PDA

View Full Version : Ηλιακη Επιστροφη με Νεα Σεληνη (12 Ιουνιου 2010)



CROUSSOS
20-07-2010, 01:25 AM
Αγαπητοί φίλοι της αστρολογίας εφέτος στις 12 Ιουνίου είχα Ηλιακη Επιστροφη με Νεα Σεληνη (Στις 21 μοιρες των Διδύμων ο Ηλιος μου, στις 19 μοιρες των Διδύμων η Νέα Σελήνη ενεργοποιωντας τον 4ο Γ. Οικο μου).
Παράλληλα, ο Ωροσκόπος του Ετήσιου μου είναι στις 16 μοίρες του Λεοντα (για διαβολικη συμπτωση ακριβως απέναντι από τον Γενέθλιο Αρη μου και τον Β. Δεσμο μου) ενώ ο Γενέθλιος μου Ωροσκόπος είναι στην 1 των Ιχθύων. Σημειωση: Περασα τα γενεθλια μου στην Ολλανδια οπου εργαζομαι.
Μέχρι σήμερα πίστευα ότι αυτό το γεγονός (της συνόδου της Νεας Σεληνης με τον Γ.Ηλιο μου) θα μου φέρει θετικα νέα ξεκινηματα, αλλά δυστυχώς μόνο θλιψη ελαβα μεχρι στιγμης. Χώρισα μετα απο 5 χρονια σοβαρης σχεσης (με χώρισε για την ακριβεια). Να το εκλάβω τώρα αυτο ως νεο ξεκινημα? Και η ψυχή μου που υποφέρει? Να δω τι αλλο θα μου φερει αυτη η Συνοδος......!!!!
Ηταν και ο Κρόνος στον 7ο Γ. Οικο μου για 2 χρονια βλεπετε....τι να μου κανει μια απλα μια Νεα Σεληνη?
Αν γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος θα τον ευχαριστουσα εκ των προτερων.
Καλα να περνατε όλοι και να δινετε κουραγιο σ' εμας όλους.
Πολλους χαιρετισμούς απο την Ξενιτια........αβάσταχτη που είναι.

hattie23
20-07-2010, 11:24 AM
απο προσωπικη εμπειρια ο Καζαντζιδης βοηθα σε τετοιες περιπτωσεις ξενιτιας:toung:.Καθε αρχη και δυσκολη που λενε .γιατι τοση πικρα ομως .μπορει οντως η νεα σεληνη στον 4 οικο σε συνοδο μα ειναι για το καλο σου και σου εφερε ενα χωρισμο .τωρα μπορει να μην το καταλαβαινεις ετσι αλλα αν μετα λιγο καιρο να ανακαλυψεις οτι εισαι πολυ καλυτερα αν και θα ελεγα οτι μια τεοια συνοδος νεα σεληνης στο 4 οικο μπορει να φερει μια καινουργια αρχη οχι τοσο συναισθηματικη φυσεως αλλα ισως επειδη ο 4 οικος εχει να κανει με το σπιτι μας ,την οικογενεια μας και την παριδα μας ισως να κανεις μαι ακαινουργια αρχη σε αυτους τους τομεις .δεν ξερω καταποσο η μοτερνα λογικη επιβαλλει να λεμε "σπιτι" μια συγκατοικηση με το ταιρι μας (δεν ξερω αν μενατε μαζι η οχι ) αλλα μπορει παραδειγμα αυτος ο χωρισμος να σε κανει να αλλαξεις παραδειγμα το σπιτι στο οποιο μενατε μαζι,δηλαδη μπορει να σηματοδοτει μαι μετακομιση,η να κανεις μαι καινουργια αρχη με την οικογενεια σου ,ισως να ερθεις πιο κοντα παραδειγμα με την μητερα σου αν το προηγουμενο διαστημα δεν ειχατε καλες επαφες η να σκεφτεις μεσα στην χρονια να επιστρεψεις στην ελλαδα και να κανεις μια καινουργια αρχη εδω η να παρεις την αποφαση οτι πλεον θελεις να μεινεις για παντα στο εξωτερικο.παντως δειχνει ενα καινουργιο ξεκινημα σε οτι αφορα τον 4ο οικο .απο την στιγμη που μεσα στον 4ο οικο εχει τον γενεθλιο ηλιο σου δειχνει επισης μια καινουργια συνολικη μαλλον αλλαγη της προσωπικοτητας σου .ισως αυτος ο χωρισμος σε κανει να αλλαξεις τις αποψεις σου σε σχεση με τις συναισθηματικες σου σχεσεις.οπως και να εχει ειναι κατι το οποιο μπορει να συμβει μεσα σε ευτη την χρονισ της συνοδου.μια συνοδος σαν οψη δεν ειναι παντα θετικη .παραδειγμα η σεληνη μπορει να βομβαρδιζεται απο δυσμενεις οψεις παραδειγμα αφου θα κανει οψεις ποι κανει και ο γενεθλιος ηλιο σου .αν αυτος ειναι "χτυπημενος" θα χτυπηθει και ο συναισθηματικος σου κοσμος αφου μιλαμε για σεληνη.Παραδειγμα εγω εχω επισης ηλιο στον 4ο οικο σε συνοδο με κρονο στο γενεθλιο η καινουργια ηλικαη επιστροφη που θα γινει το νοεμβρη θα εχω συνοδο ηλιου-σεληνης σχεδον μηδενικη αρα θα εχω και συνοδο σεληνη -κρονου οσο καλο θα μπορουσε να κανει η πρωτη συνοδος περιοριζεται λογω των αλλων οψεων.επισης ενας κρονος στο 7 οικο μπορει να παρουσιασει δυσκολιες δεν λεω αλλα ας μην ξεχαμε δυο πραγματα πρωτον οτι οκρονος ειναι πλανητης της σταθεροτητας θα μπορουσατε μεσα απο αυτη την διευλεση να ειχατε βγει σαν ζευγαρι πολυ δυνατοι το γεγονος οτι αυτες οι δυσκολιες μαλλον σας διαλυσαν παει να πει οτι η σχεση δεν ειχε τις απαιτουμενες βασεις να προχωρησει και το αλλο επισης που εχω διαβασει ειναι οτι συχνα μια διευλευση κρονου απο τον 5 η 7 οικο μπορει να δειχνει και τον ερχομο μια σοβαρης σχεσης η σχεσης με καποιον μεγαλυτερο απο εμας .δεν σημαινει αναγκαστικα χωρισμο και στεναχωρια .εξαρταται βεβαι ατι ζητα καποιος και τι οψεις σχηματιζει .παραδειγμα αν ζητας εναν χαχα και σου ερθει ενας σοβαρος στην ζωη σου θα την βιωσεις καταπιεστικη την σχεση.να σου πω επισης οτι και εγω γκρινιαζω πολυ για τον κρονο μου αλλα τωρα τελευταια εχω παρατηρησει οτι οταν ενεργοποιειτε μεσα στο χαρτη μου ειμαι σε πολυ καλυτερη φαση απο οταν ενεργοποιουνται οι "ευκολες " οψεις μου,ακομα και οταν η οψη με κρονο θεωρειτε ασχημη τελικα αλλα πραγματα μου φταινε και οχι αυτο.παλι πολυ μιλησα :embarrest ειμαι φλυαρη τελικα:bigsmile:

leoma
20-07-2010, 03:25 PM
Εγώ έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1) προς CROUSSOS/Νίκος: με ήλιο στις 21 των Διδύμων και Σελήνη στις 19 των Διδύμων δεν έχεις Νέα Σελήνη (ακόμη δηλαδή) -- θέλει να προχωρήσει η Σελήνη λίγο ακόμη για να ανταμώσει με τον Ήλιο. Κατά τα λοιπά θα έλεγα ότι γενικά ένα τέλος σηματοδοτεί και μια νέα αρχή.

2) προς hattie: Είσαι όντως φλύαρη (εξόχως δε για Σκορπίνα). Αν χώριζες το κείμενό σου σε παραγράφους και έβαζες και κανένα σημείο στίξης παραπάνω, με λίγη προσοχή στην ορθογραφία, ίσως να μπορούσα να σε διαβάσω.

Χωρίς παρεξήγηση :bigsmile:

hattie23
20-07-2010, 05:56 PM
Δικιο.Αλλα εχω ερμη σε Τοξοτη οποτε το εχω:cheesy:Δευτερον,προσπαθω να γραψω ελληνικα με αγγλικο πληκτρολογιο και οταν γραφω γρηγορα και μεγαλο κειμενο συνηθως μου βγαινει σαν να ειμαι καθυστερημενο.δεν μπορω να σκεφτομαι καθε φορα που ειναι το καθε γραμμα το γραφω ειτε απο ενστιχτο ειτε απο τυχη το σωστο :cheesy:.Ως γνωστον στο λατινικο αλφαβητο δεν υπαρχει ο τονος και τα υπολοιπα τα ψαχνω.οταν τα βρισκω τα χρησιμοποιω.:cheesy:Αλλα δειξε και μια κατανοηση εδω εχουν περασει δυο σοσιαλιστες πρωθυπουργοι με χειροτερη συνταξη:bigsmile:

CROUSSOS
20-07-2010, 10:58 PM
Τουλαχιστον με κανατε και γελασα και οι 2 σας.:bigsmile: Επίσης σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Πάντως θα ήταν ευτυχία για μένα να επιστρέψω μόνιμα στην Ελλάδα. Λείπω απο τα 19 μου. Συνολικά 20 χρόνια. Ενας λόγος που χώρισα ήταν και αυτός, της μόνιμης διαμονής στο εξωτερικό, με ειχαν ''φάει'' βλέπετε τα πήγαινε-έλα κάθε 2ο σαβατοκύριακο, Χάγη-Θεσσαλονίκη.
Μακάρι να μου τύχει δουλειά στην Ελλάδα γιατι το άλλο σενάριο να μου φέρει μονιμότητα στο εξωτερικό και να γίνει ''σπίτι'' μου (4ος οίκος) για πάντα, δεν θα το αντέξω......Μην ξεχνάτε ότι η Σελήνη της Ελλάδας είναι στην 21η μοίρα των Διδύμων, πάνω δηλαδή στον Γ. Ήλιο μου. Οπουδήποτε έξω από την Ελλάδα το νοιώθω σαν φυλακή. Τώρα μην με ρωτάτε γιατι ξενιτεύτηκα.....Επειδή η Ελλάδα τρώει τα παιδιά της και δεν έβρισκα δουλειά ή επειδή έχω Γ. Δία και Ποσειδώνα στον 9ο Οίκο?
Κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω Μαρία, τι εννοιείς όταν λες ότι η Σελήνη δεν κάνει ακόμα Σύνοδο? Πότε ακριβώς θα την κάνει και πως μπορώ να το δω στο αστρολογικό σύστημα προβλέψεων. Μιλάς για την προοδευτική Σελήνη?

leoma
21-07-2010, 10:28 AM
Κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω Μαρία, τι εννοιείς όταν λες ότι η Σελήνη δεν κάνει ακόμα Σύνοδο? Πότε ακριβώς θα την κάνει και πως μπορώ να το δω στο αστρολογικό σύστημα προβλέψεων. Μιλάς για την προοδευτική Σελήνη?

Δεν είπα ότι δεν κάνει σύνοδο, είπα ότι θέλει να "περπατήσει" δυο μοίρες η Σελήνη για να συναντήσει τον Ήλιο, μετά θα τον προσπεράσει κ.ο.κ. Σαν σύνοδος υφίσταται, απλά δεν είναι φάση Νέας Σελήνης γιατί βρίσκεται ακόμη πίσω από τον Ήλιο.

Δεν μιλάμε για προοδευτική, μιλάμε για το χάρτη της Ηλιακής σου επιστροφής. Ο προοδευτικός είναι άλλος.

Παρεμπιπτόντως, αν έχεις Ήλιο στις 21 των Διδύμων και είσαι 39 χρονών, πιθανότατα ο Ήλιος σου από πρόοδο ετοιμάζεται να αλλάξει ζώδιο, να φύγει από τον Καρκίνο και να περάσει στο Λέοντα. Αυτή είναι όντως μια σημαντική αλλαγή, ένα νέο ξεκίνημα. Τσεκάρισέ το-βγάλε τον προοδευτικό.

CROUSSOS
22-07-2010, 11:44 PM
Δεν είπα ότι δεν κάνει σύνοδο, είπα ότι θέλει να "περπατήσει" δυο μοίρες η Σελήνη για να συναντήσει τον Ήλιο, μετά θα τον προσπεράσει κ.ο.κ. Σαν σύνοδος υφίσταται, απλά δεν είναι φάση Νέας Σελήνης γιατί βρίσκεται ακόμη πίσω από τον Ήλιο.

Δεν μιλάμε για προοδευτική, μιλάμε για το χάρτη της Ηλιακής σου επιστροφής. Ο προοδευτικός είναι άλλος.

Παρεμπιπτόντως, αν έχεις Ήλιο στις 21 των Διδύμων και είσαι 39 χρονών, πιθανότατα ο Ήλιος σου από πρόοδο ετοιμάζεται να αλλάξει ζώδιο, να φύγει από τον Καρκίνο και να περάσει στο Λέοντα. Αυτή είναι όντως μια σημαντική αλλαγή, ένα νέο ξεκίνημα. Τσεκάρισέ το-βγάλε τον προοδευτικό.

Σ' ευχαριστώ Μαρία για την απάντηση. Τσεκάρισα και το προοδευτικό μου. Ο πρ. Ηλιος μου ειναι ακομη στην 28.44 του Καρκινου. Σε κανα χρόνο περίπου θα περιμένω να γινω "λεονταράκι".Perfect