PDA

View Full Version : οψεις που να δειχνουν ταση για χωρισμο.



fotini r
27-08-2010, 04:15 PM
καλησπερα σε ολα τα μελη που εχουν επιστρεψει απο τισ διακοπουλες τους ελπιζψ να περασατε καλα!!!!!!!!!!!λοιπον θα ηθελα να ρωτησω το εξης για να δουμε εαν υπαρχει περιπτωση χωρισμου
το βλεπουμε απο τους γενεθλειους πρωτα μετα απο τα προοδευτικα και τα λοιπα.θα ηθελα να μαθω εαν για εν παντρεμενο ζευγαρι λαμβανουμε υποψιν μας και τον αστρολογικο χαρτη που καταστρωνεται με βαση ημερομηνια και ωρα γαμου.Ποσο μεγαλη βαρυτητα εχει? στο συγκεκριμενο παραδειγμα 7ος στον υδροχοο και περειεχει επισης και δια και Αρη σε συνοδο ,
αφροδιτη στον 6ο ατον αιγοκερο και σεληνη επισης στον αιγοκερω και αυτη τη στιγμη ειναι σε συνοδο με τον διελαυνων Πλουτωνα .Υπαρχει περιπτωση ο γαμος να περναει κριση η να διαλυεται και να φενεται αυτη η ταση στον αστρολογικο του χαρτη? Εαν σας μπερδεψα παραθετω την ημερομηνια γαμου 25.01.98 και ωρα 18.15 οποιος μπορει ας μας δωσει τα φωτα του.

katiakiss
27-08-2010, 04:49 PM
Αφού εξαντλήσεις την προσεχτική μελέτη του δικού σου και δικού του γενέθλιου χάρτη (τον κάθε ένα ξεχωριστά) για να δεις πως διάκειστε αστρολογικά απέναντι στην σχέση σας και τι ψυχολογικές επιρροές δέχεστε, έχει νόημα να δεις συμπληρωματικά τον χάρτη της ημέρας του γάμου σας.
Το πόσο σημαντικό ρόλο παίζει αυτός ο χάρτης τώρα… Αυτό έχει να κάνει με το τι πιστεύει ο καθένας. (προσωπικά δεν το απορρίπτω και έχω μελετήσει κατά καιρούς τέτοιου τύπου χάρτες, αλλά δεν μπορείς να βασίσεις εκεί μια πρόβλεψη. Μάλλον συμπληρωματικές τάσεις περιγράφονται σε τέτοιους χάρτες).
Θα σε συμβούλευα να δεις τους προοδευμένους σας προσεκτικά και ψύχραιμα και να τους συγκρίνεις με τους γενέθλιους. Δες καλά 7ο , 4ο αλλά και 10ο , τους κυβερνήτες τους, τι όψεις κάνουν προοδευμένα και με ποιους γενέθλιους, σε ποιους οίκους κτλ.
Πριν από τις συμπληρωματικές μεθόδους, πρέπει απαραίτητα να έχουν εξαντληθεί οι κύριες.
Σημείωση: Διάβασε τον χάρτη της ημέρας του γάμου σου σαν να ήταν ο χάρτης ενός μεμονωμένου ατόμου και δώσε τις ανάλογες ερμηνείες. Ισχύουν σχεδόν οι ίδιοι κανόνες. :cheesy:

whisperer
27-08-2010, 04:50 PM
χμμμμ για να είμαι ειλικρινής...δεν εχω ακούσει να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το χάρτη της ημερομηνίας του γάμου για κάτι τέτοιο....βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος....οι έμπειροι σίγουρα θα έχουν μία πιο ορθή άποψη....

αυτό που νομίζω είναι οτι έχει περισσότερη βαρύτητα είναι ο σύνθετος χάρτης του ζευγαριού και το τι όψεις δέχεται αυτός από διελεύσεις αλλά κυρίως στα προοδευτικά του παρά η ημερομηνία γάμου....σε συνδυασμό βέβαια με τα προσωπικά ωροσκόπια των ατόμων όπως λες και εσύ....

σκέφτομαι ότι ο σύνθετος είναι ο χάρτης της σχέσης....οπότε αυτός μπορεί να δώσει περισσότερες πληροφορίες...παρά ο χάρτης του γεγονότος...

katiakiss
27-08-2010, 05:13 PM
χμμμμ για να είμαι ειλικρινής...δεν εχω ακούσει να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το χάρτη της ημερομηνίας του γάμου για κάτι τέτοιο....βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος....οι έμπειροι σίγουρα θα έχουν μία πιο ορθή άποψη....

αυτό που νομίζω είναι οτι έχει περισσότερη βαρύτητα είναι ο σύνθετος χάρτης του ζευγαριού και το τι όψεις δέχεται αυτός από διελεύσεις αλλά κυρίως στα προοδευτικά του παρά η ημερομηνία γάμου....σε συνδυασμό βέβαια με τα προσωπικά ωροσκόπια των ατόμων όπως λες και εσύ....

σκέφτομαι ότι ο σύνθετος είναι ο χάρτης της σχέσης....οπότε αυτός μπορεί να δώσει περισσότερες πληροφορίες...παρά ο χάρτης του γεγονότος...
Εύγε προλαλήσασα! Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Μόνο που δεν ξέρω αν η φίλη μας έχει την δυνατότητα να τον δει τον σύνθετο προοδευμένο και να τον ερμηνεύσει με σωστό τρόπο. :unsure:Θα το πρότεινα σαν δεύτερο βήμα. :idea:Ίσως θα ήταν χρήσιμο αν κάποιος μπορούσε να της παραθέσει ένα λινκ για το πώς ερμηνεύουμε τον σύνθετο.

ΥΓ: Για να μην παρεξηγηθώ, θα πω ότι ούτε κι εγώ πιστεύω ότι παίζει ρόλο ο χάρτης του γάμου σε μια τέτοια πρόβλεψη. Απλώς αν η φίλη μας θέλει να τον δει, γιατί όχι; Είναι κάτι σαν το σχολικό "παίζω και μαθαίνω".

gold soul
28-08-2010, 02:52 AM
Υπάρχουν κάποια άρθρα στο forum για σύνθετο, στο πρώτο (http://www.myhoroscope.gr/99-%E1%ED%E1%E4%E7%EC%EF%F3%E9%E5%FD%F3%E5%E9%F2-%EC%E5%F4%E1%F6%F1%DC%F3%E5%E9%F2/9606-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%AB%EB%E1%E2%DD%F2%BB-%E7-%F0%F1%E1%EA%F4%E9%EA%DE-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E1-%F3%E5-%E4%F1%DC%F3%E7.html) μιλάει για συναστρία και στο τέλος του άρθρου αναφέρει τη σημασία που έχει ο σύνθετος χάρτης για τη σχέση.. Το δεύτερο (http://www.myhoroscope.gr/99-%E1%ED%E1%E4%E7%EC%EF%F3%E9%E5%FD%F3%E5%E9%F2-%EC%E5%F4%E1%F6%F1%DC%F3%E5%E9%F2/7413-%F0%FE%F2-%ED%E1-%E5%F0%E9%E2%E9%FE%F3%E5%F4%E5-%E1%F0%FC-%F4%E9%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2-%EF-%F3%FD%ED%E8%E5%F4%EF%F2-%F7%DC%F1%F4%E7%F2.html), αναφέρεται αποκλειστικά στον σύνθετο. Υπάρχουν επίσης και κάποιες σχετικές (http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/7228-%EF%DF%EA%EF%E9-%F3%E5-%F3%FD%ED%E8%E5%F4%EF.html) - συζητήσεις (http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/2338-%F4%EF-%E6%FE%E4%E9%EF-%EC%E9%E1%F2-%F3%F7%DD%F3%E7%F2-2.html) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσεις να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα με τόσο διάσπαρτες πληροφορίες, ίσως όμως να πάρεις τουλάχιστον μία ιδέα για αρχή.. Αν θες κάνε κι εσύ μια αναζήτηση στο forum μήπως παρέλειψα κάτι..:love:

fotini r
12-09-2010, 10:41 PM
καλησπερα ξανα , και απο εμενα και επανερχομαι εβγαλα τον συνθετο και εχω τα εξης στοιχεια,ηλιος 01.αιγοκερου,σεληνη 11.αιγοκ,ερμης 06,αιγοκ. αφρο διτη 03.αιγοκερου ολοι αυτοι οι πλανητες στον 5ο οικο τι εχετε να πειτε? ο πλουτωνακος τι ρολο παιζει εδω απο διελευση ? παραθετω τα στοιχει των 2 ατομων για οποιο μελος εχει διαθεση να αχοληθει λιγο και να μας δωσει τα φωτα του.ανδρας 15.02.11974 19.15 ροδος γυναικα 29.10.76 23.30 ροδος
ευχαριστω εκ των προταιρων

kiaRRa
12-09-2010, 10:45 PM
καλησπερα ξανα , και απο εμενα και επανερχομαι εβγαλα τον συνθετο και εχω τα εξης στοιχεια,ηλιος 01.αιγοκερου,σεληνη 11.αιγοκ,ερμης 06,αιγοκ. αφρο διτη 03.αιγοκερου ολοι αυτοι οι πλανητες στον 5ο οικο τι εχετε να πειτε? ο πλουτωνακος τι ρολο παιζει εδω απο διελευση ? παραθετω τα στοιχει των 2 ατομων για οποιο μελος εχει διαθεση να αχοληθει λιγο και να μας δωσει τα φωτα του.ανδρας 15.02.11974 19.15 ροδος γυναικα 29.10.76 23.30 ροδος
ευχαριστω εκ των προταιρων

Αγαπητό μέλος,

τακτική του φορουμ μας είναι να βοηθάμε μέλη να αναλύσουν μόνα τους τον/τους χαρτες που θέλουν μέσα από τις ερωτήσεις τους για μεμονωμένα στοιχεία χαρτών. Δεν κανουμε αναλύσεις, γι'αυτό θα πρεπει να απευθυνθείτε σε κάποιον επαγγελματία αστρολογο.:bigsmile:

Φιλικά
kiaRRa

fotini r
13-09-2010, 01:37 PM
αγαπητη κιαρρα,το γνωριζω οτι δεν δινονται προσωπικες αναλυσεις και προβ΄λεψεις μεσω του
φορουμ για αυτο και παραθεσα και καποια στοιχεια απο τον συνθετο χαρτη τα οποια με προβληματιζουν. και θα ηθελα και μια δευτερη γνωμη απο καποιο μελος.

panemorfi
13-09-2010, 02:44 PM
οταν σε γενεθλιο χαρτη υπαρχει οψη ηλιος τετραγωνο σεληνη και ποσειδωνας στον 7ο υπαρχει ταση χωρισμου/διαζυγιου ?

cancerian
13-09-2010, 03:07 PM
οταν σε γενεθλιο χαρτη υπαρχει οψη ηλιος τετραγωνο σεληνη και ποσειδωνας στον 7ο υπαρχει ταση χωρισμου/διαζυγιου ?

Νομίζω πως ή ερώτηση σου δεν είναι ορθή. Δεν έχω ακούσει μέχρι σήμερα όψεις στο γενέλθιο ωροσκόπιο που να μαρτυρούν την ένδειξη κάποιου διαζυγίου ή χωρισμού. Μου φαίνεται αρκετά λογικό να τερματίζει μια σχέση όταν κάνει τον κύκλο της. Όλοι χωρίζουμε. Είναι αναπόφευκτη κατάσταση... Αν με καταλαβαίνεις πως ακριβως το εννοώ. Ωστόσο μέσα από το γενέλθιο χάρτη μπορείς να δείς αν υπάρχουν τάσεις για παραπάνω από έναν γάμο, για πολλαπλές ή λιγοστές σχέσεις ως αποτέλεσμα των πλανητικών επιρροών πάνω στην ψυχολογική σφαίρα του εκάστοτε κάτοχου ενός γενέθλιου χάρτη.
Με πολύ απλά λόγια πάρε παράδειγμα την εξής τυχαία όψη: Αφροδίτη τετράγωνο Κρόνος. Αν το άτομο χειριστεί με λάθος τρόπο αυτή την όψη τότε μπορεί να αναζητά συνεχώς ερωτικούς συντρόφους (Αφροδίτη) με σκοπό την αυτο-επιβεβαίωση του (τετράγωνο Κρόνος). Οπότε ναι, θα έχει πολλές σχέσεις άρα και πολλούς χωρισμούς. Από την άλλη πλευρά, αν χειριστεί καλύτερα την όψη αυτή, τότε το άτομο θα συνάπτει μακροχρόνιους και σταθερούς (Κρόνος) δεσμούς (Αφροδίτη). Επομένως θα έχει και λιγότερους χωρισμούς στην ζωή του..

zw_epimenontas
13-09-2010, 03:20 PM
καποιες λιγο πιο συγκεκριμενες οψεις υπαρχουν ωστε να δουμε αμα κινδινευουμε η οχι ? :cheesy::cheesy::love::love:

cancerian
13-09-2010, 03:22 PM
Check this one out... (http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/1027-%E4%E9%E1%E6%FD%E3%E9%EF-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%E9%EA%EF%DF-%E4%E5%DF%EA%F4%E5%F2.html)

Μητσάκος
13-09-2010, 03:45 PM
Νομίζω πως ή ερώτηση σου δεν είναι ορθή. Δεν έχω ακούσει μέχρι σήμερα όψεις στο γενέλθιο ωροσκόπιο που να μαρτυρούν την ένδειξη κάποιου διαζυγίου ή χωρισμού. Μου φαίνεται αρκετά λογικό να τερματίζει μια σχέση όταν κάνει τον κύκλο της. Όλοι χωρίζουμε. Είναι αναπόφευκτη κατάσταση... Αν με καταλαβαίνεις πως ακριβως το εννοώ. Ωστόσο μέσα από το γενέλθιο χάρτη μπορείς να δείς αν υπάρχουν τάσεις για παραπάνω από έναν γάμο, για πολλαπλές ή λιγοστές σχέσεις ως αποτέλεσμα των πλανητικών επιρροών πάνω στην ψυχολογική σφαίρα του εκάστοτε κάτοχου ενός γενέθλιου χάρτη.
Με πολύ απλά λόγια πάρε παράδειγμα την εξής τυχαία όψη: Αφροδίτη τετράγωνο Κρόνος. Αν το άτομο χειριστεί με λάθος τρόπο αυτή την όψη τότε μπορεί να αναζητά συνεχώς ερωτικούς συντρόφους (Αφροδίτη) με σκοπό την αυτο-επιβεβαίωση του (τετράγωνο Κρόνος). Οπότε ναι, θα έχει πολλές σχέσεις άρα και πολλούς χωρισμούς. Από την άλλη πλευρά, αν χειριστεί καλύτερα την όψη αυτή, τότε το άτομο θα συνάπτει μακροχρόνιους και σταθερούς (Κρόνος) δεσμούς (Αφροδίτη). Επομένως θα έχει και λιγότερους χωρισμούς στην ζωή του..

Με το συμπάθιο, αλλά θα διαφωνήσω:bigsmile:
Γενικά μιλώντας, και χωρίς να μπαίνουμε σε λεπτομέρειες (πού, πώς, πότε, γιατί) το τετράγωνο του Ήλιου με τη Σελήνη υποδεικνύει και δυσκολίες στις αισθηματικές σχέσεις και ατυχίες σε αυτές, ή πρόβλημα με το άλλο φύλο.
Ο Ποσειδώνας στο 7ο εξιδανικεύει συντρόφους/συνεργάτες, παραμερίζει την πρακτικότητα στις σχέσεις, με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλές πιθανότητες απογοήτευσης.
Αυτά τα δύο εκτιμώ ότι είναι εν δυνάμει και αιτίες που οδηγούν στον χωρισμό.
Επιπλέον, ακόμα και στο myhoroscope βρίθουν οι αναφορές για τις τάσεις που υποδεικνύουν διαζύγιο ή χωρισμό π.χ. http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/1027-%E4%E9%E1%E6%FD%E3%E9%EF-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%E9%EA%EF%DF-%E4%E5%DF%EA%F4%E5%F2.html (και χωρίς να ψάξω ιδιαίτερα).
Ακόμα, το τετράγωνο Αφροδίτης/Κρόνου δεν ερμηνεύεται καλά όταν λέμε ότι "αν το άτομο χειριστεί με λάθος τρόπο αυτή την όψη τότε μπορεί να αναζητά συνεχώς ερωτικούς συντρόφους (Αφροδίτη) με σκοπό την αυτο-επιβεβαίωση του (τετράγωνο Κρόνος)", καθώς αυτή η όψη, από όσο ξέρω, υποδεικνύει ψυχρότητα στις σχέσεις, συστολή, απογοήτευση, απώλεια αγαπημένων προσώπων ή απόσταση από αυτά, έλξη από μεγαλύτερης ηλικίας άτομα, και γενικά δείχνει έναν περιορισμό και όχι αναζήτηση και σχέσεις με πολλούς συντρόφους.
Το να έχει κάποιος μειωμένη αυτοπεποίθηση και μέσω των συντρόφων να αναζητά βακτηρία είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...:love:

(και πριν καν ποστάρω, ενώ λες ότι δεν έχεις ακούσει για γενέθλιες τάσεις που να δείχνουν διαζύγιο, παραπέμπεις στο ίδιο άρθρο που τους αναφέρει:wacko: )

Κοραλλία Μόζορα
13-09-2010, 08:04 PM
καλησπερα ξανα , και απο εμενα και επανερχομαι εβγαλα τον συνθετο και εχω τα εξης στοιχεια,ηλιος 01.αιγοκερου,σεληνη 11.αιγοκ,ερμης 06,αιγοκ. αφρο διτη 03.αιγοκερου ολοι αυτοι οι πλανητες στον 5ο οικο τι εχετε να πειτε? ο πλουτωνακος τι ρολο παιζει εδω απο διελευση ? παραθετω τα στοιχει των 2 ατομων για οποιο μελος εχει διαθεση να αχοληθει λιγο και να μας δωσει τα φωτα του.ανδρας 15.02.11974 19.15 ροδος γυναικα 29.10.76 23.30 ροδος
ευχαριστω εκ των προταιρων

Αγαπητή fotini,

ο χάρτης που γίνεται την στιγμή που ξεκινά κάτι έχει την σημασία του γιατί δείχνει την φύση και την πορεία του γεγονότος που ξεκινά. Μ' αυτή την λογική, ο χάρτης της ημερομηνίας του γάμου μπορεί να μας δείξει πράγματα. Ένας τράνζιτ Πλούτωνας πάνω στην Σελήνη του χάρτη του γάμου μπορεί να δείξει κρίση.

Το ίδιο βλέπουμε και στο σύνθετο, ο τράνζιτ Πλούτωνας από το 2009 κινείται πάνω στην Αφροδίτη του σύνθετου και έπιασε φυσικά πρώτα τον Ήλιο του σύνθετου. Αυτό δείχνει επίσης κρίση στον γάμο πλουτώνιας φύσης.

Αν θα υπάρξει χωρισμός ή όχι αυτό μπορείς να το δεις στους δυο γενέθλιους χάρτες, εξετάζοντας τον 7ο οίκο και στους δύο γενέθλιους καθώς και τα προγνωστικά συστήματα της χρονιάς. Να περιοριστείς όμως στον 7ο και τον κυβερνήτη του. Μην χάνεσαι κοιτώντας άλλους οίκους.

Τίνα Ζαχαριάδου
13-09-2010, 09:21 PM
Γιάννη μου κι εγώ διαφωνώ μαζί σου!

Τι θα πει ". Όλοι χωρίζουμε. Είναι αναπόφευκτη κατάσταση"
Όχι δεν χωρίζουν όλοι, άσχετα αν παραμένουν στην σχέση για διαφορετικούς λόγους από εκείνους που τους ένωσαν.

Κι αυτό που λες, " μπορείς να δείς αν υπάρχουν τάσεις για παραπάνω από έναν γάμο, για πολλαπλές ή λιγοστές σχέσεις ", τι νομίζεις ότι είναι ?
Ενδείξεις και τάσεις για χωρισμούς, επειδή το πλασάρουμε με διαφορετικά λόγια γιατί κάποιοι δεν είναι σε θέση ν' ακούσουν την αλήθεια, πιστεύεις ότι αλλάζει το νοήμα?

Όσο για το τυχαίο σου παράδειγμα.....άγγιξες το ευαίσθητο σημείο μου.
Η μοναδική όψη που κάνει η Αφροδίτη στον χάρτη μου, είναι τετράγωνο με Κρονο και σε αμοιβαία υποδοχή με Κρόνο/ Ουρανό.
Πίστεψε με, την έχω σπουδάσει την όψη αυτή, το μάστερ μου έμεινε, που θα πάει θα το πάρω κι αυτό.

Δεν έχω δει ούτε ένα άτομο με τέτοια όψη να αναζητά διαρκώς συντρόφους, αντίθετα, εξαίτίας της συναισθηματικής ανασφάλειας που νιώθουν, επιλέγουν να μένουν μόνοι...στους τυφλούς βέβαια ίσως βρεθεί ο μονόφθαλμος αλλά μέχρι εκεί.
Η άλλη εκδοχή είναι να παραμένουν σε μια σχέση/γάμο που έχει τελειώσει μόνο και μόνο για να μην δεχτούν απόρριψη απο τον κοινωνικό τους περιβάλλον.
.
Επίσης, σωστά επεσήμανε ο Μητσάκος πως η όψη δεν ερμηνεύεται καλά με αυτόν τον τρόπο (αν το άτομο χειριστεί με λάθος τρόπο αυτή την όψη τότε μπορεί ....)
Το άτομο με Αφροδίτη/Κρονο δεν χειρίζεται σωστά την όψη, αν δεν δείξει υπομονή, αυτοέλεγχο, κυριαρχία και διαλύσει την σχέση κι όχι αν αρχίσει να ψάχνεται σαν τον τελευταίο λυγούρη που κυκλοφορεί.

Για να ψαχτεί κάποιος με Αφροδίτη/Κρόνο θα πρέπει να δει μεγάλη προσπάθεια κατάκτησης του από το άλλο φύλο κι αυτό γιατί μόνο τότε θα μπορέσει να εμπιστευτεί και στην συνέχεια να ενδώσει.
Καί άντε και ψάχνεται, είσαι πολύ σίγουρος ότι θα βρεί τις πολυάριθμες σχέσεις με την ατυχία που το δέρνει?
Βεβαίως το ενδεχόμενο να χει κάποιος μπάρμπα στην Κορώνη είναι πολύ πιθανό. :toung:

Ωστόσο για να μην απογοητεύονται όσοι έχουν την όψη αυτή ας έχουν υπόψιν τους πως αν βρεθεί σύντροφος που πληρεί τις προυποθέσεις του Κρόνου, είναι ο άνθρωπός τους και φυσικά οι σχέσεις μέσα σ' ένα χάρτη (ευτυχώς) είναι συνάρτηση πολλών στοιχείων.

Η όψη αυτή λειτουργεί καλά σε μεγαλύτερες ηλικίες κι αφού τα άτομα έχουν δώσει ΧΡΟΝΟ στην σχέση τους να εξελιχθεί.

Και για να επανέλθω στο αρχικό ερώτημα γιατί εννοείται πως είμαστε οφ τόπικ, όπου δείτε εμπλεκόμενους με δύσκολες όψεις, ¶ρη, Δία, Ουρανό, Ποσειδώνα και πλούτωνα, χωρίς υποστηρικτικές όψεις ας είστε επιφυλακτικοί.

Κοραλλία Μόζορα
13-09-2010, 09:41 PM
Παιδιά, χάθηκε το ποστ που έγραψα και έμεινε μόνο η παράθεση του ποστ του Μητσάκου!

Το ξαναγράφω. Συμφωνώ με όσα λέει ο Μητσάκος και η Τίνα και ιδιαίτερα για την όψη Αφροδίτης/Κρόνου. Όμως υπάρχουν άτομα με αυτή την όψη, καθώς και με Αφροδίτη στον Αιγόκερω, που κάνουν επιφανειακές σχέσεις που τελειώνουν εύκολα και γρήγορα από συναισθηματική άμυνα. Επειδή φοβούνται να δεθούν συναισθηματικά και να πληγωθούν και από ανασφάλεια να εκφράσουν και να χειριστούν συναισθήματα.

fotini r
13-09-2010, 11:17 PM
σε ευχαριστω Κοραλλια μου για την πολυτιμη βοηθεια σου το εχω τσεκαρει στους γενεθλειους. υπαρχου αυτες οι ατιμες οι οψεις που δειχνουν ταση για χωρισμους .ο ανδρας εχει τισ περισσοτερες και απο τις διελευσεις ολο και κατι βρισκω. Απο τα προοδευτικα τι να κοιταξω? οταν λες τους κυβερνητες του 7ο εννοεις αν δεχονται ασχημες οψεις.? παντως το ζευγαρι ειναι ηδη σε διασταση τωρα για ναδω εαν αυτο ειναι παροδικο η οχι τι να κοιταξω? σε ευχαριστω και ελπιζω να μην σε κουρασα .

Κοραλλία Μόζορα
14-09-2010, 01:31 PM
σε ευχαριστω Κοραλλια μου για την πολυτιμη βοηθεια σου το εχω τσεκαρει στους γενεθλειους. υπαρχου αυτες οι ατιμες οι οψεις που δειχνουν ταση για χωρισμους .ο ανδρας εχει τισ περισσοτερες και απο τις διελευσεις ολο και κατι βρισκω. Απο τα προοδευτικα τι να κοιταξω? οταν λες τους κυβερνητες του 7ο εννοεις αν δεχονται ασχημες οψεις.? παντως το ζευγαρι ειναι ηδη σε διασταση τωρα για ναδω εαν αυτο ειναι παροδικο η οχι τι να κοιταξω? σε ευχαριστω και ελπιζω να μην σε κουρασα .

Αν ο χωρισμός είναι παροδικός ή όχι μπορεί να φανεί από τους γενέθλιους χάρτες και τα προγνωστικά συστήματα. Δεν είναι εύκολο να σου πω τι να κοιτάξεις χωρίς να ξέρω τους χάρτες και ειδικά τα προγνωστικά συστήματα χρειάζονται μεγάλη εμπειρία και γνώση για να ερμηνευτούν.

Όμως από τον χάρτη του γάμου και τον σύνθετο χάρτη η κρίση φαίνεται να είναι πλουτώνια. Αυτό σημαίνει ότι είναι βαθιές οι διαφορές τους και αν θέλουν πραγματικά να είναι μαζί πρέπει να καθίσουν να μιλήσουν πολύ ειλικρινά για την σχέση τους και να είναι έτοιμοι να αλλάξουν πράγματα (ο καθένας στον εαυτό του) για να λυθούν τα προβλήματα. Όταν η κρίση είναι πλουτώνιας φύσης συνήθως το πρόβλημα είναι αρνητικά συναισθήματα που έχουν δημιουργηθεί ανάμεσα στο ζευγάρι και χρειάζεται προσπάθεια για να ξεπεραστούν.

fotini r
14-09-2010, 02:25 PM
Κοραλλια μου σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου πραγματι οι διαφορες ειναι τεραστιες η ειλικρινεια δεν υπαρχει και απο τους 2 και μαλλον σαν αδυνατο μου μοιαζει να γεφυρωθει το χασμα τους .Να ρωτησω και κατι ακομα το ενα ατομο αυτη τη περιοδο εχει ακριβη συνοδο ο γενεθλειος ηλιος του με τον διελαυνων Ποσειδωνα μεσα στο 6ο οικο.Να πω επισης οτι κυβερνητης στον 7ο οικο του ειναι παλι ο Ποσειδωνας .Αυτο πιστευεις οτι μπορει να επηρρεαζει το ατομο στις αποφασεις του για την εκβαση αυτου του χωρισμου?Σε ευχαριστω και παλι .