PDA

View Full Version : Ωροσκοπος ηλιακης πανω σε γενεθλιο κρονο??



teetyna
08-09-2010, 01:26 PM
Πως θα μπορουσατε να ερμηνευσετε τη συνοδο του ωροσκοπου της ηλιακης επιστροφης ενος ατομου με την συνοδο κρονου-ποσειδωνα του γενεθλιου του?
Λιγο πιο συγκεκριμενα να σας πω τα εξης για οποιον ασχοληθει.. Η συνοδος αυτη γινεται στον αιγοκερω (μοιρες:ωροσκοπος 8,58 και κρονος-ποσειδωνας 10 κ 11 αντιστοιχα) μεσα στον 1ο γενεθλιο οικο,με κρονο κυβερνητη 2ου και ποσειδωνα κυβερνητη 3ου.
Προσπαθω να καταλαβω καλυτερα τα 'σημαδια' που δινει η αστρολογια στην ηλιακη επιστροφη και θα με βοηθουσατε πολυ αν δινατε κ εσεις καποια ερμηνεια.Για οποιαδηποτε αλλη πληροφορια ευχαριστως να σας πω. Ευχαριστω..

vikoza
08-09-2010, 02:00 PM
Eμένα θα με ενδιέφερε να μάθω αν το άτομο είναι γεννημένο μέρα ή νύχτα !:unsure:

Αν κατάλαβα καλά ο Ετήσιος Ωροσκόπος ουσιαστικά πέφτει κοντα στο γενέθλιο Ωροσκόπο ?

teetyna
08-09-2010, 03:57 PM
vikoza, ειμαι γεννημενη απογευματινη ωρα και συγκεκριμενα 7κ20 μμ. Ο γενεθλιος ωροσκοπος απεχει αρκετα απο τον ετησιο και ειναι σε αλλο ζωδιο (ευτυχως?),στις 17 του τοξοτη...

vikoza
08-09-2010, 06:07 PM
Aφού ο Ετήσιος Ωροσκόπος πέφτει πάνω στη γενέθλια σύνοδο του Κρόνου και του Ποσειδώνα σχηματίζει τις όψεις της συνόδου. Από αυτές θα εξαρτηθεί το αποτέλεσμα της ερμηνείας.

Τί δηλώνει στο γενέθλιό σου αυτή η σύνοδος ??? :bigsmile:

teetyna
08-09-2010, 06:28 PM
ναι και συγκεκριμενα οι οψεις που σχηματιζει η συνοδος κρονου-ποσειδωνα στον γενεθλιο και αρα κ ο ετησιος ωροσκοπος μου ταυτοχρονα ειναι οι εξης
αντιθεση με ηλιο ανοχης 2 μοιρων
τριγωνο με σεληνη ανοχης 1,5
εξαγωνο πλουτωνας ανοχης 3,5
και τελος μια ακομη συνοδο με ουρανο μεγαλης ανοχης 5,5.
Απ'οτι ξερω αυτη η συνοδος κρονου με ποσειδωνα ειναι μια αρκετα περιεργη συνοδος που προσπαθει να συνδιασει τον ιδεαλισμο και την φαντασια/ουτοπια του ποσειδωνα με την σκληροτητα,την ψυχρη λογικη κ τον ρεαλισμο του κρονου. Αν κ επιρεαζει μεγαλη γενια,εμενα βρισκοντας στον 1ο γενεθλιο προκαλει διχασμο αναμεσα στην σκληρη πραγματικοτητα και την φαντασιοπληξια του ατομου? και μαλιστα να υποθεσω οτι λογω αυτης της θεσης του ετησιου ωροσκοπου ενεργοποιειται και η σκληρη αντιθεση με τον ηλιο απο τον γενεθλιο 7ο? αν σκεφτω οτι εχω πολλα θεματακια εκ γεννετης με τον 7ο μου λογω συνωστισμου πλανητων (ερμη,δια και ηλιο) και σε συνδιασμο με τον ετησιο ερμη που επεσε κριβως πανω στον γενεθλ ηλιο, μαλλον καταλαβαινω οτι φετος ο 7ος-1ος θα ειναι γολγοθας ε? σε κουρασα,σκεψεις εκθετω..

vikoza
08-09-2010, 07:29 PM
ναι και συγκεκριμενα οι οψεις που σχηματιζει η συνοδος κρονου-ποσειδωνα στον γενεθλιο και αρα κ ο ετησιος ωροσκοπος μου ταυτοχρονα ειναι οι εξης
αντιθεση με ηλιο ανοχης 2 μοιρων
τριγωνο με σεληνη ανοχης 1,5
εξαγωνο πλουτωνας ανοχης 3,5
και τελος μια ακομη συνοδο με ουρανο μεγαλης ανοχης 5,5.
Απ'οτι ξερω αυτη η συνοδος κρονου με ποσειδωνα ειναι μια αρκετα περιεργη συνοδος που προσπαθει να συνδιασει τον ιδεαλισμο και την φαντασια/ουτοπια του ποσειδωνα με την σκληροτητα,την ψυχρη λογικη κ τον ρεαλισμο του κρονου. Αν κ επιρεαζει μεγαλη γενια,εμενα βρισκοντας στον 1ο γενεθλιο προκαλει διχασμο αναμεσα στην σκληρη πραγματικοτητα και την φαντασιοπληξια του ατομου? και μαλιστα να υποθεσω οτι λογω αυτης της θεσης του ετησιου ωροσκοπου ενεργοποιειται και η σκληρη αντιθεση με τον ηλιο απο τον γενεθλιο 7ο? αν σκεφτω οτι εχω πολλα θεματακια εκ γεννετης με τον 7ο μου λογω συνωστισμου πλανητων (ερμη,δια και ηλιο) και σε συνδιασμο με τον ετησιο ερμη που επεσε κριβως πανω στον γενεθλ ηλιο, μαλλον καταλαβαινω οτι φετος ο 7ος-1ος θα ειναι γολγοθας ε? σε κουρασα,σκεψεις εκθετω..

Ενεργοποιούνται όλες οι όψεις τους . ¶ρα, στις όποιες δυσκολίες αντιμετωπίζεις( αντίθεση με τον Ήλιο) , έχεις και την ανάλογη βοήθεια ( τρίγωνο με τη Σελήνη και εξάγωνο με τον Πλούτωνα). :love:

teetyna
08-09-2010, 08:51 PM
ευχαριστω vikoza.. οποιοσδηποτε θα ηθελε να δωσει επιπλεον ερμηνεια θα ηταν καλοδεχουμενο.:cheesy: