PDA

View Full Version : διευκρινησεις σχετικα με αρθρο διαζυγιου



Fotini Christodoulou
06-09-2005, 07:32 PM
"Αν στον 7ο οίκο έχουμε εμπεριεχόμενο ζώδιο συνήθως έχουμε και δεύτερο γάμο ο οποίος μάλιστα εμπεριεχόμενος περιγράφει και το προφίλ του δεύτερου συζύγου!"
γρ;aφεi στο πολυ αξιολογο αρθρο της η κα Κόντη.Μπορώ να εχω διευκρινίσεις?
Ευχαριστώ!

Βασιλική Κόντη
07-09-2005, 09:44 AM
"Αν στον 7ο οίκο έχουμε εμπεριεχόμενο ζώδιο συνήθως έχουμε και δεύτερο γάμο ο οποίος μάλιστα εμπεριεχόμενος περιγράφει και το προφίλ του δεύτερου συζύγου!"
γρ;aφεi στο πολυ αξιολογο αρθρο της η κα Κόντη.Μπορώ να εχω διευκρινίσεις?
Ευχαριστώ!
Αγαπητή φίλη,
Αν π.χ κάποιος έχει την ακμή του 7ου οίκου του στους Διδύμους και η αρχή του 8ου είναι στον λέοντα,αυτό σημαίνει πως στον έβδομο οίκο υπάρχει εμπεριεχόμενο και το ζώδιο του καρκίνου.Ο δεύτερο σύζυγος λοιπόν το πιθανότερο είναι να χαρακτηρίζεται από το συγκεκριμένο ζώδιο(με ήλιο ας πούμε, σελήνη ή ωροσκόπο στο ζώδιο του καρκίνου ή γενικότερα με σεληνιακά χαρακτηριστικά!)
Ευχαριστώ πολύ
Βασιλική Κόντη

Fotini Christodoulou
07-09-2005, 10:11 AM
Να κανω μια ακομα ερωτηση -σαν επιβεβαιωση,γιατι καπου μου φαινεται το διαβασα.Η συμβιωση στην ιδια στεγη θεωρειται αντιστοιχη με γαμο ετσι δεν ειναι;
Ευχαριστω για την αμεση και κατανοητη απαντηση σας!

Λίλιαν Σίμου
08-09-2005, 01:08 AM
Να κανω μια ακομα ερωτηση -σαν επιβεβαιωση,γιατι καπου μου φαινεται το διαβασα.Η συμβιωση στην ιδια στεγη θεωρειται αντιστοιχη με γαμο ετσι δεν ειναι;
Ευχαριστω για την αμεση και κατανοητη απαντηση σας!

Αγαπητή φίλη

Πράγματι, στη σημερινή εποχή που οι σχέσεις μπορεί να διαρκέσουν για χρόνια χωρίς γάμο, η συμβίωση ιδιαίτερα, φαίνεται στον τομέα του γάμου. Μπορεί να λείπει η τυπική διαδικασία, αλλά ο χάρτης δηλώνει καταστάσεις ζωής, και σε μία συμβίωση, υπάρχει η συνεργασία, η συστέγαση και η κοινή πορεία, όπως στον γάμο. Λειτουργεί ο αντίστοιχος οίκος, λοιπόν, καθώς παύει η εμπειρία του ατόμου να είναι μέσα από ένα φλερτ.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Fotini Christodoulou
08-09-2005, 08:30 AM
χίλια ευχαριστω και στις δυο σας!