PDA

View Full Version : Πόση ακρίβεια έχει η διόρθωση οροσκοπίου ???



sagimoon
08-09-2005, 04:59 PM
Καλησπέρα σε όλους.

Λέμε ότι μία διόρθωση οροσκοπίου είναι απαραίτητη, για σωστά συμπεράσματα.

Όμως πόσο ακριβής μπορεί να είναι , όταν ό ενδιαφερόμενος δεν ξέρει ούτε καν στο περίπου την ώρα γεννήσεώς του? Οι πιθανότητες να βρεθεί ακριβώς η μοίρα του οροσκόπου μεγαλώνουν όταν ξέρει στο περίπου ο ενδιαφερόμενος την ώρα, ή είναι ίδιες σε όποια περίπτωση? .... και πόσο χρόνο θέλει περίπου ένας αστρολόγος
για να κάνει την μελέτη?

ευχαριστώ προκαταβολικά

Αντωνία

Βασιλική Κόντη
08-09-2005, 05:47 PM
Αγαπητή φίλη,
υπάρχουν ασφαλείς μέθοδοι διόρθωσης της ώρας του ενδιαφερομένου ακόμα κι αν δεν γνωρίζει πότε περίπου είναι η γέννησή του. Φυσικά και η εμπειρία του Αστρολόγου θα παίξει ρόλο στην ακριβή καταγραφή των γεγονότων όπως θα του τα παραθέσει ο ενδιαφερόμενος. Η εργασία αυτή γίνεται κατά την γνώμη μου μόνο σε προσωπική επαφή με τον ερευνητή και σε συνεργασία με τον άνθρωπο ο οποίος γνωρίζει και θυμάται τα γεγονότα της ζωής του, μέχρι τη δεδομένη στιγμή. Είναι μια διαδικασία η οποία απαιτεί κάποιο χρόνο που ολοκληρώνεται όμως κατά την διάρκεια ενός προσωπικού ραντεβού και με το παραπάνω.

Φιλικά
Βασιλική Κόντη

ScP
08-09-2005, 09:47 PM
Θα ήθελα να μάθω ποια θεωρείται ασφαλής μέθοδος. Αν υποθέσουμε δυο γνωστοί αστρολόγοι, εξαίρετοι στη δουλειά τους χρησιμοποιώντας ο καθένας τους διαφορετικά συστήματα διόρθωσης ωροσκόπου δίνουν στον ενδιαφερόμενο διαφορά, ο ένας 5 λεπτά πριν από την υποτιθέμενη ώρα γεννήσεως και ο άλλος 6 λεπτά μετά. Και στην μια και στη άλλη περίπτωση έχουμε μικρή ναι μεν μετακίνηση του ωροσκόπου αλλά σημαντική μετακίνηση των οίκων. Κατά συνέπεια ο ενδιαφερόμενος αν χρειαστεί ακρίβεια πρόβλεψης θα ακούσει διαφορετικές απόψεις.
Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Ο έχων το ενδιαφέρον να ζητήσει συμβουλές πρέπει να έχει ένα πορτοφόλι γεμάτο να κάνει μια βόλτα στην αγορά και να διορθώνει την ώρα του με διαφορετικά συστήματα περιμένοντας τα ετήσιά του να έχουν προσέγγιση;
Παρακαλώ αν γίνεται να έχω σαφή απάντηση και όχι μια γενικευμένη θεωρητική (όντας και πρακτικός άνθρωπος).

Άκης Αντωνίου
08-09-2005, 11:10 PM
Θα ήθελα να μάθω ποια θεωρείται ασφαλής μέθοδος. Αν υποθέσουμε δυο γνωστοί αστρολόγοι, εξαίρετοι στη δουλειά τους χρησιμοποιώντας ο καθένας τους διαφορετικά συστήματα διόρθωσης ωροσκόπου δίνουν στον ενδιαφερόμενο διαφορά, ο ένας 5 λεπτά πριν από την υποτιθέμενη ώρα γεννήσεως και ο άλλος 6 λεπτά μετά. Και στην μια και στη άλλη περίπτωση έχουμε μικρή ναι μεν μετακίνηση του ωροσκόπου αλλά σημαντική μετακίνηση των οίκων. Κατά συνέπεια ο ενδιαφερόμενος αν χρειαστεί ακρίβεια πρόβλεψης θα ακούσει διαφορετικές απόψεις.
Σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται; Ο έχων το ενδιαφέρον να ζητήσει συμβουλές πρέπει να έχει ένα πορτοφόλι γεμάτο να κάνει μια βόλτα στην αγορά και να διορθώνει την ώρα του με διαφορετικά συστήματα περιμένοντας τα ετήσιά του να έχουν προσέγγιση;
Παρακαλώ αν γίνεται να έχω σαφή απάντηση και όχι μια γενικευμένη θεωρητική (όντας και πρακτικός άνθρωπος).


Πολυ ωραια ερωτηση ,η οποια θετει τα δακτυλα επι των τυπων των ηλων δηλαδη ζηταει απτα παραδειγματα και μια οσο γινεται πιο αντικειμενικη αποψη. Κατ΄αρχην εαν ο πελατης ειναι ειλικρινης τοτε θα εχουμε μια αρκετα αξιοπιστη διορθωση του ωροσκοπιου ισως και αρκετα κατω απο την χρονικη αποκλιση του λεπτου. Η χρονικη αποκλιση του παραδειγματος ειναι ΜΕΓΑΛΗ και ειτε ο πελατης δεν θυμονταν καλα της ημερομηνιες εκδηλωσης καποιων γεγονοτων,ειτε καποιος εκ των δυο εκανε λαθος στους υπολογισμους. Κατα την γνωμη μου η επαληθευση των σημαντικων γεγονοτων της ζωης του ενδιαφερομενου μεσα απο minor & secondry progressive αλλα και σε συνδυασμο με μεσοδιαστηματα ( που ειναι κατα την αποψη μου η καλυτερη μεθοδος ) αλλα και με μια μεταφυσικη αναλυση των μοιρων ( Ωροσκοπος , ακμη 7ου, 10ος ,4ος και Σεληνη) σημεια που ειναι τα πιο προσωπικα θα δωσει με αρκετη πιστοτητα την ωρα γεννησης, ακομα υπαρχει η δυνατοτητα διορθωσης μεσα απο τις ανιουσες και τους κυβερνητες των δεκανων. Θα ηθελα ομως να τονισω πως τα μεσοδιαστηματα σε σχεση με τις προοδους αλλα και τις διελευσεις ειναι η ασφαλεστερη μεθοδος διαγνωσης και διορθωσης του ωροσκοπιου ακριβως γιατι τα μεσοδιαστηματα ειναι ημιαθροισματα και απαιτουν μεγαλη ακριβεια. Κατα συνεπεια η ακριβης ημερομηνια και ωρα της εκδηλωσης ενος σημαντικου γεγονοτος σε συνδυασμο μετα ημιθροισματα μπορουν να δωσουν αξιοπιστη λυση. Ασφαλως και δεν υπαρχει και πιο αβεβαιο πραγμα απο την ωρα ακομα και αν ειναι εγγεγραμενη στα βιβλιαρια των παιδιων. Παιζει ρολο ποσο δυσκολη ειναι η κυηση, ποτε γραφθηκε η κυηση, αν εγγραφηκε το τελος της κυησης (δηλ βγηκε το μωρο , κοπηκε ο ομφαλιος λωρος ,Πληθυκε το μωρο , ραφθηκε η μητερα ) οπου εχουμε μια αποκλιση της ταξεως 20 λεπτων. Απο την αλλη αν αγαπητε admin πηγαινες σε 5 διαφορετικους γιατρους ή δικηγορους ποσες διαφορετικες αποψεις θα επαιρνες? Ακομα και στην γεννηση του γιου μου που γνωριζαν την δουλεια μου και οτι ζητουσα την ακριβη ωρα του γιου μου ειχαν αποκλιση 2 λεπτα. Αλλα ο μπαμπας (εγω) το διορθωσε!!


Άκης Αντωνίου

Λίλιαν Σίμου
09-09-2005, 02:15 AM
Αγαπητέ admin

Συμφωνώ με τα προαναφερθέντα συστήματα, (υπάρχει και η πρόοδος του Ηλιακού Τόξου κι έχει γίνει σημαντική μελέτη πάνω σ' αυτή από τον Τυλ), αλλά πρέπει και τα σημαντικά γεγονότα της ζωής να επιβεβαιώνονται μέσα από την πρόοδο του ετησίου των ετών των γεγονότων. Αν εκεί έχουμε σαφή ένδειξη της ημερομηνίας του γεγονότος, τότε, μπορούμε να θεωρήσουμε πως είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα των ερευνών μας.
Επιπλέον, στοιχεία υγείας, φυσιογνωμικής, αλλά και της μεταφυσικής διάστασης των μοιρών, μπορούν να μας φέρουν στην ακριβή μοίρα.
Ωστόσο, θα παραθέσω αυτό που υποστήριζε ο μεγάλος δάσκαλος της αστρολογίας, Ντέην Ρουντγίαρ, πως η ακριβής μοίρα του ωροσκόπου, ενίοτε δεν πρέπει και δεν αποκαλύπτεται, γιατί είναι ένα πολύ ευαίσθητο δεδομένο του ενδιαφερομένου και μπορεί να πρέπει να παραμείνει καλυμμένο.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

sagimoon
09-09-2005, 10:31 AM
Αρχικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον και αυτό το θέμα..... όμως...

Η κυρία Σίμου είπε κάτι πολύ σημαντικό, που από μόνο του οδηγεί σε άλλη απορία. Είπε


« Ωστόσο, θα παραθέσω αυτό που υποστήριζε ο μεγάλος δάσκαλος της αστρολογίας, Ντέην Ρουντγίαρ, πως η ακριβής μοίρα του ωροσκόπου, ενίοτε δεν πρέπει και δεν αποκαλύπτεται, γιατί είναι ένα πολύ ευαίσθητο δεδομένο του ενδιαφερομένου και μπορεί να πρέπει να παραμείνει καλυμμένο. »

Κάποτε ένας ερασιτέχνης αστρολόγος βλέποντας τον χάρτη του γιού μου μου είπε να προσπαθούμε εμείς σήμερα και αυτός αργότερα να μην λέμε ακριβή στοιχεία γεννήσεώς του
Για λόγους ζήλιας.
Πόσο και τι είδους κακό, μπορεί να πάθει κανείς , και από ποιους, αν είναι γνωστή η ακριβής
ώρα γεννήσεως???/

....όρεξη νάχουν να απαντάνε οι αστρολόγοι μας....

ευχαριστώ και πάλι

Αντωνία

Βασιλική Κόντη
09-09-2005, 10:55 AM
Αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι,
κατά την δική μου γνώμη η ασφαλέστερη μέθοδος που έχω ελέγξει μέχρι σήμερα είναι αυτή του ηλιακού τόξου και μάλιστα σε συνδυασμό με την χρήση της ουράνιαν αστρολογίας και με σύστημα meridien. Καταπληκτικά ακριβές σύστημα με πολύτιμες πληροφορίες οι οποίες επαληθεύονται στο λεπτό. Οπωσδήποτε όμως και απλά το ηλιακό τόξο και τα μεσοδιαστήματα θεωρούνται αξιόπιστα και ασφαλή.

Φιλικά
Βασιλική Κόντη

ScP
09-09-2005, 11:23 AM
Ο Ρουντγίαρ υποστηρίζει ότι είναι ευαίσθητο δεδομένο η μοίρα του ωροσκόπου όπως μας λέει η Λίλιαν. Από την άλλη αν εγώ είμαι για παράδειγμα ο ενδιαφερόμενος που επιθυμώ να μάθω τον ακριβή ωροσκόπο μου επειδή η μητέρα μου δεν τον θυμάται τότε δίνω άδεια να εισέλθει στα προσωπικά μου δεδομένα ο ερευνητής. Δεν πάει ο περίεργος ή ο κακόβουλος στον ερευνητή να ρωτήσει για μένα για να χρησιμοποιήσει το δεδομένο αυτό για τους δικούς του σκοπούς αλλά εγώ προσωπικά.

Σα να λέμε συμβουλεύομαι το δικηγόρο μου και λέγοντας του την πάσα αλήθεια επιθυμώ την καλύτερη δυνατή συμβουλή. Απλά και ξεκάθαρα. Άρα "απαιτώ" να γνωρίζει τη δουλειά του και να με καθοδηγήσει ορθά. Δεν τίθεται λοιπόν θέμα ευαίσθητου δεδομένου όταν έχω επίγνωση για το τι κάνω και δίνω άδεια χρησιμοποίησής του.

Αν το δούμε και λίγο πιο πλατιά και σφαιρικά το όλο θέμα κι αν επιθυμούμε η αστρολογική γνώση να αποκτήσει πανεπιστημιακή έδρα καλό θα ήταν να την διαχωρίσουμε από το μεταφυσικό της κομμάτι όσο γίνεται. Ας δώσουμε έμφαση στο μαθηματικό της μέρος και στο στατιστικό διαφορετικά δεν μπορούμε να την αποκαλούμε επιστήμη και να αφήνουμε να ελογχεύουν η μαντεία, η μεταφυσική κ.λπ.

Έτσι λοιπόν εγώ συνεχίζω να έχω κάποια ερωτήματα. Αφού έμαθα για κάποια συστήματα διόρθωσης αναρωτιέμαι και ερωτώ. Τελικά τα συστήματα διόρθωσης είναι αξιόπιστα; Κι αν ναι ποιο είναι περισσότερο; Γιατί με διαφορετικά συστήματα έχουμε αποκλίσεις; Και πως τελικά ο ερωτών που δεν ενδιαφέρεται για ψυχολογική ανάλυση του χάρτη του ή γενικότητες αλλά συγκεκριμένα για πρόβλεψη γεγονότων ή καθορισμό όσο το δυνατόν χρονικού προσδιορισμού θα μπορεί να εμπιστευτεί την αστρολογία;

Άκης Αντωνίου
09-09-2005, 11:44 AM
[QUOTE=admin]Ο Ρουντγίαρ υποστηρίζει ότι είναι ευαίσθητο δεδομένο η μοίρα του ωροσκόπου όπως μας λέει η Λίλιαν. Από την άλλη αν εγώ είμαι για παράδειγμα ο ενδιαφερόμενος που επιθυμώ να μάθω τον ακριβή ωροσκόπο μου επειδή η μητέρα μου δεν τον θυμάται τότε δίνω άδεια να εισέλθει στα προσωπικά μου δεδομένα ο ερευνητής. Δεν πάει ο περίεργος ή ο κακόβουλος στον ερευνητή να ρωτήσει για μένα για να χρησιμοποιήσει το δεδομένο αυτό για τους δικούς του σκοπούς αλλά εγώ προσωπικά.

Σα να λέμε συμβουλεύομαι το δικηγόρο μου και λέγοντας του την πάσα αλήθεια επιθυμώ την καλύτερη δυνατή συμβουλή. Απλά και ξεκάθαρα. Άρα "απαιτώ" να γνωρίζει τη δουλειά του και να με καθοδηγήσει ορθά. Δεν τίθεται λοιπόν θέμα ευαίσθητου δεδομένου όταν έχω επίγνωση για το τι κάνω και δίνω άδεια χρησιμοποίησής του.

Αν το δούμε και λίγο πιο πλατιά και σφαιρικά το όλο θέμα κι αν επιθυμούμε η αστρολογική γνώση να αποκτήσει πανεπιστημιακή έδρα καλό θα ήταν να την διαχωρίσουμε από το μεταφυσικό της κομμάτι όσο γίνεται. Ας δώσουμε έμφαση στο μαθηματικό της μέρος και στο στατιστικό διαφορετικά δεν μπορούμε να την αποκαλούμε επιστήμη και να αφήνουμε να ελογχεύουν η μαντεία, η μεταφυσική κ.λπ.

Κατ ' αρχην να ξεκαθαρισουμε κανα δυο πραγματακια. Η μεταφυσικη αναλυση των μοιρων δεν εχει να κανει με τιποτα χαρτια , βουντου και τετοια. Ειναι μεσα απο την Ινδικη Αστρολογια , εχει υποσταση και στατιστικα ειναι πολυ ορθη. Ο ορος μεταφυσικη εχει μπει γιατι τις εχουν αποδωσει κατι φιγουρες( απεικονισεις) και τιποτα περισσοτερο. Τωρα στο θεμα περι κακοβουλιας δεν θα το αναφερω καθολου γιατι σιγουρα υπαρχει απο καποιους πελατες που ριχνουν σταχτη στα ματια. Θα σας πω ενα πιο απλο παραδειγμα. Ερχεται μια καλοστολισμενη κυρια και τις λεει ο αστρολογος πχ: '' Το μηνα Μαρτιο 2001 ειχατε δικαστικη διαμαχη ήεγκλεισμο σε καποιο ιδρυμα?'' Αυτη απαντα οχι!! Ενω τις ειχε συμβει. Τον Δεκεμβριο του 2003 κανατε εξωσυζικη σχεση? Εγω απαπα μονο με τον ανδρα μου εχω παει ( και καλα). Πεφτει τοτε εξω ο Αστρολογος? Ειναι σαν να πας στον Λογιστη γιατην δηλωση στην εφορια και του πεις εχω τοσα λεφτα εισοδημα τι πληρωνω και σου πει τοσα! Αλλα μετα βρεθουν και αλλα χρηματα καισας βαλει προστιμο η εφορια!! Ποιος φταιει ο Αστρολογος ή πελατης που δεν ηταν ειλικρινεις?

ΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Fotini Christodoulou
09-09-2005, 12:44 PM
"Και πως τελικά ο ερωτών που δεν ενδιαφέρεται για ψυχολογική ανάλυση του χάρτη του ή γενικότητες αλλά συγκεκριμένα για πρόβλεψη γεγονότων ή καθορισμό όσο το δυνατόν χρονικού προσδιορισμού θα μπορεί να εμπιστευτεί την αστρολογία;"-admin

Αγαπητε admin,
Εγω ουτε επαγγελματιας ειμαι,ουτε ειδημων-ειμαι στην αλλη πλευρα,αυτη του πελατη-αλλα θα μου επιτρεψετε να πω την αποψη μου.
1)Νομιζω πως η αστρολογια κανει προγνωση,οχι προβλεψη-τουλαχιστον με την εννοια,που δινουν καποιοι ανθρωποι.Αν δεχομαστε την λεγομενη ελευθερια επιλογων,τοτε μπορουμε τις ασχημες προβλεψεις,αφου μας τις κανει γνωστες ενας επαγγελματιας,να τις λαβουμε υποψη μας και να ελαχιστοποιησουμε τι ασχημες συνεπειες η να τις αποφυγουμε αν ειναι δυνατο.Οπως επισης τις καλες,κανοντας λαθος κινησεις,να τις αντιστρεψουμε...
2)Δυστηχως στην Ελλαδα εκτος απ'τους πολλους κομπογιαννιτες,δεν εχουν "παιδεια"και οι πελατες.Οπερ σημαινει οτι ,οπως ειπε και ο κος Ακης,πολλες φορες δινουν λαθος πληροφοριες,η ακομα ζητανε απ΄τον αστρολογο,να παιξει ρολο "αρχηγου"και να αποφασιζει αντι γι'αυτους,για να μην πω οτι πολλες φορες δεν ξερουν και τι θελουν!
Στο δια ταυτα:
Πιστευω πως εαν ο αστρολογος ειναι οντως επαγγελματιας,τοτε θα εξετασει καθε σπιθαμη,καθε λεπτομερεια του χαρτη μεχρι και το πιο"ασημαντο",που σε συνδυασμο με τις σωστες πληροφ.απ΄τον πελατη,θα οδηγησουν σε σωστη προγνωση.Ενας απατεωνας θα σου πει τα στοιχεια που του εμφανιζονται στο υπολ.συστημα του και θα κανει εικασιες..
Αρα το θέμα μας τελικα αγαπητε μου admin,ειναι το πως μπορουμε να καταλαβουμε εαν ο αστρολογος που εχουμε απεναντι μας ειναι απατεωνας η οχι,γιατι απ'αυτο εξαρταται αν θα παρουμε τις απαντησεις που θελουμε για το"μελλον".
Αν εχεις απεναντι σου εναν οποιοδηποτε,που πηρε ενα προγραμματακι αστρολογιας και κατα τ'αλλα δεν εχει ιδεα,στην καλυτερη απλως θα χασεις τα λεφτα σου και τον χρονο σου...

φιλικα,
φωτεινη(παθαινεις και μαθαινεις..)

ScP
09-09-2005, 01:55 PM
Φωτεινή εγώ είμαι ξεκάθαρος πάντα σε ότι γράφω και επειδή και τεράστια εμπειρία με τα φόρουμς έχω σπανίως βγαίνω off topic.
Έφερα απτό παράδειγμα ατόμου που ζητά διόρθωση ωροσκόπου από 2 καταξιωμένους αστρολόγους του χώρου. Προσωπικά τους γνωρίζω και τους εκτιμώ κατά συνέπεια δεν τίθεται θέμα "κομητών" στο χώρο.
Ο ενδιαφερόμενος ακούει δυο διαφορετικές γνώμες.
Οι αστρολόγοι χρησιμοποίησαν 2 διαφορετικές τεχνικές.
Ο ενδιαφερόμενος δεν "περνάει" από τεστ τους αστρολόγους για να διαπιστώσει αν είναι αξιόπιστοι αυτοί ή οι αστρολογικές μέθοδοι. Αντιθέτως δίνει σωστά στοιχεία και πλήθος σημαντικότατων γεγονότων που έχουν συμβεί στη ζωή του για να τους διευκολύνει.
Ο ενδιαφερόμενος αναζητά διόρθωση ώρας γέννησης, κατά συνέπεια δεν υπάρχει θέμα προσωπικού δεδομένου. Το ζητά ο ίδιος χρησιμοποιώντας ημερομηνίες της ζωής του.
Τέλος ο ενδιαφερόμενος δεν είναι μοιρολάτρης και ούτε πιστεύει στην αστρολογία που πρεσβεύει ο άνθρωπος "γεννιέται δεν γίνεται". Πιστεύει στο ο σοφός κυβερνάει τα άστρα του γι αυτό το λόγο επιθυμεί να χρησιμοποιήσει όλα τα προγνωστικά συστήματα τα οποία θα προσδιορίσουν τάσεις και ροπές τις οποίες και θα χρησιμοποιήσει συμβουλευτικά και όχι σαν πρόβατο που ακολουθεί τον τσοπάνη.

Το διαταύτα είναι ότι με δυο διαφορετικά συστήματα -κατά τους αστρολόγους μας εδώ αξιόπιστα- διόρθωσης ωροσκόπου τα αποτελέσματα είναι διαφορετική ώρα. Η οικοθεσία και στη μια και στην άλλη περίπτωση διαφορετική. Κατά συνέπεια όπως πρεσβεύεται και το δευτερόλεπτο έχει σημασία, τα ετήσιά του έχουν και πάλι διαφορά. Γεγονότα τα οποία συνέβησαν δεν εμφανίζονται στους χάρτες.

Η ερώτησή μου εμένα σε αυτό το thread δεν ήταν και δεν είναι η αξιοπιστία της αστρολογίας ή των αστρολόγων αλλά το τι τελικά συνέβη στο παράδειγμα. Πώς γίνεται να έχουμε διορθωμένες διαφορετικές ώρες. Ποιο σύστημα είναι πιο αξιόπιστο. Μήπως τελικά δεν έγινε η απαραίτητη μελέτη; Μήπως χρειαζόταν περισσότερη ώρα εργασίας; Και εν τέλει τι πρέπει να κάνει ο ενδιαφερόμενος για να έχει απαντήσεις;

Μη μου φεύγετε λοιπόν από το θέμα :)

Fotini Christodoulou
09-09-2005, 02:41 PM
"Η ερώτησή μου εμένα σε αυτό το thread δεν ήταν και δεν είναι η αξιοπιστία της αστρολογίας ή των αστρολόγων αλλά το τι τελικά συνέβη στο παράδειγμα. Πώς γίνεται να έχουμε διορθωμένες διαφορετικές ώρες. Ποιο σύστημα είναι πιο αξιόπιστο. Μήπως τελικά δεν έγινε η απαραίτητη μελέτη; Μήπως χρειαζόταν περισσότερη ώρα εργασίας; Και εν τέλει τι πρέπει να κάνει ο ενδιαφερόμενος για να έχει απαντήσεις;

Μη μου φεύγετε λοιπόν από το θέμα "

"...για πρόβλεψη γεγονότων ή καθορισμό όσο το δυνατόν χρονικού προσδιορισμού θα μπορεί να εμπιστευτεί την αστρολογία;"-admin


με συγχωρεις admin αν ξεφυγα απ΄το θέμα.σχολιασα μια προεκταση του θεματος οπως εξελλισοταν την στιγμη εκεινη,θετοντας και την παραμετρο αξιοπιστιας,παρασυρθηκα προφανως.
Συγγνωμη και παλι.

fillenia
09-09-2005, 06:50 PM
Προς όλους τους εμπλεκόμενους στο thread

Παρακολουθώ με μεγάλο ενδιαφέρον έναν επιτέλους γόνιμο διάλογο, που είχαμε καιρό να δούμε στα forums του Site !!!!

Παράλληλα, χαίρομαι που ο Admin μας τιμά με την πένα του και τις γνώσεις του!!!! :)


Φιλικά

Φυλλένια