα μπορέσετε ποτέ να προκαλέσετε την αλλαγή ενός τέτοιου ανθρώπου και φυσικά κουρασμένoς/η απ' όλες αυτές τις καταστάσεις μοιραίως θα υποταγείτε.
Τώρα, λοιπόν, πάρτε μολύβι και χαρτί και αποκωδικοποιείστε αριθμολογικά τα στοιχεία τα δικά σας και των άλλων και βγάλτε τα συμπεράσματά σας.



ΓΡΑΜΜΑΤΑ - ΑΡΙΘΜΟΙ

Σύμφωνα με τον ΠΙΝΑΚΑ Νο 1 κάθε αριθμός συμπεριλαμβάνει και αντιπροσωπεύει μια ομάδα γραμμάτων ελληνικά και ξενόγλωσσα (δεν αποκλείεται κάποιος ξένος να υπάρχει ή να μπει στον κύκλο των γνωριμιών σας) π.χ. στον αριθμό 1 συμπεριλαμβάνονται τα γράμματα Α, Ι, Σ (ελληνικά) και Α, J, S στα ξενόγλωσσα ονόματα, στον αριθμό 2 τα Β, Κ, Τ και Β, Κ, Τ κλπ.


ΠΙΝΑΚΑΣ Νο 1

http://www.myhoroscope.gr/images2/numer1.gif

Τα Φωνήεντα είναι:


Στα Ελληνικά

http://www.myhoroscope.gr/images2/numer2.gif
Στα Αγγλικά

http://www.myhoroscope.gr/images2/numer3.gif
Γράφτε σ' ένα χαρτί τώρα το ΟΝΟΜΑ + ΕΠΩΝΥΜΟ και τους αντίστοιχους αριθμούς όπως σας δείχνω. Στην πάνω γραμμή τους αριθμούς που αντιστοιχούν στα φωνήεντα και στην κάτω γραμμή τους αριθμούς που αντιστοιχούν στα σύμφωνα. π.χ.

Έτσι έχουμε:


http://www.myhoroscope.gr/images2/numer4.gif


http://www.myhoroscope.gr/images2/numer5.gif

Άθροισμα φωνηέντων ΟΝΟΜΑ+ΕΠΩΝΥΜΟ 14 = 1+4 = 5
Άθροισμα Συμφώνων ΟΝΟΜΑ+ΕΠΩΝΥΜΟ 19 = 1+9 = 10 = 1
Συνολικό άθροισμα Φωνηέντων+Συμφώνων 5+1 = 6
Αυτόν τον αριθμό που προκύπτει από το άθροισμα φωνηέντων και συμφώνων του ΟΝΟΜΑΤΟΣ + ΕΠΩΝΥΜΟΥ τον ονομάζουμε ονομαστικό αριθμό και στην περίπτωση είναι ο αριθμός 6.


ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΩΝ ΦΩΝΗΕΝΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΜΦΩΝΩΝ
Το άθροισμα των φωνηέντων (για την περίπτωση που εξετάσαμε ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΚΡΗΣ) φανερώνει την ψυχή ή τα ιδανικά του ανθρώπου αυτού.
Το δεύτερο άθροισμα των συμφώνων φανερώνει τα πιο επιφανειακά στοιχεία με τα οποία το άτομο αυτό εμφανίζεται στον πλησίον του. Επαναλαμβάνω πως τα στοιχεία αυτά χαρακτηρίζουν μόνο το είδωλό του και δεν είναι ο πραγματικός του χαρακτήρας.
Το τρίτο άθροισμα των προηγουμένων δυο αθροισμάτων (ονομαστικός αριθμός) είναι το σύμβολο της έκφρασης δηλαδή το κύριο χαρακτηριστικό του ανθρώπου αυτού σαν ένωση του ιδανικού με το είδωλο.
Εδώ όμως χρειάζεται πολύ προσοχή. Είναι δυνατόν ο άνθρωπος που γνωρίσατε να σας δείχνει εκείνα τα στοιχεία από τον χαρακτήρα του που αποτελούν ή συνιστούν το είδωλό του και αυτό φυσικά να σας αποκοιμίζει γιατί σας καθησυχάζει και αν ανήκετε σε κάποιο τύπο φιλάρεσκο, σας ικανοποιεί. Αν πρόκειται μ' αυτή την νέα γνωριμία να περάσετε λίγο καιρό ευχάριστα δεν πειράζει. Άλλωστε και οι δυο σας στις πρώτες φάσεις μιας γνωριμίας δεν παρουσιάζετε πάντα τα σωστά σας στοιχεία (ψυχή, ιδανικά) αλλά μόνον το είδωλό σας και συνήθως λέτε "κι' όπου το βγάλει η άκρη" ή "οτιδήποτε ήθελε προκύψει". Φυσικά αυτό δεν θα έπρεπε να ισχύσει για κάποιον σοβαρό δεσμό με επακόλουθο τον γάμο. Αν πάλι είσαστε αριθμολογικά ισχυρότεροι ως προς τον άλλο τότε δεν αποκλείεται μακροχρόνια "να περάσει το δικό σας".

Ανακεφαλαιώνουμε:

<li> Φωνήεντα: Ψυχή ή ιδανικά = άθροισμα αριθμών φωνηέντων.<li> Σύμφωνα: Είδωλο, οι άλλοι = άθροισμα αριθμών συμφώνων.<li> Σύμφωνα και Φωνήεντα = Έκφραση = Προσωπικός αριθμός.

Τη σημασία των αριθμών αυτών την παίρνετε μέσα από τις σημασίες που αναφέρονται στους προσωπικούς αριθμούς.

glikoulinaa
23-05-2005, 03:35 PM
Πολύ καλή αυτή η ανάλυση πραγματικά εντυπωσιάστηκα!!!Δεν είχα φανταστεί ότι ένα όνομα θα μπορούσε να αναλυθεί τόσο πολύ.....

catanasp
19-08-2005, 07:42 PM
gia kapio logo den mou emfanizontai oi sxetikoi pinakes gia na mporeso na ypologiso ton prosopiko mou arithmo

ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
05-09-2005, 09:30 AM
Η Ανάλυση που επιθυμούσα έχει τα χαρακτηριστικά Φωνήεντα ο αριθμός 2 και Σύυμφωνα ο αριθμός 8

FIGHTER
08-01-2006, 02:08 PM
Καταπληκτικό! Είναι αξιοπεριέργο πόσα μπορεί να αποκαλύψει ένα όνομα! Συγχαρητήρια, συνεχίστε έτσι!

leila
09-01-2006, 10:25 PM
και που βρίσκεται οι σημασία των αριθμών?θα ψάξω να το βρώ.αρκετα ενδιαφέρον ως θέμα παντως!

vickyGR
15-03-2006, 12:32 AM
Μπορεί να είναι υπερβολική η απαίτηση, αλλά δεν υπάρχει κανένα προγραμματάκι υπολογισμού; :)

vickynaf2004
15-03-2006, 02:25 AM
και που βρίσκεται οι σημασία των αριθμών?θα ψάξω να το βρώ.αρκετα ενδιαφέρον ως θέμα παντως!

Όντως ενδιαφέρον το άρθρο αλλά και εγώ έχω την ίδια απορία, πού θα δούμε τη σημασία των αριθμών που υπολογίσαμε;

medousa
06-09-2006, 03:27 AM
Πιστευω πως οι αριθμοι του πεπρωμενου ειναι πολυ πιο καλυτεροι απο τους προσωπικους αριθμους . Εκτος πια κι αν εγω εκανα κανενα λαθος με αποτελεσμα να βγαλω λαθος αριθμο.Παντως σιγουρα ο αριθμος 7 δεν με αντιπροσωπευει.Ουτε καν στο κομμα η στην τελεια.Ποσο μαλλον να ειναι και ο προσωπικος μου αριθμος.

Alien1
07-09-2006, 01:27 AM
Οι Προσωπικος μου αριθμος (ονομαστικος) 5 με βρισκει συμφωνω

Ευγε για το αρθρο

skorpion
09-09-2006, 05:21 PM
Δε μου βγαινει ο πινακας γιατι? καντε κατι...

farfalina
13-11-2006, 02:22 PM
Μήπως το σύνολο στα σύμφωνα (όνομα + επώνυμο) είναι 17 και όχι 19 ;

migia
20-02-2007, 03:30 PM
ο προσωπικός μου αριθμός είναι το 1.αλήθεια όμως που μπορώ να δω την ερμηνεία;

*Astropeleki*
20-02-2007, 04:50 PM
ο προσωπικός μου αριθμός είναι το 1.αλήθεια όμως που μπορώ να δω την ερμηνεία;

Καλησπέρα migia!
Μπορείς να δεις την σημασία των προσωπικών αριθμών εδώ (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=105) :bigsmile:

ioni
25-02-2007, 09:04 PM
κάλο ο προσωπικός αριθμός είναι το ένα
διάβασα για αύτον για τος άλλους δυο που;

*Astropeleki*
25-02-2007, 09:19 PM
Ποιους άλλους δύο εννοείς ακριβώς;;;

ioni
25-02-2007, 09:25 PM
τις ψυχής ιδανικά και το είδωλο,οι άλλοι

*Astropeleki*
25-02-2007, 09:39 PM
Απ ' ότι καταλαβαίνω από το τέλος του άρθρου θα διαβάσεις την ερμηνεία που δίνεται στους άλλους αριθμούς. :bigsmile:




Ανακεφαλαιώνουμε:

<li> Φωνήεντα: Ψυχή ή ιδανικά = άθροισμα αριθμών φωνηέντων.<li> Σύμφωνα: Είδωλο, οι άλλοι = άθροισμα αριθμών συμφώνων.<li> Σύμφωνα και Φωνήεντα = Έκφραση = Προσωπικός αριθμός.

Τη σημασία των αριθμών αυτών την παίρνετε μέσα από τις σημασίες που αναφέρονται στους προσωπικούς αριθμούς.

LILIKASTA
17-04-2007, 06:41 PM
και οπως και τοσοι αλλοι, θελω να μαθω που θα δω την ερμηνεια των αριθμων!!! Help meeeeee !!!

Fotini Christodoulou
17-04-2007, 06:50 PM
και οπως και τοσοι αλλοι, θελω να μαθω που θα δω την ερμηνεια των αριθμων!!! Help meeeeee !!!


Αγαπητή lilikasta ,

δείτε και εδώ (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=106) αν καταλαβα σωστά την απορία σας θα σας βοηθήσει.

Επίσης όλα τα αρθρα της συγκεκριμένης ενότητας λειτουργούν επιβοηθητικά και το ένα συμπληρώνει το άλλο.

Φιλικά,
Φωτεινή

*Astropeleki*
17-04-2007, 07:04 PM
Αυτό που ζητάτε είναι εδώ: Σημασία των προσωπικών αριθμών (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=105) (κάντε κλικ πάνω στον σύνδεσμο)

Unicorn_82
05-05-2007, 05:19 PM
Καλησπέρα παιδιά! Πολύ ενδιαφέρον το θέμα αυτό! Έχω διαβασει κι εγώ σχετικά με την αριθμολογία. Είχα αγοράσει ένα βιβλίο γραμμένο από κάποιον Ινδό...
Έλεγε λοιπόν ότι ό κάθε άνθρωπος έχει 3 αριθμούς: 1) προσωπικό αριθμο (που υπολογίζεται κάνοντας άθροισμα των αριθμών της ημερομηνίας γέννησης. π.χ. αν κάποιος έχει γεννηθεί στις 23 του μηνός προσθέτει: 2+3=5. ¶ρα ο προσωπικός του είναι 5), 2) αριθμός πεπρωμένου (που υπολογίζεται από την πρόσθεση των αριθμών της ημέρας, του μήνα και του έτους γεννήσεως. π.χ. 23-5-1980 :
2+3+5+1+9+8+0=18 -> 1+8= 9.), 3) ονομαστικός αριθμός (που υπολογίζεται όπως ειπώθηκε παραπάνω). Λέγεται μάλιστα ότι ο αριθμός του πεπρωμένου ενεργοποιείται από 35ο έτος της ηλικίας και μετά. Πάντως πράγματι τα χαρακτηριστικά που αναφέρονται για κάθε αριθμό είναι συνήθως αληθινά!!!!!

Servant of the Light
26-12-2007, 06:20 PM
Ερώτηση: γιατί στον πίνακα των γραμμάτων (σε αντιστοιχία με τους αριθμούς) το γράμμα Ξ είναι μετά το Π?
Δηλαδή: ...Κ Λ Μ Ν Ο Π Ξ Ρ... και όχι ...Κ Λ Μ Ν Ξ Ο Π Ρ...

vana____
27-12-2007, 03:53 PM
Το έκανα το τεστ με την αριθμολογία έχω το 5 αλλά που θα δω την σημασία του???

vana____
27-12-2007, 03:55 PM
α και κατι άλλο δεν είμαι δίδυμος ειμαι καρκίνος

Λίλιαν Σίμου
27-12-2007, 03:55 PM
Αγαπητή vana____

Για τη σημασία των αριθμών σας παραπέμπει επάνω το άρθρο (στην αρχή της σελίδας)

Πολλές ευχές
Λίλιαν Σίμου

Λίλιαν Σίμου
27-12-2007, 03:58 PM
Ερώτηση: γιατί στον πίνακα των γραμμάτων (σε αντιστοιχία με τους αριθμούς) το γράμμα Ξ είναι μετά το Π?
Δηλαδή: ...Κ Λ Μ Ν Ο Π Ξ Ρ... και όχι ...Κ Λ Μ Ν Ξ Ο Π Ρ...

Αυτό αφορά τους δημιουργούς της αντιστοιχίας αριθμών και γραμμάτων. Υπάρχει μία δόνηση σε κάθε γράμμα που αντιστοιχεί σε ένα αριθμό. Δεν είναι τυχαίος ο συνδιασμός. Η αριθμολογική γνώση μας έρχεται από πολύ παλιά, από την εποχή του Πυθαγόρα.

Πολλές ευχές
Λίλιαν Σίμου

Servant of the Light
29-12-2007, 11:19 PM
Αυτό αφορά τους δημιουργούς της αντιστοιχίας αριθμών και γραμμάτων. Υπάρχει μία δόνηση σε κάθε γράμμα που αντιστοιχεί σε ένα αριθμό. Δεν είναι τυχαίος ο συνδιασμός. Η αριθμολογική γνώση μας έρχεται από πολύ παλιά, από την εποχή του Πυθαγόρα.

Πολλές ευχές
Λίλιαν Σίμου

Λίλιαν σ' ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.
Είσαι cool.

mate
29-02-2008, 03:46 PM
ΕΑΝ ΕΧΩ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΠΙΘΕΤΑ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΟΛΑ. ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.

jenni_vas
03-03-2008, 01:52 PM
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙς ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΒΡΩ?????:love:

*Astropeleki*
03-03-2008, 02:25 PM
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙς ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΙΣ ΒΡΩ?????:love:

Αυτό που ζητάτε είναι εδώ: Σημασία των προσωπικών αριθμών (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=105) (κάντε κλικ πάνω στον σύνδεσμο)

ArgouenVampire
15-09-2008, 11:36 AM
telikos arithmos vgainei 5 opws akrivws kai sthn hmerominia gennishs mou.me ti monh diafora oti edw mou vghke 4+1=5 enw sthn hm.gennishs vghke 3+2=5

BlackOrWhat
15-09-2008, 12:35 PM
telikos arithmos vgainei 5 opws akrivws kai sthn hmerominia gennishs mou.me ti monh diafora oti edw mou vghke 4+1=5 enw sthn hm.gennishs vghke 3+2=5

Θα σας ευγνωμονούσαμε όλοι αν γυρίζατε το πληκτρολόγιό σας στα Ελληνικά γιατί μας δυσκολεύετε στην ανάγνωση...ευχαριστώ :bigsmile:

ΗΛΕΚΤΡΑ117
23-10-2008, 04:19 AM
Περα απο τον γενεθλιο αριθμο,τους κυριαρχους αριθμους,τους καρμικους αριθμους,και μια πληθωρα αλλων αριθμων για προβλεψη γιατι υπαρχει κι αυτο αριθμολογικη προβλεψη,εχουμε τους (5 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ.)ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ,ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΨΥΧΗΣ,ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ,ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ,ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ.

Σε αλλες ενοτητες θα βρειτε τον αριθμο πεπρωμενου,θα παραθεσω πιο κατω για τον ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ που υπολογιζεται προσθετοντας τους αριθμους ημερομηνιας γεννησης σας
(Εδω να σας υπενθυμισω να κανετε σταδιακη αναγωγη γιατι στο ενιοτε αθροισμα μπορει να σας βγει καρμικος η κυριαρχος αριθμος.
Δηλαδη:εχετε γεννηθει π'χ' 4/6/1975 προσθετετε 1+9+7+5=22/4 εδω εχουμε εναν κυριαρχο αριθμο,προσθετουμε τωρα 4+6+4=14/5 εδω εχουμε και εναν καρμικο αριθμο,ερμηνευουμε ολους τους αριθμους διψηφιους και μονους.
Ο αριθμος πορειας ζωης ομως ειναι το 5.)Ο αριθμος πορειας ζωης μας δειχνει τα ταλεντα τις ικανοτητες το πως θα πορευτουμε στην ζωη ακομα και στην επιλογη του επαγγελματος που σας ταιριαζει.

Ας τους δουμε:

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ 1.Με αυτον τον αριθμο ειστε ηγετες,θα εχετε ευκαιριες να αναπτυξετε τα ταλεντα σας η ικανοτητες σας με πρωτοπορες εξυπνες ιδεες δεν αντεχετε τις διαταγες και ετσι πολλοι απο εσας θα κανετε μια δικη σας δουλεια εχετε δυναμη και αποφασιστικοτητα.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ 2.Με αυτο τον αριθμο εχετε ισορροπια ευαισθησια και θα οδηγηθειτε σε επαγγελματα που θα υποστηριζουν βοηθουν η φροντιζουν ανθρωπους.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ 3.Με τον αριθμο αυτο ειναι πολυ πιθανο η επιλογη του επαγγελματος να ειναι καλλιτεχνικη γιατι μεσα απο τις Τεχνες να εκφραζετε την πλουσια φαντασια σας και την ταση για επικοινωνια κι αν δεν γινει κυριο επαγγελμα θα ειναι ενα απο τα χομπυ σας η μουσικη η ηθοποιια η ζωγραφικη,εχετε ικανοτητα στον λογο στις δημοσιες σχεσεις στο περιβαλον θα εμπνεετε τους αλλους ειστε παιχνιδιαρηδες παντα με ενα χαμογελο ενα αστειο στους αλλους φτιαχνετε την διαθεση τους, ενθουσιωδεις,αισιοδοξοι,δη μιουργικοι.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ 4.Ειστε μακρια απο ρισκο,εχετε αναγκη για σταθεροτητα και ασφαλεια,μικρα και σταθερα βηματα προς το στοχο σας,ισως διδασκαλοι,οπου απαιτειται οργανωση σε επιχειρηση η καθε ειδους κατασκευη,εχετε αυξημενη παρατηρητικοτητα.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ 5.Αγαπατε την ελευθερια τα ταξιδια τα επικινδυνα σπορ προοδευτικοι,δραστηριοι δεν φοβαστε τις αλλαγες σας αρεσει η δημοσιοτητα και ειστε πολυ ιδιαιτερα επικοινωνιακοι,λιγο ασταθεις πολλοι θα αλλαξετε κατευθυνσεις και επαγγελματα αναζητωντας μια καινουργια συγκινηση.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ 6.Η επαγγελματικη επιλογη μπορει να ειναι η ψυχολογια,η ιατρικη,η θεραπεια επαγγελματα που εμπεριεχουν την φροντιδα την προσφορα την συμβουλη η οικογενεια ειναι σημαντικη γι'αυτον τον αριθμο και θα την υπηρετησουν με σοβαροτητα και αφοσιωση.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ 7.Η πνευματικοτητα το ανεξηγητο το μυστηριωδες αλλα και λατρεις της τεχνολογιας ενας μοναχος ενας παπας ισως εχουν αυτον τον αριθμο πορειας ζωης αλλα κι ενας κομπιουτερας.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ 8.Εχετε την ικανοτητα και την δυνατοτητα να ανεβειτε πολυ ψηλα θελετε την αναγνωριση την δυναμη το χρημα να ειστε εσεις το αφεντικο ακομα κι αν αποτυχετε καπου εχετε το σθενος να κανετε μια νεα αρχη.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ 9.Επειδη η υπηρεσια η αγαπη η συμπονοια η κατανοηση ειναι η φυσικη ταση σας θα εχετε θεραπευτικες ικανοτητες ακομα κι αν δεν το γνωριζετε,δοκιμαστε να ασχολειθειτε με ενεργειακες θεραπειες οπως το ρεικι,το σιατσου,φυσικοθεραπευτες,κ ι αλλα.θα εκπλαγειτε με τα αποτελεσματα,ακομα και σε χωρους υγειας,πολιτικη απο οπου μπορει να υπηρετει την ανθρωποτητα γιατι ακομα κι ο λογος αυτων εχει πολλες φορες θεραπευτικα αποτελεσματα στους γυρω του.

ΗΛΕΚΤΡΑ117
23-10-2008, 08:05 AM
ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ ειναι γιατι ενεργοποιηται στα 50 μας χρονια δειχνει τον απωτερο στοχο της ζωης,μας προετοιμαζει για το τι ερχεται και ετσι μπορουμε να αναπτυξουμε ολο το δυναμικο μας.
ΠΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΤΕ.
Προσθετωντας τον ΑΡΙΘΜΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΡΕΙΑΣ ΖΩΗΣ.Δηλαδη τον αριθμο του ονοματος σας και τον αριθμο της ημερομηνιας γεννησης π'χ' αν εχετε αριθμο πεπρωμενου 1 και αριθμο πορειας ζωης 7 1+7=8 το 8 ειναι ο αριθμος ωριμοτητας.


ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ 1 Η ζωη σας οδηγει στην ανεξαρτησια στην αυταρκεια μεχρι τα γεραματα σας θα εισαστε πειθαρχημενοι και πρωτοτυποι μεσα στο περασμα των χρονων θα μαθετε την δικαιη χρηση δυναμης-εξουσιας.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ 2.Θα δημιουργησετε ενα περιβαλον που θα ζησετε μεσα σε αρμονια γαληνη αγαπη η διαισθηση σας θα σας βοηθα και θα ψυχολογειτε τους αλλους ισως να εχετε επιλεξει την Τεχνη που θα σας βοηθησει να τα εχετε βρει με τον εαυτο σας.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ 3.Αν δεν καταπιεσατε την παιδικοτητα σας και την φαντασια σας θα εισαστε παντα η ψυχη της παρεας με καλους φιλους θα ειστε χαρουμενοι και θα ενθουσιαζεστε μια που η ζωη ειναι για σας απο μονη της ενα θαυμα.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ 4.Σιγουρα απο νωρις θα εχετε φροντισει για τα γεραματα σας χωρις προβληματα.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ 5.Κυνηγοι της ελευθεριας αντισυμβατικοι και επαναστατες μπορει να γκρεμιζετε και να αρχιζετε παλι μεχρι και σε μεγαλη ηλικια,καλο θα ηταν να το κανετε εστω και στην ωριμοτητα σας να καταλαγιασετε.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ 6.Οι περισσοτεροι απο εσας θα εχετε τυχη στα οικονομικα ενα ζεστο και φιλοξενο σπιτη με την μεγαλη οικογενεια σας και γεματοι ευτυχια.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ 7.Θα εισαστε μοναχικοι ισως και πιο πολυ απο τα νιατα σας με την επι χρονια μελετη σας και αναζητηση της αληθειας ισως να εχετε εξελιχθει σε πνευματικο δασκαλο η και εφευρετης.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ 8.Στα νιατα σας αναζητουσατε μονο την υλη,μεγαλωνοντας ομως εχετε βρει και την ουσια,η πνευματικοτητα σας εχει αυξηθει κι ειναι σιγουρο πως θα ηγηθειτε με σοφια επιδιωκοντας το καλο ολων.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΩΡΙΜΟΤΗΤΑΣ 9.Η ζωη θα σας βαλει σε δοκιμασιες τα χαρισματα σας δεν ειναι τυχαια,πολλοι θα αφιερωθειτε στη θεραπεια και στον ανθρωπισμο σε ωριμη ηλικια θα εχετε καταφερει να αυτοπροστατευεστε και να μην σας δημιουργητε μεσα σας καταθλιψη απο τα προβληματα των αλλων ο στοχος σας θα ειναι η τελειοτητα και θα ειστε ευτυχεις για αυτο.

ioni
23-10-2008, 09:20 PM
εχω διαβάσει βιβλία αριθμολογίας και έχω μία απορία με την αρίθμιση τον γραμμάτωντο τελευταίο που διαβάζω είναιτων KAY LAGARQYIST &LISA LANARD έχω διαβάση και ένώς ινδού διαφέρουν η αρίθμιση όπως και με την αρίθμιση που είναι στην αρχή του κειμένου
και ερωτώ ποια ειναι η σωστη αυτη που έχει μόνο εως το 8 αυτή που έχει στο 9 μόνο το Θ ή αυτοί που ειναι στην αρχή 6 είναι το ς το τελικό για μερικούς

ΗΛΕΚΤΡΑ117
23-10-2008, 10:42 PM
Προσωπικα εχω ασχοληθει με την αριθμολογια της κυριας ΕΛΕΝΗΣ ΑΤΖΕΜΗ που βασιζεται στην ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΟ μεθοδο.
Απ'οσα εχω διαβασει σε διαφορα αλλα βιβλια εχω καταληξει σε αυτην γιατι θεωρω οτι με αντιπροσωπευει

Mpety6
14-03-2009, 12:59 AM
πολύ ενδιαφέρον !! αν και δεν έχω ασχοληθεί αρκετά με την αριθμολογία.. μου άρεσε... πολύ!! να είστε καλα!!

aprositos
14-03-2009, 04:45 PM
πολύ ενδιαφέρον άρθρο. όπως και οι αναφορές που έγιναν από όλους/όλες

siakpana
14-03-2009, 06:30 PM
ενδιαφέρον άρθρο;)

parpap26
23-03-2009, 11:50 PM
ενδιαφερον θεμα πολυ καλη δουλεια!

GIRL
19-04-2009, 06:54 PM
ενδιαφέρον, ποιό όνομα χρησιμοποιούμαι το βαφτιστικό ή το υποκοριστικό

strange
19-04-2009, 07:11 PM
ενδιαφέρον, ποιό όνομα χρησιμοποιούμαι το βαφτιστικό ή το υποκοριστικό

Το βαφτιστικό όνομα χρησιμοποιείς, απλά να ξέρεις ότι αν το ψάξεις λίγο θα συναντήσεις διαφορετική αντιστοιχία αριθμών-γραμμάτων (εγώ πχ έχω ένα βιβλίο που παρουσιάζει διαφορετικό πίνακα).:bigsmile:

conc
20-04-2009, 07:00 PM
Ας μην ξεχναμε κ τους κυριαρχους αριθμους, που ειναι οι 11,22 κ 33.Αν στο αθροισμα ειτε του αριθμου ψυχης,πεπρωμενου κτλ βγαινει η 11 η 22 η33 , δεν κανουμε τον υπολογισμο πχ 1+1=2 , το αφηνουμε 11. Οι κυριαρχοι αριθμοι θεωρουνται σημαντικοι κ δειχνουν ψυχες πιο "ωριμες" πνευματικα.Ετσι αν εχετε καποιον απο αυτους τους αριθμους εξεταζετε ξεχωριστα την σημασια τους καθως κ την σημασια των αριθμων που αντιστοιχουν σε αυτους.Στον 11 ο 2,στον 22 ο 4 και στον 33 ο 6.

Εχω αριθμο ψυχης 33.Κανεις αλλος με 33???????

fia_7
06-04-2010, 10:32 PM
Χεχε!
Και το ονομα αλλα και η ημερομηνια γεννησης μου βγηκε 4...

ionona
21-05-2010, 04:00 PM
Καταπληκτικό άρθρο !!! :amazed:

γιασεμακης
29-06-2010, 02:44 PM
Θα ηθελα να σε ρωτησω με πιο κριτηριο χρησιμοποιησες την συγκεκριμενη αριθμηση των γραμματων για το ελληνικο και το ξενο αλφαβητο,..Θα με ενδιεφερε παρα πολυ να βρω πραγματικα εναν σωστο τροπο αριθμησης τους διοτι συναναστρεφομαι με αρκετους ανθρωπους μεσω τις δουλειας μου αλλα και στην προσωπικη μου ζωη οι οποιοι ειναι ξενοι και παντα δυσκολευομουν να βρω την καταλληλη διαφορα (απο ελληνικο σε ξενο) αριθμησης ωστε να κανω τους υπολογισμους μου. Εγω προσωπικα χρησιμοποιω την πυθαγορεια αριθμηση για το ελληνικο αλφαβητο και την αριθμηση του Herbert Reichstein (πολυ καλου γερμανου αριθμολογου που εχει ασχοληθει παρα πολυ και με την GABBAHLA). Εσενα απο οτ,ι βλεπω η ελλ. αριθμηση διαφερει απο την πυθαγορεια, αλλα και η ξενη αριθμηση που παραθετεις διαφερει επισης απ αυτην που γνωριζω.., Θα μπορουσες ισως να μου δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για τον τροπο που χρησιμοποιεις? Σ'ευχαριστω εκ των προτερων και ειμαι στην διαθεση σου για οποιες δικες σου αποριες θα μπορουσα να δωσω μια απαντηση.

λιλλιαν
12-07-2010, 08:57 PM
που υπαρχει ο αποσυμβολισμοσ των αριθμων

σκορδα
08-09-2010, 12:34 PM
πολυ!!!!!!!!!!!!!!! ενδιαφερον αρθρο! γενικα τελευταια η αριθμολογια μου εχει τραβηξει την προσοχη, και αρχιζω να το ψαχνω! ευχαριστουμε!:bigsmile: