PDA

View Full Version : ακμη οικου



RINAMA
16-09-2010, 12:32 AM
Παρακαλω θα ηθελα να μαθω το εξης,λεμε οτι οταν θελουμε να ερμηνευσουμε εναν οικο κοιταζουμε την ακμη του και ρωταω π.χ. εγω εχω ακμη 8 οικου απο 20,50 μοιρες στους ιχθεις και τελειωνει ο οικος στις 19,12 του κριου,τωρα που π.χ. ο διας μπαινει στον κριο η ο ουρανος εγω τι θα μελετησω τον 8 οικο που περιεχει μοιρεσ 19,12 του κριου?η θα μελετησω τον 9 οικο ως ακμη κριου?σας ευχαριστω θερμα για τις τυχον απαντησεις σας.( για οποιον θελει να δει -μελετηση τον χαρτη μου ειμαι γεννημενη 30/12/1959 αθηνα και ωρα 21,10 )

Μητσάκος
16-09-2010, 09:05 AM
Παρακαλω θα ηθελα να μαθω το εξης,λεμε οτι οταν θελουμε να ερμηνευσουμε εναν οικο κοιταζουμε την ακμη του και ρωταω π.χ. εγω εχω ακμη 8 οικου απο 20,50 μοιρες στους ιχθεις και τελειωνει ο οικος στις 19,12 του κριου,τωρα που π.χ. ο διας μπαινει στον κριο η ο ουρανος εγω τι θα μελετησω τον 8 οικο που περιεχει μοιρεσ 19,12 του κριου?η θα μελετησω τον 9 οικο ως ακμη κριου?σας ευχαριστω θερμα για τις τυχον απαντησεις σας.( για οποιον θελει να δει -μελετηση τον χαρτη μου ειμαι γεννημενη 30/12/1959 αθηνα και ωρα 21,10 )

Εφόσον σε ενδιαφέρει ο 8ος Οίκος, να ξέρεις ότι τα θέματά του μπορεί να ενεργοποιηθούν από τη στιγμή που πέρασαν Δίας και Ουρανός την 20η μοίρα των Ιχθύων έως και τη 19η του Κριού, με κάποια χρονική απόκλιση. Επιπλέον, εφόσον η ακμή του Οίκου είναι στους Ιχθείς, πρέπει να κοιτάξεις και τον Ποσειδώνα, καθώς είναι ο κυβερνήτης του Οίκου

vikoza
16-09-2010, 09:50 AM
Καλημέρα Μαρίνα,

Όταν θέλουμε να δούμε πως λειτουργεί ένας οίκος στο γενέθλιο (αν κατάλαβα καλά αυτό εννοείς) , κοιτάμε την ακμή του οίκου, τον κυβερνήτη του , τι όψεις κάνει. Το ίδιο ισχύει και για τους πλανήτες που βρίσκονται μέσα στον οίκο.
Ο 8ος οίκος βρίσκεται στους Ιχθείς. Ο κυβερνήτης Ποσειδώνας βρίσκεται στο Σκορπιό και στον 3ο οίκο. Υπάρχει μία σύνδεση του 8ου οίκου με τον 3ο. Οι όψεις που κάνει είναι δύο εξάγωνα, το ένα με τον Κρόνο και το άλλο με τον Ήλιο. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με τον ¶ρη.

Ελπίζω να σε βοήθησα !!! :bigsmile:

RINAMA
16-09-2010, 10:14 AM
Σας ευχαριστω θερμα για την βοηθεια ειδα οτι ο ποσειδωνας κανει εξαγωνο με ηλιο ,με ερμη,με κρονο,και μισο τετραγωνο με ερμη,επισης ειδα και τον αρη στον τοξοτη στο 4 οικο που οι οψεις που κανει ειναι συζυγια με ερμη ,με δια και τριγωνο με ουρανο......ολα αυτα στην διελευση του ουρανου στον 8 οικο και του δια ,ποσο καλα νεα μου φερνουν και τα ρωτω ολα αυτα διοτιαπεναντι στον 2 οικο εχω κρονο εδω και ταλαιπωρουμαι οσο δεν φανταζεστε με δικαστηρια εξωσης ενοικιαστη,ειμαι χωρις δουλεια περναω ενα δραμα......ισως δεν βοηθησε και το γεγονος οτι ο ουρανος ηταν στον 7 οικο στους ιχθεις οπου εχει να κανει με συνεργασιες?τι να πω.......το μονο σιγουρο ειναι οτι ειμαι μονη,παλευω μονη,και θελω να δω ποτε θα λαβει τελος ολο αυτο και παλι σας ευχαριστω απο καρδιας,αν εχετε την διαθεση και τον χρονο θα χαρω να λαβω απαντηση,αλλωστε ειστε η μονη μου παρηγορια.

vikoza
16-09-2010, 11:14 AM
Σας ευχαριστω θερμα για την βοηθεια ειδα οτι ο ποσειδωνας κανει εξαγωνο με ηλιο ,με ερμη,με κρονο,και μισο τετραγωνο με ερμη

λίγο δύσκολο να κάνει και εξάγωνο και μισό τετράγωνο ταυτόχρονα !




..ολα αυτα στην διελευση του ουρανου στον 8 οικο και του δια ,ποσο καλα νεα μου φερνουν και τα ρωτω ολα αυτα διοτιαπεναντι στον 2 οικο εχω κρονο εδω και ταλαιπωρουμαι οσο δεν φανταζεστε με δικαστηρια εξωσης ενοικιαστη,ειμαι χωρις δουλεια περναω ενα δραμα......ισως δεν βοηθησε και το γεγονος οτι ο ουρανος ηταν στον 7 οικο στους ιχθεις οπου εχει να κανει με συνεργασιες?


Ο Κρόνος θα ενεργοποιήσει με τετράγωνο τη σύνοδο Ήλιου-Κρόνου λίγο πριν τις 8ο του Ζυγού. Ο Ουρανός από την απέναντι πλευρά πιέζει με τον τρόπο του. Ένα ζόρι φαίνεται πάντως!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά ! :bigsmile:

RINAMA
16-09-2010, 12:40 PM
αχ ναι συγνωμη εκανα λαθος,τον κρονο τον βιωνω αρκετα δυσκολα,σκεπτομαι και τον ουρανο και εχω παθει.....αντε να δουμε......σας ευχαριστω θερμα για την βοηθεια