PDA

View Full Version : Έλλειψη πλανητών στον 10ο οίκο



dungarees
21-09-2005, 12:15 PM
Όταν στον χάρτη ενός ατόμου δεν υπάρχει κανένας πλανήτης στον 10ο οίκο του, αυτό τι μπορεί να σημαίνει όσο αφορά τα την επαγγελματική του σταδιοδρομία;

Άκης Αντωνίου
21-09-2005, 01:33 PM
Ακομα και να μην εχεις πλανητη στον 10ο , εχεις κυβερνητη οπου αυτος ειναι καπου τοποθετημενος. Ας δουμε ενα παραδειγμα: Κυβερνητης του 10ου ειναι ο Αρης ( υποθετουμε πως εχει μεσουρανημα στον Κριο) ο Αρης ειναι στον 5ο οικο σημαινει επαγγελματικη ενασχοληση και σταδιοδρομια μεσα απο χομπι . Αν εννοεις ομως για την εξελιξη παλι το ιδιο και θα πρεπει να εκτιμηθει το συνολο του ωροσκοπιου.

Ακης Αντωνιου

dungarees
21-09-2005, 03:00 PM
ευχαριστώ πολύ, μου λύθηκε η απορία!

astral_dreamer
22-09-2005, 10:00 AM
Εαν ο κυβερνητης του 10ου πεφτει στον ιδιο οικο αυτο τι μπορει να σημαινει; Οτι τονιζεται κατι περισσοτερο; Π.χ. Τοξοτης-Διας

Fotini Christodoulou
22-09-2005, 10:05 AM
Εαν ο κυβερνητης του 10ου πεφτει στον ιδιο οικο αυτο τι μπορει να σημαινει; Οτι τονιζεται κατι περισσοτερο; Π.χ. Τοξοτης-Διας

Αγαπητε astral dreamer,
η καθε ερωτηση αντιμετωπιζεται αυτονομα!
http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=708.
και http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=668, διοτι περα απο το να βρίσκεται ενας πλανητης στον οικο του σημαντικές ειναι και οι οψεις, που σχηματιζονται!

Φιλικά,
Φωτεινή

astral_dreamer
22-09-2005, 10:16 AM
Αγαπητη roadrunner,

Απο το ανοιξω αλλο θεμα προτιμησα να βαλω μια παρεμφερη ερωτηση με ενα ηδη υπαρχον θεμα στο ιδιο! Εξαλλου εχει ξαναγινει. Παντως thanks for the advice!

Fotini Christodoulou
22-09-2005, 10:22 AM
Αγαπητε μου astral dreamer(ωραιο το ψευδώνυμο!)
πραγματι συμβαινει εκ παραδρομής.
Ομως,καλο ειναι ολοι να προσπαθησουμε,να γραφουμε σωστα!
Η απορια σου σιγουρα θα ειναι και καποιου αλλου!
Αν ομως "χαθει"εδω κατω,με ασχετο τιτλο,θα ψαχνει τα θεματα,η στην αναζητηση ,δεν θα το διαβασει,διοτι δεν θα το βρει!Και πιθανοτατα θα ξανακανει την ιδια ερωτηση. ;) (οπως εκανα κι εγω..στην αρχη! :D )
Να'σαι καλα!
Φιλικα,
Φωτεινή