PDA

View Full Version : ANAΠΑΝΤΕΧΑ ΚΕΡΔΗ?



perg
10-09-2010, 09:21 AM
Ερωτηση. Τα αναπάντεχα κέρδη (οχι τα επαγγελματικα ή οι κληρονομιές) ανήκουν στον 5ο οίκο?? Γενικά η εύνοια στα κέρδη απο οτι ξέρω φαίνεται στον 5ο οίκο ή κάνω λάθος?? Δηλ. τυχερά παιχνίδια, χρήματα απο τυχερά παιχνίδια κλπ, τί ακριβώς κοιτάζουμε???

Μητσάκος
10-09-2010, 09:46 AM
Ερωτηση. Τα αναπάντεχα κέρδη (οχι τα επαγγελματικα ή οι κληρονομιές) ανήκουν στον 5ο οίκο?? Γενικά η εύνοια στα κέρδη απο οτι ξέρω φαίνεται στον 5ο οίκο ή κάνω λάθος?? Δηλ. τυχερά παιχνίδια, χρήματα απο τυχερά παιχνίδια κλπ, τί ακριβώς κοιτάζουμε???

Τζόγος, τυχερά παιχνίδια, ριψοκίνδυνες ενέργειες, στοιχήματα, λαχεία, πρακτορεία ΠΡΟΠΟ, όλα είναι του 5ου.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
10-09-2010, 09:51 AM
Ερωτηση. Τα αναπάντεχα κέρδη (οχι τα επαγγελματικα ή οι κληρονομιές) ανήκουν στον 5ο οίκο?? Γενικά η εύνοια στα κέρδη απο οτι ξέρω φαίνεται στον 5ο οίκο ή κάνω λάθος?? Δηλ. τυχερά παιχνίδια, χρήματα απο τυχερά παιχνίδια κλπ, τί ακριβώς κοιτάζουμε???
εχει ανοιξει ενα θεμα με αυτο που ρωτας
βαλε στην αναζητηση [δεξια πανω ακριβως της σελιδας]
Αστρολογια και Τυχερα παιχνιδια
Εχουν ενδιαφερων αυτα που λεει το αρθρο και ο αποψεις των μελων:bigsmile:


κουκι:bigsmile:

theresa_alma
10-09-2010, 05:39 PM
Με Κρονο στον 5ο και σε τετραγωνο με Πλουτωνα στον 2ο υπαρχει ελπιδα?

vikoza
10-09-2010, 06:07 PM
Με Κρονο στον 5ο και σε τετραγωνο με Πλουτωνα στον 2ο υπαρχει ελπιδα?

Τί λέει ο γενέθλιος 5ος οίκος σου ?:blink:

theresa_alma
11-09-2010, 08:53 PM
Τί λέει ο γενέθλιος 5ος οίκος σου ?:blink:

Τι να πει Vikoza μου?
5ος οικος στον Σκορπιο με Κρονο στις 22μ. 2ος οικος στον Λεοντα με Πλουτωνα στις 25μ.
Ευτυχως που υπαρχει ενα τριγωνο Πλουτωνα/Σεληνης στον Κριο και ενα εξαγωνο Κρονου/Αφροδιτης στον Αιγοκερω. Διαφορετικα...
Αλλα οσον αφορα τα τυχερα παιχνιδια, τιποτα απολυτως.

παλίρροια
11-09-2010, 08:59 PM
Τι να πει Vikoza μου?
5ος οικος στον Σκορπιο με Κρονο στις 22μ. 2ος οικος στον Λεοντα με Πλουτωνα στις 25μ.
Ευτυχως που υπαρχει ενα τριγωνο Πλουτωνα/Σεληνης στον Κριο και ενα εξαγωνο Κρονου/Αφροδιτης στον Αιγοκερω. Διαφορετικα...
Αλλα οσον αφορα τα τυχερα παιχνιδια, τιποτα απολυτως.

Νομίζω πως ο Ουρανός σχετίζεται με αναπάντεχα κέρδη ,:nuts:αλλά και ξαφνικές απώλειες:cry: στον 5ο οίκο,δεν ξέρω αν "ενοχοποιείται' και σε κάποιον αλλο οίκο.......:unsure:

vikoza
11-09-2010, 09:08 PM
Η Αφροδίτη σου κάνει καμμία άλλη όψη ; Ο Δίας ;:bigsmile:

theresa_alma
11-09-2010, 09:13 PM
Νομίζω πως ο Ουρανός σχετίζεται με αναπάντεχα κέρδη ,:nuts:αλλά και ξαφνικές απώλειες:cry: στον 5ο οίκο,δεν ξέρω αν "ενοχοποιείται' και σε κάποιον αλλο οίκο.......:unsure:

Ναι και εγω το πιστευω, ειδικα οταν ο Ουρανος κανει θετικη οψη με τον Ερμη. Εξαρταται βεβαια και απο τον οικο, τη μοιρα, το ζωδιο και παει λεγοντας. Καπου ειχε παρει το ματι μου πως ο Διας οταν ειναι αναδρομος φερνει τυχη. Μαζι δε με τον αναδρομο Ουρανο, αναπαντεχη τυχη, ελπιζω. Μπορει και να κανω λαθος. Περιμενω ομως να δω τι θα γινει τωρα που και οι δυο τους ειναι αναδρομοι και θα αγγιξουν εναν καλο προοδευμενο μου πλανητη. Θα δειξει.

theresa_alma
11-09-2010, 09:28 PM
Η Αφροδίτη σου κάνει καμμία άλλη όψη ; Ο Δίας ;:bigsmile:

Η Αφροδιτη μου απο τον 7ο οικο στις 23μ. του Αιγοκερω, κανει αντιθεση με τον Δια στις 20μ στον Καρκινο και τον Ουρανο στις 24μ επισης στον Καρκινο. Διας και Ουρανος στον 1ο οικο.
Επισης Αφροδιτη τετραγωνο Σεληνη στον Κριο 27μ και 10ος οικος
και Αφροδιτη τετραγωνο Ποσειδωνας στον Ζυγο 28μ και 4ος οικος.
Πως το βλεπεις?

vikoza
11-09-2010, 10:13 PM
Νομίζω ότι ο Κρόνος σου κάνει τρίγωνο με Δία και Ουρανό. Αυτή η όψη και ειδικά που βρίσκεται στο ζώδιο του Καρκίνου μιλά για κέρδη από ακίνητη περιουσία. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

Επίσης η σύνοδος Δία Ουρανού στον 1ο μας μιλά για απρόσμενα κέρδη, ειδικά αφού κάνει το τρίγωνο με τον Κρόνο στο Σκορπιό. Το τετράγωνο της Αφροδίτης με τον Ποσειδώνα μου χαλά τη συνταγή. :worried: Τί κυβερνά η Αφροδίτη στο χάρτη σου ? Μήπως 11ο ? :embarrest

theresa_alma
12-09-2010, 12:36 AM
Νομίζω ότι ο Κρόνος σου κάνει τρίγωνο με Δία και Ουρανό. Αυτή η όψη και ειδικά που βρίσκεται στο ζώδιο του Καρκίνου μιλά για κέρδη από ακίνητη περιουσία. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

Επίσης η σύνοδος Δία Ουρανού στον 1ο μας μιλά για απρόσμενα κέρδη, ειδικά αφού κάνει το τρίγωνο με τον Κρόνο στο Σκορπιό. Το τετράγωνο της Αφροδίτης με τον Ποσειδώνα μου χαλά τη συνταγή. :worried: Τί κυβερνά η Αφροδίτη στο χάρτη σου ? Μήπως 11ο ? :embarrest

Ισχυει αυτο που αναφερεις στην πρωτη παραγραφο, αλλα με πολες δυσκολιες.
Τωρα η Αφροδιτη μου βρισκεται στον 7ο οικο στον Αιγοκερω και στην προοδο της στις 27μ των Ιχθυων οπου αγγιζει την ακμη του 10 οικου μου.
Επι τη ευκαιρια, αν και ειναι off-topic, αποψε ειχε μια καταπληκτικη συνοδο νεας Σεληνης και Αφροδιτης. Τις απολαυσα και τις δυο μεσα σε μια σχισμη μαυρων συννεφων.

theresa_alma
12-09-2010, 12:47 AM
Νομίζω ότι ο Κρόνος σου κάνει τρίγωνο με Δία και Ουρανό. Αυτή η όψη και ειδικά που βρίσκεται στο ζώδιο του Καρκίνου μιλά για κέρδη από ακίνητη περιουσία. Ισχύει κάτι τέτοιο ?

Επίσης η σύνοδος Δία Ουρανού στον 1ο μας μιλά για απρόσμενα κέρδη, ειδικά αφού κάνει το τρίγωνο με τον Κρόνο στο Σκορπιό. Το τετράγωνο της Αφροδίτης με τον Ποσειδώνα μου χαλά τη συνταγή. :worried: Τί κυβερνά η Αφροδίτη στο χάρτη σου ? Μήπως 11ο ? :embarrest

Με καθυστερηση καταλαβα την τελευταια ερωτηση. Ναι η Αφροδιτη κυβερναει τον 11ο οικο μου.

enipeys
12-09-2010, 10:50 AM
Τι θα λεγατε για Δια Ουρανο αναδρομους στον ογδοο ?

joanna1975
13-09-2010, 11:04 AM
θα ήθελα και εγώ να σας ρωτήσω ο 5ος μου οίκος έίναι στον Αιγώκερο και ο κρόνος(11 οίκος) κάνει τρίγωνο με την σελήνη στο 7ο οικο.Επίσης ο κρόνος κάνει τετράγωνο με τον ουρανό στον 2ο οίκο; Υπάρχει καμμιά ένδειξη εύνοιας; Αν και μέχρι τώρα η τυχη μου σε τυχερά παιχνίδια είναι μηδαμινή!

Μητσάκος
13-09-2010, 11:58 AM
Τι θα λεγατε για Δια Ουρανο αναδρομους στον ογδοο ?
Θα λέγαμε ότι δεν μπορεί να ειπωθεί κάτι συγκεκριμένο, καθώς δυο πλανήτες -έστω και ανάδρομοι- σε έναν Οίκο μπορεί να σημαίνουν κάτι, αλλά μπορεί και όχι. Ποιος είναι ο κυβερνήτης του 8ου, τι όψεις κάνει και τι κυβερνάνε αυτοί οι δύο και τι όψεις κάνουν; Τουτέστιν, χρειάζεται σχεδόν πλήρης ανάλυση του χάρτη για να απαντηθεί το ερώτημα. Από μόνη της η θέση δείχνει ότι μπορεί να υπάρξουν οφέλη (προίκα, κληρονομιά π.χ.) αλλά και να χαθούν...

θα ήθελα και εγώ να σας ρωτήσω ο 5ος μου οίκος έίναι στον Αιγώκερο και ο κρόνος(11 οίκος) κάνει τρίγωνο με την σελήνη στο 7ο οικο.Επίσης ο κρόνος κάνει τετράγωνο με τον ουρανό στον 2ο οίκο; Υπάρχει καμμιά ένδειξη εύνοιας; Αν και μέχρι τώρα η τυχη μου σε τυχερά παιχνίδια είναι μηδαμινή!
Και εδώ σχεδόν μια από τα ίδια, αν και κάπως πιο σαφώς διατυπωμένο το ερώτημα. Το τετράγωνο όμως του κυβερνήτη του 5ου με τον Ουρανό και μάλιστα από τον Οίκο των οικονομικών, μάλλον δεν προϊδεάζει για εύνοια.

joanna1975
13-09-2010, 12:05 PM
Σ' ευχαριστώ Μητσάκο μου για την απάντησή σου. έχεις απόλυτο δίκιο!Νίωθω τρομερό περιορισμό έστω και σε μικρό ποσά!