PDA

View Full Version : Αρης και ηλιος σε συναστρια!!



MrGalaxy
07-09-2010, 11:50 AM
Καιρό τωρα με απασχολεί μια σύνοδος που εχω Αρη-Ηλιου με καποιο ατομο που επροκειτο να γνωρίσω!!:laugh: Εχω ακούσει πως μια τετοια συνοδος να προκαλει τσακωμους....... Αυτο αληθευει... Και αν όχι..... Ποια μπορεί να είναι η λειτουργεία μιας τέτοιας γωνίας...!?:embarrest

Με Αγαπή και Τρέλα!!:nuts:
Νάσος!!

kinky_skorpina
07-09-2010, 12:29 PM
Αγαπητέ Νάσο...δε μας λες σε ποιόν ανήκει ο Ήλιος και σε ποιον ο ¶ρης. Ας παρουμε και τις δυο περιπτώσεις λοιπόν...
Αν ο δικός σου ¶ρης κάνει σύνοδο με τον Ήλιο της συντρόφου σου, δείχνει ότι θα διαδραματίσεις έναν πολύ ενεργό ρόλο στους στόχους της, χαρίζοντάς της δύναμη και επιρροή στα μαθήματα ζωής που παίρνει και βοηθώντας την να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις και να υπερνικήσει τα εμπόδια. Η όψη δείχνει και μια ισχυρή σεξουαλικότητα ανάμεσα στο ζευγάρι! Αν πάλι ο ¶ρης της ερωτικής σου συντρόφου κάνει σύνοδο με τον Ήλιο σου, η έμφαση θα δοθεί στους δικούς σου στόχους και η σύντροφός σου θα είναι αυτή που θα ενθαρρύνει τις δικές σου προσπάθειες.
Το άτομο με τον Ήλιο βρίσκει το άλλο επιθετικό, αδιάλλακτο και απαιτητικό. Ωστόσο οταν ελεγχθεί, ο συνδυασμός αυτός μπορεί να δημιουργήσει ένα δυναμικό δίδυμο, ικανό για εποικοδομητική και δημιουργική εργασία.
Γενικά είναι μια όψη που μπορεί να λειτουργήσει σε διπλή κατευθυνσή. Δίνει δυναμικότητα και μεγάλες ικανότητες συνεργασίας σε κοινούς στόχους ή ανταγωνισμό και εκδηλώνει ζητήματα προβολής και επιβολής. Από μόνη της η όψη δεν δηλώνει τρυφερότητα ή αγάπη. Κυρίως αναφέρεται σε φυσική έλξη.Αν εκδηλωθεί θετικά παράγει ταύτιση αυτοέκφρασης του ενός με την παρόρμηση του άλλου, με αποτέλεσμα μια πολύ ενεργητική σχέση. Αν εκδηλωθεί αρνητικά, τα μέλη θα αναλώνονται σε εγωιστικούς καυγάδες και παιχνίδια εξουσίας αλλα αν εκμεταλλευτούν θετικά τη δυνατή σεξουαλικότητα που παράγει η όψη μπορούν κάλλιστα να επιλύουν τις διαφορές τους στο κρεβάτι!!!:embarrest .Το πως θα εκδηλωθεί(θετικά ή αρνητικά) εξαρτάται απο το πόσο πνευματικά εξελιγμένα είναι τα δύο μέλη του ζευγαριού αλλα και απο τις άλλες όψεις της συναστρίας, κατα πόσο βοηθητικές είναι. Ενα τρίγωνο/εξάγωνο Σελήνης-Ερμή π.χ ή γενικά τα φώτα σε καλές όψεις μεταξύ τους και με τον Ερμή του ενός ή του άλλου θα δώσουν στο ζευγάρι την ικανότητα να συζητά και να εκλογικεύει τις διαφορές του ωστε να καταλήγει τελικά σε συμφωνία,εστω κι αν αυτό σημαίνει απλα την αποδοχή και το σεβασμό στις διαφορετικές απόψεις του άλλου,χωρίς να έχει σημασία ποιός έχει δίκιο και ποιός άδικο!!!
Προσωπικά δεν θεωρώ οτι τα καβγαδάκια που φέρνει η όψη αυτή μπορεί να είναι απειλητικά για τη σχέση,μάλλον το αλατοπίπερο αυτής θα τα χαρακτήριζα...νομίζω οτι το τετράγωνο θα το έκανε αυτο,η σύνοδος εχει πιο συχνά ικανότητες ταύτισης και συγχώνευσης/συνεργασίας των ιδιοτήτων των δυο εμπλεκόμενων πλανητών παρά σύγκρουσης,κατα την ταπεινή μου γνώμη!!:love:

MrGalaxy
07-09-2010, 12:45 PM
Ωχ.....Και το βλέπω να ερχεται.... Εναν τεραστιο κουβα με σκατα για να με περιλουσει........:laugh:
Αυτη εχει τον ήλιο..... Και γω τον Αρη......... Ειναι αυτη που θέλει ο καλύτερος μου φίλος και δεν μου την έχει γνωρίσει ακόμα...... Αλλα εχτες που είδα το ωροσκόπιο της..... Μπορούσα να δω το ότι ήταν ερωτευμένος εκεινος.... Αλλα οχι αυτήν να θέλει αυτόν... Και το θέμα ειναι ότι ταιριάζει με το με το ωροσκόπιο μου.... περισσότερο από καθε αλλο ωροσκόπιο.... Και τρέμω την ιδέα οτι μπορει να γινει κάποιο μεγάλο μπέρδεμα....:unsure: Ηλπιζα οτι θα μπορούσε να είναι αρνητικό αλλα δεν το βλέπω...! :cry:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
07-09-2010, 01:24 PM
Ωχ.....Και το βλέπω να ερχεται.... Εναν τεραστιο κουβα με σκατα για να με περιλουσει........:laugh:
Αυτη εχει τον ήλιο..... Και γω τον Αρη......... Ειναι αυτη που θέλει ο καλύτερος μου φίλος και δεν μου την έχει γνωρίσει ακόμα...... Αλλα εχτες που είδα το ωροσκόπιο της..... Μπορούσα να δω το ότι ήταν ερωτευμένος εκεινος.... Αλλα οχι αυτήν να θέλει αυτόν... Και το θέμα ειναι ότι ταιριάζει με το με το ωροσκόπιο μου.... περισσότερο από καθε αλλο ωροσκόπιο.... Και τρέμω την ιδέα οτι μπορει να γινει κάποιο μεγάλο μπέρδεμα....:unsure: Ηλπιζα οτι θα μπορούσε να είναι αρνητικό αλλα δεν το βλέπω...! :cry:

καλα βρε πουλακι μου ολα αυτα τα παραπανω
τα λες χωρις καν:nuts:να την εχεις γνωρισειιιιιιι!!!:nuts:

αχ.. ψαρακι μου!!.:toung::bigsmile:

MrGalaxy
07-09-2010, 01:36 PM
Καλά..... Θα δεις...!!:laugh:
Δεν ξερεις για τα διαβολικά παιχνίδια της τύχης........ :weird: Εμένα μου συμβαίνουν συνέχεια...... Και επειδή είδα το ωροσκόπιο της είδα και μια ηλιακή επιστροφη του φίλου μου όπου Ο Κρόνος του είναι στον 11 γενέθλιο οίκο....... Ω ναι........ Είμαι σίγουρος ότι κάτι διαβολικό θα παιχτεί........ Και Ναι!! Ειμαι ψαράκι αλλά όχι ο Ποσειδώνας μου έχει πέράσει από μια Σελήνη όπου μου έδωσε ένα ισχυρό σοκ..... Και μετά από έναν κρόνο που με ξύπνησε από πολλές ψευδαισθήσεις που είχα!!:laugh:

Μητσάκος
07-09-2010, 01:40 PM
Καλά..... Θα δεις...!!:laugh:
Δεν ξερεις για τα διαβολικά παιχνίδια της τύχης........ :weird: Εμένα μου συμβαίνουν συνέχεια...... Και επειδή είδα το ωροσκόπιο της είδα και μια ηλιακή επιστροφη του φίλου μου όπου Ο Κρόνος του είναι στον 11 γενέθλιο οίκο....... Ω ναι........ Είμαι σίγουρος ότι κάτι διαβολικό θα παιχτεί........ Και Ναι!! Ειμαι ψαράκι αλλά όχι ο Ποσειδώνας μου έχει πέράσει από μια Σελήνη όπου μου έδωσε ένα ισχυρό σοκ..... Και μετά από έναν κρόνο που με ξύπνησε από πολλές ψευδαισθήσεις που είχα!!:laugh:

Αυτό ακριβώς κάνει ο Ποσειδώνας... Νομίζεις ότι τα βλέπεις καθαρά...:bigsmile:

whisperer
07-09-2010, 01:44 PM
Επιτρέψτε μου να συμπληρώσω....και χωρίς καν να είναι γνώστης για αυτό ο φίλος σου! (σωστά υποθέτω...?) :embarrest
Φίλε μου Νάσο...αν και φοβάμαι ότι θα βγούμε off topic οπότε καλύτερα να το αποφεύγαμε...αλλά θα με ενδιέφερε να μάθω πως αστρολογικά εντόπισες ότι εκείνος είναι ερωτευμένος μαζί της ενώ εκείνη οχι. :unsure:
Μπορεί να διέγνωσες ότι το ωροσκόπιο της ταιριάζει με το δικό σου...ΑΛΛΑ καλό θα ήταν να συμπεριλάβεις και ένα τρίτο ωροσκόπιο το οποίο είναι αναπόφευκτα εμπλεκόμενο....αυτό του φίλου σου :embarrest (αν και από ότι μπορώ να καταλάβω από την ανησυχία σου...δεν το έχεις αγνοήσει και εντελώς....)
ασε που θα μπορούσε κάποιος να σου βρει 50 τέτοια ωροσκόπια τα οποία ταιριάζουν πολύ καλά με το δικό σου αλλά τι να το κάνεις αν οι καταστάσεις και οι συγκυρίες (χωροταξικές, συναισθηματικές, τύχης, timing και ένα κάρο άλλες) δε λειτουργήσουν υπερ της συνάντησης και του δεσίματος και των προϋποθέσεων ώστε να σας δώσουν την ευκαιρία να "εφαρμόσετε" την καλή σας συναστρία....ε? έτσι δεν είναι....? :unsure:

ελπίζω ειλικρινά να μην παρεξηγηθώ....όλα αυτά στα λέω φιλικά και με συμπάθεια... :embarrest


καλα βρε πουλακι μου ολα αυτα τα παραπανω
τα λες χωρις καν:nuts:να την εχεις γνωρισειιιιιιι!!!:nuts:

αχ.. ψαρακι μου!!.:toung::bigsmile:

MrGalaxy
07-09-2010, 01:49 PM
Ρfffffff...... Μα τα βλέπω.......... Δεν βλέπω αυτό που θέλω να δω........ Βλέπω την πραγματικότητα........ Αλλά αν έτσι κι αλλίως η πραγματικότητα μου είναι μία ψευδαίσθηση όπου δεν μπορω να ξυπνήσω,τότε αυτή η ψευδαίσθηση γίνεται πραγματικότητα και μαθαίνεις να λειτουργείς μέσα απο αυτή.......... Και επείδη έχει περάσει και από έναν Κρόνο μου..... Σιγουρα θα έχω μάθει κάτι...... Αυτό ή θα είναι να ζω στην πραγματικότητα ή να λειτουργώ μέσα από την ψευδαίσθηση!! :blink:

MrGalaxy
07-09-2010, 01:57 PM
Είδα τις γωνίες της μάυρης Σελήνης να έχει ένα τετράγωνο με την αφροδίτη του και είδα ακόμη την Σελήνη του να κάνει αντίθεση με την αφροδίτη της......:weird:

Και το θέμα είναι πως ο Κρόνος της πολύ δινει στο ωροσκόπιο του.....Και σίγουρα θα μάθει πολλά αλλά με αυτα τα τετράγωνα που κάνει μάλλον θα τα μάθει με τον δύσκολο τρόπο......:unsure:

Και έχεις δίκιο για αυτό που λες για τα 50 ωροσκόπια....... Αλλά δεν δεν έχω ξανα δει κάτι τέτοιο..... Ποτε μου.......

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
07-09-2010, 01:59 PM
Ρfffffff...... Μα τα βλέπω.......... Δεν βλέπω αυτό που θέλω να δω........ Βλέπω την πραγματικότητα........ Αλλά αν έτσι κι αλλίως η πραγματικότητα μου είναι μία ψευδαίσθηση όπου δεν μπορω να ξυπνήσω,τότε αυτή η ψευδαίσθηση γίνεται πραγματικότητα και μαθαίνεις να λειτουργείς μέσα απο αυτή.......... Και επείδη έχει περάσει και από έναν Κρόνο μου..... Σιγουρα θα έχω μάθει κάτι...... Αυτό ή θα είναι να ζω στην πραγματικότητα ή να λειτουργώ μέσα από την ψευδαίσθηση!! :blink:

βρε Νασο μου
πολυ Ποσειδωνειο το παραπανω ποστ σου
δεν καταλαβα τιποτα..:nuts:




υ.γ
μας περιμενει τωρα μια μαυρη τρυπα ολη δικια μας !!!:cheesy::bigsmile:

MrGalaxy
07-09-2010, 02:11 PM
βρε Νασο μου
πολυ Ποσειδωνειο το παραπανω ποστ σου
δεν καταλαβα τιποτα..:nuts:




υ.γ
μας περιμενει τωρα μια μαυρη τρυπα ολη δικια μας !!!:cheesy::bigsmile:

Ειμαι σίγουρος οτι το κάνεις επιτηδες!!:nuts:

χαχαχαχαοαχαχαχα0χαχα!!!

Μητσάκος
07-09-2010, 02:11 PM
Είδα τις γωνίες της μάυρης Σελήνης να έχει ένα τετράγωνο με την αφροδίτη του και είδα ακόμη την Σελήνη του να κάνει αντίθεση με την αφροδίτη της......:weird:

Και το θέμα είναι πως ο Κρόνος της πολύ δινει στο ωροσκόπιο του.....Και σίγουρα θα μάθει πολλά αλλά με αυτα τα τετράγωνα που κάνει μάλλον θα τα μάθει με τον δύσκολο τρόπο......:unsure:

Και έχεις δίκιο για αυτό που λες για τα 50 ωροσκόπια....... Αλλά δεν δεν έχω ξανα δει κάτι τέτοιο..... Ποτε μου.......
Ώστε η Μαύρη Σελήνη της κάνει τετράγωνο με την Αφροδίτη και η Σελήνη του αντιτίθεται στην Αφροδίτη της!
Πέσ' τα, βρε άνθρωπε, να το καταλάβουμε από την αρχή, και καθόμαστε και μιζεριάζουμε με δευτερεύοντα σώματα (π.χ. Ήλιος, Ερμής, ¶ρης κλπ, κλπ) και οικοθεσίες :nuts:

MrGalaxy
07-09-2010, 02:18 PM
Μητσάκο!!:nuts: Πήρα και τα "δευτερεόντα σώματα" και τις οικοθεσίες και κατάλαβα γιατί τον βλέπει σαν φίλο...... Και η σελήνη αντίθεση αφροδίτη ειναι χαρακτηριστικό ενός μονόπλευρου έρωτα...."Από ότι τουλάχιστον έχω παρατηρήσει......":laugh:

vikoza
07-09-2010, 02:20 PM
Είδα τις γωνίες της μάυρης Σελήνης να έχει ένα τετράγωνο με την αφροδίτη του και είδα ακόμη την Σελήνη του να κάνει αντίθεση με την αφροδίτη της......:weird:

Και το θέμα είναι πως ο Κρόνος της πολύ δινει στο ωροσκόπιο του.....Και σίγουρα θα μάθει πολλά αλλά με αυτα τα τετράγωνα που κάνει μάλλον θα τα μάθει με τον δύσκολο τρόπο......:unsure:

Και έχεις δίκιο για αυτό που λες για τα 50 ωροσκόπια....... Αλλά δεν δεν έχω ξανα δει κάτι τέτοιο..... Ποτε μου.......

Αυτό που έχω να σου προτείνω είναι να αφήσεις να εξελιχθεί η σχέση του φίλου σου με την κοπελλιά , να είσαι κοντά στο φίλο σου, να μην του τη φέρεις. Αν τελικά δεν ευδοκιμήσει η σχέση τους και εφ' όσον συνεχίζεις να ενδιαφέρεσαι γι' αυτή... τότε ξαναμιλάμε ! :bigsmile: Ό, τι λάμπει δεν είναι χρυσός :nea:

Κάνε και το δικό σου το ετήσιο. Τί συμπέρασμα βγαίνει ;;;

Θα περιμένουμε τα νέα σου !!! :love:

MrGalaxy
07-09-2010, 02:27 PM
Βασικά αυτό θα έκανα έτσι κι αλλιώς.... Αλλά δεν μπορώ να είμαι σιγουρος για το τι θα γίνει...... Και το τι θα θέλει αυτή....!! Α! Και δεν ενδοιαφέρομαι για αυτή...... Αφού καλά καλά δεν την έχω γνωρίσει........:laugh:

Μητσάκος
07-09-2010, 02:32 PM
Μητσάκο!!:nuts: Πήρα και τα "δευτερεόντα σώματα" και τις οικοθεσίες και κατάλαβα γιατί τον βλέπει σαν φίλο...... Και η σελήνη αντίθεση αφροδίτη ειναι χαρακτηριστικό ενός μονόπλευρου έρωτα...."Από ότι τουλάχιστον έχω παρατηρήσει......":laugh:

1ον ¶γνωσται αι βουλαί του Σύμπαντος! (και το "φιλικό" καλό είναι ενίοτε)...
2ον Εγώ πάντως την αντίθεση Σελήνης/Αφροδίτης δεν την έχω στο μυαλό μου σαν "μονόπλευρο" έρωτα, αλλά σαν μια αρχική δυσκολία στην έκφραση του συναισθήματος, λόγω φαινομενικών διαφορών, που στη συνέχεια όμως, και σχετικά εύκολα, μπορεί να γεφυρωθούν και να δημουργηθεί μια πολύ στενή (και ερωτικά) σχέση. Φυσικά, οι παρατηρήσεις σου μπορεί να βασίζονται σε μεγαλύτερο δείγμα, ή η βιβλιογραφία μου να μην είναι τόσο επίκαιρη και πλούσια... :bigsmile:

Χρυσάνθη
07-09-2010, 02:37 PM
Ναι ωραία όλα αυτά... ξέρεις με πόσους (ε καλά όχι και με πολλούς, αλλά..) το ωροσκόπιό μου έλεγε ΝΑΤΟΣ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕΣ!!??? Ε??? και όχι μόνο λιλιθ αλλά ηλιοσεληνιακά δίπολα, αφροάρηδες, όψεις με ωροσκόπο,... οι πλανήτες αυτών στον 7ο δικό μου, οι δικοί μου στους 4ο, 5ο....να είμαι μέσα στις προδιαγραφές σελήνης ΚΑΙ αφροδίτης του,... να είναι μέσα στις προδιαγραφές Ήλιου ¶ρη μου,.....να έχει υπάρξει σχέση και μετά να (ή να μη μου πουν καθόλου...τι τώρα εξηγήσεις θα δίνουμε?) μου πουν αριβεντέρτσι Ρώμα????????? Αφού σκέφτηκα να τους μάθω αστρολογία για να τους πείσω ότι παιδάκι μου πες μου ΠΟΥ θα βρεις καλύτερη!!?? Γι αυτό σου λέω, γνώρισέ την πρώτα, και που ξέρεις μπορεί να κάνετε μια ωραία φιλία,... γιατί και πιο ταιριαστός αν υποθέσουμε ότι της είσαι μπορεί αυτή σε τούτη τη φάση ζωής να θέλει κάτι πιο αταίριαστο βρε αδερφέ.... έτσι να ζοριστεί λιγάκι...
Πάντως από ότι έχω παρατηρήσει εγώ, η συναστρία αναφέρεται στο κατά πόσο δύο άνθρωποι ταιριάζουν αλλά πότε έλκονται,..... αυτό, μόνο ο φτερωτός Θεός το ξέρει...(αλιώς θα τα είχαμε λύσει όλα με τα κομπιούτερ).

MrGalaxy
07-09-2010, 02:50 PM
1ον Μητσάκο..... Το φιλικό είναι μερικές φορές τέλειο!!
2ον το δείγμα που είχα ήταν 6 άτομα απ'τα οποία τα δύο δεν ήμουν σίγουρος το τι παιζόταν.... Αλλα ίσως να χεις δίκιο......

Και Χρυσάνθη μου.... Εχεις δίκιο........ Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θέλω να την γνωρίσω γιατί μπορει να την ερωτευθω..... Και μέτα ποιον μαζευει τον φίλο μου........ Πάντως θέλω να πιστεύω πως πάντα υπάρχει κάποιος λόγος που φεύγουν κάποιοι άνθρωποι απ'την ζωή μας....... Και συνέχισε να ψάχνεις!!!:bigsmile: Μη τα παρατάς...
Αν συνεχίσεις να ψάχνεις κάποτε θα βρεις κάτι καλο!! :bigsmile:

Μητσάκος
07-09-2010, 02:52 PM
........................
Πάντως από ότι έχω παρατηρήσει εγώ, η συναστρία αναφέρεται στο κατά πόσο δύο άνθρωποι ταιριάζουν αλλά πότε έλκονται,..... αυτό, μόνο ο φτερωτός Θεός το ξέρει...(αλιώς θα τα είχαμε λύσει όλα με τα κομπιούτερ).
Το ...Σύμπαν, σε ενημερώνει και για αυτό :bigsmile:
Δεν είναι όλες οι περίοδοι ίδιες, μπορεί π.χ. να τρώω κανέναν Κρόνο και να είμαι στις μαύρες μου και να περάσει από δίπλα η αδελφή ψυχή μου με τις καλύτερες των διαθέσεων και να μην το οσμιστώ ούτε κατά διάνοια...:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
07-09-2010, 02:53 PM
δεν ξερω βρε Νασο αν το κανω επιτιδες..
ομως ολοι οσοι σου απανταμε τωρα ειμαστε ΤΟΞΟΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!:laugh:χαααα!!!:c heesy:

MrGalaxy
07-09-2010, 03:00 PM
Προτιμώ να πιστεύω πως αν είναι πραγματικά η αδελφή ψυχή σου θα το καταλάβεις!!!

Και cOOKIE μου!!
Το σύμπαν έχει συνομοτήσει και για αυτή τη "διαβολική" συμπτωση!! :laugh::laugh::laugh::nuts:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
07-09-2010, 03:01 PM
.!! Α! Και δεν ενδοιαφέρομαι για αυτη...:laugh:

βρε ψαρακλα μας δουλευεις;:nuts::cheesy:


:love::love:

MrGalaxy
07-09-2010, 03:02 PM
Αφου δεν την έχω γνωρίσει ακόμα!!:laugh:
Φοβάμαι το τι θα γίνει όταν τη γνωρίσω.....:bigsmile::embarrest

Χρυσάνθη
07-09-2010, 03:14 PM
Το ...Σύμπαν, σε ενημερώνει και για αυτό :bigsmile:
Δεν είναι όλες οι περίοδοι ίδιες, μπορεί π.χ. να τρώω κανέναν Κρόνο και να είμαι στις μαύρες μου και να περάσει από δίπλα η αδελφή ψυχή μου με τις καλύτερες των διαθέσεων και να μην το οσμιστώ ούτε κατά διάνοια...:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
ααααααα με προσέχεις!!... πιο πολύ από ότι εγώ...!!! μιλάς κυριολεκτικά για το πότε (χρονικό) και συμφωνώ απολύτως, αλλά εγώ μιλούσα για το ποιός χαρακτήρας θα μου τραβήξει τη προσοχή (βλέπεις ζευγάρια που δεν έχουν και τις τρελές όψεις μεταξύ τους για παράδειγμα, αλλά υπάρχει έλξη).... τώρα δηλ εσύ λες ότι όποιος συμβατός βρεθεί τη στιγμή που εγώ τρώω τα βέλη, θα την πατήσω??? ενδιαφέρον.... αν θες μπορείς να ανοίξεις καινούριο ποστ για το πότε είναι πιθανό αυτό..!!!!!
Ναι βέβαια (για Δ.Κ) γιατί μόνο για έναν τοξότη ένα τέτοιο θέμα θα ήταν υψίστης προτεραιότητας!!! Σορρυ Νάσο μου!
Και σόρρυ για το :offtopic: .... αλλά ο ¶ρης του ποστ μας ξεσήκωσε τον Ήλιο....

παλίρροια
07-09-2010, 07:52 PM
:toung: .......Αν φέρνει καβγαδάκια το τετράγωνο....:embarrest η Αντίθεση...:nuts: Ηλιου της γυναίκας με τον Αρη του συντρόφου της....:nuts:......τι φέρνει??????
.........:nuts::nuts: Αντιθέσεων συνέχεια......:laugh: για να μην πλήττουμε κιόλας βρε παιδιά.....
Αντιμέτωπίστε το με χαμόγελο γιατί τώρα ξέρεις......εκ των προτέρων.....:toung: οτι και να πεί ,όπως και να συμπεριφερθεί ο άλλος το ταίρι του θα είναι ......αντίθετο......:toung: οπότε δεν ανησυχείς πια..........:love:

Χρυσάνθη
07-09-2010, 08:18 PM
:toung: .......Αν φέρνει καβγαδάκια το τετράγωνο....:embarrest η Αντίθεση...:nuts: Ηλιου της γυναίκας με τον Αρη του συντρόφου της....:nuts:......τι φέρνει??????
.........:nuts::nuts: Αντιθέσεων συνέχεια......:laugh: για να μην πλήττουμε κιόλας βρε παιδιά.....
Αντιμέτωπίστε το με χαμόγελο γιατί τώρα ξέρεις......εκ των προτέρων.....:toung: οτι και να πεί ,όπως και να συμπεριφερθεί ο άλλος το ταίρι του θα είναι ......αντίθετο......:toung: οπότε δεν ανησυχείς πια..........:love:
Την ένταση γενικά δεν την αποφεύγεις με αυτήν την όψη, που όμως μπορεί να διοχετευτεί κάπου (στο κρεβάτι πχ) δημιουργικά και επειδή η αντίθεση μπορεί να λειτουργήσει ως αλληλοσυμπλήρωση, νομίζω τα θετικά για δραστηριοποιήση και θέματα στόχων που αναφέρθηκαν πιο πάνω ισχύουν. Σίγουρα παρατηρείται μια διαφορά στον τρόπο που ενεργούν και οι δύο, αλλά αυτό μπορεί κιόλας να μας γοητεύσει.. (προσωπική εμπειρία) και να γίνει πηγή έλξης.

EPANASTATIS24
07-09-2010, 08:24 PM
Καλή όψη τη βλέπω εγώ, αν έχεις και ανθεκτικό κρεβάτι, μια χαρά θα τα πάτε :bigsmile:

παλίρροια
07-09-2010, 08:26 PM
Καλή όψη τη βλέπω εγώ, αν έχεις και ανθεκτικό κρεβάτι, μια χαρά θα τα πάτε :bigsmile:

.......:laugh::laugh::laugh:............:nuts::nut s:........:love::love:........Ετσι λές εσύ....... μπορεί να 'ναι και έτσι......:toung:

Κοραλλία Μόζορα
07-09-2010, 09:41 PM
Αφού μπήκαν κι άλλα ζώδια στην συζήτηση εκτός απ' τους Τοξότες (γεια σου Δεσποινάρα μου!!) ας θέσω κι εγώ δυο σημεία:

1. Η αντίθεση Σελήνης/Αφροδίτης από μόνη της ως όψη είναι πολύ θετική σε συναστρία

2. Το τελευταίο πράγμα που κοιτάμε σε μια συναστρία (ως διαδικασία) είναι τις όψεις μεταξύ των δύο ωροσκοπίων. Αν μείνουμε στις όψεις χάνουμε την ουσία της σχέσης. Μπορεί να δούμε τέλεια συναστρία από πλευράς όψεων και η σχέση να μην δέσει και να δούμε δυο άτομα χωρίς όψεις στην συναστρία τους και να έχουν μια πολύ δυνατή σχέση.

MrGalaxy
07-09-2010, 10:37 PM
Ναι.... Αλλα Κοραλλία μου οι οικοι δεν είναι που έχουν σημαντικό ρόλο..... Για να πετύχει κάτι..... Σε αυτή την περίπτωση μία σχέση....? Και νομίζω πως θέλει να έχει και κάτι αλλό για να δουλέψει η αφροδίτη-Σελήνη... Κάτι που να κάνει και αυτόν με την αφροδίτη να έλκεται στον άλλο....!:bigsmile:

παλίρροια
07-09-2010, 10:52 PM
Ναι.... Αλλα Κοραλλία μου οι οικοι δεν είναι που έχουν σημαντικό ρόλο..... Για να πετύχει κάτι..... Σε αυτή την περίπτωση μία σχέση....? Και νομίζω πως θέλει να έχει και κάτι αλλό για να δουλέψει η αφροδίτη-Σελήνη... Κάτι που να κάνει και αυτόν με την αφροδίτη να έλκεται στον άλλο....!:bigsmile:

Είναι και αυτή μια απο τις πολλές όψεις που μπορεί να διαθέτει μια συναστρία.....:unsure:
Ομως ο συνδιασμός του συνόλου μπορεί να δώσει ασφαλές συμπερασμα....:embarrest.........και όχι πάντα.......
Μπορεί ένα ζευγάρι να διαθέτει την τέλεια συναστρία...κι όμως να χαλάει το γλυκό....:wacko:
Ολα χρειάζονται προσπάθεια!!! Ακόμα και την .......τελειότητα στις μέρες μας,θα πρέπει κανείς να ξέρει να την διαχειρίζεται,όπως και το απόλυτο χάος......:laugh::nuts:
Δεν ξέρω αν σε καλυψα.......:toung:

MrGalaxy
07-09-2010, 11:09 PM
Αννα μου με κάλυψες όπως και όλοι σε που εγραψαν σε αυτό το ποστ!! Νομίζω πως πρέπει να περιμένω και να δω και οτι ειναι να γεννει ας γινει....!!:blink::nuts:

Δείμων
07-09-2010, 11:16 PM
Νομίζω ότι τελικά θα γίνει αυτό που θέλεις να κάνεις - και συγνώμη αν φαίνομαι λιγάκι κυνικός :toung::bigsmile:

MrGalaxy
08-09-2010, 01:58 AM
Χαχαχαχαχαχα!!:bigsmile:
Να ήξερα όμως και τι θέλω...:laugh::nuts:

Δείμων
08-09-2010, 02:07 AM
Να πάρεις το κορίτσι με την καλή συναστρία φυσικά! :D

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
08-09-2010, 09:02 AM
Χαχαχαχαχαχα!!:bigsmile:
Να ήξερα όμως και τι θέλω...:laugh::nuts:

Δεν πειραζει Νασο μου που δεν ξερεις[σαμπως πολλοι απο μας ξεραμε οταν ημασταν 17 ετων;]:bigsmile:
ας εισαι καλα ομως που εισαι μαζι μας εδω στο φορουμ..
σου λεμε..εμεις:laugh:
μας λες..εσυ:cheesy:..
εγω χαιρομαι παιδι μου που εισαι αναμεσα μας:bigsmile:
και συμμετεχεις και ψαχνεσε να εισαι σιγουρος σε καλο θα σου βγουνε με το καιρο....



με αγαπη Δεσποινα κουκι:bigsmile::love:

MrGalaxy
08-09-2010, 11:34 AM
Και γω αυτό ελπίζω...... Γιατί εδω που ήρθα θα πάρω και σύνταξη στο τέλος!!:laugh::nut:
Ηρθα μικρός για να μπορώ να βγω εύκολα στα 46 μου!!:bigsmile::laugh:

Χρυσάνθη
08-09-2010, 02:40 PM
Αφού μπήκαν κι άλλα ζώδια στην συζήτηση εκτός απ' τους Τοξότες (γεια σου Δεσποινάρα μου!!) ας θέσω κι εγώ δυο σημεία:

1. Η αντίθεση Σελήνης/Αφροδίτης από μόνη της ως όψη είναι πολύ θετική σε συναστρία

2. Το τελευταίο πράγμα που κοιτάμε σε μια συναστρία (ως διαδικασία) είναι τις όψεις μεταξύ των δύο ωροσκοπίων. Αν μείνουμε στις όψεις χάνουμε την ουσία της σχέσης. Μπορεί να δούμε τέλεια συναστρία από πλευράς όψεων και η σχέση να μην δέσει και να δούμε δυο άτομα χωρίς όψεις στην συναστρία τους και να έχουν μια πολύ δυνατή σχέση.

Η οποία ουσία της σχέσης βρίσκεται.....που? Στην περίπτωση της δυνατής αλλά χωρίς όψεις σχέσεις, τι συμβαίνει ακριβώς? Γιατί τζάμπα κουραζόμουνα τόσο καιρο...!
Επίσης το ίδιο ισχύει θετικά λειτουργεί και το τετράγωνο Αφροδίτης Σελήνης?
Ευχαριστώ!

panemorfi
08-09-2010, 03:00 PM
δηλαδη οταν υπαρχει τριγωνο αφροδιτης σεληνης τι γινεται ??:bigsmile:

Μητσάκος
08-09-2010, 03:24 PM
δηλαδη οταν υπαρχει τριγωνο αφροδιτης σεληνης τι γινεται ??:bigsmile:
Αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις ακριβώς :bigsmile:

panemorfi
24-09-2010, 05:26 PM
οταν υπαρχει ημιτετραγωνο αρη - ηλιου σε συναστρια ισχυει οτι προκαλει χωρισμο ??ειδικα κι οταν υπαρχουν κι αλλες ασχημες οψεις οπως αρης αντιθεση πλουτωνας , ηλιος τετραγωνο ωροσκοπος , ερμης τετραγωνο ουρανος κλπ ..?

Μητσάκος
24-09-2010, 07:34 PM
οταν υπαρχει ημιτετραγωνο αρη - ηλιου σε συναστρια ισχυει οτι προκαλει χωρισμο ??ειδικα κι οταν υπαρχουν κι αλλες ασχημες οψεις οπως αρης αντιθεση πλουτωνας , ηλιος τετραγωνο ωροσκοπος , ερμης τετραγωνο ουρανος κλπ ..?

Mην προσπαθείς να αναλύσεις μια συναστρία εξετάζοντας μεμονωμένα τις όψεις και μην τους προσδίδεις δυνατότητες που δεν έχουν.
Αυτά τα έχεις διαβάσει;
http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/116-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E5%F2.html

http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/1022-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DE-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E1-%E3%E5%ED%E9%EA%EF%DF-%EA%E1%ED%FC%ED%E5%F2-%E1%ED%DC%EB%F5%F3%E7%F2.html

panemorfi
24-09-2010, 09:09 PM
Mην προσπαθείς να αναλύσεις μια συναστρία εξετάζοντας μεμονωμένα τις όψεις και μην τους προσδίδεις δυνατότητες που δεν έχουν.
Αυτά τα έχεις διαβάσει;
http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/116-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E5%F2.html

http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/1022-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DE-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E1-%E3%E5%ED%E9%EA%EF%DF-%EA%E1%ED%FC%ED%E5%F2-%E1%ED%DC%EB%F5%F3%E7%F2.html

οχι , εχω μπερδευτει λιγο . οκ ευχαριστω !:bigsmile: