PDA

View Full Version : Μεγάλα Τρίγωνα



Marilam
07-09-2005, 02:40 PM
Έκανα προσφάτως μια απόπειρα να αναλύσω τον γενέθλιο χάρτη ενός φίλου που του έχω τεράστια αδυναμία...
Στον χάρτη του έχει 3 μεγάλα τρίγωνα...τα 2 αποτελούνται από τα ζώδια του νερού και το ένα από ζώδια της φωτιάς. Εγώ προσπάθησα να κάνω μια μικρή ανάλυση αλλά θα το εκτιμούσα πολύ αν είχα και μια ανάλυση από τους επαγγελματίες του φόρουμ..
Σελήνη (Ιχθύς) - Άρης ανάδρομος(Καρκίνος) - Ουρανός (Σκορπιός)
Σελήνη (Ιχθύς) - Άρης ανάδρομος(Καρκίνος) - Ερμής (Σκορπιός)
Ποσειδώνας (Τοξότης) - Δίας ανάδρομος (Κριός) - Μεσουράνημα (Λέων)

Ευχαριστώ πολύ,
Μαριάννα

Άκης Αντωνίου
07-09-2005, 02:49 PM
Ο Φιλος σου Μαριαννα ειναι ο ορισμος της εσωστρεφιας. Δειχνει μαλλον μια παιδικη ηλικια ΄΄τραυματικη΄΄ , εχει εντονη διαισθηση αλλα ειναι λιγακι ...αινιγματικος τυπος. Πολλες φορες στρεφει το θυμο μεσα του και για αυτο θα χρειαστει προσοχη.Λογικα πρεπει να εχει και συνοδο Ερμη -Ουρανου που τον κανει εξυπνο ιδιαιτερα (ασχετως αν δεν μιλαει). Καλη σχεση με το αλλο φυλο αλλα περισσοτερο σε φιλικο επιπεδο.

Ακης Αντωνιου

Marilam
07-09-2005, 03:01 PM
Άκη μου ευχαριστώ...ο τύπος είναι ακριβώς έτσι...
Αλλά όσον αφορά το τρίγωνο του Ποσειδώνα-Δία-ΜC...τι ερμηνεία μπορώ να δώσω γι'αυτό?
Έχει σημασία που κάποιοι πλανήτες είναι ανάδρομοι?
Και πάλι ευχαριστώ...

Άκης Αντωνίου
07-09-2005, 06:10 PM
Άκη μου ευχαριστώ...ο τύπος είναι ακριβώς έτσι...
Αλλά όσον αφορά το τρίγωνο του Ποσειδώνα-Δία-ΜC...τι ερμηνεία μπορώ να δώσω γι'αυτό?
Έχει σημασία που κάποιοι πλανήτες είναι ανάδρομοι?
Και πάλι ευχαριστώ...


Σαφεστατα και παιζει ρολο η παρουσια Αναδρομων πλανητων. Θεωρω πως ο φιλος σου ειναι απο τα ατομα τα οποια τους λειπει η τολμη, αλλα τελικα τα καταφερνουν. Ομως θα πρεπει να προσεξει διοτι αυτο το πραγμα δεν ειναι και τοσο καλο. Αλλωστε ο τολμων νικα!! Τουλαχιστον επαγγελματικα θα μπορει (καποια στιγμη) να θεωρηθει επιτυχημενος.

Ακης Αντωνιου