PDA

View Full Version : [Συζήτηση] Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial



Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 12:13 AM
Μέρος της μελέτης πηγών της αστρολογίας
Ο Sepharial είναι ίσως από τους πιο σπουδαίους αστρολόγους που έζησαν μεταξύ του 19ου και 20ου αιώνα. Ο ίδιος, σαφώς κατά τις επιταγές της εποχής του δεν ήταν απλά ένας αστρολόγος. Είχε σπουδάσει φαρμακευτική αλλά ασχολήθηκε με την αριθμολογία, ψυχολογία, ανατολικές γλώσσες, τη μεταφυσική και ιδιαίτερα με τα αστρικά ταξίδια. Υπήρξε ιδρυτικό μέλος της Θεοσοφίας στην Αγγλία και στενός φίλος της Μπλαβάτσκυ. Αργότερα σαφώς και επηρέασε τον Alan Leo και την Αλίκη Μπέιλυ και θεωρείται ο πρώτος που χρησιμοποίησε τη Μαύρη Σελήνη ή αλλιώς Λίλιθ στο χάρτη. Πέρα από τα πολλά βιβλία του αστρολογίας ασχολήθηκε και με άλλα θέματα όπως η αστρονομία και τα μαθηματικά. Σε αυτό το άρθρο, καλούμαστε να αναλύσουμε τις απόψεις του Sepharial για το γάμο.


Ακολουθούν απορίες και συζήτηση επί του άρθρου: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial (http://php56.astrowin3.org/forum/%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%AF%CE%B1-150/%CF%84%CE%BF-%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%AC%CE%BC%CE%BF%CF%85-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CF%85%CE%B3%CE%AF%CE%BF%C F%85-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%87%CE%AD%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CE%BD-sepharial-12830/)

RINAMA
16-10-2010, 01:10 AM
30/12/1959 Aθηνα ωρα 21,10
''Ένας Ουρανός στον 7ο μπορεί να φέρει με κακές όψεις ένα δύσκολο σύντροφο και ένα γρήγορο διαζύγιο. ''εχω ακμη 7 οικου υδροχοο και ενα διαζυγιο στα 23 μου χρονια

Binational
16-10-2010, 02:11 AM
Γενέθλια 5/4/1966
Ώρα Γέννησης 05:20:00
GMT 1.00
Τόπος Γέννησης Germany Bad Cannstadt Stuttgart
Γ.Μήκος 9 E 09
Γ.Πλάτος 48 N 46

1ος γάμος 21 ετών διαζύγιο στα 25
2ος γάμος 27 ετών διαζύγιο 29
3ος γάμος 32 ετών σε αναμονή διαζυγίου, σε διάσταση από πέρσι (2009)) τον Αύγουστο.

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 03:17 AM
Αγαπητή Ριναμα
1) Ο Ήλιος και η Σελήνη είναι στον Αιγόκερω σε σύνοδο
ο Ήλιος όμως είναι σε σύνοδο με Κρόνο -
2) ο 7<sup>ος</sup> οίκος δεν έχει πλανήτες
3) Στον 4<sup>ο</sup> έχουμε την Αφροδίτη στο Σκορπιό , τον Δία τον ¶ρη και τον Ερμή σε σύνοδο και τον Ήλιο - Κρόνο σε σύνοδο και εξάγωνο με Ποσειδώνα. Η Σελήνη κάνει χιαστί με ουρανό. 2+ και 1 –
4) Ο ¶ρης είναι στον Τοξότη Σύνοδο με το Δία και τον Ερμή και τρίγωνο με τον Ουρανό +1

+3 -2 (εάν θεωρήσουμε ότι τα φώτα και τα δύο επηρεάζονται λόγω ζωδίου με τον κρόνο τότε έχουμε +3 και -3)

Εδώ η Ερμηνεία του χάρτη με βάση τον Sepharial αποτυγχάνει αν και υπάρχουν επιρροές για διαζύγιο παρόλα αυτά δεν θα λέγαμε ότι τελικά βγήκε σίγουρα.


Για την αγαπητή μας Binational

1) Ο Ήλιος είναι σε αντίθεση με Σελήνη –
2) Ο Ουρανός με βάση και τους αρχαίους και τα όρια των οίκων είναι στον 7<sup>ο</sup> κάνοντας χιαστί με Ήλιο -
3) Στον 4<sup>ο</sup> έχουμε το Δία σε τετράγωνο με Κρόνο και Ωροσκόπο και Ερμή -
4) Ο ¶ρης είναι Σε σύνοδο με τον Ήλιο και αντίθεση με τη Σελήνη. –
4 -
Εδώ φαίνεται εμφανώς η ατυχία στους γάμους.

Binational
16-10-2010, 10:30 AM
Για την αγαπητή μας Binational

1) Ο Ήλιος είναι σε αντίθεση με Σελήνη –
2) Ο Ουρανός με βάση και τους αρχαίους και τα όρια των οίκων είναι στον 7<sup>ο</sup> κάνοντας χιαστί με Ήλιο -
3) Στον 4<sup>ο</sup> έχουμε το Δία σε τετράγωνο με Κρόνο και Ωροσκόπο και Ερμή -
4) Ο ¶ρης είναι Σε σύνοδο με τον Ήλιο και αντίθεση με τη Σελήνη. –
4 -
Εδώ φαίνεται εμφανώς η ατυχία στους γάμους.

Να μην το ξαναεπιδιώξω δηλαδη? :cheesy:

Ερώτηση!
Μια σχέση συμβίωσης θεωρείτε γάμος η όχι?
Υπάρχει κάποια ένδειξη για κάποιας μορφής επιτυχημένης σχέσης η θα πρέπει να συμβιβάσω με την ιδέα της μοναχικοτητας? (Λίγο δύσκολο με την σελήνη στον 7ο ... )

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 01:49 PM
Εχω γεννηθει 4-3-71 και 9.50 πμ.Ειχα ενα δυσκολο γαμο και μετα απο 12 χρονια αποφασισα να χωρισω.Θα μπορουσατε να με συμβουλευσετε¨
lediona


Αγαπητή lediona
Ο Ήλιος και η Σελήνη είναι σε τετράγωνο -
Στον 7ο ο Κρόνος σε χωρίς όψεις( τετράγωνο με Βόρειο) -
Στον 4ο η Αφροδίτη Τρίγωνο με πλούτωνα( δεν υπήρχε τότε), Ο Ήλιος και ο Ερμής σε σύνοδο στον 5ο χιαστί με Ουρανό - . -
Ο ¶ρης σε αντίθεση με τη Σελήνη -

4 -
Εδώ επίσης φαίνεται ότι υπάρχει διαζύγιο. Ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σας!

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 01:51 PM
Να μην το ξαναεπιδιώξω δηλαδη? :cheesy:

Ερώτηση!
Μια σχέση συμβίωσης θεωρείτε γάμος η όχι?
Υπάρχει κάποια ένδειξη για κάποιας μορφής επιτυχημένης σχέσης η θα πρέπει να συμβιβάσω με την ιδέα της μοναχικοτητας? (Λίγο δύσκολο με την σελήνη στον 7ο ... )

Σίγουρα δεν θα σου πρότεινα να παντρευτείς. Αυτό που μπορεί να κάνεις είναια αυτό που ήδη υποψιάζεσαι, να έχεις μία σχέση απλά με συμβίωση, αλλά προς θεού πάντα να υπάρχει λόγο χώρος.
Να ξέρεις ότι κανένας χάρτης δεν καταδικάζει τον άλλο στη μοναξιά απλά μερικές φορές μερικοί δεν είναι για γάμο.
Εύχομαι η μοίρα σύντομα να σου βρει τον άνθρωπο για να μοιραστείς τη ζωή σου.
Να είσαι πάντα καλα!

jupiterios
16-10-2010, 04:59 PM
Συγχαρητηρια για την μελετη σας, σιγουρα θα ηταν αρκετα κοπιαστικη!

Οσον αφορα τους αφορισμους του Sepharial ακουγονται σημερα καπως παλιομοδιτικοι και θυμιζουν λιγο τεχνικες horary προηγουμενων αιωνων. Επισης ειναι αληθεια οτι η εννοια Γαμος και η εννοια Διαζυγιο στη σημερινη εποχη δεν εχουν καμια απολυτως σχεση με τα δεδομενα της εποχης του Sepharial. Τοτε τα πραγματα ηταν πιο ξεκαθαρα ενω τωρα ειναι πιο συγκεγχυμενα...

Τωρα ο κοσμος παντρευεται και χωριζει για ασημαντες αφορμες. Τα διαζυγια ειναι σχεδον καθημερινη πρακτικη. Πιο σπανιο ειναι να κρατησει ο γαμος παρα να διαλυθει! Δεν νομιζω οτι υπαρχει ανθρωπος πλεον που να μην εχει περασει απο ενα διαζυγιο ή εστω εναν μεγαλο χωρισμο πολυχρονης σχεσης (η οποια επισης εντασσεται στα πλαισια του 7ου οικου και αρα ισοδυναμει με γαμο και ας μην εχει επικυρωθει απο νομικα εγγραφα....) Σε αντιθεση, την εποχη εκεινη δεν τολμουσες να ξεστομισεις τη λεξη διαζυγιο -ιδιως σε κοινωνιες συντηρητικες οπως η ελληνικη....

Εμπασει περιπτωσει θα ηθελα να σχολιασω οτι οι αφορισμοι τετοιου ειδους (οπως και αυτοι του w. Lilly σε περιπτωσεις horary) θεωρω οτι ειναι παρακινδυνευμενοι και ενιοτε καταντουν γραφικοι. Το ωροσκοπιο λειτουργει ως συνολο και δεν μπορουμε να απομονωσουμε καποια κομματια του για να βγαλουμε συμπερασματα. Για παραδειγμα στο δικο μου ωροσκοπιο εχω τα φωτα σε τετραγωνο και Κρονο στον 7ο οικο (αντιθεση απο Ηλιο τετραγωνο απο Σεληνη!). Συμφωνα με τους αφορισμους οχι μονο γαμο δεν θα εχω αλλα ουτε καν σχεση!... Η αληθεια ειναι οτι ο γαμος δεν με συγκινει καθολου, ωστοσο εχω περασει απο 2 σχεσεις μακροχρονιες με συμβιωση που ειχαν την δυναμικη του γαμου και μπορω να τις χαρακτηρισω ευτυχισμενες δοξα τω θεω! Σε αυτο βοηθα φανταζομαι η συνοδος Αφροδιτης/Δια που εχω -μαλιστα σε ανοιχτο τριγωνο με Σεληνη.... Κατι για το οποιο ο Sepharial δεν ειδα να κανει λογο. Ειναι πολυ πολυ περιορισμενοι οι αφορισμοι του και δειχνει να αγνοει αλλες σημαντικες παραμετρους. Δεν κανει λογο ας πουμε για τη θεση του κυβερνητη του 7ου, ουτε για τις οψεις ή τη ζωδιακη θεση της Αφροδιτης κλπ. Σημαντικοτατες παραληψεις εκ μερους του νομιζω....

Επισης στο ωροσκοπιο της Elizabeth Taylor η οποια ειναι αντιπροσωπευτικη περιπτωση πολλαπλων γαμων εχω να τους αιτιολογησω ως εξης:
1. η Σεληνη χτυπιεται απο τετραγωνο Δια ο οποιος φερνει πολλαπλοτητα, αφθονια, υπερβολη
2. ο κυβενητης του 7ου Ερμης καμμενος απο τον ηλιο και χτυπιεται απο αντιθεση Ποσειδωνα ο οποιος φερνει ενα αδιακοπο κυνηγι του Mr. perfect. Ισως η Ταιηλορ μεσα απο τους απανωτους γαμους εψαχνε απεγνωσμενα να βρει τον ενα και μοναδικο πριγκηπα της...

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 05:13 PM
Αγαπητέ jupiterie
Σαφώς και ο Σεφαριάλ λειτουργούσε με αυτούς τους αφορισμούς όμως θα μου επιτρέψεις να παρατηρήσω ότι δυστυχώς και η μοντέρνα αστρολογία στο θέμα της πρόβλεψης του γάμου δεν έχει κάνει ιδιαίτερη εξέλιξη, ουσιαστικά όλα τα γνωστά βιβλία που υπάρχουν βασίζονται και αναμασούν τον τελευταίο καιρό τους παλιούς με εξαίρεση κάποια λαμπερά παραδείγματα. Σε αυτό φταίει στο ότι η αστρολογία έγινε πιο ψυχολογική και δεν είχε το χρόνο και τα "κότσια" να πει οτι όντως μπορεί να προβλέψει.
Σίγουρα δεν μπορώ να πω ότι με τον Σεφαριάλ μπορείς να πας μπροστά είναι όμως για μένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον πως με τόσο προιστορικά εργαλεία οι παλιοί έκαναν τόσο καλή δουλειά σε σχέση με κάποιους σήμερα...
Παρόλα αυτά μεχρι να παντευτείτε θα μου επιτρέψετε να πω ότι και σε εσάς ο Σεφαριάλ είχε δίκιο :) . Εξάλλου όπως έγραψα και στο κείμενο που παραπέμπω στο γάμος και επίτευξη άλλο ο γάμος, άλλο η συμβίωση που μπορεί να είναι και σοβαρότερη απο το γάμο και άλλο ο αρραβώνας.

Για την Taylor έχετε δίκιο αλλά σαφώς για τον Sepharial αυτά τότε ήταν πράγματα που δεν τα καταλάβαιναν αν και να πω ότι ξέρω αρκετό κόσμο με Δία - Σελήνη που έχει κάνει ένα γάμο και αυτόν με το ζόρυ.

Σας ευχαριστώ όμως πολύ για το χρόνο σας το feedback σας είναι ιδιαίτερα σημαντικό.

jupiterios
16-10-2010, 05:39 PM
.....δυστυχώς και η μοντέρνα αστρολογία στο θέμα της πρόβλεψης του γάμου δεν έχει κάνει ιδιαίτερη εξέλιξη....... Σε αυτό φταίει στο ότι η αστρολογία έγινε πιο ψυχολογική και δεν είχε το χρόνο και τα "κότσια" να πει οτι όντως μπορεί να προβλέψει.

Συμφωνω απολυτα με την τοποθετηση σας αυτη...


είναι όμως για μένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον πως με τόσο προιστορικά εργαλεία οι παλιοί έκαναν τόσο καλή δουλειά σε σχέση με κάποιους σήμερα...

Αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε με ακριβεια. Εχουμε μοναχα ελαχιστα σωσμενα δειγματα επιτυχημενων προβλεψεων των παλιών. Αραγε ποσες και ποσες αποτυχιες τους δεν εχουν καταφερει να φτασουν στα αυτια μας απλως και μονο επειδη δεν υπηρχαν ντοκουμεντα. Αλλωστε προσωπικα εχω την υποψια οτι πολλοι απο αυτους χρησιμοποιουσαν ταυτοχρονα και αλλες τεχνικες προβλεψης λιγοτερο θεμιτες πχ μαντεια, αποκρυφιστικες τεχνικες κλπ...


Εξάλλου όπως έγραψα και στο κείμενο που παραπέμπω στο γάμος και επίτευξη άλλο ο γάμος, άλλο η συμβίωση που μπορεί να είναι και σοβαρότερη απο το γάμο και άλλο ο αρραβώνας.

Ποια η αποψη σας? μια μακροχρονη σχεση δεκαετιας χωρις να εχει καταληξει σε "γαμο" δεν ανηκει στον 7ο οικο? Δεν εχει τη δυναμικη του Γαμου? Μιλαμε παντα για τα δεδομενα της σημερινης εποχης. Μηπως εντασσεται στον 5ο οικο?


ξέρω αρκετό κόσμο με Δία - Σελήνη που έχει κάνει ένα γάμο και αυτόν με το ζόρυ.

Αναφερεστε σε αρνητικη οψη Δια/Σεληνη? γιατι η συνοδος και το τριγωνο σαφως δινει νομιμοτητα στη σχεση και αποκλειει θα ελεγα τα διαζυγια γιατι το ατομο θελει να συμβαδιζει με τους ηθικους κανονες της κοινωνιας. Αλλιως ομως ειναι οταν εχουμε τετραγωνα ή αντιθεσεις οπως η Ταιηλορ....

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 05:51 PM
Συμφωνω απολυτα με την τοποθετηση σας αυτη...



Αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε με ακριβεια. Εχουμε μοναχα ελαχιστα σωσμενα δειγματα επιτυχημενων προβλεψεων των παλιών. Αραγε ποσες και ποσες αποτυχιες τους δεν εχουν καταφερει να φτασουν στα αυτια μας απλως και μονο επειδη δεν υπηρχαν ντοκουμεντα. Αλλωστε προσωπικα εχω την υποψια οτι πολλοι απο αυτους χρησιμοποιουσαν ταυτοχρονα και αλλες τεχνικες προβλεψης λιγοτερο θεμιτες πχ μαντεια, αποκρυφιστικες τεχνικες κλπ...



Ποια η αποψη σας? μια μακροχρονη σχεση δεκαετιας χωρις να εχει καταληξει σε "γαμο" δεν ανηκει στον 7ο οικο? Δεν εχει τη δυναμικη του Γαμου? Μιλαμε παντα για τα δεδομενα της σημερινης εποχης. Μηπως εντασσεται στον 5ο οικο?



Αναφερεστε σε αρνητικη οψη Δια/Σεληνη? γιατι η συνοδος και το τριγωνο σαφως δινει νομιμοτητα στη σχεση και αποκλειει θα ελεγα τα διαζυγια γιατι το ατομο θελει να συμβαδιζει με τους ηθικους κανονες της κοινωνιας. Αλλιως ομως ειναι οταν εχουμε τετραγωνα ή αντιθεσεις οπως η Ταιηλορ....

Σαφώς και υπήρχαν αποτυχίες στις προβλέψεις, καταρχάς ο ίδιος ο Sepharial στο βιβλίο του για το γάμο σε ένα του παράδειγμα έχει μετρήσει λάθος τη Σελήνη και την έχει βάλει 10 μοίρες μετά και το λέω με σιγουριά 100% γιατί καθώς πήγαινα να αξιολογήσω τα παραδειγματά του η Σελήνη κάπου στην 12ο Υδροχόου δεν έβγαινε με τίποτα. Αυτό όμως δεν αντικρούει ότι δυστυχώς οι αστρολόγοι του παρελθόντος ήταν πιο σπουδαγμένοι απο τους τώρα σε σύνολο πάντα, πιο "αστρολόγοι" και τουλ πίστευαν αυτό που έλεγαν ότι είναι, θα γνωρίζετε το κλίμα που επικρατεί στην αστρολογία αυτό το καιρό.
Για μένα ο 7ος οίκος έχει να κάνει με το συμβόλαιο περισσότερο και οτιδήποτε είναι που λέμε "formal" τα πραγματικά συναισθήματα αγάπης και δημιουργίας όπως αναφέρατε πολύ σωστά είναι στον 5ο. Το ότι η σχέση με έρωτα είναι στον 7ο είναι μία ψευδαίσθηση της κοινωνίας μας που θέλει τα ερωτευμένα ζευγάρια να παντρεύονται.

Για το Θέμα Δία/Σελήνη ακόμη και σε τετράγωνα υπάρχουν πρόσωπα που έχουν μείνει σε ένα γάμο. Εξάλλου και εσείς ο ίδιος αναφέρατε ότι πρέπει να κοιτάμε το ωροσκόπιο σαν σύνολο και δεν θα πρέπει να πιανόμαστε απο 2-3 πράγματα και συμφωνώ απόλυτα.

vogue
16-10-2010, 06:06 PM
καλησπέρα σας,
γεννήθηκα 11/07/1965 13.00 Αθήνα και ο σύζυγος μου 23/07/1965 Γύθειο Λακωνίας 21.00 (είμαι ο δεύτερος γάμος του)
ευχαριστώ

jupiterios
16-10-2010, 06:28 PM
οι αστρολόγοι του παρελθόντος ήταν πιο σπουδαγμένοι απο τους τώρα σε σύνολο πάντα,

Χμμμ.... διατηρω επιφυλαξεις ως προς αυτο... Υπαρχουν πραγματικα πολυ ψαγμενοι αστρολογοι σημερα και ιδιως στο εξωτερικο. Αλλα και στην Ελλαδα καποιοι κανουν καταπληκτικη δουλεια. Δεν αναφερομαι βεβαια στα Μεντιουμ-Αστρολογοι Τουλα, Σουλα, Κουλα.....:cheesy:


Για μένα ο 7ος οίκος έχει να κάνει με το συμβόλαιο περισσότερο και οτιδήποτε είναι που λέμε "formal" τα πραγματικά συναισθήματα αγάπης και δημιουργίας όπως αναφέρατε πολύ σωστά είναι στον 5ο.

Αν πουμε λοιπον οτι ο 7ος δειχνει μονο την επισημη εννοια του Γαμου (δηλ. χαρτια+παπας/δημαρχος+κουμπαρος) τοτε εγω με τετραγωνα Φωτων και Κρονο στον 7ο να χτυπιεται απο τα φωτα, μαλλον θα μεινω αιωνιος εργενης! :toung: Δεν με χαλαει καθολου!...:laugh: Εμπρος στον δρομο που χαραξε ο Ρεμος και ο Αρναουτογλου (με τον τελευταιο γεννηθηκαμε την ιδια μερα, παρεπιμπτοντως!!!....)


Για το Θέμα Δία/Σελήνη ακόμη και σε τετράγωνα υπάρχουν πρόσωπα που έχουν μείνει σε ένα γάμο. Εξάλλου και εσείς ο ίδιος αναφέρατε ότι πρέπει να κοιτάμε το ωροσκόπιο σαν σύνολο και δεν θα πρέπει να πιανόμαστε απο 2-3 πράγματα και συμφωνώ απόλυτα.

Σαφως! Η οψη Σεληνης/Δια ειναι απλως μια ενδειξη. Πιστευω οτι για να ειμαστε σιγουροι για ενα αποτελεσμα πρεπει το ωροσκοπιο να το επιβεβαιωνει με τουλαχιστον 3 τετοιες ενδειξεις και ταυτοχρονα να μην υπαρχουν αλλες αντιθετες ενδειξεις αρκετες για να το αναιρουν.

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 06:32 PM
καλησπέρα σας,
γεννήθηκα 11/07/1965 13.00 Αθήνα και ο σύζυγος μου 23/07/1965 Γύθειο Λακωνίας 21.00 (είμαι ο δεύτερος γάμος του)
ευχαριστώ


vogue για εσένα έχουμε τα εξής

1) Ο Ήλιος και η Σελήνη σε χιαστί ( - ? )
2) Στον 7ο δεν έχουμε κάτι
3) Στον 5ο έχουμε τον κρόνο σε τετράγωνα με Δία και αντίθεση με Ουρανό ( και Πλούτωνα) -
4) Ο ¶ρης είναι στον Ζυγό μόνος του

Εδώ έχουμε πιο πολύ ζητήματα δυσκολιών μέσα στο σπίτι και στο πόσο ζεστή είναι μία σχέση παρά διαζύγιο.

για τον σύζυγο

1) Ο Ήλιος και η Σελήνη είναι σε τετράγωνο
2) Στον 7ο έχουμε Σελήνη με Ερμή σε σύνοδο σε τετράγωνο με Σελήνη (-)
και Ουρανό στον 7ο αντίθεση με Κρόνο (-)
3) Στον 4ο έχουμε τον Δία σε τετράγωνο με Κρόνο και στον 5ο τον Ήλιο σε ενάμιση τετράγωνο με Κρόνο ( - )
4) Η Αφροδίτη του στον Λέοντα σε σύνοδο με Ερμή και τετράγωνο με Σελήνη (-)

Το διαζύγιο είναι εμφανές

Στη συναστρία τώρα
Οι Δύο Σελήνες είναι σε χιαστί που δεν βοηθά στη συναισθηματική κατανόηση και η Αφροδίτη με ¶ρη δεν κάνουν όψεις

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου :)

Dimitraq
16-10-2010, 06:34 PM
Καλησπέρα σας!!

Συγχαρητήρια κ. ¶ρχο, πολύ κατατοπιστικό άρθρο. Ιδιαιτέρως ενδιαφέρουσα η διερεύνηση στα ωροσκόπιά μας. :love:

Έχω ήδη έναν αποτυχημένο γάμο που περιμένει την έκδοση διαζυγίου :embarrest.

Πιστεύω με Δία στον 9ο ο χάρτης υπόσχεται και δεύτερο γάμο πιο σταθερό;; Τί λέτε εσείς;

Έχω γεννηθεί 8/9/1974 και ώρα 02:00 τα ξημερώματα στην Φλώρινα.
Ο τωρινός μου σύντροφος 23/12/1961 και ώρα 01:00 τα ξημ. στο Ηράκλειο Κρήτης

Ευχαριστώ θερμά
Δήμητρα Q

:love:

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 06:35 PM
Χμμμ.... διατηρω επιφυλαξεις ως προς αυτο... Υπαρχουν πραγματικα πολυ ψαγμενοι αστρολογοι σημερα και ιδιως στο εξωτερικο. Αλλα και στην Ελλαδα καποιοι κανουν καταπληκτικη δουλεια. Δεν αναφερομαι βεβαια στα Μεντιουμ-Αστρολογοι Τουλα, Σουλα, Κουλα.....:cheesy:



Αν πουμε λοιπον οτι ο 7ος δειχνει μονο την επισημη εννοια του Γαμου (δηλ. χαρτια+παπας/δημαρχος+κουμπαρος) τοτε εγω με τετραγωνα Φωτων και Κρονο στον 7ο να χτυπιεται απο τα φωτα, μαλλον θα μεινω αιωνιος εργενης! :toung: Δεν με χαλαει καθολου!...:laugh: Εμπρος στον δρομο που χαραξε ο Ρεμος και ο Αρναουτογλου (με τον τελευταιο γεννηθηκαμε την ιδια μερα, παρεπιμπτοντως!!!....)



Σαφως! Η οψη Σεληνης/Δια ειναι απλως μια ενδειξη. Πιστευω οτι για να ειμαστε σιγουροι για ενα αποτελεσμα πρεπει το ωροσκοπιο να το επιβεβαιωνει με τουλαχιστον 3 τετοιες ενδειξεις και ταυτοχρονα να μην υπαρχουν αλλες αντιθετες ενδειξεις αρκετες για να το αναιρουν.


Το κακό αγαπητέ jupiterie είναι ότι οι Τούλες είναι πολλες :)
Για τα υπόλοιπα δεν έχω να διαφωνήσω κάτι συμφωνώ και επαυξάνω

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 06:42 PM
Καλησπέρα σας!!

Συγχαρητήρια κ. ¶ρχο, πολύ κατατοπιστικό άρθρο. Ιδιαιτέρως ενδιαφέρουσα η διερεύνηση στα ωροσκόπιά μας. :love:

Έχω ήδη έναν αποτυχημένο γάμο που περιμένει την έκδοση διαζυγίου :embarrest.

Πιστεύω με Δία στον 9ο ο χάρτης υπόσχεται και δεύτερο γάμο πιο σταθερό;; Τί λέτε εσείς;

Έχω γεννηθεί 8/9/1974 και ώρα 02:00 τα ξημερώματα στην Φλώρινα.
Ο τωρινός μου σύντροφος 23/12/1961 και ώρα 01:00 τα ξημ. στο Ηράκλειο Κρήτης

Ευχαριστώ θερμά
Δήμητρα Q

:love:


Αγαπητή Δήμητρα O Raphael δεν είχε πει κάτι για 9ο και εδώ ακριβώς αναλύουμε τα λεγόμενα του.

Σε ότι αφορά το χάρτη σας:
1) Ο ήλιος και η Σελήνη είναι σε Τρίγωνο +
2) Ο 7ος είναι κενός
3) Στον 4ο έχουμε Ουρανό χιαστί Σελήνη και Ενάμιση τετράγωνο Δία, και Ποσειδώνα τετράγωνο με Δία και τετράγωνο Ποσειδών ( 2 - )
4) Ο ¶ρης Σε τρίγωνο με τη Σελήνη +

2+ και 2 - αν όντως χωρίσετε αυτό θα φαινόταν απο Sepharial πολύ δύσκολα μόνο ίσως το ότι ο Ποσειδώνας κάνει τετράγωνο με Ήλιο στον 5ο οπότε δηλώνει έρωτα κεραυνοβόλο χωρίς γάμο θα μπορούσαμε να το δικαιολογήσουμε. Αλλά σύμφωνα με Σεφαριαλ θα αποτύγχανε μαλλον να προβλέψει σωστά

Ο Σύντροφος :
1) Ο Ήλιος και η Σελήνη σε αντίθεση (-)
2) Ο 7ος είναι κενός
3) Ο 4ος έχει Κρόνο χιαστί με Ουρανό και Δία τετράγωνο Ποσειδώνα (-)
4) Η Αφροδίτη Σε Σύνοδο με ¶ρη και τρίγωνο με Ουρανό (+)

Εδώ υπάρχουν ζητήματα με γάμο και διαζύγιο.

Στη συναστρία :
Ο Ήλιος κάνει Εξάγωνο με τη Σελήνη +
Η Αφροδίτη κάνει τετράγωνο με ¶ρη και ο ¶ρης ο ¶λλος τρίγωνο με την Αφροδίτη άρα 1 + και 1 -
σχετικά καλή συναστρία μόνο ποιος θα βάλει τον ¶ρη του πίσω ουσιαστικά για να είναι ένας μπροστά χρειάζεται.

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου και για τη συμμετοχή σου

Binational
16-10-2010, 10:11 PM
Να σας δώσω και στα στοιχεία μιας φίλης μου?

Τα στοιχεία της είναι τα ακόλουθα

Γενέθλια 21/3/1960
Ώρα Γέννησης 01:00:00
Τόπος Γέννησης
Γ.Μήκος 36 E 07
Γ.Πλάτος 36 N 37

ένα διαζύγιο και συζεί εδώ και 22 χρόνια

Ευχαριστώ πολύ!!!

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 10:26 PM
Να σας δώσω και στα στοιχεία μιας φίλης μου?

Τα στοιχεία της είναι τα ακόλουθα

Γενέθλια 21/3/1960
Ώρα Γέννησης 01:00:00
Τόπος Γέννησης
Γ.Μήκος 36 E 07
Γ.Πλάτος 36 N 37

ένα διαζύγιο και συζεί εδώ και 22 χρόνια

Ευχαριστώ πολύ!!!


Σύμφωνα με τα στοιχεία

Ο Ήλιος και η Σελήνη είναι σε τετράγωνο -
Ο 7ος είναι κενός
Ο 4ος - 5ος - 6ος είναι κενός
Ο ¶ρης είναι σε αντίθεση με Ουρανό -
2-

Υπάρχουν στοιχεία που να δείχνουν διαζύγιο.

Ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον!

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
16-10-2010, 11:50 PM
Kυριε Αρχο σας ευχαριστουμε :bigsmile:

αν μπορειτε δειτε της αδελφης μου

08-06-1959 ωρα 00,40
τοπος Ξανθη

Χρήστος Άρχος
16-10-2010, 11:58 PM
Kυριε Αρχο σας ευχαριστουμε :bigsmile:

αν μπορειτε δειτε της αδελφης μου

08-06-1959 ωρα 00,40
τοπος Ξανθη

1) Ο Ήλιος και η Σελήνη σε ημιεξάγωνο ( - ; )
2) Ο 7ος κενός
3) Στον 4ο ο Ήλιος με μισό τετράγωνο ¶ρη Αφροδίτη -
Ερμής Χιαστί Δία -
Σελήνη Αντίθεση Κρόνο -
Αφροδίτη ¶ρησ Τετράγωνο Ποσειδώνας
Ουρανός χωρίς όψεις
4) Ο ¶ρης της είναι σε σύνοδο με Αφροδίτη και τετράγωνο με Ποσειδώνα -
3-

Εδώ αγαπητή Δέσποινα πιο έντονο είναι το κομμάτι του "δεν θα περάσω καλά στο γάμο" και μπορεί να υπάρξει απιστία.
Τα στοιχεία όμως για διαζύγιο επίσης είναι αρκετά
Να είσθε και οι δύο καλά!

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
17-10-2010, 12:34 AM
1) Ο Ήλιος και η Σελήνη σε ημιεξάγωνο ( - ; )
2) Ο 7ος κενός
3) Στον 4ο ο Ήλιος με μισό τετράγωνο ¶ρη Αφροδίτη -
Ερμής Χιαστί Δία -
Σελήνη Αντίθεση Κρόνο -
Αφροδίτη ¶ρησ Τετράγωνο Ποσειδώνας
Ουρανός χωρίς όψεις
4) Ο ¶ρης της είναι σε σύνοδο με Αφροδίτη και τετράγωνο με Ποσειδώνα -
3-

Εδώ αγαπητή Δέσποινα πιο έντονο είναι το κομμάτι του "δεν θα περάσω καλά στο γάμο" και μπορεί να υπάρξει απιστία.
Τα στοιχεία όμως για διαζύγιο επίσης είναι αρκετά
Να είσθε και οι δύο καλά!

ευχαριστω παρα πολυ!!!:bigsmile::bigsmile:

πραγματι πηραν δυαζυγιο
και το κερατο δουλευε στο κεφαλι της αδελφης μου αρκετα !
οπως και λεκτικη βια
και το χερι το σηκωνε [ασχημος γαμος οπως ειπατε]
ευχαριστωωωωωω!!!!!:bigsmile:

mink
17-10-2010, 01:21 AM
Καλησπέρα κ.¶ρχο,
απλά ήθελα να επιβεβαιώσω, αν όντως είναι τόσο αρνητικά
ακμή 7ου Ιχθύες ?ποσειδώνας Αντίθεση με Ερ΄μη και Δία?προκύπτει?
17-6-77,Αθήνα τα στοιχεία

ΜΙ_ΚΑ
17-10-2010, 03:06 AM
17/09/1974,Κατερίνη,8:45π.μ..Ηδη υπάρχουν 2 γάμοι στο ενεργητικό,προβλέπεται χωρισμός και απο τον 2ο γάμο?ή ακόμα και 3ος?

nausika
17-10-2010, 07:46 AM
Καλημέρα κ. ¶ρχο, αν έχετε την καλοσύνη μπορείτε να δείτε ενός φίλου μου σας παρακαλώ! Είναι γεννημένος 18/03/1966, στην Βενετία Ιταλίας, ώρα 10:55 π.μ έχει ήδη ένα διαζύγιο και είναι ξαναπαντρεμένος πως θα πάνε τα πράγματα; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

akaronas
17-10-2010, 11:26 AM
γεννηση 21/9/1961 ωρα 11.30πμ αρτα γαμος 1986 διαζυγιο 1989.εκτοτε ουτε δευτερος γαμος ουτε καν νορμαλ σχεση.μαλλον επαληθευεται.

Χρήστος Άρχος
17-10-2010, 03:43 PM
Η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες και η Ελληνική αστρολογία επίσης.
Για αυτό και είμαστε έτσι.

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι σκοπός αυτής της προσπάθειας δεν είναι για να γίνει online πρόβλεψη. Απευθύνομαι σε αυτούς που θέλουν να βοηθήσουν την αστρολογία και όχι να βοηθηθούν προς το παρόν απο αυτή.
Δεν χρειάζεται να ευτελίζουμε όλα τα πράγματα. Σκοπός αυτής της προσπάθειας λοιπόν δεν είναι να σας προβλέψουμε αλλά να δούμε αν ο Sepharial έχει δίκιο η άδικο οπότε θα πρέπει σε κάθε σας μήνυμα να μας λέτε αν έχετε χωρίσει η όχι. Τώρα αν θα χωρίσετε η όχι, όσο και αν κατανοώ τον πόνο σας πρέπει να καταλάβετε ότι αυτό δεν βοηθά την έρευνα.
Απο εδώ και πέρα θα απαντώνται κείμενα που έχουν γεγονότα ήδη επάνω τους και δεν έχουν μελλοντικό χαρακτήρα.
Σκοπό έχουμε να επιβεβαιώσουμε η να ακυρώσουμε τα λεγόμενα του Sepharial αυτό όμως προβλέποντας δεν μας βοηθά καθότι δεν ξέρουμε αν θα βγει άρα δεν θα μπορούμε να προσθέσουμε τα δεδομένα στην έρευνα.

Θα απαντηθούν όσοι έχουν ρωτήσει όπως πρέπει: να δώσουν ημερομηνία γέννησης και να δηλώσουν τι έχει γίνει πχ (1 διαζύγιο, 2 διαζύγια, η άμα ξέρετε την ηλικία ενός μεγάλου ατόμου που έμεινε με ενα γάμο).
Το αν θα χωρίσετε η όχι εκτός του ότι δεν είναι κομμάτι της έρευνας δεν προστατεύει και εσάς τους ίδιους καθότι είναι μία formula που στο κάτω κάτω μπορεί να μην βγει, και εγώ κανέναν δεν θα πάρω στο λαιμό μου.
Με σεβασμό και εκτίμηση
Χρήστος ¶ρχος

kiaRRa
17-10-2010, 07:10 PM
Mαλλον δεν προσέχουμε τις απαντήσεις και τα σχόλια...

(ούτε και τους όρους σχετικά με τα κεφαλαία...)




Θα απαντηθούν όσοι έχουν ρωτήσει όπως πρέπει: να δώσουν ημερομηνία γέννησης και να δηλώσουν τι έχει γίνει πχ (1 διαζύγιο, 2 διαζύγια, η άμα ξέρετε την ηλικία ενός μεγάλου ατόμου που έμεινε με ενα γάμο).
Το αν θα χωρίσετε η όχι εκτός του ότι δεν είναι κομμάτι της έρευνας δεν προστατεύει και εσάς τους ίδιους καθότι είναι μία formula που στο κάτω κάτω μπορεί να μην βγει, και εγώ κανέναν δεν θα πάρω στο λαιμό μου.
Με σεβασμό και εκτίμηση
Χρήστος ¶ρχος

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 12:55 AM
Καλησπέρα κ.¶ρχο,
απλά ήθελα να επιβεβαιώσω, αν όντως είναι τόσο αρνητικά
ακμή 7ου Ιχθύες ?ποσειδώνας Αντίθεση με Ερ΄μη και Δία?προκύπτει?
17-6-77,Αθήνα τα στοιχεία


Καλησπέρα σας.
Για να μπορέσω να σας απαντήσω πρέπει αν μπορείτε να μου απαντήσετε, αν έχετε κάνει κάποιο διαζύγιο η αν έχετε αποφασίσει να μεινετε μόνη?

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 01:03 AM
17/09/1974,Κατερίνη,8:45π.μ..Ηδη υπάρχουν 2 γάμοι στο ενεργητικό,προβλέπεται χωρισμός και απο τον 2ο γάμο?ή ακόμα και 3ος?


Δεν μπορώ να προβλέψω για αυτό που μου ζητάτε αλλά θα εξετάσω το χάρτη του για το 1 διαζύγιο που μου λέτε

1) Ο Ήλιος και η Σελήνη σε ημιεξάγωνο ( - ? )
2) Στον 7ο κανείς
3) Στον 5ο ο Δίας αντίθεση με Αφροδίτη και τετράγωνο με Ποσειδώνα
4) Μι_κΑ σε έβαλα γυναίκα αν κάνω λάθος σου γράφω πιο κάτω
¶ρης Χιαστί Δία - ,

2- άρα φαίνεται ο χωρισμός

αν είσαι άνδρας
Αφροδίτη αντίθεση με Δία και τετράγωνο ποσειδώνα 2-
δηλαδή 3- άρα πάλι φαίνεται ο χωρισμός.

Ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σου να είσαι πάντα καλά.

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 01:07 AM
Καλημέρα κ. ¶ρχο, αν έχετε την καλοσύνη μπορείτε να δείτε ενός φίλου μου σας παρακαλώ! Είναι γεννημένος 18/03/1966, στην Βενετία Ιταλίας, ώρα 10:55 π.μ έχει ήδη ένα διαζύγιο και είναι ξαναπαντρεμένος πως θα πάνε τα πράγματα; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Δυστυχώς σκοπός του άρθρου δεν είναι για να κάνουμε πρόβλεψη:

Σύμφωνα με τα στοιχεία που μου δώσατε θα δούμε αν το ένα διαζύγιο που έχει δικαιολογείτε.

1) Ήλιος και η Σελήνη σε ημιεξάγωνο ( - ; )
2) 7ος κενός
3) Πλούτωνας και Ουρανός στον 4ο σε σύνοδο - αντίθεση Ήλιο -
4) Η Αφροδίτη τετράγωνο Ποσειδώνας σύνοδο με Σελήνη - και +
3- 1 +
¶ρα φαίνεται το διαζύγιο.
Σας ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σας.

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 01:09 AM
γεννηση 21/9/1961 ωρα 11.30πμ αρτα γαμος 1986 διαζυγιο 1989.εκτοτε ουτε δευτερος γαμος ουτε καν νορμαλ σχεση.μαλλον επαληθευεται.


1) Ήλιος χιαστί Σελήνη -
2) Στον 7ο κενός
3) 4ος, 5ος, 6ος κενός
4) Αφροσίτη σύνοδο με Ουρανό -
2 - οπότε φαίνεται το διαζύγιο σας.

Ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σας να είσθε καλά

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 01:11 AM
Καλημερα Κυριε Αρχο:bigsmile:


Να σας δωσω και τα δικα μου στοιχεια...9/2/1982....ωρα 15 και 45 Θεσσαλονικη.
Χωρισα πριν 2 χρονια μετα απο πολυχρονη σχεση (12 ετων)....(θεωρειτε διαζυγιο με τα σημερινα δεδομενα)?
Τωρα ειμαι σε σχεση εδω και ενα χρονο.
Η Αφροδιτη μου εχει ασχημες οψεις...Δεν εχω πλανητες στους οικους 9 και 11...Κυβερνητης 7ου οικου (Κρονος) στον 4 οικο με καλες (Ηλιος) και κακες (Αφροδιτη) οψεις.....Χμ μαλλον σαν κακο μου ακουγετε...


Φιλικα:bigsmile:


Αγαπητή Ναταλία με τη μορφή που μιλά ο Sepharial δεν είχατε διαζύγιο οπότε δεν μπορούμε να το εξετάσουμε.
Σας ευχαριστώ όμως για το χρόνο σας.

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 01:17 AM
7/10/1971 stuttgart germany 16.10.....δεν εχω παντρευτει ποτε (αν και θελω πολυ), δεν εχω κανει καμια σχεση στη ζωη μου μεχρι σημερα και βιωσα πολυ εντονα 3 πλατωνικους ερωτες , χωρις ανταποκριση,και εχω πληγωθει πολυ να με απορριπτουν....κουραστικα να ειμαι μονη μου ¨(...αυτα!


Αγαπητή Maroy καταρχάς εύχομαι σύντομα να μπορέσετε να βρείτε το δρόμο σας. Αλλά αυτό που μου ζητάτε είναι πρόβλεψη και όχι σε ένα υπάρχον γεγονός να σας απαντήσω για να δοκιμάσουμε αν η τεχνική όντως βγαίνει αληθινή.
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και εύχομαι πραγματικά να βρεθεί στο δρόμο σας το άτομο που θα μοιραστείτε για πάντα τη ζωή σας.

Δείμων
18-10-2010, 02:01 AM
Τίτλος θέματος: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial.


Ζητούμενο θέματος: Θέλετε να δούμε μαζί εάν η μέθοδος του Sepharial ισχύει ή έχει πρακτική εφαρμογή στη σημερινή αστρολογική πραγματικότητα; Γράψτε την ημερομηνία της γέννησής σας, την ώρα και τον τόπο.



Επεξήγηση: Στην έρευνα συμμετέχουμε ΜΟΝΟ εάν έχουμε κάνει τουλάχιστον έναν γάμο ή και έχουμε περάσει ένα διαζύγιο στη ζωή μας. Δεν ρωτάμε τι ΘΑ γίνει στη ζωή μας στο μέλλον. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση ούτε ο κύριος ¶ρχος θα απαντήσει πλέον (τα ίδια τα επανέλαβε αρκετές φορές προς τιμήν του), και οι διαχειριστές χωρίς ειδοποίηση θα απομακρύνουν τα άτοπα μηνύματα ώστε να κρατηθεί ο χώρος των δεδομένων λειτουργικός.
Περιμένοντας τη συμμετοχή σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συμβολή σας στην επιστημονική αστρολογία.

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 03:39 AM
Τίτλος θέματος: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial.


Ζητούμενο θέματος: Θέλετε να δούμε μαζί εάν η μέθοδος του Sepharial ισχύει ή έχει πρακτική εφαρμογή στη σημερινή αστρολογική πραγματικότητα; Γράψτε την ημερομηνία της γέννησής σας, την ώρα και τον τόπο.



Επεξήγηση: Στην έρευνα συμμετέχουμε ΜΟΝΟ εάν έχουμε κάνει τουλάχιστον έναν γάμο ή και έχουμε περάσει ένα διαζύγιο στη ζωή μας. Δεν ρωτάμε τι ΘΑ γίνει στη ζωή μας στο μέλλον. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση ούτε ο κύριος ¶ρχος θα απαντήσει πλέον (τα ίδια τα επανέλαβε αρκετές φορές προς τιμήν του), και οι διαχειριστές χωρίς ειδοποίηση θα απομακρύνουν τα άτοπα μηνύματα ώστε να κρατηθεί ο χώρος των δεδομένων λειτουργικός.
Περιμένοντας τη συμμετοχή σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συμβολή σας στην επιστημονική αστρολογία.



Σε ευχαριστώ πολύ Δείμων. Να προσθέσουμε μόνο ότι μπορεί να πουν και ημερομηνίες ζευγαριών πχ γονιών που ξέρουμε ότι έμειναν μαζί για πάντα.
Να είσθε όλοι καλά!

mania16
18-10-2010, 09:09 AM
Κυριε Αρχο,
σας ευχαριστουμε παρα πολυ.
Αντρας 12/9/1973 , 33Ε2-34Ν40 , 15.00μμ
Ενα διαζυγιο!

Binational
18-10-2010, 09:21 AM
Καλημέρα

Μια και ζητήσατε στοιχεία γάμων που "κράτησαν" σας παραθέτω τις ημερομηνίες των γονιών μου.

5/11/42 Νιρεμβέργη Γερμανίας (μητέρα)
26/6/38 Δράμα (πατέρας)

Είναι ακόμα παντρεμένοι. ( μάλλον το πως κύλησε αυτός ο γάμος και η ποιότητα της σχέσης τους δεν έχουν θέση εδώ)

Katerina Paraskevopoulou
18-10-2010, 09:59 AM
Καλημέρα και από μένα και τα θερμά μου συγχαρητήρια για την επιτυχία του θέματος!

Αν μπορείτε να κρίνετε και χωρίς ώρα γέννησης σας δίνω τα στοιχεία των γονιών μου που είναι παντρεμμένοι <<διαρκείας>> (1ος γάμος και για τους δύο).

Πατέρας: 9/5/1938 Πειραιάς
Μητέρα: 7/5/1938 Αθήνα

Ευχαριστώ!

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 03:12 PM
ημερομηνια 20/8/1971 5:30 πρωί Αθηνα

Έχετε χωρίσει? σκοπεύετε να μείνετε μόνος χωρίς να παντρευτείτε;
Θα πρέπει να μου αναφέρετε ένα υπάρχον γεγονός.
Σας ευχαριστώ πολύ να είσθε καλά!
Αναφέρεται σε γυναίκα εχει κανει ενα αρραβωνα και χωρισε το 1992 και ενα γαμο το 1996 τον 11ο μηνα



Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, τον 11ο μήνα του 1996 παντρεύτηκε η τον 11ο μήνα μετά το γάμο που έγινε το 1996 χώρισαν;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

mania16
18-10-2010, 03:19 PM
Κυριε Αρχο,
σας ευχαριστουμε παρα πολυ.
Αντρας 12/9/1973 , 33Ε2-34Ν40 , 15.00μμ
Ενα διαζυγιο!

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 03:26 PM
Κυριε Αρχο,
σας ευχαριστουμε παρα πολυ.
Αντρας 12/9/1973 , 33Ε2-34Ν40 , 15.00μμ
Ενα διαζυγιο!


1) Ο Ήλιος και η Σελήνη σε Αντίθεση -
2) Ο 7ος κενός
3) Στον 4ο ο ¶ρης χωρίς όψεις, και ο Κρόνος στον 6ο σε τετράγωνο με Πλούτωνα - (αυτό ο Sepharial δεν θα το έβλεπε)
4) Αφροδίτη σύνοδο με Ουρανό στο ζυγό -

Βγαίνει το διαζύγιο.
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας.

mania16
18-10-2010, 03:36 PM
Οι οψεις χιαστι δεν μετρούν?? Γιατι ο Αρης κάνει χιαστί με Ποσειδώνα και Πλούτωνα.

Επίσης εγω τον Αρη τον εχω στον 3ο οίκο και όχι στον τεταρτο... και επειδή ειναι άντρας δεν κοιτάμε περισσοτερο την Αφροδίτη του??

Ευχαριστω

Χρήστος Άρχος
18-10-2010, 03:45 PM
Οι οψεις χιαστι δεν μετρούν?? Γιατι ο Αρης κάνει χιαστί με Ποσειδώνα και Πλούτωνα.

Επίσης εγω τον Αρη τον εχω στον 3ο οίκο και όχι στον τεταρτο... και επειδή ειναι άντρας δεν κοιτάμε περισσοτερο την Αφροδίτη του??

Ευχαριστω


Αγαπητή Μάνια ο ¶ρης είναι στον 4ο γιατί είναι πολύ κοντά στην ακμή του οπότε και θεωρείτε ότι μπαίνει στον επόμενο. Για αυτό και τον εξετάσαμε.
Την Αφροδίτη την κοιτάξαμε όπως είδατε στο 4ο βήμα. Δεν αναφέραμε άλλες όψεις του ¶ρη γιατί και αυτες είναι αρνητικές και όχι θετικές οπότε η τις έγραφα όλες η μόνο αυτή που είναι η χειρότερη πάλι ( - ) θα έπαιρνε.
Σας ευχαριστώ πολύ.

mania16
18-10-2010, 03:56 PM
κ Αρχο, ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις.

Δείμων
18-10-2010, 04:26 PM
Τίτλος θέματος: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial.


Ζητούμενο θέματος: Θέλετε να δούμε μαζί εάν η μέθοδος του Sepharial ισχύει ή έχει πρακτική εφαρμογή στη σημερινή αστρολογική πραγματικότητα; Γράψτε την ημερομηνία της γέννησής σας, την ώρα και τον τόπο.



Επεξήγηση: Στην έρευνα συμμετέχουμε ΜΟΝΟ εάν έχουμε κάνει τουλάχιστον έναν γάμο ή και έχουμε περάσει ένα διαζύγιο στη ζωή μας. Δεν ρωτάμε τι ΘΑ γίνει στη ζωή μας στο μέλλον. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση ούτε ο κύριος ¶ρχος θα απαντήσει πλέον (τα ίδια τα επανέλαβε αρκετές φορές προς τιμήν του), και οι διαχειριστές χωρίς ειδοποίηση θα απομακρύνουν τα άτοπα μηνύματα ώστε να κρατηθεί ο χώρος των δεδομένων λειτουργικός.
Περιμένοντας τη συμμετοχή σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συμβολή σας στην επιστημονική αστρολογία.


Να προσθέσουμε μόνο ότι μπορεί να πουν και ημερομηνίες ζευγαριών με μακρόχρονους γάμους πχ γονιών που ξέρουμε ότι έμειναν μαζί για πάντα, αρκεί να γνωρίζουμε και ώρες γέννησης (πλήρης χάρτης) επειδή η μέθοδος χρησιμοποιεί την οικοθεσία.



Έγινε μια εκκαθάριση των μηνυμάτων, άσχετα posts μεταφέρθηκαν εδώ (http://www.myhoroscope.gr/81-black-hole/10395-off-topic-%F4%EF-%E6%DE%F4%E7%EC%E1-%F4%EF%F5-%E3%DC%EC%EF%F5-%E4%E9%E1%E6%F5%E3%DF%EF%F5-%EA%E1%E9-%F4%F9%ED-%F3%F7%DD%F3%E5%F9%ED-%EA%E1%F4%DC-%F4%EF%ED-sepharial.html) μιας και απαντήθηκαν, στη συνέχεια παρακαλώ προσέχετε πώς διατυπώνετε τις ερωτήσεις σας. Γυρεύουμε να επιβεβαιώσουμε γεγονότα, άρα το γεγονός πρέπει να υπάρχει και να το γνωρίζουμε. Πχ. γεννήθηκα τότε, έχω έναν γάμο και ένα διαζύγιο. Φαίνεται αστρολογικά?

Binational
18-10-2010, 04:29 PM
οκ βρήκα στοιχεία και γι' άλλους χωρισμένους και μη φίλους/ φίλες

Γυναικά
Ελλάδα > Θεσσαλονίκη > Γ.Μήκος 23.00 > Γ.Πλάτος 40.38
Γενέθλια 21/1/1964 > Ώρα Γέννησης 12:10:00 > GMT 2
1 γάμος, 1 διαζύγιο

¶ντρας
Ελλάδα > Θεσσαλονίκη > Γ.Μήκος 23.00 > Γ.Πλάτος 40.38
Γενέθλια 23/1/1965 > Ώρα Γέννησης 15:15:00 > GMT 2
δεν παντρεύτηκε ποτέ και μάλλον δεν θα το κάνει

¶ντρας
Ελλάδα > Θεσσαλονίκη > Γ.Μήκος 23.00 > Γ.Πλάτος 40.38
Γενέθλια 29/6/1958 > Ώρα Γέννησης 07:40:00 > GMT 2
1 γάμος, 1 διαζύγιο

¶ντρας
Ελλάδα > Αθήνα
Γενέθλια 9/4/1962 > Ώρα Γέννησης 12:00:00 > GMT 2
2 γάμους, 2 διαζύγια

¶ντρας
Ελλάδα > Θεσσαλονίκη > Γ.Μήκος 23.00 > Γ.Πλάτος 40.38
Γενέθλια 25/1/1964 > Ώρα Γέννησης 09:30:00 > GMT 2
1 γάμος, 1 διαζύγιο

¶ντρας
Ελλάδα > Αθήνα
Γενέθλια 20/6/1954 > Ώρα Γέννησης 09:45:00 > GMT 2
2 γάμους, 1 διαζύγιo

Γυναίκα
Ελλάδα > Αθήνα
Γενέθλια 27/1/1961 > Ώρα Γέννησης 16:45:00 > GMT 2
2 γάμους, 1 διαζύγιο

Χρήστος Άρχος
19-10-2010, 03:04 PM
οκ βρήκα στοιχεία και γι' άλλους χωρισμένους και μη φίλους/ φίλες

Γυναικά
Ελλάδα > Θεσσαλονίκη > Γ.Μήκος 23.00 > Γ.Πλάτος 40.38
Γενέθλια 21/1/1964 > Ώρα Γέννησης 12:10:00 > GMT 2
1 γάμος, 1 διαζύγιο

¶ντρας
Ελλάδα > Θεσσαλονίκη > Γ.Μήκος 23.00 > Γ.Πλάτος 40.38
Γενέθλια 23/1/1965 > Ώρα Γέννησης 15:15:00 > GMT 2
δεν παντρεύτηκε ποτέ και μάλλον δεν θα το κάνει

¶ντρας
Ελλάδα > Θεσσαλονίκη > Γ.Μήκος 23.00 > Γ.Πλάτος 40.38
Γενέθλια 29/6/1958 > Ώρα Γέννησης 07:40:00 > GMT 2
1 γάμος, 1 διαζύγιο

¶ντρας
Ελλάδα > Αθήνα
Γενέθλια 9/4/1962 > Ώρα Γέννησης 12:00:00 > GMT 2
2 γάμους, 2 διαζύγια

¶ντρας
Ελλάδα > Θεσσαλονίκη > Γ.Μήκος 23.00 > Γ.Πλάτος 40.38
Γενέθλια 25/1/1964 > Ώρα Γέννησης 09:30:00 > GMT 2
1 γάμος, 1 διαζύγιο

¶ντρας
Ελλάδα > Αθήνα
Γενέθλια 20/6/1954 > Ώρα Γέννησης 09:45:00 > GMT 2
2 γάμους, 1 διαζύγιo

Γυναίκα
Ελλάδα > Αθήνα
Γενέθλια 27/1/1961 > Ώρα Γέννησης 16:45:00 > GMT 2
2 γάμους, 1 διαζύγιο


1o παράδειγμα
1) Ήλιος - Σελήνη σε Εξάγωνο +
2) Στον 7ο Ποσειδώνας -
3) Στον 5ο Ουρανός αντίθεση Αφροδίτη -
4) ¶ρησ Σύνοδο με Ήλιο ενάμιση τετράγωνο Ουρανό -
Το διαζύγιο πέφτει

2ο παραδειγμα
Είναι εκτός της κατηγορίας

3ο Παράδειγμα
1) Ήλιος και Σελήνη σε Χιαστί -
2) Στον 7ο δεν έχουμε κάτι
3) Στον 4ο ο Ποσειδώνας κάνει Χιαστί Αφροδίτη -
Σελήνη Τρίγωνο Ουρανό +
Κρόνος Τρίγωνο ¶ρη +
4) Αφροδίτη Τετράγωνο Πλούτωνα , Χιαστί Ποσειδώνα -
3- 2+
Βγαίνει το διαζύγιο

4ο παράδειγμα
1) Ήλιος και Σελήνη Εξάγωνο +
2) Κρόνος στον 70 σε τετράγωνο Ποσειδώνα και Αφροδίτη -
3) Στον 4ο Αντίθεση Ποσειδώνας - Αφροδίτη , Τετράγωνο Κρόνος -
4) Αφροδίτη Αντίθεση Ποσειδώνα -

3- και 1 +
Τα διαζύγια βγαίνουν

5ο Παράδειγμα
1) Ήλιος και Σελήνη τρίγωνο +
2) Ουρανός στον 7ο - τετράγωνο Σελήνη -, Τρίγωνο Ερμής +
3) Στον 4ο , 5ο, 6ο δεν έχουμε κάτι
4) Αφροδίτη Τετράγωνο Σελήνη αντίθεση Ουρανός -
3- , 1 +
Διαζύγιο βγαίνει

6ο Παράδειγμα
1) Ήλιος και η Σελήνη Σε Τρίγωνο ( απο ζώδιο) +
2) Στον 7ο ο Ήλιος σε ενάμιση με Σελήνη και τετράγωνο Ποσειδώνα, Κρόνος στον 7ο -
3) Στον 4ο Ποσειδώνας τετράγωνο Ήλιος -
4) ¶ρης χωρίς όψειςστον Καρκίνο -
3 - και 1 +
Το διαζύγιο βγαίνει ..

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύ σημαντικές πληροφορίες που έδωσες. Να είσαι πάντα καλά.

Δείμων
19-10-2010, 06:51 PM
Αγαπητή Maroy καταρχάς εύχομαι σύντομα να μπορέσετε να βρείτε το δρόμο σας. Αλλά αυτό που μου ζητάτε είναι πρόβλεψη και όχι σε ένα υπάρχον γεγονός να σας απαντήσω για να δοκιμάσουμε αν η τεχνική όντως βγαίνει αληθινή.
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και εύχομαι πραγματικά να βρεθεί στο δρόμο σας το άτομο που θα μοιραστείτε για πάντα τη ζωή σας.

εγω δε ζητησα προβλεψη...(αν και φυσικα θα ηταν χαρα μοθ να διαβασω μια απι εσας).....διαβασα το αρθρο με πολυ προσοχη...και παρεθεσα τι ισχυει μεχρι σημερα στη δικη μου ζωη για να εχετε υλικο στην ερευνα επιβαιβεωσεις που κανετε.....ισως επρεπε να εκφραστω αλλιως? αλλα διαβασα πως θελατε να γραψουμε τι μας εχει συμβει....ειπα λοιπον να πω πως λειτουργυσε σε μενα ο ουρανος, ερμης, ηλιος,(ακομη και πλουτωνας) στον 7...αυτα!


εγω δε ζητησα προβλεψη...(αν και φυσικα θα ηταν χαρα μοθ να διαβασω μια απι εσας).....διαβασα το αρθρο με πολυ προσοχη...και παρεθεσα τι ισχυει μεχρι σημερα στη δικη μου ζωη για να εχετε υλικο στην ερευνα επιβαιβεωσεις που κανετε.....ισως επρεπε να εκφραστω αλλιως? αλλα διαβασα πως θελατε να γραψουμε τι μας εχει συμβει....ειπα λοιπον να πω πως λειτουργυσε σε μενα ο ουρανος, ερμης, ηλιος,(ακομη και πλουτωνας) στον 7...αυτα!


Αγαπητή Maroy όμως μπορεί αύριο ξαφνικά να κάνετε τελικά μία ουσιαστικά υπέροχη σχέση και με αυτό τον άνθρωπο να κάνετε παιδιά και να ζήσετε ευτυχισμένη.
Στο σήμερα εγώ όμως αν σας βάλω στα στατιστικά δεδομένα όπως τα βάλατε, στην πραγματικότητα θα είναι λάθος. Δεν έχει να κάνει με το θέλω εγώ η ο καθένας αλλά δυστυχώς οι στατιστικές έχουν κάποιους περιορισμούς και επειδή είσαστε αρκετά νέα πολλά μπορεί να αλλάξουν και η τωρινή κατάσταση τελικά να μην έχει καμία σχέση με το σύνολο της ζωή σας. Ελπίζω να σας βοήθησα στο που υπάρχει το πρόβλημα και δεν μπορούμε να βάλουμε τα δικά σας δεδομένα στην έρευνα.
Σας ευχαριστώ πολυ!

Γεννηθείσα 4 Ιουλίου 1955 κάπου 8 και κάτι το βράδυ σε χωριό κοντά στο Βόλο, σίγουρα με ωροσκόπο αιγόκερω. Έχει κάνει ένα γάμο ο οποιος ήταν στο όριο να διαλυθεί (σε διάσταση κάποια χρόνια) αλλά ποτέ δεν πήραν επίσημα διαζύγιο, μέχρι το τέλος του συζύγου όπου είχανε σμίξει πάλι κανονικά. Ο γάμος είχε στοιχεία βίας και άσχημης καθημερινότητας, η περίοδος του ρομαντισμού πέρασε γρήγορα. Ο σύζυγός της γεννημένος 8 Γενάρη του 1940 στη Θεσσαλονίκη ωρα δε θυμάμαι αλλά με ωροσκόπο Υδροχόο. Για εκείνον η συγκεκριμένη γυναίκα ήταν ο δεύτερος γάμος ( ο πρώτος του ήταν σύντομος και χωρίς παιδιά).

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, τον 11ο μήνα του 1996 παντρεύτηκε η τον 11ο μήνα μετά το γάμο που έγινε το 1996 χώρισαν;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Τον Νοεμβριο (11ος) του 1996 παντρευτηκε

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, τον 11ο μήνα του 1996 παντρεύτηκε η τον 11ο μήνα μετά το γάμο που έγινε το 1996 χώρισαν;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Τον Νοεμβριο (11ος) του 1996 παντρευτηκε


Καλησπέρα σας.
Για να μπορέσω να σας απαντήσω πρέπει αν μπορείτε να μου απαντήσετε, αν έχετε κάνει κάποιο διαζύγιο η αν έχετε αποφασίσει να μεινετε μόνη?



Σώστά, δεν ήξερα αν έπρεπε να το αναφέρω.Έχω αποφασίσει να μείνω μόνη και είμαι συνειδητά πια.
17-6-77, 12μεσ Αθήνα

Γενέθλια: 11/11/1983
Ώρα: 11:15 (πρωί)
Τόπος γέννησης: Αθήνα

Από Speedy


Γενέθλια: 11/11/1983
Ώρα: 11:15 (πρωί)
Τόπος γέννησης: Αθήνα

Από Speedy
Πότε πρόλαβες να παντρευτείς, πότε πρόλαβες και να χωρίσεις; :nuts:


Γεννηθείσα 4 Ιουλίου 1955 κάπου 8 και κάτι το βράδυ σε χωριό κοντά στο Βόλο, σίγουρα με ωροσκόπο αιγόκερω. Έχει κάνει ένα γάμο ο οποιος ήταν στο όριο να διαλυθεί (σε διάσταση κάποια χρόνια) αλλά ποτέ δεν πήραν επίσημα διαζύγιο, μέχρι το τέλος του συζύγου όπου είχανε σμίξει πάλι κανονικά. Ο γάμος είχε στοιχεία βίας και άσχημης καθημερινότητας, η περίοδος του ρομαντισμού πέρασε γρήγορα. Ο σύζυγός της γεννημένος 8 Γενάρη του 1940 στη Θεσσαλονίκη ωρα δε θυμάμαι αλλά με ωροσκόπο Υδροχόο. Για εκείνον η συγκεκριμένη γυναίκα ήταν ο δεύτερος γάμος ( ο πρώτος του ήταν σύντομος και χωρίς παιδιά).


Αγαπητή Χρυσάνθη ευχαριστώ για το χρόνο σου αλλά η έλλειψη ακρίβειας στις ώρες δεν μας βοηθά να μπορέσουμε να είμαστε σίγουροι για κάποια πράγματα με αυτή τη μέθοδο. Σε ευχαριστώ όμως και πάλι για το ενδιαφέρον.


Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, τον 11ο μήνα του 1996 παντρεύτηκε η τον 11ο μήνα μετά το γάμο που έγινε το 1996 χώρισαν;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Τον Νοεμβριο (11ος) του 1996 παντρευτηκε


Αγαπητό μέλος η περίπτωση που αναφέρετε δυστυχώς είναι εκτός κατηγορίας που ψάχνουμε.
Να είσθε καλά!


Σώστά, δεν ήξερα αν έπρεπε να το αναφέρω.Έχω αποφασίσει να μείνω μόνη και είμαι συνειδητά πια.
17-6-77, 12μεσ Αθήνα


Δυστυχώς βρισκόσαστε εκτός της κατηγορίας που ψάχνουμε. Σας ευχαριστώ όμως πολύ για το ενδιαφέρον.


Γενέθλια: 11/11/1983
Ώρα: 11:15 (πρωί)
Τόπος γέννησης: Αθήνα

Από Speedy


Speedy τι ακριβώς γεγονός έχει συμβεί απο αυτά που εξετάζουμε;

O κύριος ¶ρχος δεν χρειάζεται να απαντάει πλέον σε ερωτήσεις που τίθενται ελλειπώς ή λανθασμένα, τα μηνύματα θα παραμένουν αναπάντητα μέχρι να επιληφθεί η διαχείρηση και να τα απομακρύνει.

Παρακαλώ διαβάζετε τους όρους που χρειάζεται να πληροί η συμμετοχή σας. Εάν ΔΕΝ τους καταλαβαίνετε, παρακαλώ ΜΗΝ συμμετέχετε. Ευχαριστώ.

mania16
20-10-2010, 01:32 PM
κ.Αρχο,

άντρας 25/09/1973 ώρα 00.35 ξημερώματα, Κύπρος
ενα διαζύγιο

γυναίκα 19/03/1977 ώρα 15.30μμ , South Africa-Johannesburg
ένα διαζύγιο

γυναίκα 13/12/1975 ώρα 19.10μμ, Κύπρος
ένα διαζύγιο

ευχαριστώ

kinky_skorpina
20-10-2010, 02:17 PM
Αντρας 5/10/1975 7:30 πρωι Λάρισα
1 διαζύγιο

Αντρας 29/11/1973 20:30 Γερμανία(αγνωστη πολη)
1 διαζύγιο

lefkas
20-10-2010, 03:11 PM
σε διάσταση από τις 03/12/2008 διαζύγιο δεν έχει εκδοθεί ακόμη λόγω οικον. δυσκολιών, αλλά ο χωρισμός είναι τελεσίδικος!
εγώ 20/08/62 Αθήνα 15:42 ( με διόρθωση ωροσκόπου)
αυτός 13/09/65 Ιωαννινα άγνωστη ώρα πρωινή
ο γάμος έγινε στις 17/12/1994 Αθήνα στις 17:00

akaronas
20-10-2010, 08:27 PM
1) Ήλιος χιαστί Σελήνη -
2) Στον 7ο κενός
3) 4ος, 5ος, 6ος κενός
4) Αφροσίτη σύνοδο με Ουρανό -
2 - οπότε φαίνεται το διαζύγιο σας.

Ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σας να είσθε καλά
ευχαριστω πολυ κ. Αρχο.Ελπιζω συντομα να μας δωσετε νεα αρθρα με προβλεψεις.Πιστευω πως ειναι ο πιο ενδιεφερον τομεας της αστρολογιας και ο πιο δυσκολος.

mania16
21-10-2010, 12:21 PM
κ.Αρχο,

άντρας 25/09/1973 ώρα 00.35 ξημερώματα, Κύπρος
ενα διαζύγιο

γυναίκα 19/03/1977 ώρα 15.30μμ , South Africa-Johannesburg
ένα διαζύγιο

γυναίκα 13/12/1975 ώρα 19.10μμ, Κύπρος
ένα διαζύγιο

ευχαριστώ

giou
21-10-2010, 12:33 PM
Γεια σας! Πολύ ενδιαφέρον το θέμα..Συγχαριτήρια!!
Τα στοιχεία είναι τα εξής:Γυναίκα 27/3/1974 στην Αθήνα, στις 14.30, χωρίς γάμο,με συμβίωση όμως που κατέληξε σε χωρισμό και άντρας 17/8/1958 στην Αθήνα στις 09.30, με 1 διαζύγιο. Μπορείτε να μου απαντήσετε?

kouda
21-10-2010, 05:17 PM
17/12/1967 Αθήνα ώρα 00.05 πμ
Ένας γάμος στα 38, κακές συνθήκες διαβίωσης μετά, που λετε να βρισκομαι τώρα?

evangeline
23-10-2010, 11:03 PM
Γεια σας, πολύ ενδιαφέρον το θέμα και για μένα πιο πολύ:
ημ. γέννησης 25/3/1960. Λευκωσία στις 11.30 πρωί
1987 πρώτος γάμος
1990 δεύτερος γάμος
2003 τρίτος γάμος... ελπίζω να μην υπάρξει τέταρτος:cheesy:

Ποιά η αστρολογική εξήγηση κύριε ¶ρχο?? Φαίνονται οι πολλοί (!) γάμοι στον χάρτη μου?

Ευχαριστώ πολύ
Ευαγγελίνα

aktina
23-10-2010, 11:12 PM
Γεια σας κ.¶ρχο
¶νδρας γεννημένος στην Αθηνα 23-2-64 στις 12:45 το μεσημέρι
1 διαζύγιο

theresa_alma
25-10-2010, 01:12 PM
Καλημερα Κε Αρχο,
Γεννηθηκα 26/02/1955 13:50 Αθηνα.
1ος γαμος Απριλιος 1980, διαζυγιο 1982.
2ος γαμος Φεβρουαριος 1987, τωρα εν αναμονη διαζυγιου.
Με οσα προηγουμενα εχω διαβασει δεν υπηρχε περιπτωση να κρατησει γαμος στην ζωη μου, οσο και αν τον συντηρουσα εγω.
Περιμενω να μου πειτε και τη δικη σας γνωμη.
Ευχαριστω.

Χρήστος Άρχος
25-10-2010, 02:02 PM
κ.Αρχο,

άντρας 25/09/1973 ώρα 00.35 ξημερώματα, Κύπρος
ενα διαζύγιο

γυναίκα 19/03/1977 ώρα 15.30μμ , South Africa-Johannesburg
ένα διαζύγιο

γυναίκα 13/12/1975 ώρα 19.10μμ, Κύπρος
ένα διαζύγιο

ευχαριστώ

1) Ήλιος και Σελήνη σε ημιεξάγωνο ( - ;)
2) Στον 4ο ο Δίας σε τρίγωνο με Ήλιο +
3) Στον 4ο Ερμής - Ουρανός σε σύνοδο , Αφροδίτη αντίθεση ¶ρη - και Ποσειδώνας τετράγωνο Σελήνη -
4) Η Αφροδίτη στο Σκορπιό σε αντίθεση με τον ¶ρη -

1 + και 5 -
Το διαζύγιο βγήκε


Συμμετέχων 2
1) Ήλιος και Σελήνη σε σύνοδο, Ενάμιση με Ουρανό -
2) Στον 7ο ο ¶ρησ σε τετράγωνο με Δϊα - και εξάγωνο Αφροδίτη +
3) Στον 5ο Ποσειδώνς τρίγωνο με Κρόνο +
4) Ο ¶ρης τετράγωνο Δία - και εξάγωνο Αφροδίτη +
2- και 3 +
Εδω η μέθοδος αποτυγχάνει


Συμμετέχων 3
1) Ήλιος Σελήνη σε Τρίγωνο +
2) Στον 7ο δεν υπάρχει πλανήτηες
3) Στον 4ο Ουρανός - Αφροδίτη ενάμιση με Ουρανό - και τετράγωνο με Κρόνο , Στον 5ο ο Ποσειδώνας τρίγωνο Δία +. Στον 6ο Ήλιος σύνδοδο Ερμή αντίθεση ¶ρη - και τρίγωνο Σελήνη +
4) ¶ρης σε αντίθεση με Ήλιο - , Ενάμιση Αφροδίτη, Εξάγωνο Σελήνη +
4 + και 4-
Το διαζύγιο δεν φαίνεται ξεκάθαρα αποτυχία μεθόδου.


Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και για το ενδιαφέρον σας.

Χρήστος Άρχος
25-10-2010, 02:09 PM
Αντρας 5/10/1975 7:30 πρωι Λάρισα
1 διαζύγιο

Αντρας 29/11/1973 20:30 Γερμανία(αγνωστη πολη)
1 διαζύγιο

1) Ήλιος και Σελήνη Σε σύνοδο αντίθεση με Δία -
2) ο 7ος έχει τον Δία με Ήλιο και Σελήνη -
3) 4ος , 5ος, 6ος κενός
4) Αφροδίτη Τρίγωνο με Δία + και εξάγωνο με Ουρανό +

2+ και 2- επειδή όμως είναι γνωστό ότι η Νέα Σελήνη όταν συμβαίνει παίζει μεγαλη βαρύτητα θεωρούμε ότι το διαζύγιο βγαίνει.

Συμμετέχων 2 αν γεννήθηκε Βερολίνο:
1) Ήλιος και Σελήνη Σε εξάγωνο +
2) Ο Δίας στον 7ο εξάγωνο με Ήλιο και Ποσειδώνα 2+
3) Στον 4ο Ουρανός αντίθεση ¶ρη -, Ερμής ενάμιση με Κρόνο -, Ήλιος και Ποσειδώνας εξάγωνο με Δία 2+, Αφροδίτη Τετράγωνο Ουρανό - και Τετράγωνο ¶ρη - ,
4) Αφροδίτη Τετράγωνο Ουρανό - και Τετράγωνο ¶ρη -

5+ 6-
Το διαζύγιο βγαίνει

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμμετοχή

Χρήστος Άρχος
25-10-2010, 02:12 PM
σε διάσταση από τις 03/12/2008 διαζύγιο δεν έχει εκδοθεί ακόμη λόγω οικον. δυσκολιών, αλλά ο χωρισμός είναι τελεσίδικος!
εγώ 20/08/62 Αθήνα 15:42 ( με διόρθωση ωροσκόπου)
αυτός 13/09/65 Ιωαννινα άγνωστη ώρα πρωινή
ο γάμος έγινε στις 17/12/1994 Αθήνα στις 17:00


1) Ήλιος και Σελήνη Σε τετράγωνο -
2) Κατερχόμενο στους Διδύμους - , ¶ρης εξάγωνο Ουρανό +
3) Στον 4ο Σελήνη τετράγωνο Κρόνο -, Αντίθεση Ποσειδώνα -, Τρίγωνο Ουρανός και Ήλιος 2+
4) ¶ρης εξάγωνο Ήλιος και Ουρανός 2+
5+ και 2- αποτυχία μεθόδου

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Χρήστος Άρχος
25-10-2010, 02:15 PM
Γεια σας! Πολύ ενδιαφέρον το θέμα..Συγχαριτήρια!!
Τα στοιχεία είναι τα εξής:Γυναίκα 27/3/1974 στην Αθήνα, στις 14.30, χωρίς γάμο,με συμβίωση όμως που κατέληξε σε χωρισμό και άντρας 17/8/1958 στην Αθήνα στις 09.30, με 1 διαζύγιο. Μπορείτε να μου απαντήσετε?


Για τον άνδρα που έχει να κάνει με το ζήτημα:
1) Ήλιος Σελήνη Ημιεξάγωνο ( - ) ;
2) ο 7ος κενός
3) 4ος, 5ος, 6ος κενός
4) Αφροδίτη τετράγωνο Ποσειδώνας -

2- το διαζύγιο βγαίνει
Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Χρήστος Άρχος
25-10-2010, 02:16 PM
17/12/1967 Αθήνα ώρα 00.05 πμ
Ένας γάμος στα 38, κακές συνθήκες διαβίωσης μετά, που λετε να βρισκομαι τώρα?


Έχετε χωρίσει η απλά έχετε μείνει στο πρόβλημα της κακής διαβίωσης
Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Χρήστος Άρχος
25-10-2010, 02:19 PM
Γεια σας, πολύ ενδιαφέρον το θέμα και για μένα πιο πολύ:
ημ. γέννησης 25/3/1960. Λευκωσία στις 11.30 πρωί
1987 πρώτος γάμος
1990 δεύτερος γάμος
2003 τρίτος γάμος... ελπίζω να μην υπάρξει τέταρτος:cheesy:

Ποιά η αστρολογική εξήγηση κύριε ¶ρχο?? Φαίνονται οι πολλοί (!) γάμοι στον χάρτη μου?

Ευχαριστώ πολύ
Ευαγγελίνα


Αγαπητή Ευαγγελίνα:
1) Ήλιος και Σελήνη σε ημιεξάγωνο ( - ; )
2) Κρόνος στον 7ο χιαστί Ουρανό -
3) Στον 5ο Ποσειδώνας Τρίγωνο Σελήνη +
4) ¶ρης χωρίς όψεις στον Υδροχόο - ;
5) Η Σελήνη στον 9ο κάνει όψεις με πλανήτες εκτός 3ου και 7ου -
Το διαζύγιο βγαίνει σαφώς υπάρχει μόνο υποψία για γάμους πολλούς, πρόβλημα το Ποσειδώνας που και απο αυτό το παράδειγμα και στα τρίγωνα φαίνεται δυσαρμονικός

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

Χρήστος Άρχος
25-10-2010, 02:23 PM
Γεια σας κ.¶ρχο
¶νδρας γεννημένος στην Αθηνα 23-2-64 στις 12:45 το μεσημέρι
1 διαζύγιο

1) Ήλιος - Σελήνη σε Τρίγωνο +
3) Ο 7ος είναι ο τοξότης -
3) Στον 4ο Ουρανός και Πλούτωνας Αντίθεση Ηλιο - και Εξάγωνο Σελήνη 2+
4) Αφροδίτη Σύνοδο με Δία + και τετράγωνο Σελήνη - και Μισό τετράγωνο Ήλιος - και εξάγωνο Ερμής +

5+ και 4-
Η μέθοδος αποτυγχάνει αν και απο ότι φαίνεται όταν υπάρχει κατερχόμενο σε Δίδυμο, Ιχθύ και Τοξότη το 2ο διαζύγιο μπορεί να βγει χωρίς ιδιαίτερα δυσαρμονικές όψεις αλλά αυτό είναι ζήτημα για περαιτέρω διερεύνηση

Χρήστος Άρχος
25-10-2010, 02:26 PM
Καλημερα Κε Αρχο,
Γεννηθηκα 26/02/1955 13:50 Αθηνα.
1ος γαμος Απριλιος 1980, διαζυγιο 1982.
2ος γαμος Φεβρουαριος 1987, τωρα εν αναμονη διαζυγιου.
Με οσα προηγουμενα εχω διαβασει δεν υπηρχε περιπτωση να κρατησει γαμος στην ζωη μου, οσο και αν τον συντηρουσα εγω.
Περιμενω να μου πειτε και τη δικη σας γνωμη.
Ευχαριστω.


1) Ήλιος και Σελήνη Σε ημιεξάγωνο ( - ; )
2) Στον 7ο Αφροδίτη Αντίθεση Ουρανο - και Δία- και Εξάγωνο Κρόνο +
3) Στον 4ο Ποσειδώνας αντίθεση ¶ρης και Σελήνη 2- , Τετράγωνο Ουρανό και Δία 2- , Κρόνος Τρίγωνο Δία και Ουρανό 2+ και Αφροδίτη 1+
4) ¶ρης αντίθεση Ποσειδώνας - , Τετράγωνο Αφροδίτη - , Τετράγωνο Ουρανός -
9 - 4+
Φαίνεται μεγάλη δυσκολία στα ζητήματα γάμου όντως
Να είσθε καλά και σαφώς δοκιμάστε απο εδώ και πέρα συμβίωση απλή.

giou
26-10-2010, 12:35 PM
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, νόμιζα ότι και η συμβίωση υπολογίζεται σα γάμος...

aktina
26-10-2010, 02:37 PM
1) Ήλιος - Σελήνη σε Τρίγωνο +
3) Ο 7ος είναι ο τοξότης -
3) Στον 4ο Ουρανός και Πλούτωνας Αντίθεση Ηλιο - και Εξάγωνο Σελήνη 2+
4) Αφροδίτη Σύνοδο με Δία + και τετράγωνο Σελήνη - και Μισό τετράγωνο Ήλιος - και εξάγωνο Ερμής +

5+ και 4-
Η μέθοδος αποτυγχάνει αν και απο ότι φαίνεται όταν υπάρχει κατερχόμενο σε Δίδυμο, Ιχθύ και Τοξότη το 2ο διαζύγιο μπορεί να βγει χωρίς ιδιαίτερα δυσαρμονικές όψεις αλλά αυτό είναι ζήτημα για περαιτέρω διερεύνηση

Eυχαριστώ για την απάντηση!
Νομίζω το 1ο διαζύγιο θέλατε να γράψετε , εκτός και αν θέλατε να πείτε κάτι άλλο και δεν κατάλαβα καλά.


Και κάτι άλλο: Γιατί ο Ουρανός και Πλούτωνας αντίθεση Ήλιος είναι 1-(αντι για 2-), ενώ σε εξάγωνο με Σελήνη είναι 2+

Χρήστος Άρχος
01-11-2010, 03:45 PM
Eυχαριστώ για την απάντηση!
Νομίζω το 1ο διαζύγιο θέλατε να γράψετε , εκτός και αν θέλατε να πείτε κάτι άλλο και δεν κατάλαβα καλά.


Και κάτι άλλο: Γιατί ο Ουρανός και Πλούτωνας αντίθεση Ήλιος είναι 1-(αντι για 2-), ενώ σε εξάγωνο με Σελήνη είναι 2+

Στο 1ο θέμα απλά έγινε τυπογραφικό λάθος, δεν ήθελα καθόλου να υπονοήσω τίποτα για το μέλλον σας.
Στη Δεύτερη περίπτωση ο Πλούτωνας δεν μετράει γιατί ο Σεφαριάλ δεν τον Ήξερε για αυτό και έχουμε αυτή τη διαφορά.
Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Χρήστος Άρχος
03-11-2010, 11:37 AM
Στα μέχρι τώρα στοιχεία που έχουμε συλλέξει και σας ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σας έχουμε σύνολο διαζυγίων 26. Απο αυτά τα 21 διαζύγια με τη μέθοδο του Sepharial θα μπορούσαν να προβλεφθούν σωστά. 1 στις 5 η μέθοδος αποτυγχάνει.

Αυτό δείχνει μία επιτυχία της μεθόδου 80.76% και αποτυχία 19.23%.

Δεν μπορούμε λόγω έλλειψης δεδομένων απο ζευγάρια που έμεινα στη ζωή μαζί να κάνουμε προς το παρόν έρευνα με βάση στατιστικά μοντέλα με τη βοήθεια του Spss οπότε χρειαζόμαστε περισσότερα σαφώς στοιχεία διαζυγίων αλλά και περισσότερα πολύ στοιχεία παντρεμένων ανθρώπων που έμειναν μαζί.

Προς το παρόν με αυτά τα στοιχεία που δεν μπορούμε να πουμε σαφώς ότι έχουμε Power στη γλώσσα της στατιστικής που να μπορούμε να βγάλουμε ικανά συμπεράσματα να στέκουν επιστημονικά, μπορούμε να πούμε ότι μόνο το 1/5 των περιπτώσεων δεν μπορούν να δικαιολογηθούν.

Στο μέλλον θεωρώ πάντα με βάση τα τωρινά δεδομένα αυτό το ποσοστό θα μπορούσε να μειωθεί αν βάζαμε σαν πλανήτη που παίζει ρόλο και τον Πλούτωνα αλλά και όψεις που δεν χρησιμοποιούσανε τότε και φαίνεται ότι σε περιπτώσεις που η μέθοδος δεν το ξεκαθαρίζει οι παραπάνω παράγοντες θα μας βοηθούσαν να βγάλουμε ακόμη καλύτερα αποτελέσματα. Ακόμη και αν δεν βρεθούν άλλα στοιχεία αν και χρειαζόμαστε ιδιαίτερα παντρεμένα ζευγάρια που δεν χώρισαν ποτέ σας ευχαριστώ όλους απο καρδιάς για τη συμμετοχή σας.

Με σεβασμό και εκτίμηση
Χρήστος ¶ρχος

kinky_skorpina
03-11-2010, 11:53 AM
Παντρεμενο ζευγάρι που δε χώρισε ποτε(30 χρόνια εγγαμου βίου):
Η γυναικα 24/10/1950 6:55
Ο αντρας 23/09/1954 19:00

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
03-11-2010, 05:32 PM
να συμετασχω και εγω κυριε Αρχο:bigsmile:
που δεν χωρισα ποτε.
ισως το βρητε ενδιαφερων μιας και ειμασταν εφηβοι οταν παντρευτηκαμε
και σας φανει χρισιμο στην ερευνα σας

31 χρονια γαμου

Δεσποινα
1-12-1963
ωρα 3,51
τοπος Ξανθη

συζυγος
24-05-1963
τοπος Αθηνα
λυπαμαι ωρα δεν γνωριζουμε
εγω βαζω ωροσκοπο στην μοιρα που εχει τον ηλιο του.

Αν δεν γινεται δεν πειραζει κυριε Αρχο :bigsmile:


με εκτιμηση
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ:bigsmile:

Χρήστος Άρχος
04-11-2010, 02:13 AM
Παντρεμενο ζευγάρι που δε χώρισε ποτε(30 χρόνια εγγαμου βίου):
Η γυναικα 24/10/1950 6:55
Ο αντρας 23/09/1954 19:00


Ελπίζω και οι δύο να γεννήθηκαν Ελλάδα γιατί άμα αλλάζει ο ωροσκόπος δεν μετράνε τα δεδομένα!

1) Ήλιος και Σελήνη σε Χιαστί -
2) 7ος κενός
3) Δίας στον 4ο + τρίγωνο με ερμή και Αφροδίτη 2+ μισό τετράγωνο Σελήνη - , Σελήνη τρίγωνο ¶ρη + και αντίθεση ποσειδώνας -
4) Αφροδίτη και ¶ρης σε εξάγωνο +

5 + και 3 -
επιτυχία μεθόδου

Για τον ¶νδρα
1) Ήλιος ημιεξάγωνο Σελήνη ( - )
2) Ερμής , Κρόνος, Ποσειδώνας, Αφροδίτη στον 7ο
Ερμής και Ποσειδώνας τετράγωνα με Δία και Ουρανό - 4
Εξάγωνο με Σελήνη + 2
Αφροδίτη - Κρόνος εξάγωνο με ¶ρη + 2
3) Ερμής Ποσειδώνας στον Τέταρτο τετράγωνο Δία και Ουρανό - 4
Σελήνη και Πλούτωνας Εξάγωνο με Ερμή και Ποσειδώνα + 2
4) Αφροδίτη και ¶ρης σε εξάγωνο +1
- 9 +7
Αριθμητικά και μόνο η μέθοδος αποτυγχάνει.
Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας.

Χρήστος Άρχος
04-11-2010, 02:22 AM
να συμετασχω και εγω κυριε Αρχο:bigsmile:
που δεν χωρισα ποτε.
ισως το βρητε ενδιαφερων μιας και ειμασταν εφηβοι οταν παντρευτηκαμε
και σας φανει χρισιμο στην ερευνα σας

31 χρονια γαμου

Δεσποινα
1-12-1963
ωρα 3,51
τοπος Ξανθη

συζυγος
24-05-1963
τοπος Αθηνα
λυπαμαι ωρα δεν γνωριζουμε
εγω βαζω ωροσκοπο στην μοιρα που εχει τον ηλιο του.

Αν δεν γινεται δεν πειραζει κυριε Αρχο :bigsmile:


με εκτιμηση
ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ:bigsmile:

Κα Κούκι απλά θα πάρω σαν παράδειγμα μόνο εσάς :)
1) Ήλιος και Σελήνη σε αντίθεση - 1
2) 7ος κενός
3) Κρόνος τετράγωνο Ποσειδώνας -1, Ήλιος Τρίγωνο Δίας, Δίας εξάγωνο Σελήνη + 2
4) Αφροδίτη και ¶ρης σε σύνοδο +1
-2 +3
Επιτυχία μεθόδου
Ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σας.

atrium
04-11-2010, 05:04 PM
Καλησπέρα Κ. ¶ρχο. Πολύ ενδιαφέρουσα η έρευνά σας.
Είμαι γεννημένη 12/05/1973 στισ 13:10 στην Αθήνα και μέχρι στιγμής έχω ένα διαζύγιο.
Σύμφωνα με τη δημοσίευσή σας, το συνολάκι γάμος μάλλον με στενεύει λιγάκι....
Ευχαριστώ πολύ

viviana
05-11-2010, 05:28 PM
Καλησπερα, θα ηθελα πολυ να συμμετασχω και εγω!
Εχω γεννηθει 26/10/1988 στις 3:30 στον Χολαργο.
Ευχαριστω εκ των προτερων.

Μητσάκος
06-11-2010, 09:35 AM
Καλησπερα, θα ηθελα πολυ να συμμετασχω και εγω!
Εχω γεννηθει 26/10/1988 στις 3:30 στον Χολαργο.
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Γεννήθηκες το '88 και πρόλαβες κιόλας να παντρευτείς και να χωρίσεις κιόλας :nuts:

nanami
06-11-2010, 10:13 PM
Kαλησπέρα,
θα ήθελα κι εγώ να πάρω μέρος σ' αυτή την ενδιαφέρουσα έρευνα, καθώς ήδη έχω ένα διαζύγιο.
Ημερομηνία Γέννησης : 11/06/1972, ώρα 20.00μ.μ. τόπος: Αργοστόλι Κεφαλλονιάς.

Χρήστος Άρχος
09-11-2010, 01:09 PM
Καλησπέρα Κ. ¶ρχο. Πολύ ενδιαφέρουσα η έρευνά σας.
Είμαι γεννημένη 12/05/1973 στισ 13:10 στην Αθήνα και μέχρι στιγμής έχω ένα διαζύγιο.
Σύμφωνα με τη δημοσίευσή σας, το συνολάκι γάμος μάλλον με στενεύει λιγάκι....
Ευχαριστώ πολύ

1) Ήλιος και Σελήνη σε Χιαστί -
2) Στον 7ο Ιχθύες - και ¶ρης στον 7ο με τετράγωνο Αφροδίτη -
και τετράγωνο Ποσειδώνα -
3) Στον 4ο ο Ποσειδώνας αντίθεση με Αφροδίτη - , Τετράγωνο με ¶ρη -
Δίας στον 6ο τετράγωνο Ερμής -
4) Ο ¶ρης κάνει τετράγωνο με Αφροδίτη - και Τετράγωνο Ποσειδώνα -
9 -
Όντως ο γάμος σύμφωνα με τη μέθοδο δεν σας ταιριάζει και τόσο.
Παρόλα αυτά πάντα υπάρχει και η συμβίωση.
Ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σας.

Χρήστος Άρχος
09-11-2010, 01:10 PM
Καλησπερα, θα ηθελα πολυ να συμμετασχω και εγω!
Εχω γεννηθει 26/10/1988 στις 3:30 στον Χολαργο.
Ευχαριστω εκ των προτερων.

Έχετε κάνει διαζύγιο?
Γιατί χρειαζόμαστε συμμετέχοντες που είτε είναι πολύ μεγάλοι σε ηλικία (70 χρονών και δεν έχουν χωρίσει) ή τουλ άτομα νεαρής ηλικίας που έχουν κάνει διαζύγιο.
Ευχαριστώ πολύ!

Χρήστος Άρχος
09-11-2010, 01:13 PM
Kαλησπέρα,
θα ήθελα κι εγώ να πάρω μέρος σ' αυτή την ενδιαφέρουσα έρευνα, καθώς ήδη έχω ένα διαζύγιο.
Ημερομηνία Γέννησης : 11/06/1972, ώρα 20.00μ.μ. τόπος: Αργοστόλι Κεφαλλονιάς.

1) Ήλιος - Σελήνη σε Σύνοδο +
2) Στον 7ο Δίδυμοι - , Ήλιος και Σελήνη -
3) Στον 6ο Κρόνος τρίγωνο με Ουρανό +
4) ¶ρης τετράγωνο Ουρανό -

3- και 2 +
Επιτυχία μεθόδου.
Σας ευχαριστώ για τη συμμετοχή.

taurine
09-11-2010, 02:42 PM
Καλησπέρα σας!
Τα δικά μου στοιχεία είναι 04/05/1977 ώρα 23.55 Αθήνα.
Ο πρώτος γάμος στις 25/12/1999 ώρα 19.30 ,χωρισμός-αστραπή 03/05/2000 (η μεγάλη ευθυγράμμιση αν θυμάστε) ώρα 06.30 ξημερώματα και το διαζύγιο εκδόθηκε στις 16/07/2003.
Ευχαριστώ.

Χρήστος Άρχος
09-11-2010, 02:50 PM
Καλησπέρα σας!
Τα δικά μου στοιχεία είναι 04/05/1977 ώρα 23.55 Αθήνα.
Ο πρώτος γάμος στις 25/12/1999 ώρα 19.30 ,χωρισμός-αστραπή 03/05/2000 ώρα 23.30 βράδυ και το διαζύγιο εκδόθηκε στις 16/07/2003.
Ευχαριστώ.

1) Ήλιος και Σελήνη σε ημιεξάγωνο ( - ; )
2) Στον 7ο κενός
3) Στον 4ο Σελήνη εξάγωνο Δίας + και σύνοδο Κρόνος -
Ήλιος στον 5ο τετράγωνο Δίας και Ουρανός 2 - και τρίγωνο ¶ρης + και Αφροδίτη τετράγωνο Δίας - και τρίγωνο ¶ρης +
4) ¶ρης σε τρίγωνο με Αφροδίτη και Ήλιο 2+
5- 5 +
εδώ υπάρχει ισορροπία και φαινομενική αποτυχία μεθόδου. παρόλα αυτά πιστεύω ότι πρέπει να κάνετε κάπου rectification καθότι μάλλον είσαστε λίγο νωρίτερα γεννημένη απο τις 19:30 και έχετε τον 7ο στους Διδύμους και όχι στην 0ο Καρκίνο.
Να είσθε καλά και σας ευχαριστώ.

irendas
09-11-2010, 03:05 PM
Καλησπέρα
Βρήκα πολύ ενδιαφέρον το άρθρο σας και θα ήθελα αν έχετε χρόνο την εκτίμηση σας για τα παρακάτω.
Χώρισα το 2009 μετά από 25 χρόνια.
Γεννήθηκα στην Ξάνθη 12/4/1966 και ώρα 07.15' και ο πρώην μου
5/7/1962 στην ίδια πόλη και ώρα μάλλον 09.00' (είχε άλλη σχέση) .
Διακρίνετε το διαζύγιο στους χάρτες μας και διαφαίνεται δεύτερος γάμος ;

Χρήστος Άρχος
09-11-2010, 03:13 PM
Καλησπέρα
Βρήκα πολύ ενδιαφέρον το άρθρο σας και θα ήθελα αν έχετε χρόνο την εκτίμηση σας για τα παρακάτω.
Χώρισα το 2009 μετά από 25 χρόνια.
Γεννήθηκα στην Ξάνθη 12/4/1966 και ώρα 07.15' και ο πρώην μου
5/7/1962 στην ίδια πόλη και ώρα μάλλον 09.00' (είχε άλλη σχέση) .
Διακρίνετε το διαζύγιο στους χάρτες μας και διαφαίνεται δεύτερος γάμος ;

1) Ήλιος και Σελήνη σε Τετράγωνο -
2) Στον 7ο ο Ποσειδώνας - σε τρίγωνο με Κρόνο και Ερμή +2
3) Στον 5ο Ουρανός σε Τρίγωνο Σελήνη +
4) Ο ¶ρης σε σύνοδο με τον Ήλιο στον Κριό + και εξάγωνο με Δία +
4+ και 2 -
Εδώ η μέθοδος αποτυγχάνει παρόλα αυτά ο Ποσειδώνας στον 7ο δείχνει τον κίνδυνο απάτης

για το πρώην σύζυγο σας
1) Ήλιος και Σελήνη σε ημιεξάγωνο ( - ;)
2) Στον 7ο ο Δίας τρίγωνο με Ήλιο + και τρίγωνο με Ποσειδώνα +
3) Στον 6ο ο Κρόνος τετράγωνο Ποσειδώνα -
4) Αφροδίτη Σε σύνοδο με Σελήνη και Ουρανό - 2 και τετράγωνο ¶ρη -
4- και 2 + εδώ φαίνεται το διαζύγιο.

Δυστυχώς για ενδεχόμενα γάμου δεν μπορούμε να μιλήσουμε καθότι δεν είναι αυτό το ζήτημα του θέματος με βάση ότι είπε ο Sepharial καθότι για να το βάλουμε σε στατιστικά δεδομένα πρέπει να έχει ήδη συμβεί το γεγονός. Κοιτάξτε όμως λίγο την ώρα γεννησής σας γιατί μπορεί να μην έχετε τελευταία μοίρα λιονταριού ωροσκόπο αλλά αρχές παρθένου με αποτέλεσμα να βγαίνει έτσι στον 7ο ο ιχθύς και να αυξάνετε η υπόσχεση για 2ο γάμο.
Να είσθε καλά!

taurine
09-11-2010, 06:21 PM
Σας γράφω παραπάνω ώρα γέννησης 23.55 Αθήνα. Βγαίνει ωροσκ. 0,20'' του Αιγόκερω και σε άλλο πρόγραμμα 1ο και .23''
Ξαναρώτησα και τους γονείς, είδα και το βιβλιάριο υγείας και γράφει 4/5/77, ώρα 23.55.

Χρήστος Άρχος
09-11-2010, 07:04 PM
Σας γράφω παραπάνω ώρα γέννησης 23.55 Αθήνα. Βγαίνει ωροσκ. 0,20'' του Αιγόκερω και σε άλλο πρόγραμμα 1ο και .23''
Ξαναρώτησα και τους γονείς, είδα και το βιβλιάριο υγείας και γράφει 4/5/77, ώρα 23.55.

Πριν αντί να γράψω πριν τις 23:55 ανέφερα κατα λάθος την ώρα του γάμου σας. Αυτό που ήθελα να πω είναι οτι επειδή ακριβώς είναι πολύ κοντά στο τέλος των Διδύμων και δεδομένου ότι έχετε χωρίσει θα μπορούσε άνετα να έχει γίνει λάθος στην ώρα σας και τελικά να έχετε γεννηθεί λίγο πριν απο τις 23:55. Σαφώς αυτό είναι κάτι που δεν θα το μάθουμε ποτέ. Σας ευχαριστώ όμως πολύ! Να είσθε καλά.

taurine
09-11-2010, 07:57 PM
Κι εγώ σας ευχαριστώ πολύ. Αυτό είναι κάτι που πάντα με απασχολούσε. Ποτε δεν ένιωσα τόσο "Αιγόκερως". Αντίθετα, από τα μικρά μου χρόνια,με μια βαλίτσα στο χέρι με θυμάμαι....
(ο δεύτερος γάμος μου έγινε 01/12/2007 ωρα 20.00 Ας ελπίσουμε πως όλα θα κυλήσουν ήρεμα...
Να είστε πάντα καλά.

viviana
14-11-2010, 07:35 PM
Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη, κυριε Αρχο γιατι δεν καταλαβα ακριβως το περιεχομενο της ερευνας.Οπως πολυ σωστα παρατηρηθηκε, οχι μονο δεν εχω χωρισει αλλα ουτε παντρευτει καν!Απλα θεωρησα οτι ισως θα μπορουσα μεσω του αρθρου σας να δω συμβουλευτικα το θεμα.Και παλι συγγνωμη και ευχαριστω για τον χρονο σας.

atrium
22-11-2010, 12:33 AM
1) Ήλιος και Σελήνη σε Χιαστί -
2) Στον 7ο Ιχθύες - και ¶ρης στον 7ο με τετράγωνο Αφροδίτη -
και τετράγωνο Ποσειδώνα -
3) Στον 4ο ο Ποσειδώνας αντίθεση με Αφροδίτη - , Τετράγωνο με ¶ρη -
Δίας στον 6ο τετράγωνο Ερμής -
4) Ο ¶ρης κάνει τετράγωνο με Αφροδίτη - και Τετράγωνο Ποσειδώνα -
9 -
Όντως ο γάμος σύμφωνα με τη μέθοδο δεν σας ταιριάζει και τόσο.
Παρόλα αυτά πάντα υπάρχει και η συμβίωση.
Ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοοχή σας.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά γιατί ο ήλιος και η σελήνη είναι σε χιαστί?

argy78
24-11-2010, 10:34 PM
8-11-1978
αμφισσα 6.30 πρωι .Πως τα βλεπετε προχωρα η κατασταση η΄ τελειωνει??????ευχαριστω

maraki6
29-11-2010, 12:34 PM
Με την σειρά μου να σας ευχαριστήσω για το υπέροχο άρ8ρο το οποίο μελετώ κ προσπαθώ να αναλύσω

α)οι γονείς μου μετράνε 25 χρόνια ΥΠΕΡΟΧΟΥ γάμου ¨
μητέρα : 28/απριλίου/1962 στο βολο
πατέρας : 13/μαρτίου/1962 στο πύργο ηλείας


β)εγώ (γυναίκα) 25/11/1986 στο βόλο με 5 χρόνια σχέσης που οδηγήθηκε σε συμβίωση αλλά κατέληξε σε χωρισμό

madness
29-11-2010, 02:59 PM
Γεια σας! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει και εμένα;
24/12/1981, 12.00 το πρωι στη Λάρισα.
Έχω Κρονο και ¶ρη στο Ζυγο στον 7ο και γενικά δυσκολεύομαι να κάνω σωστές επιλογές συντρόφων.
Ο γάμος μάλλον δε θα έρθει ποτέ, ε;
Ευχαριστώ.

αβεβαιος
30-11-2010, 06:07 PM
Γεια σας, λέγομαι Φαίη,
Να πω και εγώ με τη σειρά μου πως σύμφωνα με κάποιους αστρολόγους ίσως δεν παντρευτώ και πως θα δυσκολευτώ να κάνω παιδιά διότι δεν εχω κανέναν πλανήτη στον 7ο οίκο αλλά ούτε στον 5ο.
Έχω γεννηθεί στις 17 Ιανουαρίου 1990 στις 00:01, δηλαδή στο πρώτο λεπτό της δέκατης έβδομης μέρας του Ιανουαρίου. Σε μια γειτονική χώρα, όπου το ρολόι πάει μια ώρα πίσω σε σχέση με την Ελλάδα. ¶ρα εδώ στην Ελλάδα η ώρα ήταν μια τα ξημερώματα. Οι πλανήτες μου ήταν στις εξής θέσεις:
Ερμής (ανάδρμος), Ποσειδώνας, Ουρανός στον Αιγόκερω, ο οποίος γι'αυτους τους πλανήτες είναι τρίτος οικος, ενώ για την Αφροδίτη (Ανάδρομη), Ήλιο και Κρόνο για αυτούς ο Αιγόκερως είναι τέταρτος οίκος. Η Σελήνη στον ζυγό στον 12ο οικο, ο ¶ρης στον Τοξότη στον 3ο οίκο, ο Δίας στον Καρκίνο στον 9ο οίκο (Ανάδρομος), Πλούτωνας στον Σκορπιό στον 2 οίκο, ο Χείρων στον Καρκίνο 9 οίκο (ανάδρομος), Λίλιθ στον Σκορπιο 1 οίκο, Β.Δεσμός στον Υδροχόο 4 οίκο και Κλ. Τύχης στον Υδροχόο στον 4 οίκο.

Το ξέρω πως σας κούρασα αλλά αν ξέρει κάποιος έμπειρος κάτι ας μου πει τελικά με αυτές τις όψεις στον χάρτη μου αν θα παντρευτώ ποτέ. Φυσικά δεν λέω να γίνει τώρα άμεσα, αλλά αν γίνει κάποια στιγμή στο μέλλον κ ποιες δυσκολίες ίσως αντιμετωπίσω.
Σας ευχαριστώ

ellielli
19-12-2010, 01:40 AM
nomizw oti simfwna me ton sepherial prepei na arxisw na kseskonizw to rafi mou,isws k na topothetisw k mia anapautiki maksilara gt eimai k periergi!30/4/88 13:46,athina..
7os kenos apo planites,selini ston ston zigo k ilios ston tauro!sun k kati tetragwna arh-kronou ktl se ligo tha tragoudaw "pio kalh h monaxia mou fainetai" xaxaxaxaa!

Χρήστος Άρχος
21-12-2010, 09:21 AM
8-11-1978
αμφισσα 6.30 πρωι .Πως τα βλεπετε προχωρα η κατασταση η΄ τελειωνει??????ευχαριστω


έχετε χωρίσει η με ρωτάτε αν θα χωρίσετε;

Χρήστος Άρχος
21-12-2010, 09:22 AM
Με την σειρά μου να σας ευχαριστήσω για το υπέροχο άρ8ρο το οποίο μελετώ κ προσπαθώ να αναλύσω

α)οι γονείς μου μετράνε 25 χρόνια ΥΠΕΡΟΧΟΥ γάμου ¨
μητέρα : 28/απριλίου/1962 στο βολο
πατέρας : 13/μαρτίου/1962 στο πύργο ηλείας


β)εγώ (γυναίκα) 25/11/1986 στο βόλο με 5 χρόνια σχέσης που οδηγήθηκε σε συμβίωση αλλά κατέληξε σε χωρισμό

Καλημέρα σας: δεν μου έχετε δώσει ώρες γέννησης για να μπορώ να κάνω την τεχνική σωστά αν μου τις δώσετε πολύ ευχαρίστως.

Χρήστος Άρχος
21-12-2010, 09:23 AM
Γεια σας! Μπορεί κάποιος να βοηθήσει και εμένα;
24/12/1981, 12.00 το πρωι στη Λάρισα.
Έχω Κρονο και ¶ρη στο Ζυγο στον 7ο και γενικά δυσκολεύομαι να κάνω σωστές επιλογές συντρόφων.
Ο γάμος μάλλον δε θα έρθει ποτέ, ε;
Ευχαριστώ.


Δυστυχώς σκοπός του άρθρου δεν είναι η πρόβλεψη αλλά η επαλήθευση.
Εύχομαι βέβαια όλα να σας πάνε καλά!

Χρήστος Άρχος
21-12-2010, 09:24 AM
Γεια σας, λέγομαι Φαίη,
Να πω και εγώ με τη σειρά μου πως σύμφωνα με κάποιους αστρολόγους ίσως δεν παντρευτώ και πως θα δυσκολευτώ να κάνω παιδιά διότι δεν εχω κανέναν πλανήτη στον 7ο οίκο αλλά ούτε στον 5ο.
Έχω γεννηθεί στις 17 Ιανουαρίου 1990 στις 00:01, δηλαδή στο πρώτο λεπτό της δέκατης έβδομης μέρας του Ιανουαρίου. Σε μια γειτονική χώρα, όπου το ρολόι πάει μια ώρα πίσω σε σχέση με την Ελλάδα. ¶ρα εδώ στην Ελλάδα η ώρα ήταν μια τα ξημερώματα. Οι πλανήτες μου ήταν στις εξής θέσεις:
Ερμής (ανάδρμος), Ποσειδώνας, Ουρανός στον Αιγόκερω, ο οποίος γι'αυτους τους πλανήτες είναι τρίτος οικος, ενώ για την Αφροδίτη (Ανάδρομη), Ήλιο και Κρόνο για αυτούς ο Αιγόκερως είναι τέταρτος οίκος. Η Σελήνη στον ζυγό στον 12ο οικο, ο ¶ρης στον Τοξότη στον 3ο οίκο, ο Δίας στον Καρκίνο στον 9ο οίκο (Ανάδρομος), Πλούτωνας στον Σκορπιό στον 2 οίκο, ο Χείρων στον Καρκίνο 9 οίκο (ανάδρομος), Λίλιθ στον Σκορπιο 1 οίκο, Β.Δεσμός στον Υδροχόο 4 οίκο και Κλ. Τύχης στον Υδροχόο στον 4 οίκο.

Το ξέρω πως σας κούρασα αλλά αν ξέρει κάποιος έμπειρος κάτι ας μου πει τελικά με αυτές τις όψεις στον χάρτη μου αν θα παντρευτώ ποτέ. Φυσικά δεν λέω να γίνει τώρα άμεσα, αλλά αν γίνει κάποια στιγμή στο μέλλον κ ποιες δυσκολίες ίσως αντιμετωπίσω.
Σας ευχαριστώ

Καλημέρα σας αλλά το θέμα του άρθρου δεν μπορεί να σας βοηθήσει καθότι μας ενδιαφέρουν η ζευγάρια που έχουν παντρευτεί χρόνια πολλά και δεν έχουν χωρίσει και δεν πρόκειται ή ζευγάρια που έχουν ήδη ένα χωρισμό.
Εξάλλου ο Σεγαριάλ για την έλλειψη γάμου δεν έχει πει πολλά οπότε δεν μπορεί να σας βοηθήσει αυτό το άρθρο.
Εύχομαι σύντομα όλες οι στεναχώριες να φύγουν!

Χρήστος Άρχος
21-12-2010, 09:26 AM
nomizw oti simfwna me ton sepherial prepei na arxisw na kseskonizw to rafi mou,isws k na topothetisw k mia anapautiki maksilara gt eimai k periergi!30/4/88 13:46,athina..
7os kenos apo planites,selini ston ston zigo k ilios ston tauro!sun k kati tetragwna arh-kronou ktl se ligo tha tragoudaw "pio kalh h monaxia mou fainetai" xaxaxaxaa!

Έχετε ήδη χωρίσει μια φορά αν θέλετε παρακαλώ παρακολουθείστε ποιες ομάδες ζητάμε για επαλήθευση.
Να είσθε καλά, επίσης μία φιλική συμβουλή δεδομένου ότι είσθε νέα κοπέλα καλό θα είναι να μην προκαταβάλετε τον εαυτό σας τόσο.
Να είσθε καλά και να σας τα φέρει η ζωή όλα καλά.

maraki6
21-12-2010, 10:59 AM
Exετε απόλυτο δίκιο συγνώμη , :toung:
α)οι γονείς μου μετράνε 25 χρόνια ΥΠΕΡΟΧΟΥ γάμου ¨
μητέρα : 28/απριλίου/1962 στο βολο στις 23¨00 (χωρίς να είναι απολύτως σίγουρη)
πατέρας : 13/μαρτίου/1962 στο πύργο ηλείας στισ 00¨00 το βραδυ


β)εγώ (γυναίκα) 25/11/1986 στο βόλο στισ 13:45 με 5 χρόνια σχέσης που οδηγήθηκε σε συμβίωση αλλά κατέληξε σε χωρισμό

ellielli
21-12-2010, 11:01 PM
οχι προς θεου δεν εχω παντρευτει αλλωστε οπως ειπατε ειμαι πολυ νεα γι αυτο ακομη!απλα ετυχε να διαβασω το αρθρο σας κ να το συγκρινω λιγο με το χαρτη μου καθως κ τν χαρτη του ατομου π με ενδιαφερει κ επειδη ειμαι λιγο απογοητευμενη απο τν τελευταιο ισως και να κατεληξα στο απαισιοδοξο μου συμπερασμα!παντως εχω να παρατηρησω οτι ειστε ευγενεστατος κ τα αρθρα σας ειναι εκπληκτικα κ με ιδιατερο ενδιαφερον ακομη κ για ατομα που δεν ασχολουνται τοσο οπως εγω!καλες γιορτες κ ευχαριστω που μπηκατε στον κοπο να απαντησετε:)

centermariaka
25-12-2010, 02:44 PM
13/9/1972
στις 13:00
Πειραια -Κορυδαλλος
εγω εχω 1 διαζηγιο το 1998 ,δυο παιδια. θα κάνω άλλο γάμο ? Αν ναι ,θα κρατήσει?.
ευχαριστω.περιμενω αναλυση (.συγνωμη δεν τα καταφερνω μονη μου.)

centermariaka
25-12-2010, 02:51 PM
13/9/1972
στις 13:00
Πειραια -Κορυδαλλος
εγω εχω 1 διαζηγιο το 1998 ,δυο παιδια. θα κάνω άλλο γάμο ? Αν ναι ,θα κρατήσει?.
ευχαριστω.περιμενω αναλυση (.συγνωμη δεν τα καταφερνω μονη μου.)

ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
27-12-2010, 04:12 PM
10 Φεβρουαριου 1970 8.30 το πρωι στην Αθηνα.

Χρήστος Άρχος
02-01-2011, 12:19 AM
Exετε απόλυτο δίκιο συγνώμη , :toung:
α)οι γονείς μου μετράνε 25 χρόνια ΥΠΕΡΟΧΟΥ γάμου ¨
μητέρα : 28/απριλίου/1962 στο βολο στις 23¨00 (χωρίς να είναι απολύτως σίγουρη)
πατέρας : 13/μαρτίου/1962 στο πύργο ηλείας στισ 00¨00 το βραδυ


β)εγώ (γυναίκα) 25/11/1986 στο βόλο στισ 13:45 με 5 χρόνια σχέσης που οδηγήθηκε σε συμβίωση αλλά κατέληξε σε χωρισμό

Ο Πατέρας σας
ι) Ο Ήλιος και η Σελήνη είναι σε ζώδια που κάνουν τρίγωνο +
ιι) Στον 7ο Σελήνη εξάγωνο Ουρανό +, Τρίγωνο με Ερμή, Τετράγωνο με Ήλιο -
ιιι) στον 4ο - 5ο - 6ο έχουμε Δία και Ερμή σε σύνοδο + , όμως και οι δύο κάνουν αντίθεση με Ουρανό -, -, Ο ¶ρης κάνει τρίγωνο με τη Σελήνη +, Αφροδίτη εξάγωνο με Κρόνο +, και τετράγωνο με Σελήνη -
iv) Η Αφροδίτη εξάγωνο με Κρόνο + και
7+ 5 -
επιτυχία μεθόδου

Η μητέρα σας
1) Ήλιος και Σελήνη σε τετράγωνο -
2) στον 7ο οι Δίδυμοι -
3) Στον 4ο - 5ο - 6ο Ήλιος τετράγωνο Κρόνο - , Ερμής τετράγωνο Σελήνη - , και τετράγωνο Ουρανό -, Αφροδίτη Τετράγωνο Δία -,
4) ¶ρης εξάγωνο Κρόνο +
1 + , 6-
αποτυχία μεθόδου

Για εσάς δεν έχουμε διαζύγιο μέσα απο γάμο άρα προς το παρόν δεν μπορώ να σας βάλω στα στοιχεία. Εύχομαι όμως μιας και έχουμε καινούρια χρονιά να έχετε μία μακροπρόθεσμη ολοκληρωμένη σχέση χωρίς χωρισμούς.

Χρήστος Άρχος
02-01-2011, 12:23 AM
13/9/1972
στις 13:00
Πειραια -Κορυδαλλος
εγω εχω 1 διαζηγιο το 1998 ,δυο παιδια. θα κάνω άλλο γάμο ? Αν ναι ,θα κρατήσει?.
ευχαριστω.περιμενω αναλυση (.συγνωμη δεν τα καταφερνω μονη μου.)


Αγαπητή φίλη δεν μπορώ να σας απαντήσω για μελλοντικές ερωτήσεις καθότι το κείμενο αφορά σε δεδομένα άρα σε γεγονότα που έχουν ήδη συμβεί. Ως προς τα στοιχεία του διαζυγίου που δώσατε:

1) Ήλιος και Σελήνη +
2) Στον 7ο δίδυμοι άρα έχουμε υπόσχεση για δεύτερο γάμο - , Κρόνος στον 7ο - τετράγωνο με Ερμής - ¶ρη και Ήλιο 3 - , τρίγωνο με Ουρανό +
3) στον 4ο , 5ο , 6ο δεν υπάρχουν
4) Ο ¶ρης στην Παρθένο σύνοδο με Ήλιο και Ερμή 2+ και τετράγωνο με Κρόνο -
3+ 6-
επιβεβαίωση μεθόδου
Καλή σας χρονιά!

Χρήστος Άρχος
02-01-2011, 12:24 AM
10 Φεβρουαριου 1970 8.30 το πρωι στην Αθηνα.


Αγαπητή φίλη ευχαρίστως να σας απαντήσω αλλά πρέπει να μου πείτε αν έχετε ήδη διαζύγιο.
Καλή σας χρονιά!

divor
31-01-2011, 01:35 PM
31/12/1974 ΠΑΤΡΑ 12.50μ.μ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

Χρήστος Άρχος
31-01-2011, 02:57 PM
31/12/1974 ΠΑΤΡΑ 12.50μ.μ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!

Καλησπέρα σας. Δεν μου είπατε σε τι κατηγορία ανήκετε όμως.
Αν μπορείτε ενημερώστε με. Ευχαριστώ!

divor
31-01-2011, 03:02 PM
Καλησπέρα σας και πάλι!!!
συγνώμη μόλις αρχισα την ενασχολησή μου με την αστρολογία!!!!
Εχω ένα γάμο και είμαι σε διάσταση με τον συζυγό μου εδώ και λίγο καιρό
(υποθέτω αυτό εννοείται)
Σας ευχαριστώ

Χρήστος Άρχος
31-01-2011, 03:20 PM
Τίτλος θέματος: Το ζήτημα του γάμου - διαζυγίου και των σχέσεων κατά τον Sepharial.


Ζητούμενο θέματος: Θέλετε να δούμε μαζί εάν η μέθοδος του Sepharial ισχύει ή έχει πρακτική εφαρμογή στη σημερινή αστρολογική πραγματικότητα; Γράψτε την ημερομηνία της γέννησής σας, την ώρα και τον τόπο.



Επεξήγηση: Στην έρευνα συμμετέχουμε ΜΟΝΟ εάν έχουμε κάνει τουλάχιστον έναν γάμο ή και έχουμε περάσει ένα διαζύγιο στη ζωή μας. Δεν ρωτάμε τι ΘΑ γίνει στη ζωή μας στο μέλλον. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση ούτε ο κύριος ¶ρχος θα απαντήσει πλέον (τα ίδια τα επανέλαβε αρκετές φορές προς τιμήν του), και οι διαχειριστές χωρίς ειδοποίηση θα απομακρύνουν τα άτοπα μηνύματα ώστε να κρατηθεί ο χώρος των δεδομένων λειτουργικός.
Περιμένοντας τη συμμετοχή σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συμβολή σας στην επιστημονική αστρολογία.



Πρέπει να ανήκετε εδώ ή να είσασταν μεγάλης ηλικίας και να είχατε ένα γαμο μόνο που να υφίσταται.

divor
31-01-2011, 03:31 PM
Εχω ένα γάμο αλλά είμαι σε διάσταση με τον συζυγό μου εδω και λιγο καιρό
Σας ευχαριστώ

fishmel
14-03-2011, 02:05 PM
Γεια σας,
θα ηθελα να συμμετασχω και εγω
δεν ειμαι παντρεμενη αλλα σας στέλνω τα στοιχεια του αδερφου μου που είναι χωρισμενος
28/9/1968 10.45 π.μ Πάτρα

centermariaka
19-03-2011, 08:18 PM
ευχαριστώ πολύ

Victory
20-03-2011, 12:53 PM
Πολύ ευχαριστως να εκθέσω την δυσκολία μου (μάλλον) που έχω στην συνεργασία - γαμο.
30/1/1972 ώρα 07: 55.Είμαι κάτοχος πιστοποιητικού διαζυγίου επί 9ετίας πλεον, μητέρα ενός υπέροχου αγοριού και από τότε δεν έχω κάνει σχέση και δυστυχώς νιώθω ότι μου είναι ακατόρθωτο να βρω τον κατάλληλο για μένα σύντροφο. Ούτως ή άλλως δεν ξέρω πως να τον βρώ. :sad2:

Δείμων
20-03-2011, 05:19 PM
Καλησπέρα. Αυτό που μπορεί να σας πει ο κύριος ¶ρχος είναι κατά πόσον φαίνεται από αστρολογική πλευρά το διαζύγιό σας. Πρόβλεψη δεν μπορεί να γίνει. Στα υπόλοιπα ευχόμαστε καλή τύχη - χωρίς να ξεχνάμε πως οι χαρές βρίσκονται στα πιο απλά ενίοτε και καθημερινά πράγματα, και ότι το μέλλον μας εκπλήσσει τις περισσότερες φορές όπως δυσάρεστα έτσι και ευχάριστα.

MARELED23
05-07-2011, 05:09 AM
συγχαρητηρια για το αρθρο:cheesy:
30-10-85 10και45 πρωι αθηνα:blink:
ο εν διασταση συζυγος μου 12-5-81 αθηνα δεν γνωριζει την ακριβη ωρα
οποιος εχει 7 οικο σε διδυμους δλδ χωριζει παντα? :blink:

GUY MARTIN
20-07-2011, 02:09 PM
Εχω γεννηθει, 26-02-1962, ωρα 0800 Καλαματα, που οφειλεται οτι εχω δυσκολιες σε γαμο ??

Ευχαριστω

taurus_24
23-07-2011, 05:51 PM
δηλαδή εγώ που έχω Ποσειδώνα στον Τοξότη στον 7 οίκο και την ακμή του εβδόμου στον Τοξότη θα μείνω μόνη μου???:cry::cry:.

Atrapos
23-07-2011, 11:14 PM
Εχω γεννηθει, 26-02-1962, ωρα 0800 Καλαματα, που οφειλεται οτι εχω δυσκολιες σε γαμο ??

Ευχαριστω


Η λογική του forum είναι να μην κοιτάμε χάρτες αλλά τα μέλη να μάθουν αστρολογία διαβάζοντας τα άρθρα, να φτιάξουν τους χάρτες τους και ό,τι συγκεκριμένη, αστρολογική απορία έχουν να ρωτάνε.
Για δυσκολίες στο γάμο ξεκίνα από τον 7ο οίκο του γενέθλιου χάρτη σου, τους πλανήτες (αν υπάρχουν) μέσα και τον κυβερνήτη του ζώδιου στην ακμή του.

Atrapos
23-07-2011, 11:22 PM
δηλαδή εγώ που έχω Ποσειδώνα στον Τοξότη στον 7 οίκο και την ακμή του εβδόμου στον Τοξότη θα μείνω μόνη μου???:cry::cry:.


Αν διάβασα σωστά το άρθρο, λέει ότι με Τοξότη στον 7ο μάλλον θα κάνεις πολλούς γάμους. Εσύ που το είδες ότι θα μείνεις μόνη σου;
Ας μη ξεχνάμε ότι όλο το άρθρο στηρίζεται σε μια θεωρεία ενός αστρολόγου που έζησε πριν από ένα αιώνα και η θεωρεία του (ή μάλλον οι αφορισμοί του) ακόμα δεν έχουν αποδειχτεί.
¶λλωστε όπως λέει και ο συγγραφέας, ο Ποσειδώνας τότε ήταν πολύ καινούργιος πλανήτης και τον αντιμετώπιζαν με καχυποψία.
Απλά με Ποσειδώνα στον 7ο καλό είναι να μην αφήσεις τη ζωή σου να περάσει περιμένοντας το πριγκιπόπουλο.
Κατά τα άλλα, καμιά ανησυχία.:noworry::noworry::noworry:

taurus_24
24-07-2011, 12:47 AM
ευχαριστώ πολύ...;)ναι το διάβασα και πολλοί γαμοι για μένα φαίνεται δύσκολο λόγω του ότι δε χωρίζω εύκολα με τον ηλιο στον ταύρο έχω ένα κόλλημα στο θέμα διαζύγιο (αν παντρευτώ).δε περιμένω το πριγκιπόπουλο απλά συνειδητά και ίσως όχι κάποιες φορές με έλκουν δύσκολες καταστάσεις ανθρωποι μάλλον κακοι να το πω κομψα και γενικά η ζωή μου ειναι κάτι σαν να βλέπω τόλμη και γοητεία.Εχω στο χάρτι μου έντονο ποσειδώνα.κανω λάθη δε σκέφτομαι πάντα λογικά δε συμβιμάζομαι και βαριεμαι εύκολα (ωροσκόπος στο δίδυμο)για όλα αυτά φοβάμαι ότι δε θα φτασω στο γάμο και μολις ειδα και το άρθρο............:embarrest:cry:

mirjana
23-08-2011, 01:17 PM
Έχω γεννηθεί 11/10/1962, ωροσκόπο Αιγόκερω - Είχα μια σχέση μακροχρόνια που από ένα σημείο και μετά δεν είχαμε ερωτική επαφή και ένα γάμο που από ένα σημείο και μετά πάλι δεν είχαμε καθόλου ερωτική επαφή - Υπάρχει κάτι στο ωροσκόπιο μου που να δείχνει κάτι τέτοιο; Τι μπορεί να δείχνει την σεξουαλική επαφή σε ένα χάρτη; Έχω Αρη στον 7ο οίκο, Ήλιο και Σελήνη σε τετράγωνο. Επίσης, μου έχουν πει ότι επειδή έχω Αρη στον 7ο θα πάρω διαζύγιο.

xhe
12-12-2011, 04:33 AM
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΤΙ...
:lost:

ΕΧΩ ΗΔΗ ΧΩΡΙΣΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΌ ΜΙΑ 5ΧΡΟΝΗ ΣΥΜΒΊΩΣΗ K ΠΛΈΟΝ ΈΧΩ ΜΙΑ ΜΙΑ ΆΛΛΗ ΔΎΣΚΟΛΗ ΣΥΜΒΊΩΣΗ ΕΔΏ ΚΑΙ ΈΝΤΕΚΑ ΜΉΝΕΣ .... ΠΟΥ ΦΑΊΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΔΥΣΚΟΛΊΕΣ?

14/08/1985, 02:45 πμ, ΑΛΒΑΝΙΑ, SHKODER (ΣΚΟΝΤΕΡ)

love1989
12-12-2011, 01:04 PM
εχω γενννηθει 30-5-1989 εχω ωροσκοπο διδυμο. Και μιας και αναφερεστε στο 7 οικο εγω εχω ακμη στον τοξοτη που απο τι διαβασα πιο πανω σημαινει πολλοι γαμοι.
Επισης εχω κρονο, ουρανο και ποσειδωνα αναδρομοι και οι 3... Ποσο ευκολο ειναι να προκυψει ενας γαμος μελλοντικα με αυτους τους πλανητες στον 7 οικο;; γιατι αν παρω απο απλες σχεσεις τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα δεν καταφερα ακομη να κανω μια 'σοβαρη' σχεση....
Οι οψεις που προκυπτουν:
Κρόνος Χιαστί Ήλιος 4.16
Κρόνος Χιαστί Δίας 3.28
Κρόνος Σύνοδος Ποσειδώνας 1.01
Κρόνος Εξάγωνο Πλούτωνας 0.24
Κρόνος Τετράγωνο Λίλιθ 0.57
Κρόνος Εξάγωνο Βέρτεξ 0.82

Ουρανός Χιαστί Ήλιος 4.36
Ουρανός Τετράγωνο Σελήνη 0.49
Ουρανός Χιαστί Ερμής 4.86
Ουρανός Αντίθεση Χείρων 1.39
Ουρανός Εξάγωνο Μεσουράνημα 3.22

Ποσειδώνας Χιαστί Ήλιος 3.14
Ποσειδώνας Τετράγωνο Σελήνη 7.02
Ποσειδώνας Χιαστί Δίας 4.29
Ποσειδώνας Σύνοδος Κρόνος 1.01
Ποσειδώνας Εξάγωνο Πλούτωνας 1.25
Ποσειδώνας Τετράγωνο Λίλιθ 0.44
Ποσειδώνας Εξάγωνο Βέρτεξ 0.19

Δεν ζηταω να δειτε το χαρτη μου γιατι κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο. Απλα θα ηθελα καποιος απο εδω να μου πει ποσο ευκολο ή δυσκολο ειναι με αυτους τους πλανητες στον 7 οικο να μπορεσω να κανω μια σχεση και μελλοντικα να προκυψει γαμος.

hattie23
12-12-2011, 03:49 PM
Ξεχασες να αναφερεις τις οψεις του δια που ειναι κυβερνητης του 7ου και επεισης οι τρεις πλανητες που βρισκονται στο 7ο ποιους οικους κυβερνουν . Επισης μην διενις πολυ σημασια σε οψης οπως ποσειδωνας τετραγωνο με λιλιθ η κροονος εξαγωνο με βερτεξ γιατι ειναι πολυ δευτερευοντα στοιχεια στο χαρτη και εχουν λιγη σχετικα σημασια.

Δωσε τα στοιχεια που λειπουν και το βλεπουμε ξανα το θεμα ;)

errikaki
12-12-2011, 03:57 PM
εμένα ο ερμής ως κυβερνήτης του 7ου είναι σε σύνοδο με ωροσκοπο κρόνο και σελήνη στον 1ο οίκο.

Θα μπορούσε να σημαίνει αυτό πως ένας ενδεχόμενος γάμος θα έχει διάρκεια και σταθερότητα λόγω του κρόνου?

και επίσης ότι είναι πιθανόν να παντρευτώ στην 1η επιστροφή κρόνου στον τοξότη? (δεδομένου ότι ενεργοποιούνται οι 3 παραπάνω σύνοδοι)
ο 7ος οίκος μου έιναι άδειος. Μόνο ο χείρων είναι μέσα αλλά δε μου κάνει...
Ευχαριστώ:)

hattie23
12-12-2011, 04:00 PM
Έχω γεννηθεί 11/10/1962, ωροσκόπο Αιγόκερω - Είχα μια σχέση μακροχρόνια που από ένα σημείο και μετά δεν είχαμε ερωτική επαφή και ένα γάμο που από ένα σημείο και μετά πάλι δεν είχαμε καθόλου ερωτική επαφή - Υπάρχει κάτι στο ωροσκόπιο μου που να δείχνει κάτι τέτοιο; Τι μπορεί να δείχνει την σεξουαλική επαφή σε ένα χάρτη; Έχω Αρη στον 7ο οίκο, Ήλιο και Σελήνη σε τετράγωνο. Επίσης, μου έχουν πει ότι επειδή έχω Αρη στον 7ο θα πάρω διαζύγιο.

Αν και εχει περασει ΠΟΛΥΣ καιρος απο τοτε που ποσταρησες την ερωτηση . Δεν σημαινει οτι οποιος εχει αρη στο 7ο θα παρει ντε και καλα διαζυγιο . Δεν αρκει η υπαρξη ενος πλανητη σε ενα οικο για να φερει ενα γεγονος . Και μαλιστα οταν ο καθε οικος σχετιζεται με ενα σωρο θεματα. Ενας αρης στον 7ο δειχνει γενικα καυγαδες η εντονο ανταγωνισμο με τους αλλους ,ειτε αυτος ειναι συντροφος ειτε αυτοι ειναι στενοι φιλοι και συνεργατες .Ουτε η υπαρξη του αρη στον 7ο υποδηλωνει οτι υπαρχει προβλημα στην ερωτικη ζωη καποιου (αντιθετα μαλιστα δειχνει "ερωτικη ατμοσφαιρα" αναμεσα σε εσενα και στους αλλους ) βεβαια αυτο εξαρταται απο τι οψεις ο Αρης δεχεται στο χαρτη μας (παραδειγμα αρης σε σκληρη οψη με τον κρονο ) η τι οψεις δεχονται οι κυβερνητες του αξονα (2ο -8ο). Να προσθεσω οτι και μια γυναικα που θα εχει δυσκολη οψη μεταξυ σεληνης-κρονου η αφροδιτη-κρονου η ακομα και σεληνης-αφροδιτης ,θα αισθανεται μπλοκαρισμενη στο να χαλαρωσει να απολαυσει την σεξουαλικοτητα της .

Επισης δεν ειναι αναγκη να φταις εσυ για το θεμα της σεξουαλικης ζωης σου .Μπορει και οι ανδρες που επελεξες να ειχα ασχημες οψεις στο προσωπικο τους χαρτη η ακομα και η συναστρια σας να εδειχνε δυσκολη σεξουαλικη ζωη ( ασχημες οψεις αρη-κρονου η κρονου -αφροδιτη σε συναστρια η συνθετο).

Μην αγχωνεσαι λοιπον .

love1989
12-12-2011, 04:08 PM
οκ hattie! Το παω απο την αρχη τοτε αφου η ακμη του 7 οικου ειναι στον τοξοτη τοτε εχει κυβερνητη τον Δια. Οι οψεις που σχηματιζει ο Διας ειναι:

Δίας Σύνοδος Ήλιος 7.43
Δίας Χιαστί Κρόνος 3.28
Δίας Χιαστί Ποσειδώνας 4.29
Δίας Χιαστί Πλούτωνας 3.04
Δίας Εξάγωνο Κλήρος Τύχης 1.13
Δίας Σύνοδος Ωροσκόπος 5.00

Οι 3 πλανητες
Κρόνος Αιγόκερως 12° 51' 47" R 7
Ουρανός Αιγόκερως 04° 20' 39" R 7
Ποσειδώνας Αιγόκερως 11° 51' 02" R 7

Βασικα ο αιγοκερως εχει ακμη στον 8 οικο στις 13 μοιρες..

afria
12-12-2011, 04:23 PM
Δεν ξέρω τι να πω.... Ίσως να μην δικαιούμαι παρέμβασης αλλά καταθέτω τα εξής:
Έχω στον 7ο οίκο άρη ουρανό και αφροδίτη όλοι αυτοί οι πλανήτες στο σκορπιό και η αφροδίτη μου σε σύνοδο με τον ουρανό. Ακμή 7ου στο ζυγό. Είμαι 33 ετών είχα αμέτρητες ευκαιρίες για σοβαρή δέσμευση ή γάμο και όμως ούτε γάμος ούτε τίποτα... Με την λογική των πιο πάνω θεωρώ ότι θα έπρεπε να είχα στο βιογραφικό μου τουλάχιστον ένα γάμο.... Λέτε να αποτελώ εξαίρεση?

errikaki
12-12-2011, 04:30 PM
Δεν ξέρω τι να πω.... Ίσως να μην δικαιούμαι παρέμβασης αλλά καταθέτω τα εξής:
Έχω στον 7ο οίκο άρη ουρανό και αφροδίτη όλοι αυτοί οι πλανήτες στο σκορπιό και η αφροδίτη μου σε σύνοδο με τον ουρανό. Ακμή 7ου στο ζυγό. Είμαι 33 ετών είχα αμέτρητες ευκαιρίες για σοβαρή δέσμευση ή γάμο και όμως ούτε γάμος ούτε τίποτα... Με την λογική των πιο πάνω θεωρώ ότι θα έπρεπε να είχα στο βιογραφικό μου τουλάχιστον ένα γάμο.... Λέτε να αποτελώ εξαίρεση?

Κατά την ταπεινή μου άποψη η σύνοδος του ουρανού και της αφροδίτης δε σε αφήνει σε ησυχία... αναζητάς την αλλαγή και την ελευθερία σου.. την εχω και εγώ αυτή την όψη.
Επίσης το ότι η ακμή του 7ου είναι στο ζυγό ίσως να σε κάνει κάπως αναποφάσιστη σχετικά με τη λήψη σοβαρών αποφάσεων όπως αυτό του γάμου και αμφιταλαντεύεσαι ανάμεσα στη δέσμευση και την ελευθερία σου που πιθανόν να μην ήσουν έτοιμη να θυσιάσεις.. ή απλά να περίμενες κάτι καλύτερο να προκύψει στη ζωή σου γιατί δεν βρήκες αυτό που σε ικανοποιούσε απόλυτα.

με κάθε επιφύλαξη όλα αυτά...

αλήθεια το 2005 ήρθε κάποιος ξαφνικός έρωτας στη ζωή σου ο οποίος έληξε το ίδιο ξαφνικά?

afria
12-12-2011, 04:41 PM
" αλήθεια το 2005 ήρθε κάποιος ξαφνικός έρωτας στη ζωή σου ο οποίος έληξε το ίδιο ξαφνικά?"
όχι το 2005 δεν είχα κάτι αξιόλογο μπορώ να πω... το 2008 όμως με ταρακούνησε για τα καλά :D

hattie23
12-12-2011, 04:44 PM
Σε οτι αφορα την "Αγαπη 1989" ,ο κρονος δεν βρισκεται μεσα στον 7ο οικο σου αφου κανει συνοδο με την ακμη του 8ο αρα θεωρητικα βρισκεται μεσα στον 7ο.

Και παλι ομως δεν μου δινεις πληρη στοιχεια σχετικα με τι κυβερνουν οι αλλοι πλανητες (μπορω να το υποθεσω κοιταζωντας με βαση τον ωροσκοπο σου αλλα δεν ξερω αν εμπριεχεται καποια ακμη μεσα σε αλλο οικο .Δωσε μου τι κυβερνα ο ποσειδωνας ,ο πλουτωνας και ο ηλιος σου .Και ο Αρης σου που βρισκεται ,τι οψεις κανει ,τι κυβερνα) .


Εχε υποψη σου βεβαια οτι η εξεταση ενος σημειου στο χαρτη δεν σημαινει οτι ντε και καλα καποιος θα εχει γαμο επειδη εχει αυτον και αυτον τον πλανητη και δεν θα εχει γαμο αν δεν εχει καποιους συγκεγκριμενους πλανητες η οψεις.

Για να συμβει ενα γεγονος πρεπει να το δειχνει και ο γενεθλιος χαρτης και να ενεργοποιειται απο τους προγνωστικους.

love1989
12-12-2011, 04:58 PM
Ο Αρης μου βρισκεται στον Καρκινο στον 2 οικο στις 19 μοιρες. Η ακμη του 2 οικου ειναι στον καρκινο στις 12 μοιρες.

Η μονη οψη που υπαρχει ειναι Αρης Τετράγωνο Κλήρος Τύχης 1.90.

Ο πλουτωνας ειναι στον Σκορπιο στις 13 μοιρες στον 6 οικο. Η ακμη του 6 οικου ειναι στον Σκορπιο στις 11 μοιρες.

Ο ηλιος ειναι στους διδυμους στις 8 μοιρες στον 12 οικο. Η ακμη του 12 οικου ειναι
στον ταυρο στις 11 μοιρες.

Ο ποσειδωνας ειναι στον αιγοκερω στις 11 μοιρες αναδρομος στον 7 οικο. Η ακμη του 7 οικου ειναι στον τοξοτη στις 20 μοιρες.

Ο ουρανος ειναι στον αιγοκερω στις 4 μοιρες αναδρομος στον 7 οικο και η ακμη του 7 οικου ειναι στον τοξοτξ στις 20 μοιρες.

Ελπιζω να ειμαι σωστη τωρα και να εγραψα αυτο που μου ζητας ! :)

hattie23
12-12-2011, 05:29 PM
Λοιπον ,οπως ειπα στον 7ο οικο σου ουσιαστικα εξεταζεις τον κυβερνητη δια και τον ουρανο . Ο ποσειδωνα ςκαι ο κρονος ανηκουν στον 8ο οικο σου ,αφου κανουν συνοδο με την ακμη του .

Επισης στο θεμα γαμος ρολο παιζει και ο ηλιος που δειχνει τον συζυγο και ο Αρης που δειχνει τι τυπος ανδρα αρεσει σε μαι γυναικα .

Προσωπικα εμενα μ αρεσει που υπαρχει συνοδος μεταξυ του ωροσκοπου και του κυβερνητη του 7ου δια ,οπως μ αρεσει που εχει συνδο μεταξυ ηλιου-δια. Δειχνει οτι εισαι ατομο "πληθωρικο" ,ευχαριστο και γενναιοδωρο και οτι προσεκλυεις κοντα σου ατομα με τα ιδια χαρακτηριστικα.

Αν και εφοσον υπαρξει γαμος (θα εξαρτηθει και απο τους προγνωστικους) θα ειανι ενας συντροφος ευθυμος,καλοψυχος ,τυχερος και ευχαριστος . Ενδεχομενως να ειναι απο αλλη χωρα η να εχει διαφορετικη κουλτουρα η αποψεις ζωης απο εσενα .Να υποθεσω οτι η ακμη του 9ου ειανι στον Υδροχοο και ο κυβερνητης ουρανος βρισκεται στον 7ο αναδρομος ? (δεν εγραψες τι κυβερνα ο ουρανος σου ) Αν κυβερνα τον 9ο οικο ,ενισχυει την περιπτωση ο συντροφο σου να προερχεται να ειναι ξενος η να εχει γεννηθει στο εξωτερικο η να τον συναντησεις εσυ σε καποιο ταξιδι στο εξωτερικο .

Ο ηλιος στον 12ο στον ταυρο και ο αρης σε αδυναμια στον καρκινο στον 2ο . Δειχνει οτι αναζητας ανδρες ευαισθητους ,τρυφερους με αβρη συμπεριφορα .

Σε οτι αφορα τις οψεις του κυβερνητη ο διας χ με κρονο και ποσειδωνα στον 8ο οικο .Δειχνει μια δυσκολια σε θεματα του 8ου οικου .Ενδεχομενως να υπαρχουν διαφωνιες σε θεματα οικονομικα η δυσκολιες σε σχεση με αυτα. Ακομα μπορει καποιος απο τους δυο να ειναι πιο σπαταλος η πιο συγκρατημενος απο τον αλλον Δεν ειναι κατι σοβαρο ,η χιαστι ειανι μια οψη που λειτουργει περισσοτερο ασυνειδητα ,μαι καχυποψια ο ενας προς τον αλλον αν διαχειριζεται τα οικονομικα -υλικα θεματα.Ισως να υπαρξει καποια μικρη δυσκολια και στα θεματα εγκυμοσυνης .

love1989
12-12-2011, 06:14 PM
Ευχαριστω Ηattie :)

Η ακμη του 9 οικου ειναι στον Υδροοχο και ναι ο ουρανος ειναι στον 7 οικο αναδρομος! Βασικα στην τελευταια μου σχεση, αυτος ειχε γεννηθει στο εξωτερικο.

Το οτι εχω και αφροδιτη στους διδυμους... Δεν κανει πιο δυσκολο το εργο στο να κανω μια σωστη σχεση δεν ξερω ισως το προβλημα να ειναι και δικο μου αποκλειστικα ισως να φοβαμαι και την ιδεα της δεσμευσης αλλα ειναι μεχρι να ερωτευτω οταν ερωτευτω τοτε φευγει ο αλλος και μενω εκει εγω...( τραγικο την εχω πατησει 3 φορες μεχρις στιγμης, αρα εγω κατι κανω λαθος)...

hattie23
12-12-2011, 06:25 PM
Με αφροδιτη στους διδυμμους λογικα θα επρεπε να "διπλομπερδευεσαι " και να μην κολλας πολυ .

Συγγνωμη αλλα θα πω οτι δεν ερωτευομαστε στα αληθεια αυτους που φευγουν απλα εκει λειτουργει ο εγωισμος του οτι "μας παρατησαν " και δεν τους "παρατησαμε".

Οταν εγω κολλαω σε τετοιες καταστασεις προσπαθω να σκεφτω "Αν αυριο το πρωι μου χτυπουσε το κουδουνι και περνουσαμε οπως καποτε ,θα τον ηθελα πισω?" (προσεξε οπως ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ οχι οπως θα ηθελα η φαντασιωνομαι οτι θα ειναι μια πιθανη "ονειρικη" επανασυνδεση ). Συνηθως η απαντηση ειναι "οχι δεν θελω να επιστρεψει και να ειμαστε οπως παλια αλλα να αλλαξει :p" .

Μεγαλωνοντας θα καταλαβεις οτι κανενας ανθρωπος δεν αλλαζει απο την μια στιγμη στην αλλη (σχεδον ποτε δεν αλλαζει καποιος θεαματικα αλλωστε). Πιστευω οτι μονο αν κανεις αυτη την ερωτηση και παρεις θετικη απαντηση του στυλ "Ας γυρισει και ας μου κανει την ζωη ποδηλατο οπως παλια " θελεις εκεινον και οχι την ικανοποιηση οτι "τον εχεις στο δικο σου χερι ".

love1989
12-12-2011, 06:31 PM
ναι εχεις δικαιο ειναι θεμα πληγωμενου εγωισμου τις περισσοτερες φορες.... και πως ο αλλος μας παρατησε και προτιμησε κατι αλλο απο εμας... αυτο το ας γυρισει και ας μου κανει την ζωη ποδηλατο το ειπα πολλες φορες στην ζωη μου αρα ουσιαστικα ακομη δεν εχω ερωτευτει ακομη.... :)
δεν ξερω αλλα εγω περα του οτι εχω αφροδιτη τους διδυμους τις περισσοτερες φορες κολαω σε καταστασεις αρρωστημενες που ξερω πως δεν οδηγουν πουθενα....

egomaniac
12-12-2011, 08:12 PM
Παιδιά.. Εγώ εχω σελήνη στον 7 οίκο που κάνει αντίθεση με τον ήλιο..
Και στην ακμή του 7 οίκου εχω την αφροδίτη κυβερνήτη που κάνει σύνοδο με τον πλούτωνα και εξάγωνο με τον χείρων..
τι θα πάθω? :wacko:
Τον πλούτωνα στον σκορπιό τον εχω στον 1ο οίκο και την αφροδίτη στον τοξότη στον 1ο οίκο..
Κάπου διάβασα οοτι η αφροδίτη σε σύνοδο με πλούτωνα κάνει καταστροφικές σχέσεις..

errikaki
12-12-2011, 08:15 PM
hattie αν ο 7ος είναι άδειος
και ο κυβερνήτης του (ερμής) κάνει σύνοδο με ωροσκόπο, κρόνο, σελήνη στον 1ο οίκο

και ο κυβερνήτης του 1ου (δίας) κάνει εξάγωνο με ήλιο σελήνη και ουρανό (δίας στον υδροχόο, τα υπόλοιπα στον τοξότη)

θα ήταν σωστό να πω ότι με την πρώτη επιστροφή του κρόνου πιθανόν να ενεργοποιηθούν θέματα γάμου?:)

allen
12-12-2011, 08:27 PM
Προφανώς δεν διαβάσατε καθόλου τι πραγματεύεται το άρθρο. Δεν διαβάσατε ούτε την συζήτηση και η καθεμία σας απλά ψάχνει τον προσωπικό της χάρτη σε λάθος θέμα.

Η συζήτηση κλειδώνει.