PDA

View Full Version : Πολυσυζητημένη & Πολυαγαπημένη Πανσέληνος Αυγούστου!



κρασακι
24-08-2010, 10:28 PM
Την απολαμβάνουμε όλοι απόψε! Ανοιχτοί 92 αρχαιολογικοί χώροι, λιγότεροι φέτος λόγω κρίσης..:sad: αλλά και αυτοί καλοί είναι..
Και τι δεν θα έδινα να την έβγαζα στο Ναό του Ποσειδώνα στο Σούνιο, και όχι επειδή είμαι κωλόψαρο και γίνεται και στους ιχθύς απόψε, αλλά επειδή λατρεύω εκείνο το σημείο τόσο πολύ..!

Η φετεινή είναι 13% μεγαλύτερη σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές και αυτό φυσικά εικονικά και μόνο στο μάτι μας, μιας και φέτος βρίσκεται σε πιο κοντινό της σημείο στη γη σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές.

Εγώ θα τη χαζέψω στη βεράντα του σπιτιού στο καλό μου χωριουδάκι για φέτος. Εσείς που τη βγάζετε αλήθεια??

Επίσης, εφόσον δεν είχαμε και κάποιο σχετικό άρθρο αυτή τη φορά, μπορούν να μας πούνε δύο λογάκια οι αξιαγάπητοι αστρολόγοι μας έτσι εν περιλήψη? Το ότι μας πιάνει το ξέρουμε και φαντάζομαι όλα τα μεταβλητά στις συγκεκριμένες μοίρες..αλλά έτσι τίποτε παραπάνω??

Παραθέτω και ένα άρθρο που διάβασα και μου άρεσε :
Η πανσέληνος του Αυγούστου. | ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ – APOGEVMATINI.GR (http://www.apogevmatini.gr/?p=91537)

Καλό βράδυ σε όλους! Εύχομαι να απολαύσετε τη βραδιά και το όμορφο φεγγάρι!:bigsmile::love:

παλίρροια
24-08-2010, 10:37 PM
:σφύριγμα Εχει Πανσέληνο απόψε και είναι ωραία :σφύριγμα ,σε ευχαριστούμε πολύ που έθιξες το θέμα αυτό με τόσο ενδιαφέρουσα προσέγγιση και πληροφορίες!!!:bigsmile:
Ρομαντισμός:love: ευαισθησία:love: γνώση:cheesy:
Απο τους καλύτερους συνδιασμούς σε έναν ανθρωπο......:love::love:
Σε ευχαριστούμε και πάλι!!!!:cheesy:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
24-08-2010, 10:45 PM
το εβλεπα το φεγγαρι να αναιβαινει ολοστρογγυλο και λαμπερο
απο την παραλια στο Ξυλοκαστρο
ποσο γεματο,ποσο λαμπερο πανεμορφο.................:love:


τρεια μεταβλητα γραψαμε αντε και ενας δυδυμος..μας λειπει:laugh:












κουκακι:bigsmile::laugh:

κρασακι
24-08-2010, 11:09 PM
Γεια σου ¶ννα!! Merciii για τα καλά σου λόγια. :bigsmile: Εσύ που βρίσκεσαι??

Δεσποινάκι μάλλον οι δίδυμοι πιάσανε το μπίρι μπίρι κάτω απο το φεγγάρι και δεν μπαίνουν να μας γράψουν..:toung:
Έλα πιάνεται η σελήνη μας στους διδύμους..(αν θυμάμαι καλά και εσύ εκεί την έχεις..) δίνει το παρόν!
Αχ την πρόλαβες να βγαίνει..δεν πρόλαβα..δεν πειράζει και τώρα καλή είναι!
:love::love::love:x2!

παλίρροια
24-08-2010, 11:35 PM
:
Γεια σου ¶ννα!! Merciii για τα καλά σου λόγια. :bigsmile: Εσύ που βρίσκεσαι??

Δεσποινάκι μάλλον οι δίδυμοι πιάσανε το μπίρι μπίρι κάτω απο το φεγγάρι και δεν μπαίνουν να μας γράψουν..:toung:
Έλα πιάνεται η σελήνη μας στους διδύμους..(αν θυμάμαι καλά και εσύ εκεί την έχεις..) δίνει το παρόν!
Αχ την πρόλαβες να βγαίνει..δεν πρόλαβα..δεν πειράζει και τώρα καλή είναι!
:love::love::love:x2!

:laugh:Κυνηγάω απο βεράντα σε βεράντα την πανσέληνο!!:laugh: Την είδα για λίγο......:love:
Ολα τα ωραία λίγο τα βλέπει κανείς!!!!!:laugh::laugh::laugh:

stabie
24-08-2010, 11:40 PM
πολύ όμορφο το φεγγάρι, το είδα από μια καφετέρια στο Π. Φάληρο...

είμαι πεζή το ξέρω αλλά αυτή η πανσέληνος δεν μπορώ να πω πως μου προκαλεί ρομαντικά και θετικά συναισθήματα...

ευαισθησία μεγάλη αλλά και μεγάλη άρνηση...

ευτυχώς έφυγα νωρίς πριν καταλάβουν πόσο άσχημη παρέα ήμουν για απόψε...

ελπίζω να περάσει :dizzy::eek::sorry:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
24-08-2010, 11:41 PM
πω πω!!!κρασακι μου μεγαλεια το κειμενο σου αυτο μολις το αναρτησε το myhoroscope
στην σελιδα του φεις-μπουκ που εχει
ποσο χαρηκαααα!!!!τωρα το ειδα κι εκει!!!!!

ναι κρασακι μου στους δυδυμους την εχv την σεληνη μου :bigsmile:
καλα θυμασαι κοριτσακι μου:love:!!!!!!!!!!!
στην 9η μοιρα!!!καλο ε;πανω στον αλνταμπαραν [καλα το εγραψα:wacko:]τρομαρα μου!........

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
24-08-2010, 11:43 PM
πολύ όμορφο το φεγγάρι, το είδα από μια καφετέρια στο Π. Φάληρο...

είμαι πεζή το ξέρω αλλά αυτή η πανσέληνος δεν μπορώ να πω πως μου προκαλεί ρομαντικά και θετικά συναισθήματα...

ευαισθησία μεγάλη αλλά και μεγάλη άρνηση...

ευτυχώς έφυγα νωρίς πριν καταλάβουν πόσο άσχημη παρέα ήμουν για απόψε...

ελπίζω να περάσει :dizzy::eek::sorry:

δεν πειραζει δυδυμακι μου εμεις ειμαστε πιο καλη παρεα!!!
καλυτερα εδω μαζι μας Εφακι μου γλυκο :bigsmile:

παλίρροια
24-08-2010, 11:45 PM
πολύ όμορφο το φεγγάρι, το είδα από μια καφετέρια στο Π. Φάληρο...

είμαι πεζή το ξέρω αλλά αυτή η πανσέληνος δεν μπορώ να πω πως μου προκαλεί ρομαντικά και θετικά συναισθήματα...

ευαισθησία μεγάλη αλλά και μεγάλη άρνηση...

ευτυχώς έφυγα νωρίς πριν καταλάβουν πόσο άσχημη παρέα ήμουν για απόψε...

ελπίζω να περάσει :dizzy::eek::sorry:

Καλά το είπες "για απόψε".......:embarrest γιατί αύριο θα είναι μια αλλη μέρα,:bigsmile: και μια διαφορετική νύχτα,:cheesy: και μπορεί να είναι όλα καλύτερα απο το χτές.... και θα είναι!!!:bigsmile:

Δείμων
24-08-2010, 11:57 PM
Ζητήσατε Διδύμους παρακαλώ? :P



Η σημερνή έκλειψη, που παρεμπιπτόντως έχει και ωροσκόπο στους ευαίσθητους Ιχθείς σύνοδο με την ανατέλουσα Σελήνη, θεωρείται ελαφράς μορφής γιατί δεν πυροδοτεί το βαρύ Τ-τετράγωνο Πλούτωνα/Κρόνου-Ουρανού. Απεναντίας τον Πλούτωνα τον τριγωνίζει ο Ήλιος, πράγμα μάλλον θετικό για την τρέχουσα κατάσταση. Σχηματίζονται βέβαια και κάποιες χιαστί για όποιον θέλει να το ψάξει παραπέρα, εγώ όμως θα σταματήσω εδώ. Στην κυρίαρχη συναισθηματική, Ψαρίσια φύση της.

Από ηλιακή άποψη, ωφελημένοι θα βγουν οι γεννημένοι τις 4-5 πρώτες ημέρες τω ζωδίων του μεταβλητού σταυρού (Δίδυμοι-Παρθένοι-Τοξότες-Ιχθείς), όσοι έχουν δηλαδή τον Ήλιο τους εκεί, και εκείνοι που στα ίδια σημεία έχουν πλανήτες. Στους μεν Δίδυμους-Τοξότες θα ανακινήσει θέματα καριέρας, άξονας Ναδίρ-Μεσουρανήματος, στους δε Παρθένους - Ιχθείς περισσότερο θέματα προσωπικά ή σχέσεων, στον άξονα Ωροσκόπου - Δύσης.

Ταύροι και Σκορπιοί μπορούν να περιμένουν θέματα στην οικογένεια και στο φιλικό περιβάλλον, Λέοντες Υδροχόοι να έχουν την τάση να ξοδέψουν κάτι παραπάνω για τον εαυτό τους για να καλύψουν βαθιές συναισθηματικές ελλείψεις, Αιγόκεροι - Καρκίνοι να ταξιδέψουν σε «θάλασσες» καινούργιες κι άγνωστα νερά, οι Ζυγοί να νοιώσουν τάσεις απομόνωσης και ομφαλοσκόπησης, έχουν και τον Κρόνο στο κεφάλι τους, ενώ τα Κριαράκια μεσ' την τρελή χαρά: όμορφες στιγμές με παρέες και φίλους, αν και θα πρέπει να προσέξουν μακροπρόθεσμα όποιες εξελίξεις δρομολογηθουν στη δουλειά τους αυτές τις μέρες.

Αυτά τα λίγα βάσει των γενικών ηλιακών προβλέψεων. Ο καθένας μας τώρα μπορεί να κοιτάξει τον χάρτη του να δει πώς τον επηρρεάζει ο σχηματισμός και προσωπικά. :love:

kiaRRa
24-08-2010, 11:57 PM
Εμενα πάλι γιατι καμια πανσέληνος δεν μου προκαλεί τπτ? Αδιαφορη μου είναι καθε χρονια....
Και να πει κανεις ότι δεν εχω νερο? Μια σελήνη ναααααααα με το συμπάθειο...

παλίρροια
25-08-2010, 12:01 AM
Εμενα πάλι γιατι καμια πανσέληνος δεν μου προκαλεί τπτ? Αδιαφορη μου είναι καθε χρονια....
Και να πει κανεις ότι δεν εχω νερο? Μια σελήνη ναααααααα με το συμπάθειο...

Ισως να παίζει ρόλο και η Αφροδίτη ίσως λέω....:unsure:

κρασακι
25-08-2010, 12:02 AM
πολύ όμορφο το φεγγάρι, το είδα από μια καφετέρια στο Π. Φάληρο...

είμαι πεζή το ξέρω αλλά αυτή η πανσέληνος δεν μπορώ να πω πως μου προκαλεί ρομαντικά και θετικά συναισθήματα...

ευαισθησία μεγάλη αλλά και μεγάλη άρνηση...

ευτυχώς έφυγα νωρίς πριν καταλάβουν πόσο άσχημη παρέα ήμουν για απόψε...

ελπίζω να περάσει :dizzy::eek::sorry:

Όλα περνάνε!!
Καλό βραδάκι να έχεις και μια ακόμη καλύτερη μέρα!:bigsmile::wink2:

kiaRRa
25-08-2010, 12:03 AM
Ευτυχως αυτές τις μέρες κάνει την πάπια ο Αρης μου... (πάλι σε νερο ο καλός μου):love:

Δείμωνα, εγώ δεν ταξιδεύω σε κανενα νερό ουτε γνωστό ουτε άγνωστο. Τώρα που το σκέφτομαι και το δίπολο μου (roadrunner) παλι αποφεύγει το νερο, ζαλιζεται. Αρα, σε αυτή την πανσέληνο εμεις θα κάτσουμε μέσα :laugh:

Δείμων
25-08-2010, 12:06 AM
Αγγελική μπορεί να συμβαίνει και να μην το παίρνεις χαμπάρι. Η συγκεκριμένη άλλωστε δεν πιάνει τον Ήλιο σου τουλάχιστον. Edit: Ηλιακά σας πιάνει στον 3-9 όσους έχετε γεννηθεί τις πρώτες μέρες.

Stabbie για ρίξε μια ματιά μήπως τρέχει τίποτα με τον Ωροσκόπο σου?

kiaRRa
25-08-2010, 12:09 AM
Αγγελική μπορεί να συμβαίνει και να μην το παίρνεις χαμπάρι. Η συγκεκριμένη άλλωστε δεν πιάνει τον Ήλιο σου τουλάχιστον.

Stabbie για ρίξε μια ματιά μήπως τρέχει τίποτα με τον Ωροσκόπο σου?


Ναι ευτυχως αυτή τη φορά τον αφησε ήσυχο.... το καλό που της θελω να μην εχει κανει καμια με αγνωστες θαλασσες, γιατί θα βγω στο μπαλκόνι και θα φωνάζω "στεριαααααα στεριάααααααα":embarrest

κρασακι
25-08-2010, 12:10 AM
Εμενα πάλι γιατι καμια πανσέληνος δεν μου προκαλεί τπτ? Αδιαφορη μου είναι καθε χρονια....
Και να πει κανεις ότι δεν εχω νερο? Μια σελήνη ναααααααα με το συμπάθειο...

Ε δεν σημαίνει ότι μας πιάνουν και όλες ντεε!:bigsmile:
Τις παρατηρώ τα τελευταία χρόνια να δω αν με πιάνουν ή όχι..δεν μπορώ να πω ότι παρατηρώ πάντα κάτι..αλλά όταν παρατήρησα ήταν συνήθως ακριβώς μια μέρα μετά. Σήμερα δε χαλαράαααα! Και μου αρέσει πολύ!

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
25-08-2010, 12:11 AM
Μια σελήνη ναααααααα με το συμπάθειο...

αχαχχααα!!!!!:laugh::laugh::bigsmile:

.

kiaRRa
25-08-2010, 12:14 AM
Ε δεν σημαίνει ότι μας πιάνουν και όλες ντεε!:bigsmile:
Τις παρατηρώ τα τελευταία χρόνια να δω αν με πιάνουν ή όχι..δεν μπορώ να πω ότι παρατηρώ πάντα κάτι..αλλά όταν παρατήρησα ήταν συνήθως ακριβώς μια μέρα μετά. Σήμερα δε χαλαράαααα! Και μου αρέσει πολύ!

Δεν εννοω απαραίτητα να με επηρεάζει αστρολογικα. Απλά απορώ πως κάποιοι θα ασχοληθούν με την πανσέληνο διοργανώνοντας events και χίλια δυο. Ή ο ρομαντισμός που λένε ότι σου βγάζει (καλα εμενα και να ήθελε... δεν θα καταφερνε να βγαλει τπτ)

Και για να πω την αλήθεια, αισθητικα, περισσότερο μου άρεσε η δεύτερη πανσέληνος του Ιουλίου:embarrest

MrGalaxy
25-08-2010, 12:21 AM
Φταιει ο ήλιος σου!! :bigsmιle: (λέω εγώ!)
Ένας τύπος του Αιγόκαιρου είναι να μην του αρέσει να πετάει... αλλα να μένει 'δεμένος σταθερά στη γη... Γι'αυτό και δεν νίωθει τίποτα όταν θα δει την πανσέληνο.... γιατι δεν θα πεταξει με προορισμο την Πανέμορφη σήμερα σελήνη!!:laugh:

παλίρροια
25-08-2010, 12:21 AM
:laugh::laugh: Ουτε εμένα με επηρεάζει η Πανσέληνος!!! Να και κάτι που δεν μου συμβαίνει:nuts: γιατί κατά τα άλλα.......όλα τα μικρα,μεγαλα,μεσαία αστέρια με επηρεάζουν, με πειράζουν,:laugh: όπως λένε και τα μικρα παιδάκια:bigsmile:
Τι κρίμα που δεν μπορώ να τα πειράξω και γω.....Ειδικά αυτός ο Κρόνος θα τρωγε μια τσιμπιά!!!!!:laugh::laugh:

κρασακι
25-08-2010, 12:26 AM
Δεν εννοω απαραίτητα να με επηρεάζει αστρολογικα. Απλά απορώ πως κάποιοι θα ασχοληθούν με την πανσέληνο διοργανώνοντας events και χίλια δυο. Ή ο ρομαντισμός που λένε ότι σου βγάζει (καλα εμενα και να ήθελε... δεν θα καταφερνε να βγαλει τπτ)

Και για να πω την αλήθεια, αισθητικα, περισσότερο μου άρεσε η δεύτερη πανσέληνος του Ιουλίου:embarrest

Το έπιασα..
Καλά αυτό Αγγελική έχει να κάνει με τον χαρακτήρα και την ιδιοσυγκρασία του άλλου! Ρομαντισμός μπορεί να είναι το ότι θα καθίσεις να την κοιτάξεις και για 3 λεπτά και να σκεφτείς το οτιδήποτε..παίζει πως το βλέπει ο καθένας.
Αλλά ειδικά του Αυγούστου είναι συνδεδεμένη με εκδηλώσεις και γεγονότα και ρομαντισμό λόγω του χρώματος που παίρνει το φεγγάρι..
Την τελευταία του Ιουλίου δεν τη θυμάμαι για να πω την αλήθεια..:bigsmile:

kiaRRa
25-08-2010, 12:26 AM
Φταιει ο ήλιος σου!! :bigsmιle: (λέω εγώ!)
Ένας τύπος του Αιγόκαιρου είναι να μην του αρέσει να πετάει... αλλα να μένει 'δεμένος σταθερά στη γη... Γι'αυτό και δεν νίωθει τίποτα όταν θα δει την πανσέληνο.... γιατι δεν θα πεταξει με προορισμο την Πανέμορφη σήμερα σελήνη!!:laugh:

Βαλε στο πλάνο και τον ωροσκόπο μου!

Γι'αυτό ειπα πριν για τη σελήνη μου και τον άρη.... δεν φτουράνε μια σήμερις....:bigsmile:

kiaRRa
25-08-2010, 12:29 AM
Το έπιασα..
Καλά αυτό Αγγελική έχει να κάνει με τον χαρακτήρα και την ιδιοσυγκρασία του άλλου! Ρομαντισμός μπορεί να είναι το ότι θα καθίσεις να την κοιτάξεις και για 3 λεπτά και να σκεφτείς το οτιδήποτε..παίζει πως το βλέπει ο καθένας.
Αλλά ειδικά του Αυγούστου είναι συνδεδεμένη με εκδηλώσεις και γεγονότα και ρομαντισμό λόγω του χρώματος που παίρνει το φεγγάρι..
Την τελευταία του Ιουλίου δεν τη θυμάμαι για να πω την αλήθεια..:bigsmile:

Κατάλευκη ειναι σημερα... αλλα μιας και λες για χρώμα φεγγαριου, επειδη εχουμε μια ρίζα από τραπεζούντα και η μανα μου ξέρει να παρατηρεί βάσει φεγγαριου τον καιρό, αν θυμάμαι καλά, όταν είναι κίτρινη σημαίνει βοριάς:embarrest

MrGalaxy
25-08-2010, 12:29 AM
:laugh::laugh: Ουτε εμένα με επηρεάζει η Πανσέληνος!!! Να και κάτι που δεν μου συμβαίνει:nuts: γιατί κατά τα άλλα.......όλα τα μικρα,μεγαλα,μεσαία αστέρια με επηρεάζουν, με πειράζουν,:laugh: όπως λένε και τα μικρα παιδάκια:bigsmile:
Τι κρίμα που δεν μπορώ να τα πειράξω και γω.....Ειδικά αυτός ο Κρόνος θα τρωγε μια τσιμπιά!!!!!:laugh::laugh:

Toν κακό τον Κρόνο...! Δώστου μία κι απο μένα!! :nuts:

κρασακι
25-08-2010, 12:33 AM
Κατάλευκη ειναι σημερα... αλλα μιας και λες για χρώμα φεγγαριου, επειδη εχουμε μια ρίζα από τραπεζούντα και η μανα μου ξέρει να παρατηρεί βάσει φεγγαριου τον καιρό, αν θυμάμαι καλά, όταν είναι κίτρινη σημαίνει βοριάς:embarrest

Συνήθως είναι κυανή μετά τη ανατολή της και λίγο πριν τη δύση της:bigsmile:
αλλά μπορεί να είναι και όταν μεσουρανεί αναλόγως και με τις καιρικές συνθήκες, όπως καλά είπες!
Πρώτη φορά το ακούω αυτό που λες, ενδιαφέρον!
Και όντως εδώ τουλάχιστον έχει ωραιότατο βοριαδάκι απόψε..:embarrest

kiaRRa
25-08-2010, 12:37 AM
Δεν μπορώ να σας το φωτογραφίσω να το δείτε αλλά από τη γεφυρα χ. τρικούπης (ριο αντίρριο) αφησαν αερόστατα μικρά και φαίνονται απίστευτα στον ουρανό οπως τα παρασύρει ψηλά ο αερας!!!:bigsmile:

Κοραλλία Μόζορα
25-08-2010, 12:40 PM
Πω πω! Ένας χαμός έγινε ψες δηλαδή. Κι εγώ ήμουν τόσο χαμένη μέσα στις σκέψεις μου που δεν πήρα χαμπάρι!!

Fotini Christodoulou
25-08-2010, 06:16 PM
Φταιει ο ήλιος σου!! :bigsmιle: (λέω εγώ!)
Ένας τύπος του Αιγόκαιρου είναι να μην του αρέσει να πετάει... αλλα να μένει 'δεμένος σταθερά στη γη... Γι'αυτό και δεν νίωθει τίποτα όταν θα δει την πανσέληνο.... γιατι δεν θα πεταξει με προορισμο την Πανέμορφη σήμερα σελήνη!!:laugh:

Mή το λές....Καρκίνος και μάλιστα με σελήνη στον Καρκίνο, αλλά την αγνόησα:laugh:

Εμένα μου έχει μείνει στην μνημη μια χειμωνιάνικη Πανσέληνος, χρόνια πρίν, σε χιονισμένο τοπίο:love:Είναι υπερτιμημένη η αυγουστιάστικη Πανσέληνος πιστεύω. Οι χώροι και οι άνθρωποι τις κάνουν ξεχωριστές μόνο κάθε χρόνο αλλά και η διάθεση να γινει κάποιος ρομαντικός προσέχοντας αντί άλλων, το φεγγάρι, τα τοπία, τα συναισθήματα του. Θα μπορούσε όμως να έχει αυγουστιάτικη πανσέληνο όλο το χρόνο;)

Και οι Αιγόκεροι μπορούν να είναι ρομαντικοί αρκεί να μην είναι κανένας άλλος μπροστά γιατί φοβούνται μην τους χαλάσει το ίματζ:toung:

MrGalaxy
25-08-2010, 06:55 PM
Εγώ ήξερα πως οι Αιγόκαιροι μπορούν να είναι ρομαντικοί αλλα για τον εαυτό τους....... (Νομίζω)

Fotini Christodoulou
25-08-2010, 07:00 PM
Εγώ ήξερα πως οι Αιγόκαιροι μπορούν να είναι ρομαντικοί αλλα για τον εαυτό τους....... (Νομίζω)


Όλοι πρώτα για τον εαυτό μας είμαστε πιστέυω;) Ωστόσο (νομίζω...) είναι παρεξηγημένοι πιθανότατα εξαιτίας του κυβερνήτη τους και της εικόνας που προβάλλουν. Θέλει χρόνο για να ανακαλύψεις και τις άλλες λιγότερο εμφανείς πλευρές τους.:bigsmile: Απο την άλλη, αυτό πάνω κάτω συμβαίνει με τους περισσότερους ανθρώπους:bigsmile:

katiakiss
25-08-2010, 07:08 PM
Παιδιά, αυτή η πανσέληνος έγινε σε ακριβείας σύνοδο με τον Ήλιο μου και δεν κατάλαβα τίποτα! Σαν την Κοραλλία ένα πράγμα. Χαμένη στην μετάφραση! ¶σε που για να είμαι ειλικρινής, της έριξα μια ματιά απΆ το μπαλκόνι μου και την βρήκα φτωχική. Περίμενα εκείνον τον τεράστιο Αυγουστιάτικο δίσκο με την αναπάντεχη απόχρωση και είδα ένα φεγγαράκι ανάξιο λόγου. Η ντροπή της πανσελήνου! Τρίχες, δόντια μαλλιά, όλα στη θέση τους και κανένας περεταίρω εκνευρισμός από την συνηθισμένη ζοχάδα σε περίοδο φόρτου εργασίας. Κοραλλία θα τη βγάλω καθαρή ή θα με εκδικηθεί η πανσέληνος για την ύβρη που μόλις διέπραξα; (Αν κληθώ να πληρώσω, θα σε καταδώσω για να μην νιώθω μόνη!) :toung:

παλίρροια
25-08-2010, 07:16 PM
:bigsmile: Πράγματι!! Είναι παρεξηγημένοι,όπως και οι παρθένοι ,απο τα ζώδια της γης οι ταύροι ξεφεύγουν λίγο έχουν και ένα......σκερτσο περισσότερο:laugh: ενώ τα άλλα δυο ζώδια "δείχνουν" αμετακίνητα στις απόψεις τους ενώ δεν είναι,:embarrest και θεωρώ τύχη αν βρούν ανθρώπους να τους παρασύρουν για να αναδείξουν τον πραγματικό τους εαυτό......:love:
Αντίθετα παρ'ολο το μπρίο τους είναι εξαιρετικά δύσκολο να παρασύρεις συναισθηματικά ένα ταύρο η να του αλλάξεις απόψεις.....
Ολα έχουν πολλές πλευρές κάθε φορά,εξαρτάται απο ποιά γωνία τα βλεπεις.....:bigsmile:

katiakiss
25-08-2010, 07:24 PM
Όλοι πρώτα για τον εαυτό μας είμαστε πιστέυω;) Ωστόσο (νομίζω...) είναι παρεξηγημένοι πιθανότατα εξαιτίας του κυβερνήτη τους και της εικόνας που προβάλλουν. Θέλει χρόνο για να ανακαλύψεις και τις άλλες λιγότερο εμφανείς πλευρές τους.:bigsmile: Απο την άλλη, αυτό πάνω κάτω συμβαίνει με τους περισσότερους ανθρώπους:bigsmile:Νομίζω ότι με τους Αιγόκερους το κακό είναι ότι οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά και ενό ένας Ζυγός θα προσφέρει ένα όμορφο μπουκέτο λουλούδια που είναι μια ευγενική και ρομαντική λεπτομέρεια, ένας Αιγόκερως θα προσφέρει ένα βάζο που θα σε κάνει να σκεφτείς «τι είναι τούτο;», αλλά εκείνος θα έχει προσέξει πως βάζο δεν είχες. Με λίγα λόγια εκφράζουν τον ρομαντισμό τους με πιο πρακτικό τρόπο και αυτό δεν είναι πάντα χαριτωμένο. :unsure:

παλίρροια
25-08-2010, 07:31 PM
:bigsmile:Σωστό και αυτό!!:bigsmile:
Ομως σκευτείτε όταν πρέπει να παρθεί γρήγορα και αποτελεσματικά μια απόφαση,μεταξύ αυτών των ζωδίων ποιός θα την πάρει πιο γρήγορα,οριστικα΄και αποτελεσματικά ο ζυγός η ο αιγόκερως???:bigsmile:
Σας αφήνω να σκευτείτε διότι την ......έχω την απάντηση!:nuts::nuts:

Fotini Christodoulou
25-08-2010, 07:32 PM
Νομίζω ότι με τους Αιγόκερους το κακό είναι ότι οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά και ενώ ένας Ζυγός θα προσφέρει ένα όμορφο μπουκέτο λουλούδια που είναι μια ευγενική και ρομαντική λεπτομέρεια, ένας Αιγόκερως θα προσφέρει ένα βάζο που θα σε κάνει να σκεφτείς «τι είναι τούτο;», αλλά εκείνος θα έχει προσέξει πως βάζο δεν είχες. Με λίγα λόγια εκφράζουν τον ρομαντισμό τους με πιο πρακτικό τρόπο και αυτό δεν είναι πάντα χαριτωμένο. :unsure:

Γουέλ, ναί αυτή είναι η φύση τους, ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι θα περιοριστούν στα πρακτικά ή ότι οπωσδήποτε ένας Ζυγός θα φέρει λουλούδια.:bigsmile: Αυτό είναι το κακό με τις γενικεύσεις των ηλιακών δυστυχώς:bigsmile:

katiakiss
25-08-2010, 07:33 PM
:bigsmile:Σωστό και αυτό!!:bigsmile:
Ομως σκευτείτε όταν πρέπει να παρθεί γρήγορα και αποτελεσματικά μια απόφαση,μεταξύ αυτών των ζωδίων ποιός θα την πάρει πιο γρήγορα,οριστικα΄και αποτελεσματικά ο ζυγός η ο αιγόκερως???:bigsmile:
Σας αφήνω να σκευτείτε διότι την ......έχω την απάντηση!:nuts::nuts: Αιγόκερως δαγκωτό! Κυρία! Κυρία! Τι κερδίζω;:nuts:

katiakiss
25-08-2010, 07:40 PM
Γουέλ, ναί αυτή είναι η φύση τους, ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι θα περιοριστούν στα πρακτικά ή ότι οπωσδήποτε ένας Ζυγός θα φέρει λουλούδια.:bigsmile: Αυτό είναι το κακό με τις γενικεύσεις των ηλιακών δυστυχώς:bigsmile: Συγνώμη, νόμιζα ότι μιλούσαμε γενικά. Αν δεν μιλάμε γενικά, θα συμφωνήσω μαζί σου γιατί τότε πρέπει να μπούμε στα χωράφια της εξονυχιστικής ανάλυσης και αξιολόγησης πλανητών και θέσεων, όψεων… Ας τα να πάνε! Τι λέγαμε για την πανσέληνο; :bigsmile:

παλίρροια
25-08-2010, 07:44 PM
Αιγόκερως δαγκωτό! Κυρία! Κυρία! Τι κερδίζω;:nuts:

:laugh: Κερδίζεις τη σιγουρια,την αποφασιστικότητα και την σταθερότητα των τριών εκπροσώπων των ζωδίων της γής...:love:
Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν υπάρχουν ....και άλλοι με αυτά τα χαρακτηριστικά:laugh: μην παρεξηγηθούμε κιόλας!!!:nuts::nuts:

katiakiss
25-08-2010, 07:52 PM
:laugh: Κερδίζεις τη σιγουρια,την αποφασιστικότητα και την σταθερότητα των τριών εκπροσώπων των ζωδίων της γής...:love:
Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν υπάρχουν ....και άλλοι με αυτά τα χαρακτηριστικά:laugh: μην παρεξηγηθούμε κιόλας!!!:nuts::nuts:Μόνο αυτά; Κρίμα! Με μαμά Ταύρο, δύο αδέλφια Αιγόκερους και έναν πρώην σύντροφο Παρθένο, πίστευα ότι θα κέρδιζα τουλάχιστον 10 δωρεάν συνεδρίες ψυχοθεραπείας και 2 κουπόνια νευρολογικής περίθαλψης στην πλησιέστερη κλινική της περιοχής μου. Πάντως είναι μεγάλη ασφάλεια να νιώθεις ότι θα στη σπάσουν και θα σε ξενερώσουν οι δικοί σου άνθρωποι. Τα ξένα χέρια είναι μαχαίρια! :laugh:

παλίρροια
25-08-2010, 08:02 PM
:laugh::laugh::laugh: Οντως .......είναι πάρα πολλά τα.....χτυπηματα....:laugh: για να τα αντέξεις μαζεμένα!!!!:toung: και για έναν Ιχθύ ακόμα πιο δύσκολα το καταλαβαίνω....
Θέλει γερά νεύρα και κάνα μααλόξ για το στομάχι δεν βλάπτει,:toung: .......όμως εκεινοι άραγε πως αισθάνονται,μηπως δεν ξέρουν τι θα τους ξημερώσει??:laugh::laugh:
Ομως έτσι έχει νόημα η ζωή η προσπάθεια προσέγγισης διαφορετικών ανθρωπων τότε έχει αξία,αλλιώς τι νόημα θα είχε αν ξέραμε εκ τον προτέρων τι θα πεί ο άλλος η πως θα συμπεριφερθεί..:love::love:

katiakiss
25-08-2010, 08:22 PM
:laugh::laugh::laugh: Οντως .......είναι πάρα πολλά τα.....χτυπηματα....:laugh: για να τα αντέξεις μαζεμένα!!!!:toung: και για έναν Ιχθύ ακόμα πιο δύσκολα το καταλαβαίνω....
Θέλει γερά νεύρα και κάνα μααλόξ για το στομάχι δεν βλάπτει,:toung: .......όμως εκεινοι άραγε πως αισθάνονται,μηπως δεν ξέρουν τι θα τους ξημερώσει??:laugh::laugh:
Ομως έτσι έχει νόημα η ζωή η προσπάθεια προσέγγισης διαφορετικών ανθρωπων τότε έχει αξία,αλλιώς τι νόημα θα είχε αν ξέραμε εκ τον προτέρων τι θα πεί ο άλλος η πως θα συμπεριφερθεί..:love::love:Πραγμ ατικά η ομορφιά της διαφορετικότητας είναι το αλάτι των σχέσεων. Εννοείται ότι όσα γράφτηκαν ήταν απλώς στο πλαίσιο της πλακίτσας και πολλές φορές ζήλεψα ή θαύμασα την προνοητικότητα, οργάνωση και προσφορά του πρώην συντρόφου μου που είναι Παρθένος, την αντοχή της μητέρας μου που είναι Ταύρος ή την σοβαρότητα των αδελφών μου που είναι Αιγόκεροι. Το συμπληρωματικό είναι αυτό που σε κάνει να νιώθεις πληρότητα. Αυτή είναι και η έννοια του 7ου. Γι’ αυτό και συμπληρωματικά θα πω ότι αυτά που γράφουμε είναι : :offtopic: Και θα μας την πούνε εντελώς κοφτά και Κρόνια (αφού γουστάρεις γη!):laugh:

Κοραλλία Μόζορα
25-08-2010, 08:26 PM
Παιδιά, αυτή η πανσέληνος έγινε σε ακριβείας σύνοδο με τον Ήλιο μου και δεν κατάλαβα τίποτα! Σαν την Κοραλλία ένα πράγμα. Χαμένη στην μετάφραση! ¶σε που για να είμαι ειλικρινής, της έριξα μια ματιά απΆ το μπαλκόνι μου και την βρήκα φτωχική. Περίμενα εκείνον τον τεράστιο Αυγουστιάτικο δίσκο με την αναπάντεχη απόχρωση και είδα ένα φεγγαράκι ανάξιο λόγου. Η ντροπή της πανσελήνου! Τρίχες, δόντια μαλλιά, όλα στη θέση τους και κανένας περεταίρω εκνευρισμός από την συνηθισμένη ζοχάδα σε περίοδο φόρτου εργασίας. Κοραλλία θα τη βγάλω καθαρή ή θα με εκδικηθεί η πανσέληνος για την ύβρη που μόλις διέπραξα; (Αν κληθώ να πληρώσω, θα σε καταδώσω για να μην νιώθω μόνη!) :toung:

Να' σαι καλά, Κάτια μου, με έκανες και γέλασα! Να με καταδώσεις χωρίς ενοχές!

Ζούμε ένα ασυνήθιστα ζεστό Αύγουστο στην Κύπρο με θερμοκρασίες που έφτασαν μέχρι και τους 46 βαθμούς Κελσίου. Η υγρασία φτάνει μέχρι 90 - 95%. Δεν μπορείς να αναπνεύσεις, είσαι συνέχεια βρεγμένος και τα ρούχα κολλάνε πάνω σου. Το μυαλό αποχαυνώνεται. Ζούμε μέσα σε κλειστές πόρτες και air condition, αλλιώς δεν επιβιώνεις. Πού μυαλό για ρομαντισμό και πανσέληνους. Έτσι θα συμφωνήσω με την αγαπητή μου Φωτεινή ότι η Πανσέληνος είναι και θέμα συνθηκών και διάθεσης.

παλίρροια
25-08-2010, 08:27 PM
:nuts: Εχω όμως σελήνη στο Υδροχόο :laugh: γιαυτό παρασύρθηκα :laugh::laugh:
Παρόλα αυτά επανέρχομαι ....στην τάξη.......τοχει η ιδιοσυγκρασία μου:toung:

Α και κάτι άλλο.....δεν γουστάρω τόσο γη, πιο πολύ μου αρέσει η φωτια αλλά αν την πλησιάσεις πολύ.......

katiakiss
25-08-2010, 08:40 PM
Να' σαι καλά, Κάτια μου, με έκανες και γέλασα! Να με καταδώσεις χωρίς ενοχές!

Ζούμε ένα ασυνήθιστα ζεστό Αύγουστο στην Κύπρο με θερμοκρασίες που έφτασαν μέχρι και τους 46 βαθμούς Κελσίου. Η υγρασία φτάνει μέχρι 90 - 95%. Δεν μπορείς να αναπνεύσεις, είσαι συνέχεια βρεγμένος και τα ρούχα κολλάνε πάνω σου. Το μυαλό αποχαυνώνεται. Ζούμε μέσα σε κλειστές πόρτες και air condition, αλλιώς δεν επιβιώνεις. Πού μυαλό για ρομαντισμό και πανσέληνους. Έτσι θα συμφωνήσω με την αγαπητή μου Φωτεινή ότι η Πανσέληνος είναι και θέμα συνθηκών και διάθεσης.Κόρη Κοραλλία είμαστε συμπατριώτισσες και μόλις μου περιέγραψες τις συνθήκες στην Πατρίδα με πολύ γλαφυρό τρόπο! Από αυτό συμπεραίνω ότι η πανσέληνος σε σύνοδο με τον Ήλιο μου ήταν ευνοϊκή. Έκανα εικόνα με ατμόσφαιρα και μυρωδιά. Και μόνο αυτό φτάνει! :bigsmile:

Κοραλλία Μόζορα
25-08-2010, 08:59 PM
Κόρη Κοραλλία είμαστε συμπατριώτισσες και μόλις μου περιέγραψες τις συνθήκες στην Πατρίδα με πολύ γλαφυρό τρόπο! Από αυτό συμπεραίνω ότι η πανσέληνος σε σύνοδο με τον Ήλιο μου ήταν ευνοϊκή. Έκανα εικόνα με ατμόσφαιρα και μυρωδιά. Και μόνο αυτό φτάνει! :bigsmile:

Να δεις που θα βρεθούμε και συγγενείς!! Κανείς δεν μπορεί καλύτερα από ένα Ιχθύ να βιώσει μια εικόνα.